Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
canım saraçoğlunu aradım tabii.ondan da bitki aldım. defa bitti.ama yine alırım belki.bende yediklerime dikkat ediyorum.bahçeci kliniğinde murat berksoya gidiyırum.et yemiyorum.mevsim dışı yiyecekleri yemiyorum.işte birde balık yağı şurubum var yatarken dhea alıyorum.şu an soğan kürünü yapıyorum.ramazanın sonunda bende kaplıcalara gitmeyi düşünüyorum.2 yıllık evliyim.2 yıldan beride hiç korunmadık fsh yüksek diye olmuyor benim 33 e yeni girdim.beilmiyorum ne olacak

murat berksoyu biliyorum çok iyi bir doktor. iyi bir klinikte olmakta çok önemli. inş. hakkında hayırlısı olur arkadaşım. ne adetten kesilen kocaman kadınlar gebe kalıyor biz mi kalamıycaz Allah ın izniyle :1hug: FSH a çok takılı kalma. kafayı oraya taktıkça hormonlar sapıtıyor zaten. nisan ayında gebe kaldım ben o ay o kadar çok koşturmaca içindeydim ki tedaviyi vs. takmadım. 3 yumurtam olmuş çok önemsemedim. vakti gelince oluyor Allah ın izniyle sadece umudunu yitirme bol bol dua et. Ramazanın bereketini görürsün inş.

dua saati hiç bitmiyor semoş biliyomusun. Mevlam bi dua kapısını kapatıyo öbürünü açıyor. Hamdolsun. Şuan çok ağrılı günler geçiriyorum. doktorumu maddi imkansızlıklardan değiştirdim ağrılarımdan dolayı gittim doktora biraz temizlikte yapmıştım :çok üzgünüm: sanırım kendimi çok yordum ve doktor yat dinlen böyle ağrı ağrı dedi nereye kadar erken doğurursun bak söyleyeyim dedi. ağrılarım malesef dvm ediyor. korkuyorum bende. Rabbim korusun inş. inş. vaktinde saatinde doğum olur. Allah ım sizlerede verir hayırlısıyla.

BıTTERCıM yapma lütfen kendni yorma.en önemlisi sen ve bebeğinin sağlığı.kendini ve bebeğini düşün sadece.maddi durumundan dolayı zorluk çekebilirsin belki.hepimiz bu süreçte çok zorlanıyoruz inan.bende bunları yaşıorum.bende hep dua ediorum allahıma hepimiz içinde benim ablamda hamiş aralıkta doğuracak.ev taşıdı.iş yapmasına dayanamam. yardım ettim ona.yeğenime ona bişey olmasın.lütfen sende söz ver dinlen sadece.doğumdan sonra yparsın.bari kendine vebebeğine dikkat et. çünkü işler hiç bitmez.bak inan ben çalışıyorum bebeğim yok hiç oturamıyorum.bebek olsa daha da zor.işler bitmez.sen işleri değil şu anda bebeğini düşünmelisin.söz ver lütfen dinlen sadece.bebişimizi yorma lütfen o ve sen en önemlisiniz.

hepinize hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

2 yıllık evliyim. evlendiğimizden beri doktor doktor geziyoruz. aslında doktorlara gitmemin sebebi bitmek bilmeyen kanamalarımdı bunu araştırırken erken yumurta yetmezliği erken menapoz teşhisi kondu. normal bir doğurkan kadının 7-8 yumurtası olur ama senin yumurtan az dendi. klomenle çıktık yola. ilkinde 3 yumurtam oldu 2 si gelişti çatlama iğnesi vurundum ama olmadı. sonra hep 1 yumurtam oldu ve sonuç hep hüsran. hiperplazi diye yumurtlama bozukluğundan oluşan bir hastalığım oldu ve küretajla aldılar. progestan tedavisi gördüm 3 ay. sonra yine sil baştan başka bir yerde tedaviye başladım yine klomen verdiler ve her defasında 1 yumurtam oldu.

bu zaman zarfında ne yapabilirim araştırdım hep. FSH 10-11-12çıkıyordu genelde sonrasında hiç ölçtürmedim. belkide daha da yükselmişti çünkü adetlerim kesilmeye başlamıştı. duayı ve tekkülü hiç elden bırakmamaya gayret gösterdim ve klomenle birlikte bitkisel takviye aldım. moralimi yüksek tutmaya çalıştım. katkılı maddeleri hayatımdan çıkardım. kahvaltılarıma özen gösterdim.

her gün aç karnına arı sütü+bal+polen karışımı yedim sabah akşam ve bal+ısırgan tohumu karışımı yedim
sabah kahvaltılarında mutlaka birkaç tane ceviz yedim
siyah çayı bıraktım ve ıhlamur içtim onunda içine bal ve hormonları dengelediği için tarçın ilave ettim birazda kızılcık.
haftada birkaç defa haşlanmış yumurta içiyordum
iltihap oluşumuna karşı acı elma yağını kullandım. ama en önemlisi eşimle kaplıcalara gittik ve havuzuna oturdum. kendimde sıcak suyla oturma banyosu yaptım.
ayaklarımı hep sıcak tutmaya özen gösterdim
tibetin gençlik pınarı egzersizlerini yaptım, femoral masaj yaptım yürüyüş yaptım menepozdan kurtulmak için.
her gün folik asit ve balık hapı içtim ve GNC'den aldığım multivitamini kullandım.
civanperçemi hayıt gibi bitkisel çaylar içtim
ayaklarıma susam yağıyla masaj yaptım. adetim gecikince karnıma sıcak su torbası koydum.
adet olamadığım zamanlar soğan suyu içtim ve yumurta gelişimim için ve kalitesini artırmak için incir suyu içtim.
kuru yemiş tükettim. erken yatıp erken kalkmaya özen gösterdim. ve yumurtaların gelişimi için karanlık odada yattım. gece lambası bile kullanmadım.

tabi bunun yanında yaptığım şifa duaları ve çocuk için yapılan farklı duaları uyguladım.

bunları özellikle 3 ay boyunca özenle yaptım ve çok şükür emeklerimin karşılığını aldım. şuan 5 aylık çok şükür hamileyim. ben şuna inanıyorum ki her şeyi mevsiminde yemeye özen gösterirsek katkılı şeyleri bırakırsak kahvaltımıza özen gösterirsek bunuda en az 3 ay dvm ettirirsek Mevlam ikramını sunacaktır inş. Zahmet çekmeden rahmete ulaşamıyor insan. ama 200 FSH ile bile hamile kalan varsa kapalı tüplere rağmen normal yolla gebe kalanlar varsa bir gün inş. hepiniz muradınıza erersiniz. bende ermiş sayılmam ama sonuçta biraz özen ve tevekkülle oluyor demekk ki..
selam canım ılıcalara gitim diyorsun benimde fsh yüksek 24 lerde banada
ılıcaya git dedi herkes bende faydası olurmu acaba dedim ama sen çok şeyler yapmışsın hangisini fayda ettiğini bilmiyorsun tabiki değilmi bende hayıt içiyorum tarçın çörek otu bak karışımını yiyiyorum hergün poleni araştırıyorum bende alacağım canım bunlar sende kilo aldırmadımı hepside kuvettli şeyler canım ne güzel burada duydummu hamile kalanları çok seviniyorum tam umutsuzluğa kapıldığımda görünce neden bizde hamile kalmayalım diyorum allah bebğini sağ salim kucağına almak nasip etsin canım allah herkesie annelik duygusunu tattırır inşallah kendine ve bebeğine iyi bak canım.gnc den aldığım vitamin var diyorsun ne vitamini aldın canım söylermisin bende alayım teşekkürler

BİTTERCİM yapma lütfen kendni yorma.en önemlisi sen ve bebeğinin sağlığı.kendini ve bebeğini düşün sadece.maddi durumundan dolayı zorluk çekebilirsin belki.hepimiz bu süreçte çok zorlanıyoruz inan.bende bunları yaşıorum.bende hep dua ediorum allahıma hepimiz içinde benim ablamda hamiş aralıkta doğuracak.ev taşıdı.iş yapmasına dayanamam. yardım ettim ona.yeğenime ona bişey olmasın.lütfen sende söz ver dinlen sadece.doğumdan sonra yparsın.bari kendine vebebeğine dikkat et. çünkü işler hiç bitmez.bak inan ben çalışıyorum bebeğim yok hiç oturamıyorum.bebek olsa daha da zor.işler bitmez.sen işleri değil şu anda bebeğini düşünmelisin.söz ver lütfen dinlen sadece.bebişimizi yorma lütfen o ve sen en önemlisiniz.

semacım sağol canım. biraz evde problemler oldu birazda hırsımdan yaptım. bende aralıkta doğurcam inş. Allah ım izin verirse. zaten afedersin evi ne götürürse götürsün artık bişi yapmam herhalde:) bitmiyor hakikatan. şimdi dinleniyorum. eşim ve k.validem yardımcı oluyorlar sağolsunlar. sizlerde dua edin inş. bize. haftaya gidicez doktora perşembe günü bakalım ne dicek inş. bir problem yoktur

inş. canım herşey güzel olacak.allah tamamına erdirir inş. sağ salim bebişini alırsın kucağına

selam canım ılıcalara gitim diyorsun benimde fsh yüksek 24 lerde banada
ılıcaya git dedi herkes bende faydası olurmu acaba dedim ama sen çok şeyler yapmışsın hangisini fayda ettiğini bilmiyorsun tabiki değilmi bende hayıt içiyorum tarçın çörek otu bak karışımını yiyiyorum hergün poleni araştırıyorum bende alacağım canım bunlar sende kilo aldırmadımı hepside kuvettli şeyler canım ne güzel burada duydummu hamile kalanları çok seviniyorum tam umutsuzluğa kapıldığımda görünce neden bizde hamile kalmayalım diyorum allah bebğini sağ salim kucağına almak nasip etsin canım allah herkesie annelik duygusunu tattırır inşallah kendine ve bebeğine iyi bak canım.gnc den aldığım vitamin var diyorsun ne vitamini aldın canım söylermisin bende alayım teşekkürler

canım ben hepsini yapmaya çalıştım ama en son artı olarak kaplıcaya gittim. Bursanın kaplıcalarında gebe kalan çok. havuzuna yarım saat oturdum. ve sürekli sıcak tutmaya gayret gösterdim. geceleri yatarken bile ayaklarıma sıcak su torbası koydum. dediler o kadar doktora para veriyosun yazık günah kaplıcaya git diye biri akıl verdi. zaten o aydan sonra hamile kaldım ben. çok şükür. seninde FSH çok yüksek sayılmaz. bir arkadaşımda 21 di. doktor senin çocuğun olmaz demiş. oda hamile kaldı. meğer tüplerinden biri tıkanmış önceki düşükten bir parça kalmış. oda moralle ve tek yumurtayla gebe kaldı. yok canım çok şükür kilo almadım ben. kahvaltıma çok özel gösterdim. donmuş yağ bile çok yemedim zaten margarin yemiyorum. cips vs. hepsini bıraktım. hepsini gün içinde yaymıştım. genelde mevsiminde besleyici şeyler yemeye çalıştım.

ben hakiki bal almıştım 1 kiloya ne kadar polen ve arı sütü koymam lazım onu öğrendim karışımı kendim hazırladım. küçücük şişeye bisürü para veriyoruz çünkü.sonradan içine tarçın ilave ettim. çörek otunuda 1 çay kaşığı kadar ayrı tüketirdim. 15 gün bunu kullanıyorsam 15 günde yine kendi hazırladığım ısırgan tohumu bal karışımını yerdim bir tatlı kaşığı tahta kaşıkla. birde civanperçemli bir macunum vardı onu yerdim belli aralıklarla.

soğan suyunu adetlerim düzene girsin adet olayım diye yaptım zaten. adetim bittikten sonrada incir suyuna başladım yumurta kalitesi ve çoğalması için. en az 3 ay düzenli olmak gerekiyor bu konuda programlı olmak lazım. ben kendime program hazırlamıştım. bulabilirsem kopyalarım inş.

gnc den arginmax Men's kullanmıştım daha öncede. ultra mega womens kullanmıştım. ama bayan arginmex de var. günde 1 tane alıyordum.

Son düzenleme:
bittercim senin gittiğin kaplıcaların adı neydi.kaç gün kaldın.orda yardımcı olanlar varmı seni yönlendirenler ne yapman gerekir diye kaplıcalrda.bilgi verirmisin canım

biiter bende gitmeyi düşünüyorum kaplıcalara.hangisine gidiyim diye düşünüyorum.biraz bilgi
verirmisin canım.neler yaptın kaplıcada sizi yönlendiren oluyormu ne yapman gerektiğini ve ya sen neler yaptın.bizim gibi olupta orda şifa bulan olmuşmu fsh gibi hormonu yüksek olan.ne yapmak gerekiyor orda .biraz açıklarmısın.sen kaç gün kaldın.en az ne kadar kalmak gerekiyor.ve fiyatlar uygunmu canım merak ettim bende oylat kaplıcalarınamı gittin sen nerde kaldın memnun oldunmu.kendinde değişiklik farkettinmi döndükten sonra iyi geldimi yani önerirmisin sende

canım ben hepsini yapmaya çalıştım ama en son artı olarak kaplıcaya gittim. Bursanın kaplıcalarında gebe kalan çok. havuzuna yarım saat oturdum. ve sürekli sıcak tutmaya gayret gösterdim. geceleri yatarken bile ayaklarıma sıcak su torbası koydum. dediler o kadar doktora para veriyosun yazık günah kaplıcaya git diye biri akıl verdi. zaten o aydan sonra hamile kaldım ben. çok şükür. seninde FSH çok yüksek sayılmaz. bir arkadaşımda 21 di. doktor senin çocuğun olmaz demiş. oda hamile kaldı. meğer tüplerinden biri tıkanmış önceki düşükten bir parça kalmış. oda moralle ve tek yumurtayla gebe kaldı. yok canım çok şükür kilo almadım ben. kahvaltıma çok özel gösterdim. donmuş yağ bile çok yemedim zaten margarin yemiyorum. cips vs. hepsini bıraktım. hepsini gün içinde yaymıştım. genelde mevsiminde besleyici şeyler yemeye çalıştım.

ben hakiki bal almıştım 1 kiloya ne kadar polen ve arı sütü koymam lazım onu öğrendim karışımı kendim hazırladım. küçücük şişeye bisürü para veriyoruz çünkü.sonradan içine tarçın ilave ettim. çörek otunuda 1 çay kaşığı kadar ayrı tüketirdim. 15 gün bunu kullanıyorsam 15 günde yine kendi hazırladığım ısırgan tohumu bal karışımını yerdim bir tatlı kaşığı tahta kaşıkla. birde civanperçemli bir macunum vardı onu yerdim belli aralıklarla.

soğan suyunu adetlerim düzene girsin adet olayım diye yaptım zaten. adetim bittikten sonrada incir suyuna başladım yumurta kalitesi ve çoğalması için. en az 3 ay düzenli olmak gerekiyor bu konuda programlı olmak lazım. ben kendime program hazırlamıştım. bulabilirsem kopyalarım inş.

gnc den arginmax Men's kullanmıştım daha öncede. ultra mega womens kullanmıştım. ama bayan arginmex de var. günde 1 tane alıyordum.

sağol canım yaaa allah razı olsun verdiğin bilgiler için dediklerini uygulayacağım ama programının bulursan gerçekten yollarmısın özelden kopyasını inşallah bulursun bende uygulamak istiyorum canım.kendine ve bebğine iyi bak canım:emir_bebek::emir_bebek:

biiter bende gitmeyi düşünüyorum kaplıcalara.hangisine gidiyim diye düşünüyorum.biraz bilgi
verirmisin canım.neler yaptın kaplıcada sizi yönlendiren oluyormu ne yapman gerektiğini ve ya sen neler yaptın.bizim gibi olupta orda şifa bulan olmuşmu fsh gibi hormonu yüksek olan.ne yapmak gerekiyor orda .biraz açıklarmısın.sen kaç gün kaldın.en az ne kadar kalmak gerekiyor.ve fiyatlar uygunmu canım merak ettim bende oylat kaplıcalarınamı gittin sen nerde kaldın memnun oldunmu.kendinde değişiklik farkettinmi döndükten sonra iyi geldimi yani önerirmisin sende

canım kusura bakma geç yazdığım için. bana git dediler. Bursa da biliosun kaplıcalarıyla ünlü. yani yönlendiren falan olmadı kendi bildiğime gittim eşimle. özel oda tuttuk orda havuzu doldurup içine oturdum yarım saat falan. dayanabildiğim sıcaklıkta. birkaç defa gittik. bende çok iltihapta oluyordu. idrar enfeksiyonu aslında o yüzden de gittim. iltihap akmıştı hatta banyodan sonra bende. tabi beylerin dikkat etmesi gerek. bayanlara sıcak iyi geliyor. erkeklerede soğuk. spremler sıcakta ölüyor o yüzden eşim oraya arada soğuk su dökmüştü uyarmıştı biri beni bu konuda.canım maddiyat olmadığı için çok öyle kalamadık. sadece 2 saat falan girdik. salı günü halk günü oluyor. normalde kişi 30 tl ise salı günü 2 kişi 30 tl oluyor. buralarda çok hamile kalan var canım maşallah. bir arkadaşımında olmuyordu korunmadıkları halde o gitti hamile kaldı hemen. hatta onun arkadaşınında öyleymiş aynı şekilde oda öyle sonra ben. çok şükür mevlam herkese versin. memnun kaldım ben şükür. çok güzel kral daireleride varzemuszemus Karamustafanın yanında küçük bir yer vardı orası nereye bağlı bilmiyorum. sessiz sakin geldi bize orası biz oraya gittik. ama hemen yan yana. adını bilmiyorum ama sen karamustafayı bir incele istersen canım.

Karamustafa Kaplıcası Bursa

sağol canım yaaa allah razı olsun verdiğin bilgiler için dediklerini uygulayacağım ama programının bulursan gerçekten yollarmısın özelden kopyasını inşallah bulursun bende uygulamak istiyorum canım.kendine ve bebğine iyi bak canım:emir_bebek::emir_bebek:

sevi mevlam cümlemizden razı olsun inş. programımı buldum ama onu baya elekten geçirmem lazım. birinden yardım almıştım karşılıklı soru cevap şeklinde oldu en kısa zamanda düzenlemeye çalışırım inş.

teşekkür ederim bittercim sağol.bende armutlu kaplıcalarını düşünüyordum.o zaman bir an önce karar vermem lazım sanırım.ben armutludaki kaplıcaları aradım görüştüm.bilgi aldım.
adamın söylediğine göre hocalar varmış kürleri yaptırıyorlarmış bize.program yapıyorlar.hocalar eşliğinde yapıormuşuz kürleri.bu benim hoşuma gitti.acaba her yer öylemi bilmiyorum

Bursa Kaplıcaları | Oylat Kaplıcaları | Osmaniye Kaplıcaları | Bursa Termal Kaplıcalar | Bursa Şifalı Sular

Bursa Kaplıcaları

semoscum buralarıda bir incele istersen. Rabbim inş. şifanızı verecektir. benim her güne uyguladığım bir şifa duam vardı. bir arkadaşım bu dua sayesinde üçüzlerine hamileyken okuya okuya kanamaları dindi üçünüde kucağına aldı maş. bende doktora kontrole gittiğimde bana hani dedi bi hastalığın vardı ya dedi. işte o hastalığın tamamen gitmiş dedi. bende o arkadaştan almıştım. zaten doktorun bu yorumundan sonraki çalışmalarımızda hamile kaldım çok şükür. Büyük bir zatın önerdiği şifa duası. Allah ın izniyle kanser dahi iyileşir demiş. onuda uygulamanızı isterim. dünya dualar üstüne kurulmuş sonuçta.

birde kuran kursu hocamın kayınpederi kendini bildiği bileli bal yerken nahl 69. sureyi okuyarak yermiş ve maş. kulaklarının hafif işitmesi dışında hiçbir sağlık sorunu yokmuş. ondan duyarakta arı sütü bal polen vs. gibi ballı karışımlarımı yerken hep bu şifa duasını okuyarak yedim. sonuçta ayet-i kerimede buyurduğu gibi kuranda insanlar için şifa vardır. yeterki insan inansın inanarak uygulasın. kul kendi kaderini ölüm dışında dua ile değiştirebiliyorsa yeterince dua etmek lazım diye düşünüyorum. Rabbimin doğal eczanesine inandım (bitkilere) O'nun insanlara ikram ettiği bu şifalı sularada inandım. Kuran'dan da istifade ettim elhamdülillah. inş. sizlerde tez vakitte yaptıklarınızın karşılığını alırsınız. biraz tevekkülle herşey hallolur. zaman lazım ben ikinizinde FSH değerinin çok yüksek olduğuna inanmıyorum. başaracağınıza kalpten inanıyorum arkadaşlar. Rabbim ikram eylesin hanenizi evlat sesleriyle donatsın inş.

duanın kabul saatlerini araştırıp onları değerlendirmeye çalıştım. en güzeli herkesin uyuduğu bir saatte gözyaşlarıyla seccadeyi ıslatmak. sonuçta biz bu kadar şey yapıyoruz Rabbim şifayı neyin içine koyacak bilemeyiz. araştıra araştıra bulacağız inş. Allah ım kolaylıklar versin. şifa duasını isterseniz yazarım. her gün aç karnına ve 19 defa yapılıyor. öpüyorum a.s.

Bursa Kaplıcaları | Oylat Kaplıcaları | Osmaniye Kaplıcaları | Bursa Termal Kaplıcalar | Bursa Şifalı Sular

Bursa Kaplıcaları

semoscum buralarıda bir incele istersen. Rabbim inş. şifanızı verecektir. benim her güne uyguladığım bir şifa duam vardı. bir arkadaşım bu dua sayesinde üçüzlerine hamileyken okuya okuya kanamaları dindi üçünüde kucağına aldı maş. bende doktora kontrole gittiğimde bana hani dedi bi hastalığın vardı ya dedi. işte o hastalığın tamamen gitmiş dedi. bende o arkadaştan almıştım. zaten doktorun bu yorumundan sonraki çalışmalarımızda hamile kaldım çok şükür. Büyük bir zatın önerdiği şifa duası. Allah ın izniyle kanser dahi iyileşir demiş. onuda uygulamanızı isterim. dünya dualar üstüne kurulmuş sonuçta.

birde kuran kursu hocamın kayınpederi kendini bildiği bileli bal yerken nahl 69. sureyi okuyarak yermiş ve maş. kulaklarının hafif işitmesi dışında hiçbir sağlık sorunu yokmuş. ondan duyarakta arı sütü bal polen vs. gibi ballı karışımlarımı yerken hep bu şifa duasını okuyarak yedim. sonuçta ayet-i kerimede buyurduğu gibi kuranda insanlar için şifa vardır. yeterki insan inansın inanarak uygulasın. kul kendi kaderini ölüm dışında dua ile değiştirebiliyorsa yeterince dua etmek lazım diye düşünüyorum. Rabbimin doğal eczanesine inandım (bitkilere) O'nun insanlara ikram ettiği bu şifalı sularada inandım. Kuran'dan da istifade ettim elhamdülillah. inş. sizlerde tez vakitte yaptıklarınızın karşılığını alırsınız. biraz tevekkülle herşey hallolur. zaman lazım ben ikinizinde FSH değerinin çok yüksek olduğuna inanmıyorum. başaracağınıza kalpten inanıyorum arkadaşlar. Rabbim ikram eylesin hanenizi evlat sesleriyle donatsın inş.

duanın kabul saatlerini araştırıp onları değerlendirmeye çalıştım. en güzeli herkesin uyuduğu bir saatte gözyaşlarıyla seccadeyi ıslatmak. sonuçta biz bu kadar şey yapıyoruz Rabbim şifayı neyin içine koyacak bilemeyiz. araştıra araştıra bulacağız inş. Allah ım kolaylıklar versin. şifa duasını isterseniz yazarım. her gün aç karnına ve 19 defa yapılıyor. öpüyorum a.s.

sağol canım yaa allah senden razı olsun dediğin gibi hazırladığında yazarsın burada çok karışık dedin yaa benim için uğraşacaksın bu zor olmucakmı canım sağol canım bide şu şifa duasını yazarsan çok sevinirim dediğin gibi fsh aslında bizim elimizde stres yapmasak yükselmezde işte yapıyoruz nedense alah hepimizin yardımcısaı olsun canım kendine iyi bak bebeğinede canım allaha emanet olun ikinizde

canım lütfen yaz şifa duasını.ben zaten kuran okuyorum biliyorum okumasını.çok ta inançlıyım.belkide bu yüzden allah bana bunu verdi onu unutmayayım diye.sürekli kuran okuyayım diye düşünüyorum.duayı yaptıklarını yazarsan çok sevinirim.

4 gözle bekliyorum canım duayı

duayı nasıl uygulayacağımıza yaz bittercim.aç karnına yemeğe başlamadan öncemi içeceğimiz bitki çaylarına mesela başlamadan öncemi yoksa her yemekten öncemi yani ne zaman okunacak ve 19 defamı okuyacaz. 19 u ne 1 gündemi tamamlıcaz yoksa yemeğe içmeye başlamadan öncemi onları yazarsan sevinirim.sadece 69.ayetimi okucaz.her yaptığın duayı yaz canım bekliyoruz

sevi ve semoşcum inş. dilediğinizi nasip etsin mevlam. üzüntü stres yok. şu güzel ramazan ayını iyi değerlendirin. sevicim bende hep böyle az çok bilen araştıran insanlardan bilgi sorardım başka sitelerde cvp gelmeyince çok üzülür cvp gelincede mutlu olur ve yapmaya çalışırdım. uygun bir vaktimde düzeltmeye çalışırım canım inş. o yüzden sorun değil :) bu bekleyiş insanı çok yıpratıyor. çocuğu olan bir insanın yanında kendimi bir organım eksik bir yarım yok gibi hissederdim. o yüzden elimden geldiğince yardımcı olmak isterim canım. Allah ımda nasip eylerse inş.

semoşcum evlendiğimden beri hatta öncesinden beri hep bi evladım olsun istedim. Snra olmadığını öğrenince yıkıldım. çocuk parklarından geçerken ağlardım vs. sonra onu araştır bunu araştır derken dualar vs. sonra Allah nasip ederse olacak O dilerse olur diye kendime anlattım ve artık baktım ki Mevlam bana kendini aratmış çok şükür. belki buldum belki bulamadım ama hiç olmazsa yolundayım çok şükür. çocuk isterken yaptığın dualar farklı sonrasındaki ettiğin şükür farklı. ve o çektiğin sıkıntıları elhamdülillah meyveni alınca hiç yaşamamış gibi oluyosun unutuyosun. Kur'an okumana çok sevindim canım ne varsa bu yolda var zaten. çok şükür derdimiz var. ya vermeseydi bizi dünya nimetlerine boğsaydı Allah muhafaza neyleyim çocuğu o zaman. bu dünyada ne kadar yaşar ki insan baki bir hayat var önümüzde. önemli olan şu evremizi en güzel şekilde değerlendirip isyansız sonuca ulaşmak. hani anne çocuğuna sinirlenir kızar ya. çocukta ağlar. ama sonra o çocuk düşse anne diye ağlar. annesine koşar. çünkü bilir ki orda o kollarda güven var şefkat var sevgi bağı var. işte bizde başımıza kötü bir musibet geldiğinde yine Allah diye ağlamalıyız. Bizi yaratan bizim ihtiyaçlarımızı en iyi bilendir. O bizi bizden daha iyi bilendir. ben yaptıklarımı bulmaya çalışayım inş. yazarım şimdi size.

semoscum merak etme canım bende ayrıntıcı bir insanım :) zaten armut sapı üzüm çöpü diye didikleye didikleye böyle olduk biz:))) birşey yazarsam inş. atlamadan yazmaya dikkat ederim canım. Allah ım şafi ismi hürmetine şifasını versin amin.

X