Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
1) arı sütü bal polen tarçın karışımı yedim sabah öğle akşam günde 3 defa
2) ısırgan tohumu bal karışımı yedim aynı şekilde ve bunları tahta kaşıkla eşimle birlikte yedilk
3) adetten önce soğan suyu içmiştim. adetim sökülmeyince devam etmiştim
4) maydanozlu suyla oturma banyosu yapıp maydanoz suyuda içtim. 1 su bardağı kadar. bunu birkaç gün yaptım ve 15 gün sürdü adetim. yüksek FSH lılar yapmamalılar bunu
5) folik asit balık hapı, arginmax men's multi vitamin alıyordum. geceleri üzüm çekirdeği kapsülü
6) organik beslenmeye özen gösterdim ve yeme alışkanlığıma çeki düzen verdim
7) yumurtlama evresinde kalite için incir suyu içtim
8) beni mutsuz edecek şeylerden uzaklaştım mutlu eden şeylerle ilgilendim
9) bunların yanında bol tevekkül ve sevdiğim ihlaslı arkadaşlarımdan özel dualar, hamilelerden istediğim özel dualar sizlerin ve ailemin duası
10) her gün büyük bir zatın önerdiği şifa duasını aç karnına uyguladım
11) hastalığım için fetih suresini okumaya çalıştım
12) arkadaşlarım hatim indirdiler ve tefriciye okudular
13) bal karışımlarını yerken nahl suresi 69 ayeti okuyarak yedim
14) yürüyüş yapmaya çalıştım
15) eşimle birlikte şifalı sulara gittik ve havuzuna oturdum
16) hacet namazı kılmaya çalıştım

birde 70.000 ihlas okundu ama sanırım yarım kaldı. şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar. azmi tevekkülü yitirmemek gerek ne zaman ne olacağı belli değil işte:

birde eşimle yaklaşık olarak 1 çuval ceviz yemişiz tabi ağırlıklı olarak ben yedim. kayınvalidem erik suyu yapıyor. netten araştırdım ki erik menepoz sıkıntılarını gideriyormuş. elinizden geldiğince hazır hiçbirşey tüketmeyinç özellikle yoğurt. asitli içecekler vs. arada bir kaçamak herkesde oluyor tabi:))

nahl 69. ayet: Sonra meyvaların hepsinden ye de, Rabbinin (sana) kolay kıldığı yollara gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir bal çıkar ki, onda insanlar için şifâ vardır. Şüphesiz ki bunda düşünen bir millet için, büyük bir ibret vardır

arapçası: Yahrucu mimbutûnihê şerâbüm mühtelifün elvânühü fîhi şifâün linnâs. Tı durağından tı durağına kadar olan kısım. uzatmalar falan olduğu için kuranından bakarsan daha iyi olur. arapça bilmeyende türkçesinden okuyarak yemeli. ^işaretlerde meddi tabi olduğu için 1 harf uzatıyoruz. şeraabüm gibi.

--

70 bin ihlas-ı Şerifeninde çok faydasını gördüğüme inanıyorum arkadaşlar. herkese dağıtmaya çalıştım. ailem arkadaşlarım yardımcı oldular. Efendimizin (SAV) buyurduğu gibi "mümin bir kulun mümin kardeşine edeceği dua günahsız ağızdan çıkan dua gibidir REDDOLUNMAZ" hadisini aklınızdan çıkarmayın. sizin sevdiğiniz dostlarınızın duasını alın inş.

--

Kur'an-ı Kerim'de insanlar için şifa olduğundan ötürü gücü yeten hatim okusun. yada okuttursun çevresinden rica etsin. bilmeyen anlamını okusa bile olur inş. Allah ın izniyle çünkü bilmiyor.

--

gelelim şifa duasına

Şifa duası:

Allahü Ekber (8 defa)

Bismillahirrahmanirrahim

Ferdün, Hayyün, Kayyûmün, Hakemün, Adlün, Kuddûsün
Yuzîgune ferîhine bimâ âtâhüm
Selâmün gavlen mirrabbirrahîm
Lillezine âmenû hüden ve Şifâü.

her gün aç karnına 19 defa okunacak. her okuyuştan sonra 1 yudum su içilecek. zemzem, su gibi sıvılardan içilecek. sürekli olarak bu duaya devam edilecek. Allah'ın izni ile kanser bile iyileşirmiş. "Ferdün, Hayyün, Kayyûmün, Hakemün, Adlün, Kuddûsün" özellikle bu 6 Esmanın çok büyük önemi ve şifresi olduğundan bu isimlerle dualarınızı süsleyin arkadaşlar. (î, û, &#226:KK66: harfleri böyle yazmamın sebebi bunlar tecvid kuralında meddi tabi oluyor. bilmeyenler için yazmak istedim. 1 elif miktarı kadar uzatarak okuyacaksınız. yoksa anlam değişir. yani aataahüm, Kudduusün, yüziguune gibi...diğer harflerinde mahreçleri var ama burdan söylemek zor. siz uzatmaları yapın inş. Rabbim doğru okumuş kabul etsin.

kim hastaysa onun okuması uygulaması gerekiyor. Allah şifa versin inş. zaruri şartlar dışında belki sizde bir hastaya okuyup suyu içirebilirsiniz.

-

Hacet namazı kılabilirsiniz. bir arkadaşımın halası kuran hocası o söyledi bana. 2 rekat hacet namazı kılarken secdede Subhane rabbiyel ala (3 defa) dedikten sonra "inna fetahna leke fetham mübînâ" Biz sana apaçık bir fetih indirdik. yine bunu secdedeyken 3-5-7 defa tekrarlıyoruz.

-

hastalığımı yenmek için ona yenilmemek için fetih suresinide okurdum. 4 sayfa zaten.

-

Rabbimin hep Şafi ismine yalvarırdım şifa dilenirdim. cuma günleri 1000 ya Evvel (çocuk için) 1000 ya Şafi (şifa için) tesbih çekerdim. tövbe çekerdim.zamanımı boş geçirmemeye gayret ederdim malesef insan oğluyuz şimdi daha çok dua etmem lazım ama işte o zamanki gibi dua ve ibadet edemiyorum şimdi. belkide şuan ondan böyle rahatsızlıklar geçiriyorum mevlam beni yeni duaların kucağına atıyor hamdolsun. Sizlerde şifanıza kavuşun inş. arkadaşlar.

birde yağmur suyuna 70 ihlas, 70 fatiha, 70 nas, 70 felak, 70 ayetel kürsi okuyup dua etmiştik eşimle. 7 gün bu sudan sabah akşam içip eşinizle birlikte olduğunuzda inş. çocuğu olmayana çocuk verirmiş mevlam. bir arkadaş iki çocuunada böyle hamile kalmış :)

buda aklınızda olsun inş.

bir tane daha dua yazacağım

786-->Besmele
613-->Selamün gavlen mirrabbirrahîm istediğin bir şeyin olması için yapılacak.

bunuda hafız bir arkadaşım söylemişti. bu tesbihlerde birer şifreymiş. yani dinimizde bazen sayıların önemi var. nasıl ki tefriciyeyi 4444 defa okuyoruz buda öyle bişi işte. her muradın kabulu için okunacak bir tesbih.

soracağınız bişi olursa ben yine arada uğramaya çalışırım çok oturamıyorum arkadaşlar ağrım oluyor. bizim minik acıktı sanırım :)) öpüyoruz sizleri

bittercim 69. ayet. sümme küli min küllis semarati feslüki sübüle rabbiki zülüla yahrucu diye başlıyor başından değilde yahrucu min butuniha dan ayetin sonuna kadarmı okucaz. ben anlamadım.

semoşsum özelden yazarım msn mi. olur inş. neden olmasın. evden çıkarken abdestli çık canım. abdest tutamama gibi bir problemin yoksa. abdestsiz okunabilir belkide abdestli olursa daha güzel olur.

nahl 69. ayetin olduğu sayfa 273. sayfa. tı durağından başlayıp yine tı durağında bitireceksin canım. onların karnında insanlar için şifa vardır kısmı sanırım burası. kuran hocamız bunu okumamızı söyledi. nahl kurandaki 16. sure yasin 36. sure. yani yasinden bayağı önce canım.

nahl arapçada arı demekmiş. ben bilmiyordum. bu arada söylemek istedim. :) dünde tvde iznliyorum trabzondaki arıcı anlatıyor. arılar kovanlarından çıkarken girerken ayaklarını işte o 4 bacağını temizlermiş. girerken çıkarken ne enteresan. arıcı diyor sonra acaba doktorlar galoşla eldiveni onlardan mı esinlendi :)))

bal tarçın çörekotu yerkenmi bu süreyi okucam peki.diğer çaylarımda nahl süresi okumaya gerekk varmı.ben arıstü bal polen yemiyoru.bal tarçın çörekotu yapıyorum.onudamı yiyim peki arısütü nü alayımmı yani.ne zamanlar yicem arısütünü bir tatlı kaşığımı yeniyor

arkadaşlar ben 22 yaşında ve bekarım adetlerim düzensiz oluyordu tabi yıllardır 5 yıldr falan doktora gıttım tahlıl sonucum fsh 14 çıktı şuan depresyona gırdım resmen bu çok acı bırsey hıc ewlenmeden boyle bırseyle karsılasmak.genetık testı falan yapıldı temız cıktı tek care yumurta dondurmakmıs tabı oda garantı degıl cocuk ıcın sadece şans kıbrısa gıtmem gerekıyor ayrıca bu operasyon ıcın fıyatlar cok asırı yuksek allaha sukur durumumuz ıyı ama bunları yasamak cok acı verıcı.yumurtalarım suan cok verımsız gozukuyr yumurtalık ıcın kurler gordum denıyecegım allahtan umıy kesılmezmıs allah hepımızın yardımcısı olsun hayırlısıyla ewlatlarımızı kucagımıza almayı nasıp etsın.bekar oldugum ıcın cok fazlada bı bılgım yok hamıle kalan varmı benım durumumda :KK43:

birde kuranı kerımde çocuğu olmayan kadınlar için bir dua var arkadaşlar tam olarak şimdi ismini hatırlamıyorum ama bir peygamberimizin eşide çocuğu olmuyormuş menepoza girmiş adetten kesilmisş tamamen ama hep bu duayı okumuş ve yüce rabbim onu evlat sahibi etmiş umudumuzu yitirmeyelim bizde...dua;rabbi letezerni ferdev ente hayrul verisin... hep okuyalım allahım bizimde yüzümüzü güldürsun

birde kuranı kerımde çocuğu olmayan kadınlar için bir dua var arkadaşlar tam olarak şimdi ismini hatırlamıyorum ama bir peygamberimizin eşide çocuğu olmuyormuş menepoza girmiş adetten kesilmisş tamamen ama hep bu duayı okumuş ve yüce rabbim onu evlat sahibi etmiş umudumuzu yitirmeyelim bizde...dua;rabbi letezerni ferdev ente hayrul verisin... hep okuyalım allahım bizimde yüzümüzü güldürsun

canım bu dua bu kadarmı yoksa devamı varmı?

yok bu kadar sadece hep okuyalım hepimiz arkadaşlar hayırlı haberlerle karşılaşırız inş.

yok bu kadar sadece hep okuyalım hepimiz arkadaşlar hayırlı haberlerle karşılaşırız inş.

sağol canım yaa Allah senden razı olsun acaba bu dua kuranda sayfa kaçta biliyormusun canım ne kadar çok sevindim anlatamam allah gönlünün muradını versin canım duaları seninle:1hug:eek:puyorumnanaktan

sağol canım yaa Allah senden razı olsun acaba bu dua kuranda sayfa kaçta biliyormusun canım ne kadar çok sevindim anlatamam allah gönlünün muradını versin canım duaları seninle:1hug:eek:puyorumnanaktan

Sevucim o dua MERYEM SURESI BIRDE FETIH SURESI VAR BUNLARI TAM 41 kez okuyacaksin hic araliksiz adet oldugun zamanda bilen varsa baskasi takip edecek yani o bosluk dolacak ben onceden cok okurdumda boyle 41 kez ve bu sayi tamamlanacagini bilmiyodum canim birde suvar canim.
YA CELIL ETME ZELIL GONDER DELIL
BIRDE GECE NAMAZI VAR TEHECCUT ORDA EDILEN DUA
CUMA VAKTI EDILEN DUA BEYTULLAHIN HUZURUNDA EDILEN DUA
RABBIM HERKESIN DUASINI KABUL AMELLERIMIZI MAKBUL EYLESIN
INSEALLAHHHHH AMINNNNNNN
HAAA BIRDE SU VAR UNUTMUSUM 500 yasin ama bunu herkes tek tek okuyacak yani bir kisinin agzindan birtane olacakmis bana okundu bakalim hayirlisi EYYY BUYUK MEVLAM SANA ACILAN ELLERIMIZI BOS CEVIRME RABBIM SU YARALI GONULLERIMIZI SEVINDIR SEN RAHMAN VE RAHIMSIN ALLAHIM SEN BIR SEYE OL DERSEN O ANINDA OLUR YETERKI EMRET RABBIM YETERKI OL DE SANA ACILAN ELLERIMIZI BOS CEVIRME YARADANIM KAPINA GELDIK SENDEN BASKA GIDECEGIMIZ KAPIMIZ YOK TESLIMIYET VE SABIRLA YALVARIYORUZ MEVLAM DUAMIZI KABUL ETTTT
AMINNNNNNNNNNNN BIZLERE HAYIRLI SAGLIKLI SALIH EVLATLAR NASIP ET MEVLAM AMINNNN::asigim::asigim:buyrunnnnnnnnn

:emir_bebek:emir_bebek::emir_bebek:RABBIM HAYIRLI NESILLER HAYIRLI ZURRIYETLER IHSAN EYLESIN HEPIMIZE
AMINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

X