tansiyon düşüklüğü

elif32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
194
2
46
arkadaşlar 16 haftalık hamileyim normalde tansiyonum hep düşük çıkar ama son üç gündür 8e 5e kadar düşüyor bir türlü yükselmedi hastaneyede gidemedim baş dönmeside oluyor bu sizce normalmi bunun önüne geçmek için ne yapabilirim bana öneriniz varsa şimdiden teşekkür ederim

canım çok normal benim normalde tansiyonum 12_8 di ama genelde bişey oldumu hemen düşerdi şuan 29. haftamdayım ilk defa geçen hafta 11_7 oldu ondan önce 7-4 e kadar düştü.düşünce tuzlu ayran iç yada tuzlu birşeyler ye baş dönmen geçsin diye ama korkucak birşey yok düşük tansiyonlu olman iyi hamilelikte

canım benimde tansiyonum çok düşerdi ilk aylarda özellikle baş dönmesi göz kararması korkulacak bişey değil arkadaşımında dediği gibi tuzlu bişeyler yeki çıksın sağlıkla bebğini kucağına alırsın inşallah

ben hamileyken başım dönmediği, kendimi kötü hissetmediğim halde tansiyonum hep düşük çıkıyordu. 10-6 gibi..

canım benim de 10-6 ama doktorlar düşük tansiyonun gebelikte daha iyi olduğunu söylüyorlar, bol sıvı tüket canım, bir de hızlı hareket etme, oturup kalkarken yavaş ol, başdönmesi olabiliyor, ekstra tuz tüketmeyi önermedi doktorum, ödeme neden olurmuş.

canım benim benimde hamileliğimde tansiyonum hep düşüktü (8-5) hiç ekstra bi şey yemedim.cünk tansiyon düşüklüğü sorun olmuyo.önemli olan yüksek olmaması...
sağlıcakla kucağına alman dileğimle....:teselli:

arkadaşlar 16 haftalık hamileyim normalde tansiyonum hep düşük çıkar ama son üç gündür 8e 5e kadar düşüyor bir türlü yükselmedi hastaneyede gidemedim baş dönmeside oluyor bu sizce normalmi bunun önüne geçmek için ne yapabilirim bana öneriniz varsa şimdiden teşekkür ederim

canım hiç korkma önemli olan yüksek çıkmasın.bak karşında yüksek tansiyondan sesep erken doğum yapmış biri var :CüvCüv: hayırlısıyla Alllah yardım ediyo canım sen rahat tut içini

tansiyon düşüklüğü bir nevi artı bir durum gebelikte.. benimde hep düşük 12-8 in üstüne çıkmadı hiç.. genelde 10-6 falan ,tansiyonun çıkmadığı sürece korkulacak bir durum yok..

X