Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
"sibel15, post: 43940105, member: 710227"]Günaydın canım, ben 43 yaşındayım iki aydır bende de folikül yok adeti bekliyorum inşallah olurum ozaman gideceğim.Senin yaşın daha küçük sanırım.Allah yardımcımız olsun.[/QUOTE]
Aminn.yasim kucuk ama kilo problemim var ne yapsam cok zor veriyorum bu arada kanimda dusmus heral bunlarda bir etken tüp bebek olmamasina.rabbim sizinde gonlunuze göre versin safi isminde şifalar ihsan etsin.tum çocuk isteyenlere hayirli olan evladi nasip etsin mevlam...

"sibel15, post: 43940105, member: 710227"]Günaydın canım, ben 43 yaşındayım iki aydır bende de folikül yok adeti bekliyorum inşallah olurum ozaman gideceğim.Senin yaşın daha küçük sanırım.Allah yardımcımız olsun.
Aminn.yasim kucuk ama kilo problemim var ne yapsam cok zor veriyorum bu arada kanimda dusmus heral bunlarda bir etken tüp bebek olmamasina.rabbim sizinde gonlunuze göre versin safi isminde şifalar ihsan etsin.tum çocuk isteyenlere hayirli olan evladi nasip etsin mevlam...[/QUOTE]
Amiiiinnn cümlemize inşallah.
Diyetisyene gitsen bir tanıdığım yaşı bana yakındı ve kilo problemi vardı aynı zamanda çocuk sahibi olamıyorum senelerdir.Önce kilo verdi ve şuan 6 yaşında ikizleri var.Hemde biri kız biri erkek.Allah bizlerede versin.Hepimizin olacak ben inanıyorum.

TE="sibel15, post: 43954454, member: 710227"]Aminn.yasim kucuk ama kilo problemim var ne yapsam cok zor veriyorum bu arada kanimda dusmus heral bunlarda bir etken tüp bebek olmamasina.rabbim sizinde gonlunuze göre versin safi isminde şifalar ihsan etsin.tum çocuk isteyenlere hayirli olan evladi nasip etsin mevlam...[/QUOTE]
Amiiiinnn cümlemize inşallah.
Diyetisyene gitsen bir tanıdığım yaşı bana yakındı ve kilo problemi vardı aynı zamanda çocuk sahibi olamıyorum senelerdir.Önce kilo verdi ve şuan 6 yaşında ikizleri var.Hemde biri kız biri erkek.Allah bizlerede versin.Hepimizin olacak ben inanıyorum.[/QUOTE]
İnşallah canım

bayanlar yardımınıza umudunuza ihtiyacım var. 19 yaşındayım. 13 yaşımda adet oldum ama bu yaşıma kadar hep düzensizdi 6 ayda 2 ayda arada da her ay gelirdi. geçenlerde şubat ayından beri regl olmuyordum önceleride doktora gittim ama evlenince 18 yaşına gelince düzelir dediler. bugun ise erken menopoz oldugu kesinleşti geçen ayın 3 de kinde fsh 54.11 di şimdi 42.10 çıkmış ben anne olamıycakmıyım şimdi yada düzelir mi bu

bayanlar yardımınıza umudunuza ihtiyacım var. 19 yaşındayım. 13 yaşımda adet oldum ama bu yaşıma kadar hep düzensizdi 6 ayda 2 ayda arada da her ay gelirdi. geçenlerde şubat ayından beri regl olmuyordum önceleride doktora gittim ama evlenince 18 yaşına gelince düzelir dediler. bugun ise erken menopoz oldugu kesinleşti geçen ayın 3 de kinde fsh 54.11 di şimdi 42.10 çıkmış ben anne olamıycakmıyım şimdi yada düzelir mi bu
Canim benim umudunu kaybetme sakin netten ibrahim Saraçoğlu bitki kurlerini dene.banada dr gecen ay erken menopoza girmisin dedi tup yaptirdim olmadi negatifdi.zamanim az oldugundan hayit otunu arastirdim adet olmasini sagliyormus yumurta cogalmasinada sebeb oluyormus şuanda kullaniryom yumurta cogalsin diye. ari poleni getittirdim bingolden onuda killaniyom.senin yasin küçük gec kalma araştır umidini yitirme cani veren allah canda verecek olan mevlam
Rabbim tum cocuk istiyenlerin yardimcisi olsun.

Günaydın kızlar,
Çok kötü günler geçiriyorum gerçi herşey kesinleşmiş değil ama mutsuz hissediyorum kendimi.İki aydır kist çıktı ve folikül yoktu bu ay oldukça düzenli şekilde hayıt ve aslan pençesi,Biosteron ve folbiol içtim.Yaklaşık bir haftadır başarısı çekiyorum,göğüslerde ağrı ve şişkinlik vardı ama regl olmadım henüz.Gerçi geçen ay 11 inde olmuştum ama şimdi ağrı sızı filan kalmadı acaba menapozamı girdim veya giriyorum. üstüne üstlük sigarayı bırakacağıma stresten arttırdım.Eşim hamilesin deyip beni avutuyor ama oda menapoz olma ihtimalimin farkında.Eşimin cinsel açıdan hiç sorunu yoktu ama bu durumlar yüzünden ondada istek kalmadı.Diğer durumlardan bahsetmiyorum bile.
Gelde bu şekilde çocuk yap,yapabilirsen.
Allahtan mucize sizlerden dua bekliyorum.
Rabbim bizlerin yanında olsun.

Hayatım fsh yüksekten incir yapınca daha da yükseliyormuş. Saraçoğlu nun yanındaki kişi öyle diyor.Sıralama önemli soğan,hayıt-aslan pençesi bu iki kere yapılacak,sonra incir-polen vs.vs.vs.imiş.
Bilgilerinize...
Teşekkür ederim canım benim. Deneyeceğim aslında neler neler dnedim ama bilmiyorum ya Allah yardımcımız olsun.:KK43:

bayanlar bu gun hastaneye gittim kemik dentrisi kan tahlili falan yapıldı fsh 42.11 sonuçlar 2 ay sonra çıkıcak o zamana kadar o aptal ilaçları kullanmak istemiyorum. bu kürleri nasıl yapıcam 2 ay boyunca doğal yöntemlerle gelmesini sağlamak istiyorum. daha 19 yaşımdayım ama her şeyden çok sevdiğim bi insan var şuanda bile bana çok buyuk destek oluyor. şu aptal şeyden kurtulalım birbirimize morel olalım bebişlerimiz olsunn

Canim benim umudunu kaybetme sakin netten ibrahim Saraçoğlu bitki kurlerini dene.banada dr gecen ay erken menopoza girmisin dedi tup yaptirdim olmadi negatifdi.zamanim az oldugundan hayit otunu arastirdim adet olmasini sagliyormus yumurta cogalmasinada sebeb oluyormus şuanda kullaniryom yumurta cogalsin diye. ari poleni getittirdim bingolden onuda killaniyom.senin yasin küçük gec kalma araştır umidini yitirme cani veren allah canda verecek olan mevlam
Rabbim tum cocuk istiyenlerin yardimcisi olsun.
allahım inşallahh hepimize sağlık versin. hepimizin duaları kabul olsun. ben daha evli değilim tüp bebek falan denemedim. ahıt togumu aldım bende bugun ama sadece onumu kullanıyorum işinize yaradımı bunlar.

allahım inşallahh hepimize sağlıkrsin. hepimizin duaları kabul olsun. ben daha evli değilim tüp bebek falan denemedim. ahıt togumu aldım bende bugun ama sadece onumu kullanıyorum işinize yaradımı bunlar.
Valla kullananlar memnun bu hayit otunu 3 ay araliksiz kullanip adet olan yumurtasida olmus sende kullan yan etkisi fazla dozunu kacirdiginda karincalanma oluyormus bitaktiginda geciyormus sifa rabbimden bunlarda vesile olur insallah.bende dr gittigimde anlicam bi gelisme varmi yokmu ne yalan soyleyim dr gitmeye korkuyom kiloda veremedim aldigim hormon ilaclardanmi veremedim bi siskinlik var bilmiyorum.

Günaydın kızlar,
Çok kötüadetler geçiriyorum gerçi herşey kesinleşmiş değil ama mutsuz hissediyorum kendimi.İki aydır kist çıktı ve folikül yoktu bu ay oldukça düzenli şekilde hayıt ve aslan pençesi,Biosteron ve folbiol içtim.Yaklaşık bir haftadır başarısı çekiyorum,göğüslerde ağrı ve şişkinlik vardı ama regl olmadım henüz.Gerçi geçen ay 11 inde olmuştum ama şimdi ağrı sızı filan kalmadı acaba menapozamı girdim veya giriyorum. üstüne üstlük sigarayı bırakacağıma stresten arttırdım.Eşim hamilesin deyip beni avutuyor ama oda menapoz olma ihtimalimin farkında.Eşimin cinsel açıdan hiç sorunu yoktu ama bu durumlar yüzünden ondada istek kalmadı.Diğer durumlardan bahsetmiyorum bile.
Gelde bu şekilde çocuk yap,yapabilirsen.
Allahtan mucize sizlerden dua bekliyorum.
Rabbim bizlerin yanında olsun.
Aminn canim rabbime sigin o stresli haller olur belkide hamilesin belkide adet öncesi gerginlik.kafamiza cok takigimizdan bu haller ahh iki uc ay unutabilsek belki kendiligimizde hamis olurduk.dicegim bu stresli gunlerimizde gececek inşallah kendini iyice strese sokma birseylerle ugras bul kendine kafani dagitacak birşeyler le mesgul ol bak güçlü olmak zorundasın esinede destek olki birbirinize sımsıkıcak sarilin hayatta birbirinizden baska tutunacak kiminiz varr. Herseyden once saglik cok onemli bak rabbim bizlere evlat vermiyosa var bundada bi hayir insallah rabbim bizlerede evlat verirde hz.aise hz.hacer annemizede evlat vermemis bunlari dusunucebo mubarek zaatlari ben kimimki diyorum.ama rabbimdende istiyecegiz inancli viranetli olacagiz.calisiyormusun bilmiyorum.benim allahdan ikicocugum var da onlar sayesinde kafam dagiliyor bende stresliyim bi yanliz biraksalarda yatsam iki gun diyorum allahtan iki o yetimim varki ayaktayim.birde canim sigarani da birak o dahada stres ve menopoza sokuyor kullanmis ve birakmis biri olarak tavsiyede bulunum Bebek icin birakmaliyim di.icin cok daralirsa elemnesrah suresini 7 kez oku ablacim rabbim kalbimi genislet ferahlastir diye dua et.cok uzun yazdim daha denecek dertlenecek cok sey varr ama buralarda buluşmak üzere....

Aminn canim rabbime sigin o stresli haller olur belkide hamilesin belkide adet öncesi gerginlik.kafamiza cok takigimizdan bu haller ahh iki uc ay unutabilsek belki kendiligimizde hamis olurduk.dicegim bu stresli gunlerimizde gececek inşallah kendini iyice strese sokma birseylerle ugras bul kendine kafani dagitacak birşeyler le mesgul ol bak güçlü olmak zorundasın esinede destek olki birbirinize sımsıkıcak sarilin hayatta birbirinizden baska tutunacak kiminiz varr. Herseyden once saglik cok onemli bak rabbim bizlere evlat vermiyosa var bundada bi hayir insallah rabbim bizlerede evlat verirde hz.aise hz.hacer annemizede evlat vermemis bunlari dusunucebo mubarek zaatlari ben kimimki diyorum.ama rabbimdende istiyecegiz inancli viranetli olacagiz.calisiyormusun bilmiyorum.benim allahdan ikicocugum var da onlar sayesinde kafam dagiliyor bende stresliyim bi yanliz biraksalarda yatsam iki gun diyorum allahtan iki o yetimim varki ayaktayim.birde canim sigarani da birak o dahada stres ve menopoza sokuyor kullanmis ve birakmis biri olarak tavsiyede bulunum Bebek icin birakmaliyim di.icin cok daralirsa elemnesrah suresini 7 kez oku ablacim rabbim kalbimi genislet ferahlastir diye dua et.cok uzun yazdim daha denecek dertlenecek cok sey varr ama buralarda buluşmak üzere....
Sibel ablacgim naptin nasilsin merak ediyorum seni bir ses ver bir yazi yazz

Canım benim teşekkür ederim ilgin için.Evet bunların hepsini bende düşünüyorum özellikle sigara konusunda çok haklısın. İnşallah bırakacağım.Bu arada test yaptım negatif çıktı.Menapozamı girdim ne yapsam bilemiyorum.Hayıt tohumunu da bıraktım hamileyken içilmiyormuş.Offf ki ne offff.

Hala beklemedeyim canım bir gelişme yok.regl de.yumurtalıklarımda ağrılar var böle havada gibiyim geçen gün midem bulandı ama devam etmedi.test yaptım negatif çıktı :KK43:
Durumum bu...
Ablam benim bende bu ay umitlendim tupten sonra belki kendigiliginden olur dedim.5-6 aydır hep erken hastalaniyordum ondan cok umitlendim sindede tam zamaninda hastalandim bugün adetin ikinci günü doğum evine kontrole geldim 3 cu tupu hemen yaptiriyimmi yaptirmayimmi bi fikir alacagim.ben bir aydaha beklemek istiyorum 5-6kilo veriyim öyle denemek istiyorum.sen napiyorsun tup denedinmi vakit kaybetme hemen bi dr ne git suan cok hassasiz ama kendimizi toparlamaliyiz güçlü olmamiz lazim.ben 1 tupten sonra 3 yil ara verdigine pişmanım hep kiloyu sorun ettim surekli aldim verdim dr vermemi soylemisti.2-ci tup yaptirdigim dr hic kilolusun ne demedi zaman kaybetmeyelim dedi taaki ozamana kadar sigara kullaniyordum ve bıraktım demekki herşey saglik elden gitmeden çaresine baktirmak.allah yar ve yardimcimiz olsunn..bazen öyle carezisimki elim kolum bağlı rabbim sen bizi bizden iyi bilirsin bir çare rabbim bir care şifa. ...

Canım benim teşekkür ederim ilgin için.Evet bunların hepsini bende düşünüyorum özellikle sigara konusunda çok haklısın. İnşallah bırakacağım.Bu arada test yaptım negatif çıktı.Menapozamı girdim ne yapsam bilemiyorum.Hayıt tohumunu da bıraktım hamileyken içilmiyormuş.Offf ki ne offff.
Dr banada erken menopoz demişti bu hayit otunu ve ari polen bi ay kadar kullandim tam gunumde hastalandin demekki gercekten faydasi varmis sindi biraktim adetten sonra tekrar baslicam bide 3 ay yapilacakmis tam netice almak için. Ne bilim 3 cu tupe kadar bu otu kullanip sansimi denicem.sibel abla kafsmizi cok takiyoruz hergunumuz acaba hamilemiyim acaba tutundumu ister istemez vucudumuzun hormonlar değişiyor strese bagli gecikmistir hemen kötüyü cagirmaki öyle olmasin inşallah.rabbim gonlumuzun muradini versin inşallah. Haydi bismillah de bi dr git tedavide geç kalma.ben kendi adima korkuyorum gec kaldim gibi ve hic hamilede olmadim..

merhaba arkadaslar bendebugun son kezgıttım yumurta bıtmıs tupbebek dahıolmz dedı dr sıfır sıfır eldevar sıfır.yaplcakhıc bısıyokmus fshtavan yapmsdurumda :KK43:

merhaba arkadaslar bendebugun son kezgıttım yumurta bıtmıerkuek dahıolmz dedı dr sıfır sıfır eldevar sıfır.yaplcakhıc bısıyokmus fshtavan yapmsdurumda :KK43:
Canim kac yasindasin sakincasi yoksa soylermisin uzulme umidini kaybetme 2 ay once dr bana yumurta yok erken menopoza girmisin dedi ben karalar bağlayıp uzuldum hemen tüp yaptirdim ilaclarla 3 yumurta bulundu birtanesi dollendi oda kalitesizdi tutmadi onun ardindan arii poleni getittirdim hayit tohumu kullandim bir ay icinde tam gunumde adet oldum bugun ikinci gunu devlette kadin doguma gittim bir fikirlerini almak icin dr hormon testleri istedi ve test sonuclari güzel temiz cikti menopoz gozukmuyor dedi.ben inaniyorumki sifa allahtan.kullandigim hayit tohumu ve ari polenin faydasini gördüm. Sende zaman kaybetme sifali bitkileri kullan arastir inşallah iyi olacak.ucuncu tupude bir ay sonra yaptiracam sifali otlara devam edecem degerlerim biraz daha iyi olsun diye.duayi dilden birakmicagiz kaliteli beslenecegiz.haydi bismillah de kendini toparla arkadadisim...

selcanmehmetcan saol dıleklrınıcın 33 yasndym denemedgm btkı kalmadı hayıt sogan aslanpencesı ıncır ama tamamen bıtms y

X