Squat hareketleri kalay bytyormu!!

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.390
19
kızlar bir forumda okudum..küçük popo ve kalçalarından şikayetçi olan baylar ve bayanlar squat hareketleriyle büyütüyormuş..biz bunu evde nasıl uygulayabiliriz..ayrıca hack squat ,yada lep press gbi hareketlerde çok işe yarıyormuş..ya bunlar nasıl yapılır..ve evde nasıl uygulayabiliriz bile varmı?off artık büyütmek istiyoırum şu popomu ya erkek arkadaşım dalga geçiyo resme küçük popo diye..hatta bugün aşkım biraz büyütsene gibilerindn laflr ett çok canım sıkıldı ya büyümüyor napayım.şimdi d bu hareketlere taktım acaba sadece spor salonunda mı yapılır bu hareketler?

kıvılcım gördüm seni gördüm :icecream:
canım nedir sorun poponun küçüklüğü mü uzun zamandır girmiyorum foruma da çok şey kaçırdım büyük ihtimalle...canım benim de bir ara çook küçüktü hatta aşıırı zayıftım, sonra kilo aldım şimdi de büyük geliyo :) nasıl aldın dersen -malum sorunlar aynıydı- canım normal frenlemedim ilk başta kilo alınca, akşamları falan hafif şeyler yemeye başladım, şu an genel olarak idare ederim :sm_cool: -boy hariç :)- eğer ilerde de çok sıkarsa canımı bu meseleler yeni teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanırım, dert mi yani di mi ama canım :) hiç sıkma canını o yüzden :teselli:

kıvılcım gördüm seni gördüm :icecream:
canım nedir sorun poponun küçüklüğü mü uzun zamandır girmiyorum foruma da çok şey kaçırdım büyük ihtimalle...canım benim de bir ara çook küçüktü hatta aşıırı zayıftım, sonra kilo aldım şimdi de büyük geliyo :) nasıl aldın dersen -malum sorunlar aynıydı- canım normal frenlemedim ilk başta kilo alınca, akşamları falan hafif şeyler yemeye başladım, şu an genel olarak idare ederim :sm_cool: -boy hariç :)- eğer ilerde de çok sıkarsa canımı bu meseleler yeni teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanırım, dert mi yani di mi ama canım :) hiç sıkma canını o yüzden :teselli:

gamsee ben seni hangi bölümden hatırlıyorum canım ya CADIARZU
yüzünü zayıflatmaya çalışıyordun sanıım dimi =))
yanlış mı hatırlıyorum..
evet caım uzun zaman oldu görüşmeyeli..
haklısın valla takılcak şey değil bunlar aslında ama insanoğlu herşeyi takıyor işte
sen kilo almışsın oh ne güzel ama ben vücuttan doğru düzgün alamıyorum o yüzden spora adadım kendimi..
bakalım işe yarıcak inşallah

evet cnm doğru hatrladın benim bir zamanlar öyle bi problemim vardı ama şu an iyiyim hiç bişey değişmedi inan yani, anlıyorum seni canım ama bu bi mucize gibi inanamıyorum kilo aldım ama artık dikkat etmemden dolayı yüzüm eskisi gibi kaldı, artık tombul yanaklarım yok :) ve şu an herkes çok daha iyi gözüktüğümü söylüyor, 2-3 sene öncesine göre, zaten senle konuşurken de kilom iyiydi almış halimdi, ama ben takıyodum kafayı ileride ne yaparım acaba diye... çok mu zayıfsın canım bilmiyorum ama şöyle düşün, en güzel örnek Adriana lima yanlış hatırlamıyosam kalça ölçüsü 85 di, senin daha mı az? öyleyse kedi gibi yerde durup sırasıyla bacaklarını arkaya atıp karnına çekme hareketini uygula, popo arkaya gidiyor, ben uyguladım canım, sıkılaşıyor ama korkma küçülmüyor daha da büyüyor. demek istediğim şuydu, dünyanın en güzel kadınları bile 85 cnm kalçaya sahip daha ne istersin değil mi? hele bi de göğüs ölçün de hafif büyükse, bir deri bir kemik olsan bile hiç mi hiç önemi yok inan bana, bu insanların genel fikridir canım o yüzden boşver...

canım benim ya ne güzel şeyler yazmışsın çok teşekkür ederim..
canım yanak soeunundan kurtulduğuna çok sevindim..o olayı bende takmıyorum artık ve direk popoma adepte oldum=)
canım benim kalça ölçümde o civarda..gçğüslerim çok şükür allahıma bin şükürler olsun vücuduma göre öyle dolgunlarki herkes şaşırıyor..bazen ben aynaya baktığımda fiziğimi beğeniyorum ama dışardan biri ya sen nekadar zayıfsın dediği an bendeki tüm kendime olan güven yerle bir oluyor..tek eksiğim birazcık popo..onun dışında zayıf olsamda kemiklerim dediğim gibi ince değil..omuzlarım filan geliişmiş..ama popoyu büyütmeyi çok istiyorum...ona benzer hareketler canım daha önce yapmaya başladım ama bir hafta sonra bıraktım..aynen daha çok küçültür diye bıraktım..ama birazdan hemen başlıcam...bak erkenden kalktım zaten..kalkmışken yapayım bari=) sağol canım desteğin için..

sağol canım..kendii beğenmeme demiyelim buna bence =) bu seferde kendini beğenmiş gibi olucak ama kendimi çok beğenirim =)) hep derim tek kusurum popomun küçük olması..bunu da ben takmasam etrafında bazen öyle insanlar oluyor ki biryerinden şikayetçi olduğunu söylesen hemen onu senin yüzün vurmaya başlarlar..o yüzden etrafımdaki kimseye popomu küçük bulduğumu büyütmek istediğimi filan söylemiyorum.sen kendinle nekadar barışık görünürsen gerçekten dışarı da o şekilde yansıyor..bu yüzden bende gelip buraya yazıyorum..ben elimden geleni yapıcam..olmazsada napayım yani...annem de genç kızlığında evlenmeden önce benim gibiymiş ama şimdi fazlası var =) o da büyütme ilerde nasıl olsa büyücek der durur..=)

canım konu saptı biraz galiba =))
anlatamıyorum ben derdimi =((
valla ben kendimi böyle küçük popoyla beğensemde farketmez ben taktım büyük popoya.
ay istemeyi bırakın merak ediyorum,nasıl bir duygudur nasıl durur bende falan filan işte =)
yoksa böylede çıtı pıtı iyi olsada büyük popo merakım var işte istiyorum sorun beyenip beğenmemek değil yani sadece anlatabildimmi şekercim =)
sağol yine de :KK66:

Buyrun squat yani çömelme ile ilgili herşeyi buradan öğrenebilirsiniz. Link veremiyormuşum, ......... diye bir site var oraya girip squat hareketine bir bakış yazısını okuyun, kırmızı bi kız var çömelen fotoğrafta o yazı.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben böyle şeylere inanmıyorum yaw.Bende bir zamanlar popom çok çıkık kalçam çok geniş diye korse giyerdım valla snr beyonce ve jennıfer lopez çıktıktan snr ekranlara dedim ki bırak böyle güzel gerçekten de öyleymiş..Özellıklede düşük bel jean lerde manyak duruyor...Beyonce kalçalıyım ben :)))

ben böyle şeylere inanmıyorum yaw.Bende bir zamanlar popom çok çıkık kalçam çok geniş diye korse giyerdım valla snr beyonce ve jennıfer lopez çıktıktan snr ekranlara dedim ki bırak böyle güzel gerçekten de öyleymiş..Özellıklede düşük bel jean lerde manyak duruyor...Beyonce kalçalıyım ben :)))

iyide yazdığın yazıyla konu başlığının ne alakası var
bize ne yani snein kalçandan
yok beyonceymiş yok manyhak duruyormuş
bilgin varmı konuyla ilgili sen onu söyle
yoksa da yorum yapma
kim ne yapsın senin kalçanı be

squat hareketi kalçayı büyütmez kalçayı şekle sokmaya yarar ve direk olarak quadriceps kasına etki eder yani dizin üst bölümündeki ön bacak grubuna ait kas . o hareketi en kolay olarak evde şöyle çalışabilirsin. dumbelların varsa 2 eline onları alıp sanki sandalyeye otururmuş gibi çöküp kalkarark 8x3 set halinde çalışabilirsin önemli olan dize yük bindirmemek yani çöktüğün zaman dizlerin ayak hizasını geçmemeli ve yaklaşık yere 90 derece çökmelisin

canım daha çok sıkılaştırıp küçültmesinden korkuyorum
büyütmek derken basen filan yaparmı diye düşünmüştüm ama yapmazmı yani =(

squat hareketi kalçayı büyütmez kalçayı şekle sokmaya yarar ve direk olarak quadriceps kasına etki eder yani dizin üst bölümündeki ön bacak grubuna ait kas . o hareketi en kolay olarak evde şöyle çalışabilirsin. dumbelların varsa 2 eline onları alıp sanki sandalyeye otururmuş gibi çöküp kalkarark 8x3 set halinde çalışabilirsin önemli olan dize yük bindirmemek yani çöktüğün zaman dizlerin ayak hizasını geçmemeli ve yaklaşık yere 90 derece çökmelisin

Squat hareketi kalçayı büyütür büyütmez o ayrı bir konu ama, direkt olarak quadriceps kasına etki ediyor derken diğer etkilerini görmezden mi geleceksiniz? Benim önceki mesajım da bu forumdakilerin ısrarla sildiği siteye girip yazanları okursanız beni daha iyi anlarsınız. Yani squat mükemmel bir kalça hareketidir.

Kaldı ki dize yük bindirmemek nedir, nasıl olur? Niye bindirmeyecek? Ayrıca yarım squat'ın mantığı nedir sizce? Son olarak 8x3 nedir 3 tekrarlık 8 set anlıyorum ben bundan tabii ki siz 8 tekrarlık 3 seti kastettiniz ama zaten o da bana kalırsa yetersiz.

Kıvılcım sen o siteye baktın sanırım? Orda ne dediler?

Squat hareketi kalçayı büyütür büyütmez o ayrı bir konu ama, direkt olarak quadriceps kasına etki ediyor derken diğer etkilerini görmezden mi geleceksiniz? Benim önceki mesajım da bu forumdakilerin ısrarla sildiği siteye girip yazanları okursanız beni daha iyi anlarsınız. Yani squat mükemmel bir kalça hareketidir.

Kaldı ki dize yük bindirmemek nedir, nasıl olur? Niye bindirmeyecek? Ayrıca yarım squat'ın mantığı nedir sizce? Son olarak 8x3 nedir 3 tekrarlık 8 set anlıyorum ben bundan tabii ki siz 8 tekrarlık 3 seti kastettiniz ama zaten o da bana kalırsa yetersiz.

Kıvılcım sen o siteye baktın sanırım? Orda ne dediler?

Öncelikle bölüm editörü olarak sizi uyarmak istiyorum.
Lütfen cevaplarınızı daha düzgün bir dille yazınız.
Tartışır gibi değil.

2.olarak Cadi5 arkadaşın söylediklerinin çoğuna katılıyorum,sadece biraz noksan yazılmış yerler var.
---Squat çalışmalarının etki ettiği birinci kas grubu quadriceps tir.
Bu demek değildir ki gluteus maksimus (kalçamız) etkilenmiyor.
Tabi ki etkileniyor fakat her çalışmanın 1.-2.-3.-vs.. şeklinde etkilenen kasları vardır.

---Çalışma programı yeni başlayanlar-düzenli çalışanlar ve elit sporcular için değişim gösterir...
---Dize yük bindirmemek konusuna gelince.
Eklem yerlerine yapılacak her baskı o bölgeye zarar verecektir.
Squat çalışmalarında tüm yük diz eklemlerine verilip yapılmaz .
Mesela çömelip kalkarken kalktığımızda diz eklemi tamamen düz olmamalı çok az derecede eklem bükük durmalı.
Dizler sağa sola oynamamalı.
Kontrol-doğru teknik-kasları hissetmek önemlidir.

Öncelikle bölüm editörü olarak sizi uyarmak istiyorum.
Lütfen cevaplarınızı daha düzgün bir dille yazınız.
Tartışır gibi değil.

2.olarak Cadi5 arkadaşın söylediklerinin çoğuna katılıyorum,sadece biraz noksan yazılmış yerler var.
---Squat çalışmalarının etki ettiği birinci kas grubu quadriceps tir.
Bu demek değildir ki gluteus maksimus (kalçamız) etkilenmiyor.
Tabi ki etkileniyor fakat her çalışmanın 1.-2.-3.-vs.. şeklinde etkilenen kasları vardır.

---Çalışma programı yeni başlayanlar-düzenli çalışanlar ve elit sporcular için değişim gösterir...
---Dize yük bindirmemek konusuna gelince.
Eklem yerlerine yapılacak her baskı o bölgeye zarar verecektir.
Squat çalışmalarında tüm yük diz eklemlerine verilip yapılmaz .
Mesela çömelip kalkarken kalktığımızda diz eklemi tamamen düz olmamalı çok az derecede eklem bükük durmalı.
Dizler sağa sola oynamamalı.
Kontrol-doğru teknik-kasları hissetmek önemlidir.

Tartışmak demeyelim, sadece kesin cümleler kurarak insanları yönlendirenlere karşı istemsiz bir tepki diyelim.

Öncelikle şunu söyleyeyim cadinin dediği gibi yarım squat yaparsanız elbette kalçanız çok çalışmaz ancak tam squat yaptığınızda durum değişir, hatta o derece ki bu hareket kalça kaslarını birinci derecede etkilenen kaslar arasına sokar.

yeni başlayan birine squat öneriyorsanız ona yarım squatı önermekle iyilik yapmış olacağınızı düşünmüyorum bu benim kişisel fikrim.

diz eklemine yük bindirme konusuna gelince çömelme gibi tabii bir hareket yerine yarım çömelmeyi önermek doğru değildir, diz eklemlerine vücut ağırlığıyla ypıldığı takdirde yük binmesinde sakınca yoktur hatta bir noktaya kadar yararları da vardır. zaten vücut ağırlığıyla yapılacak bu hareketler yani ağırlıklı squat da siz haklısınız ağırlık arttıkça risk artar ancak kişinin aşırı kilo sorunu yoksa bu dediğiniz bir sorun olamaz. bir koşuda bile diz eklemlerinde normalin 3 katı stres olur buna rağmen çömelmeyi dizi bahane ederek önermeyenleri anlamak güçleşiyor, ağırlıklı olunca durum değişiyor ona kabul ama ağırlıksıza laf edilmesin bari...

yarım squat benim gibi düşünen bazı insanlara göre bir yanlıştır ve sağlam dayanakları yoktur.

size de önerim bundan sonra başta vücut ağırlığınızla yapmak üzere tam squata geçmeniz olur, özellikle kuvvet konusunda çok yararlı.

siz de hem sporcu hem çalıştırıcısınız anladığım kadarıyla ama müsaadenizle ben de çalıştırıyorum ve bu iddialarımı da her türlü bilimsel olarak destekleyebilirim konu uzayacaksa. ancak bundan önce sizin iddialarım hakkında biraz araştırma yapmanızı rica ederim zira ben sizin iddialarınızı zamanında incelemiştim.

Son düzenleme:
X