Mini dikiş makinası Yardım?

sozalp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2009
2
0
Merhaba scarlett tsm203 model dikiş makinası aldım. Kullanma kılavuzunda yazan herşeyi yaptım. Masurayla epeyce uğraştıktan sonra dikişe başlayabilirim diye düşünmüştüm. Maalesef yanılmışım. İlk başlangıç düğümünü atıyor gerisi yok,makina çalışıyor, sadece ince bir namaz başörtüsü vardı (denemek amaçlı) onu dikiyor. Bir sürü kumaş parçası denedim ama bir türlü olmuyor. Çıldırmak üzereyim, yardımlarınızı bekliyorum kafamçokkarıştı

Kalın kumaş dikmiyor, bende de var..ınce kumaş dikebilirsiniz ancak.

ama kumaşlar kalın değildi, yorumlara bakarak almıştım. etek,pantolon dikenler varmış fisfisfis ilginize teşekkür ederim.

bende almıstım 2 sene önce ufak söküklerimi dikiyodum
hatta en son yastık kılıfının sökülen yerini dikmiştim oymuş ondan sonra bozuldu baya işe yaramıstı ama içinden yay gibi bişey kopmuş 1,5 senedir atılıyo evde. tamir olurmu bilmiyorm.
keşke bozulmasaydı ne tatlıydı.
işe yarıyodu gene.

mutlaka yanlış bir hata yapmışındır canım sen hiç makine kullanmadıysan calıstıramazsın onu bile.
bağlama yerlerini bilmen lazım. mesela 2 tane ip koymak gerekiyo çift iple dikiyor biri altta biri en üstte olması lazım.

Merhaba scarlett tsm203 model dikiş makinası aldım. Kullanma kılavuzunda yazan herşeyi yaptım. Masurayla epeyce uğraştıktan sonra dikişe başlayabilirim diye düşünmüştüm. Maalesef yanılmışım. İlk başlangıç düğümünü atıyor gerisi yok,makina çalışıyor, sadece ince bir namaz başörtüsü vardı (denemek amaçlı) onu dikiyor. Bir sürü kumaş parçası denedim ama bir türlü olmuyor. Çıldırmak üzereyim, yardımlarınızı bekliyorum kafamçokkarıştı

valla ben o makinenin uzmanı oldum canım ilk aldıgımda ayarladm dikiyodu güzel
sonra tık dedi gitti içinden bir civata kopmus belliydi. onun icinde en küçük tornavidadan lazım oda yok iyimi
1,5 sene öyle geçti geçennde o tornavidayı buldum actım icini tamir ettm
şimdi eskisi gibi tıkır tıkır dikiyo
ben dshopping den almıstm markası yok yazmıyo japon malı işte ama kılıf olsun sökükleri,
el bezi gibi şeyler diktim hep akannehir

iğneni bi değiştir her kumaşa farklı bi iğne vardır ince kumaşı diktiğine göre makine bozuk değil bide iğneyi değiştirip dene sonucu bize yaz yine kolay gelsin

aynı model dikiş makinasını bende aldım daha yeni ve aynı şekilde bende dikemiyorum nolacak bu ya bozukmu anlamadım ben daha önceden hiç kullanmamıştım böyle makina biri yardımcı olsa...

valla ben o makinenin uzmanı oldum canım ilk aldıgımda ayarladm dikiyodu güzel
sonra tık dedi gitti içinden bir civata kopmus belliydi. onun icinde en küçük tornavidadan lazım oda yok iyimi
1,5 sene öyle geçti geçennde o tornavidayı buldum actım icini tamir ettm
şimdi eskisi gibi tıkır tıkır dikiyo
ben dshopping den almıstm markası yok yazmıyo japon malı işte ama kılıf olsun sökükleri,
el bezi gibi şeyler diktim hep akannehir

cnm bende o makıneden aldım alt dikiş yapmıyor üsttede dikiş atlıyor ne yapmam lazım bi bilgin var mı

X