sezeryan doğumunuz kaçıncı hafta yapıldı?

ayxsxegxuxl34

kuzucuklarım:)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
513
8
42
ben şuanda 36+4 günlük hamileyim doktorum haftaya perşembe alabiliriz dedi ozman da 37+6 oluyo bana 38.haftanın itiminde diyodu 37mi bitiyo 37+6da 38mi bitiyo anlamadım sizin kaçıncı haftada alındı:uhm:

37+6'da 38. haftanda olursun.Benim bildiğim 38 dolmadan alınmamalı ama dr daha iyi bilir tabi.Bence bir sorun yoksa 1 hafta daha bekle.Benim 38+5'te alındı yani 39.haftamda.

38 haftamın içinde alındı ama zorunlu olduğu için bebeğim içeride nefes alamıyordu ama normal gitseydi herşey doktorum 39.haftanın içinde alıcam diyordu...

ilk doğumumda 38+2 de yaptım doğumumu. bu doğumumda aynı zamanda olacak inşallah :)

ozman benim erken alınıyo bebeğim hiç bi problemimde yok 37+6çok erken ilk sezeryan olduğu içinmi erken alıyo acaba:?

bebeğin kilolu mu? benim bebeğim iri olduğu halde doktor 38+6 ya kadar bekledi. seninki niye acele ediyor ki? tatile filan mı gidicek acaba :eek:

valla benimki son anda sezeryan olmustu.41+2 de..
ama normalde planli sezeryan 36.haftadan sonra yapilyior...

38+2 de olucaz cnm bızde....suan 37+2 yız...haftaya bugun nasıpse doğum olacak...
bebiş bıraz onde gıdıor gelışımı benımkıde o yusden sanırım bu haftada gelışımıne gore 39 u tamamlamış oluo aslında...

canım bizimde bu kontrolümüzde amaliyata tarihimizi aldık bizimde 38+4 günlükken alıcak inşallah doktor bana erken gemişt, hatta ama senin tarihe göre normalmiş
bende erkenmi diye düşünmeye başlamıştım bana sorsa bi sorun yoksa 39da alsın ama doktorlarda
riske atrmak istemiyo heralde

benimde 39 haftalıkta oldu bebegin cigerleri tam olarak o zaman gelişimini tamamlıyormuş doktorum öyle söylemişti.:emir_bebek:

anne karnında daha çabuk büyyomuş bebek...eger komplikasyon yoksa ve eger sezeryan olcaksanız 39 40 ı bekleyin derim...

evet anne karnında bir gün bile önemli imiş .bana 1 eylül alabiliriz bebeği dedi.şu anda 23+1 im çok erken konuşmak için ama 39+ olmuş oluyor benim.38 haftada gelişimini tamamlıyor dedi doktor.38+ alınabilirmiş yani.sen 38 in içinde olmuş oluyorsun.

canım ayrıca şöyle bişi var senin ilk dogumunsa üstelik acele etme doga gereği zaten zamanı gelince sancın olucak ozaman alsınlar seni doguma niye önceden aldırcaksinki benimde zamanı gelince sancım oldu gittim sezeryanla aldılar bebişimi yinede sen bilirsin bana biraz mantıksız geliyo bi sorun yokken bebeği erken almak genelde doktorlar 39 haftadan önce pek almazlar bebişi çünkü cigerleri tamamen ozaman tamamlıyo gelişimi sen bilirsin yinede

39+6 günüde oldu sezeryanım. Erken almak bana da çok gereksiz geliyor.
Doğal düzeni bozmamalı bence.

X