çeyizde kaç yorgan olmalı??

flamingo2754

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
470
7
benim şimdilik 2 tane uyku setim var. kaynanam da 5 yün yorgan vercekmiş.am 3 tanesini almayı düşünüyorum.yeter herhalde.

canım durumdan duruma değişir.misafirin çok gelecekse yetmeyebilir. benimde 1 çift kişilik yün-4 tek kişilik yün var birde uyku setim var. anca yeter diye düşünüyorum. 4 misafirim gelse anca yetiyor 5. gelince yok :KK70:

yeter kızlar fazlasına gerek yok koymaya bile yer olmaz sonra
5 kişi gelse bile 5 tane ayrı yatak olacakmı bakalım bizde gelenleri ikişer kişi yatırırız kaydirigubbakcemile3

valla benim hiç yün yorganım yok, yaptırmadım ısrarla, kendi yorganım kaztüyü, onun dışında 3 tane de hazır yorgan bitane de şu saten işlemeli pamuk yorganlardan varya ondan verdi kayınvalidem, hazırları at makineye yıka, hiç yünle sırıtmasıyla uğraşamam valla

valla çeyizde en çok olması gereken şeylerden biri yorgan.bende 3 adet çift kişilik yün yorgan 3 adet çift kşilik puf yorgan 2adet uyku seti ve bir adet tek kişilk yorgan var ve bunlardan sedece iki uyku setimi henüz kullanmadım.gayet rahat oluyo insanın sıkıntısı olmuyo tabi yastık çarşaf bunlarda çok önemli yorganlar gibi.

evli birisi olarak yazıyorum bu satırları size ...
3 tane annem iki tane kayınvalidem verdi kullanıyorum hepsini...
toplam 5 tane yeter 2 tende pike olsa ii olur yaz günleri için ...
misaifr gelince insan sıkışıyo ...
o yüzen aileler ne veriyosa alın
bir gün lazım olur

tülay hanıma katılıyorum. hem benim hemde nişanlımın sülalesi geniş.gençler bizde kalmaya gelse ucu ucuna yetişir sanırım. ayrıyeten birisinin düğünü felan olur gelen misafirlere kalacak yer ve yatak gerekir onlarda size gelebilir... koyacak yer olduktan sonra 4-5 yorgan asla fazla değil

Çeyizimde 2 çift kişilik yorgan ve bir uyku setim var gelen gidenim olacağı halde kafi diye düşünüyorum. Battaniyeleride sıkıştığım zamanlar nevresime geçiririm yorganlar çoğalıverir:lepi:

2 tane yun yorganım 3 tane uyku setım 4 tane pıkem 10 tane nevresımım 8 tane yastıgım 4 tane battanıyem 2 tanede puffy yorganım var valla cok olması degıl nereye koyup sıgdıracagımız onemlı

benim 2 tane uyku seti 2 tanede yün yorganım var.gelenlerin hiç biri yünde yatmıyor.bunlar çok agır diyorlar alıyorlar pikleri yatıyolar.yün yorgan numunelik 1 tane olsa yetiyor bence.
3 tanede uyku setii tamamdır.
size tavsiyem şu yeni çıkan tek satılan yorgan lar var.elyaflı.tanesi 20 ytl aldı annem kardeşlerimin çeyizine.birde oan çnevresim geçirirsinizz ohhhh mis gibiii..devir tasarruf devrii bacılarr bu evli arkadaşınıza kulak verin...

hihoyyyt benim de 2 tane uyku setim 2 tane de elyaf yorganım var
4 tane yeter bana yün yorgan düşünmüyorum temizliği zor ve ben yıkayamam delikafadulden delikafadulden 4 yorganda 2 kişiye çok bilekaydirigubbakcemile3
3 tane pike takımım var 2 tanede battaniyem olacak delikafadulden açıkta kalmıyorum:sm_cool:

Benimde 3 uyku setim, 2 yün yorganım, 2'de hazır yorganım vardı yün olanlardan birini attım (kayınvalidemindi yerimseniben ) Uyku setlerine verdiğim paraya acıyorum. Sırf desenlerini beğendim diye yorganların kalabalığını çekiyorum. eskisi gibi yüklük filan yokki evlerde. Fazlası çok gereksizmiş bana göre...
Bu arada şu vakumlu hunçlardan kullanan ve memnun olan varmı? ıçinden geri çıkardığınızda mesela uyku setini buruş buruş oluyormu acaba? Eğer buruşturmuyorsa alıcam, gardolabım artık tamamen bana kalsın istiyorum a.s

kaynanam bana birtane yorgan bitanede yastık verio ne çok ama demi.annemde iki yorgan anneannem 3 battaniye bababnnem uykuseti teyzemde yatak örtümü aldı :KK70: ben bişe almadım param cepte kaldı.

Valla ev doğalgazlı o yüzden gelen misafirlerin hiçbiri yorgan istemiyor ben bile 1 tane yorganı kış boyunca kullanıyorum....
Çeyizimde 2 yorgan 2 battaniye 3 çift kişilik pike takımı 3 tekkişilik pike takımı var....
Şimdiye kadar annemler birkaç kez kalmaya geldiler annem babanm kardeşim teyzem hepsi birrada geldiler ama hiç sorun olmadı hatta yorganları bazadan çıkarmadım bile... Pikelerle ve battaniyelerle idare ettiler...
Evde fazlalık etmeye hiç gerek yok.... Sonuçta ne kadar hurca da koysanız vakumlu poşete de koysanız fazlalık....
Haa evlendikten sonra baktınız ki çok gelen giden oluyor alırsınız 2 tane yorgan ne olcak...

X