Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
amin canim cok sagol.. google da yada youtube da aratirsan videolari falan var.. ben kendi yaptigim sekli anlatayim.. orta boy bir sogani 2 bardak suda 5 dakika hasliyorsun.. (kaynamaya baslayinca 5 dakika bekledim yani) , ögle ve aksam yemeginden 15 dakika önce iciyorsun.. ilik yada icebilecegin sicaklikta olmali.. soguyunca bi anlami kalmiyo sanirim.. 21 gun yapiyorsun.. önemli kismi mutlaka duzenli yapilacak.. alisik olmayinca biraz agir, biraz limon ekleyebilirsin mesela.. bir hft ara verip tekrar bi kur daha yapiyorsun.. sadece cocuk olayi degil, endimetrioze (cikolata kisti), miyomlar, iltihabik durumlar... o kadar cok seye faydali ki.. vucudu temizliyor resmen.. bir cok kadin dr u cocugu olmayan ciftler tavsiye ediyormus bu kuru.. kesinlikle tavsiye ederim..

amin canim cok sagol.. google da yada youtube da aratirsan videolari falan var.. ben kendi yaptigim sekli anlatayim.. orta boy bir sogani 2 bardak suda 5 dakika hasliyorsun.. (kaynamaya baslayinca 5 dakika bekledim yani) , ögle ve aksam yemeginden 15 dakika önce iciyorsun.. ilik yada icebilecegin sicaklikta olmali.. soguyunca bi anlami kalmiyo sanirim.. 21 gun yapiyorsun.. önemli kismi mutlaka duzenli yapilacak.. alisik olmayinca biraz agir, biraz limon ekleyebilirsin mesela.. bir hft ara verip tekrar bi kur daha yapiyorsun.. sadece cocuk olayi degil, endimetrioze (cikolata kisti), miyomlar, iltihabik durumlar... o kadar cok seye faydali ki.. vucudu temizliyor resmen.. bir cok kadin dr u cocugu olmayan ciftler tavsiye ediyormus bu kuru.. kesinlikle tavsiye ederim..
Çok teşekkür ederim, bende deneyeceğim..lütfen kendini üzmemeye çalış, iyi düşününce herşey yoluna girer : ) Allah gönlüne göre versin tez zamanda..

mrb herkese tekrargecms olsn ben tekrar tahlıl yaptrdm 3 aydr adetolmuyorm fsh 156 olms hersyı kullndm hald n asl dusmuyo anlamıyorm

ilacla oluyorum canım ama kullanmadm y3aydr
Slm canim naptin hayit polen kullandinmi.ben 1ay kadar hayit kullandim ha bu ay yok önümüzdeki ay çocuk olur diye kullanmadım ama polene hep devam ettim.ozamanlar yazmistim sana tüp bebek yaptirdim 3 yumurta bulundu diye.yine tüp bebek yaptirdin bugün transferim oldu diyecegim su demekki hayiti duzenli kullansaydim polenle beraber daha cok yumurtam olurdu canim 6 tane yumurtam olmuş. Eğer kullanmadiysan pes etme sık disini bi kullan faydasini goreceksin sifa allahtan.

İnanın arkadaşlar bir deneyin hayiti poleni FSH değerini de dusuruyor.benim cabaladigim faydasini gördüm bir ay bile hayiti kullandigim halde ama 3 ay yapilacak bu kür bunun yaninda poleni ictim 3 ay boyunca

birdebenim merak ettğim birşey varhanımlar bu hayıt yada aslan pençesi uzun süre kullanıncamidedefalan sorun oluşturmuyomuki bileniniz varmı ben hep bir ay kullandım ama oda fayda vermedi

Kizlar Merhaba.. 22 yasinda ve bekarim. Kemik iliği nakli oldum ve nakil sirasinda kemoterapi verildigi için yumurtaliklarim hala yaşiyorlarmi diye doktora gittim cok şükür ölmemişler Fsh ve Amh testlerini yaparak erken menapoz olabiliceğimi söyledi. Şimdi ben ne yapacağımı bilmiyorum çıkmazdayım bi 7 8 sene evlilik düşünmüyorum ama o aradada menapoz olursam çocuk hasreti çekicem Erken menapoz olup cocuk sahibi olan varmi yada ben yumurtaliklarimi toplatsam ama bekarim nasil yapilicak hic bi fikrim yok bi yardim

bende bilmiyorum inan geçmiş olsun en iyisi doktorlara sorman onlar seni yönlendirirler.

Kizlar Merhaba.. 22 yasinda ve bekarim. Kemik iliği nakli oldum ve nakil sirasinda kemoterapi verildigi için yumurtaliklarim hala yaşiyorlarmi diye doktora gittim cok şükür ölmemişler Fsh ve Amh testlerini yaparak erken menapoz olabiliceğimi söyledi. Şimdi ben ne yapacağımı bilmiyorum çıkmazdayım bi 7 8 sene evlilik düşünmüyorum ama o aradada menapoz olursam çocuk hasreti çekicem Erken menapoz olup cocuk sahibi olan varmi yada ben yumurtaliklarimi toplatsam ama bekarim nasil yapilicak hic bi fikrim yok bi yardim
yeni yasalara göre yumurta dondurabiliyorsunuz.adetin 2. ya da 3. günü tüp bebek merkezine gidip tedaviye başlıyorsunuz.iğnelerle yumurtalarınızı büyütüyorlar.toplayıp donduruyorlar.işlem olduğuna dair de rapor veriyorlarmış.gecikmeden tüp bebek merkezine gidip görüşün derim.yoksa geç kalabilirsiniz...

1. hanımlar son durumlarınız nedir? ben bir şey öğrendim bir profösörden bana dediki kızım sakın üzülme bunun çaresi bulundu. kök hücrede başarrılı oldular. ama bunu ortaya çıkartmıyolar çünkü bir ülkenin din adamı buna izin vermiyormuş. eş cinselllerde bu yolla çocuk sahibi olup nesillerin bozulmasından dolayı izin verilmiyormuş. 5 sene sonra böyle bir sorun olmıycak sabret kızım dedi cok sasırdım sizinle paylaşmak istedim

(kızlar bu mesajı ilk yüksek fsh ve yumurta yetmezliği ile ilgili forumda yazmıştım burada da paylaşmak istedim)

evet yeni üye oldum çünkü yazmadan edemeyeceğim. arkadaşlar bana 29 yaşında (yaşım 32) erken yumurta yetmezliğine bağlı erken menopoz teşhisi koydular. bu süreçte geçen yaz tüp bebek yaptırmak için iyi bir merkeze ve doktora başvurdum. gittiğim zaman yaptırdığım testlerde fsh: 89 östrojen:25 civarıydı ve amh: 0,14 dü. doktorum 5 ay boyunca sadece inofolic kullandırdı ve bu süreçte bir tane bile sağlıklı yumurta göremedi. bende başka bir şehirden gittiğim için artık pes ettim ve doktoruma bu iş olmayacak ben bırakıyorum dedim. o da ısrarcı olamadı tabi. ardından en son ocak ayında regl olduktan sonra mart ayının başında baktım ki tekrar regl olamıyorum sanırım tamamen menopoza girdim dedim.

tanrım doktor sonucuma bir baktı ve besmele çekti :)))))))) "SEN HAMİLESİN"

aman allahım ben tabi duyduğum an göz yaşlarına boğuldum. doktorum da bu mucize gibi birşey dedi.. hayatımda hiçbir zaman yaşayamayacağımı düşündüğüm 9 haftalık hamilelik süreci geçirdim.. ama gelin görün ki herşeyin son derece normal olduğu söylenirken kalbi atmadı ve kürtaj oldum.

evet bu gerçekten üzücü. büyük ihtimalle yumurtam kalitesiz olduğu için bu başıma geldi.. zaten 1 hafta sonra patolojiden gelecek sonuçla herşey netleşecek.

ama şunu çok net söyleyebilirim. ben en son erken menopozla ilgili ocak ayında regl olduğumda bu konuda çalışan bir doktorla görüştüm ve o beni çok motive etti. bunun hayatın asla sonu olmadığını, benim çocuk sahibi olan insanlara göre başka avantajlarımın olduğunu söylemişti. tabi çok tatlı ve iyi niyetli bir doktor olduğu için hipnoz olmuş gibi inandım doğru söylediğine... o günden sonra da bir daha kesinlikle aklıma çocuk sahibi olmak falan gelmedi. bende hemen ardından spora başladım ve bir dans kursuna gittim. işte aynı ayda da hamile kaldım.

tabi aklıma geldikçe yazdığım için söylemeyi unuttuğum birşey daha var. tüp bebek için gittim süreçte çörekotu bal tarçın (ki bunu kullandığım her ay yumurta kisti oluştu) ve hayıt çayı (fsh da kesinlikle düşme yapmadı) kullandım. bıraktıktan bir ay sonra hamile kaldım..

kızlar size bunları neden yazdım.. bence bu işin anahtarı yaşadığımız sorundan ötürü kendimize duyduğumuz öfkeden bir an evvel kurtulup YENİDEN KENDİMİZİ SEVMEK, KENDİMİZİ SEVMEK VE YİNE KENDİMİZİ SEVMEK.. bu konuyu düşünmek ve sürekli kür kullanmak yerine neden kendi mutluluğumuz için birşeyler yapmıyoruz ??? ben yine spor ve dansa devam edeceğim. ayrıca dikiş nakış kursuna da başlamayı düşünüyorum. ha bu arada ev hanımı değilim çalışıyorum ve hepsini 5 den sonra için planlıyorum.

allah bana bu muhteşem mucizeyi tamamına erdirecek şekilde tekrar yaşatır mı bilmiyorum. inşallah hepimize yaşatır. ama ben yukarıda yapacağım şeyleri zihnimi boşaltıp çocuk sahibi olmak için değil artık KENDİM İÇİN YAPACAĞIM. artık kendime öfke duymuyorum, kendimi çocuk sahibi olanlarla kıyaslamıyorum.. çünkü ben başka bir insanım, sahip olduğum parmak izi kadar farklı, benzersiz ve özelim..

nolur sizde böyle düşünün... ben kendi ilacımı bu şekilde buldum, belki sizin yaralarınıza da bir damla da olsa iyi gelir diye paylaşmak istedim...

asla ümidinizi kaybetmeyin.. allah sizi bu kadar severken siz kendinizi sevmezseniz bir yerde mutlaka sıkıntı yaşanır...

bunu okuyan herkese kucak dolusu sevgiler gönderiyorum...

Stucco yazdiklarini okurken agladim,ne kadar duygulu ve gerçek yazmissin.Allah muradini tez zamanda versin.37 yaşindayim 1,5 yillik evliyim,stresten bazen ölmek istiyorum.Çocuk sahibi olamamak en büyük sinavlardan biriymiş.Burada sizlerle paylaşimda bulununca yalniz olmadigimizi anliyoruz.Sevgiler çok ....

Kedigumball yaşadiklarin inanilmaz,mucizevi bir şey.Çocuklarini Allah sana bağislasin,Rabbim ömürlerini uzun ve hayırlı kilsin.Demek ki doktorlarin bilmedigi çok fazla şey var.O yüzden simdilik uzak duruyorum.Kaldı ki eşim doktor olduğu halde.Allah büyüktür ,inşaAllah benim de Iki evladim olur.

Merhaba arkadaşlar 29 yaşındayim 3 kez tup bebek denedim yumurtalarim ilaçlara tepki vermedi ve her seferinde 2 veya 3 yumurta gelişti ve kalitesiz oluştu.Erken menepoz hastasıyım ve doktorum bana hiçbir umut vermedi tek çıkış noktam donasyon veya evlat edinmekmis.Çok üzülüyorum cook Allah hepimizin yardımcısı olsun:KK43:

Merhaba arkadaşlar 29 yaşındayim 3 kez tup bebek denedim yumurtalarim ilaçlara tepki vermedi ve her seferinde 2 veya 3 yumurta gelişti ve kalitesiz oluştu.Erken menepoz hastasıyım ve doktorum bana hiçbir umut vermedi tek çıkış noktam donasyon veya evlat edinmekmis.Çok üzülüyorum cook Allah hepimizin yardımcısı olsun:KK43:

banada bundan 5 sene önce erken menopoz teşizi konuldu şimdi ikizlerime hamileyim. Allah'tan umut kesilmez dua dua dua

X