Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Sevucim o dua MERYEM SURESI BIRDE FETIH SURESI VAR BUNLARI TAM 41 kez okuyacaksin hic araliksiz adet oldugun zamanda bilen varsa baskasi takip edecek yani o bosluk dolacak ben onceden cok okurdumda boyle 41 kez ve bu sayi tamamlanacagini bilmiyodum canim birde suvar canim.
YA CELIL ETME ZELIL GONDER DELIL
BIRDE GECE NAMAZI VAR TEHECCUT ORDA EDILEN DUA
CUMA VAKTI EDILEN DUA BEYTULLAHIN HUZURUNDA EDILEN DUA
RABBIM HERKESIN DUASINI KABUL AMELLERIMIZI MAKBUL EYLESIN
INSEALLAHHHHH AMINNNNNNN
HAAA BIRDE SU VAR UNUTMUSUM 500 yasin ama bunu herkes tek tek okuyacak yani bir kisinin agzindan birtane olacakmis bana okundu bakalim hayirlisi EYYY BUYUK MEVLAM SANA ACILAN ELLERIMIZI BOS CEVIRME RABBIM SU YARALI GONULLERIMIZI SEVINDIR SEN RAHMAN VE RAHIMSIN ALLAHIM SEN BIR SEYE OL DERSEN O ANINDA OLUR YETERKI EMRET RABBIM YETERKI OL DE SANA ACILAN ELLERIMIZI BOS CEVIRME YARADANIM KAPINA GELDIK SENDEN BASKA GIDECEGIMIZ KAPIMIZ YOK TESLIMIYET VE SABIRLA YALVARIYORUZ MEVLAM DUAMIZI KABUL ETTTT
AMINNNNNNNNNNNN BIZLERE HAYIRLI SAGLIKLI SALIH EVLATLAR NASIP ET MEVLAM AMINNNN::asigim::asigim:buyrunnnnnnnnn

canım ben fetih suresini okuyordum ramazanda sonra hastalnadım bıraktım şimdi yine okuyacağım ama ben hergün okunacak biliyorum demek 41 defa okunacakmış adetliken kime dicemki okusun kimse okumaz onu uzun diye ama yineden ben bulayım birini bari bide 500 tane yasin oku demişsin 500 kişimi okucak bunu anlamadım canımbende okucam deme kim okucak bunu yaa 500 kişiyhi nerden bulacamki benim çeremde pek kuran bilen yokki ama ben okurum 500 tane canım allahım bizlewrin dualrını kabul eder inşallah bizleride anne yapar hayırlısı ise canım sağol verdiğin bilgiler için
bide sana bişey sorcam nilcim ben soğan suyu içiyorum bugün 6 gün oldu başlayalı ama benim adetim geldi gene daha 1 hafta olmuştu temizleneli acaba soğan suyumu yaptı ki yoksa menepozamı yaklaşıyorum fsh 42 çıkmış ya benim ona canım çok sıkıldı ondandamı oldu bilmiyorum yaaa ooffff yaaaa :teselli:

Merhaba kader arkadaslarim,rabbbim dert vermis beraberinde dermeninida vermis ,burda hep beraber yazismamiz paylasmamiz sadece ben degilim bu dunyada diye teselli bulmamiz cok guzel.Yanimda kagit kalem not aliyorum uyguluyacaklarim var.Bende sizlerle benim icin yapilan dualari yazayim ,duanin ne zarari olacak demi denememizde inanmamizda hicbi sakinca gormuyorum.Hac oncesi tam kirkbir hamile kadindan allah rizasi icin ufak tefek paralar toplandi allah rizasi icin verdiler sonrasinda tam besyuz ayri ayri insandan birer birer yasini serif okutuldu sonra toplanan para ve yasini serifi haca giden birine emenat olarak veriyorsun o senin icin kabede rabbine duani iletiyor yasinleri orda allah rizasi icin senin adina bagisliyor,goturdugu paraylada sana o mubarek topraklardan bi bebek kiyafeti aliyor sende onu evinine asiyorsun duanin kabulunu bekliyorsun.Ben duydum yaptirdim,yaptirali bes sene oluyor hala bebek kiyafeti asili duruyor evimde,dua su bu hep bi vesile alnimiza ne yazilmissa onu yasiyoruz,ben kafayi yemek uzereydim cok asiri kafaya taktiydim problem 30 yasindayim simdi ,menepoz kapimi calali on yil oldu adet olmuyorum cocugum yok,inanilmaz yiprattim kendimi taki uc yil oncesine kadar,oncelikle namaza basladim ,kuranimi okuyorum gunluk tesbihlerim var bunlar beni rahatlatyor,aman ne yapayim ben duydugumu yapiyorum olmazsada olmasin diyebiliyorum ama vazgecmiyorumda,kismetden otesi yok varsa alnimizda saati vakti gelince birsey bahane olacak ;;;;;;rabbim yar ve yardimcimiz olsun aminnnnnnnnnnnnnnnnn

merhaba arkadaslar...ben 25 yasindayim 3 yillik evliyim ve banada erken menopoz teshisi konuldu..
bekarken hic adet olmuyordum dr gttgmde bana ilaclar verdi onunla adet oldum evelndim ilk basta cocuk istemedik ama 18ay sonra cocuk isteyince olmadi dr gttgmizde bana erken menpopoz yumurtalrimn hic olmadigini söyledi ve hic cocuk sahbi olamzsiniz dediler benle esime biz yikildik.
yurtdisinda yasiyorum ama türkiye ailemn yanina gttgmde cok iyi bir doktor buldum gaziantepte o bana kibrisi önerdi olabilcek bisey dedi tedavi yapildi rahim filmi ckeildi ve herseyim temiz cikti.
daha sonra kibrisa gttik esimden alinan sprmle baska kadindna alinan dönorden 13 embryo olustu bunlarin3nü bana transfer ettiler gerisi donduruldu bidaha cocuk istedigimde kullanicaklar.
ve tahlil yapildi hersye bakildi hamile oldugum cikti.
su an 7 haftalik hamileyim cok sükür rabbime hemde ikizlerime allahim isteyen herkese nasip etsin kmseyi bekletmeisn diyorum.
eger cocuk isteyne varsa bence yas gecmeden bunu yaptirin derim kibrisa gidince tek ben olmadigimi onlarca birgünde hasta girip ciktigini gördüm cok basarili bir ekipte hastane gercekten cok tesekkür ediyorum onlara,..
egerki sorusu olan varsa bana özelden ulassinlar sevrek cevaplarim cnkü benimde basimdan gectigi icin bilirim.
allahim sizlerinde yüzünü güldürsün rabbim dualrinizi kabul etsin-

Selam Kaya,

tebrik ederim dilerim Allah evlatlarini kucagina almayi nasip eder. Ama bana göre cok aceleci davranmissin. Yasin henüz 25 mis. Bak Semos427, 35sevi35 herkes mücadele ediyo, Türkiyedeki doktorlar icin Kibris kolay cözüm artik geliri güzel. O yüzden tereddüt etmeden Kibrisa yönlendiriyorlar. Ne diyelim sen öyle uygun görmüssün. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin[/B]

Selam Kaya,

tebrik ederim dilerim Allah evlatlarini kucagina almayi nasip eder. Ama bana göre cok aceleci davranmissin. Yasin henüz 25 mis. Bak Semos427, 35sevi35 herkes mücadele ediyo, Türkiyedeki doktorlar icin Kibris kolay cözüm artik geliri güzel. O yüzden tereddüt etmeden Kibrisa yönlendiriyorlar. Ne diyelim sen öyle uygun görmüssün. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin[/B]

tesekkür ederim canim amin...
aycan canim yasim genc olabilir ama belki uzun yil beklesemde kendiliginden olucak bisey degildi oyuzden beklemenin bir anlami yoktu hem doktorlarinda dedigi gibi erken yasta yapilan tedavi bu islemler daha iyi sonuc veriyor oyuzdne ileri yasta yaptiripta belki sonuc almayabilirdim .oyuzden elimde imkanlar varken icim cok acirken neden yaptrmim deidm yaptirdim ve sonuc iyi aldim cok sükür..
bence erken yasta caresine bakilmali hertülü hastaligin ileri yasta yapilan tedavilaerin %70i iyi sonuc vermiyor bunu kibristada gördüm kendi gözümle ..
sevgiler.

Sevgili Kaya,
dogru söylüyorsun mantikli, gec olup ah vah demekten belkide en iyisi, dilerim saglikli bebislerinle mutlu mesut yasarsin, Allah evlat arayanlarin ellerini bos cevirmesin.
Sevgiyle kal, kendine ve bebeklerine iyi bak.

Merhaba kader arkadaslarim,rabbbim dert vermis beraberinde dermeninida vermis ,burda hep beraber yazismamiz paylasmamiz sadece ben degilim bu dunyada diye teselli bulmamiz cok guzel.Yanimda kagit kalem not aliyorum uyguluyacaklarim var.Bende sizlerle benim icin yapilan dualari yazayim ,duanin ne zarari olacak demi denememizde inanmamizda hicbi sakinca gormuyorum.Hac oncesi tam kirkbir hamile kadindan allah rizasi icin ufak tefek paralar toplandi allah rizasi icin verdiler sonrasinda tam besyuz ayri ayri insandan birer birer yasini serif okutuldu sonra toplanan para ve yasini serifi haca giden birine emenat olarak veriyorsun o senin icin kabede rabbine duani iletiyor yasinleri orda allah rizasi icin senin adina bagisliyor,goturdugu paraylada sana o mubarek topraklardan bi bebek kiyafeti aliyor sende onu evinine asiyorsun duanin kabulunu bekliyorsun.Ben duydum yaptirdim,yaptirali bes sene oluyor hala bebek kiyafeti asili duruyor evimde,dua su bu hep bi vesile alnimiza ne yazilmissa onu yasiyoruz,ben kafayi yemek uzereydim cok asiri kafaya taktiydim problem 30 yasindayim simdi ,menepoz kapimi calali on yil oldu adet olmuyorum cocugum yok,inanilmaz yiprattim kendimi taki uc yil oncesine kadar,oncelikle namaza basladim ,kuranimi okuyorum gunluk tesbihlerim var bunlar beni rahatlatyor,aman ne yapayim ben duydugumu yapiyorum olmazsada olmasin diyebiliyorum ama vazgecmiyorumda,kismetden otesi yok varsa alnimizda saati vakti gelince birsey bahane olacak ;;;;;;rabbim yar ve yardimcimiz olsun aminnnnnnnnnnnnnnnnn

Sevgili yinga,
yazdiklarindan inan etkilendim, bir seyi cok istersen olurmus sadece zaman meselesi, insan neyi düsünürse onu yasar, lütfen bütün bu dualarini yaparken pozitif düsünmeyide ihmal etme. Dilerim Rabbim tez zamanda sana bebegini nasip eder.

aycan54 cok tesekkür ederim canim öyle ya atalarimiz ne demis bugünün isini yarina birakma..
insallah canisi rabbim sizleridne kucaklarini cifter cifter doldurur rabbim kimseyi bekletmesin allah herkese saglikli hayirli evlatlar nasip etsin..sevgiler saygilar görüsürz.

durumumuzdan dolayi okadar duygusalizki her uzuntuye ve her mutlu habere karsi gozyaslarimizi tutamiyoruz,bilmiyorum sadece benmiyim, herkesmi boyle,cocukistiyorum.com diye bi siteye takiliyorum orada da kazananlar ve savasa devam edenler diye bi bolum var inanin yalniz degiliz okuyorum bazen halime sukur bile edebiliyorum,evet bende kazananlardanim diye hayat hikayelerini yaziyorlar okurken gozyaslarim boynuma boynuma akip gidiyor,sanki o ani ben yasiyormusum gibi heyecanlaniyorum ve rabbim buyuk haznesinde cok banada verecek diyorum.RABBIM HEPIMIZIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.SABIRLAR VE BOL SANSLAR DILIYORUM

merhabalar ben yeni katıldım 33 yaşındayım eylülde 34 olucam 5 aydır evliyim ve son iki aydır adetim az ve terlemeler oluyodu yaştan dolayı doktora gittim adetin 2 günü yumurtalıklarıma alttan ultrasyonla baktı ve erken menepoz başladığı sölendi ve kanda hormon testi istendi adetin 5 günü verdim herşey normal çıktı fsh 3.60 yumurta yaşı öğreniliyomuş kan testinden sonra doktor iyimser konuştu yumurtlamayı artırıcı serophene verdi adetin 5 günü başlayıp sabah akşam günde 2 kez içicekmişim 3 ay içinde hamile kalmazsan rahim filmi çekil dedi ilk ayı kullandım bu hafta adet olucam bakalım hayırlısı belkide olmam Allah hepimizin kalbindekini versin gelişmeleri yazıcam....

taaa en baştan aglaya aglaya okudum...
çok canım yanıyo.erken yumurta yetmezligi sorunum var tabii yüksek fsh...
dua ediyorum.allahım çok büyüksün.

canım üzülme aynı yıkıntıyı bende 3 ay önce yaşadım şimdi bitkisel kürler içiyorum
inşallah düzelicek arkadaşımm bu ay gidicem gelişme varmı bakalım
bildiriirim sanada :teselli:

canım üzülme aynı yıkıntıyı bende 3 ay önce yaşadım şimdi bitkisel kürler içiyorum
inşallah düzelicek arkadaşımm bu ay gidicem gelişme varmı bakalım
bildiriirim sanada :teselli:

neler içiyorsun?
ilk şoku atlatmışsın o zaman .bende atlatacagım öyle mi?
hadi bakalım ...iyi sonuçlarını bekliyorum

Merhaba arkadaşlar ben de 2008 yılında kanser tedavisi sonucu erken menopoza girmiştim. 35 yaşındaydım. Neler hissettiğimi ve yaşadığım bunalımlı günleri bunları yaşayanlara anlatmaya gerek yok yaşamayan zaten senin ruh halini anlayamıyor bir de bu durum var zaten. Neyse , doktorum 108 fsh ile geri gönüş konusunda pek de umutlu konuşmadı doktorun karşısında hüngür hüngür ağlamamı asla unutamam. Ama tıpta tam olarak şöyledir denemez diye de çok az da olsa açık kapı bıraktı ama ümitlenme dedi. Ama önce ilk şoku atlatmam biraz zaman aldı depresyon ilaçlarına başladım bu arada Ben doktordan böyle bir haber almadım, gayet sağlıklı bir kadınım diye diye kendime telkinde bulundum, çok dua ettim, ve Adnan Saraçoğlu'nun aslanpençesi kürünü uyguladım, fsh değerim de yavaş yavaş düşmeye başladı ve tam 8 ay sonra adet gördüm sonra yine kesildi doktorum adet söktürücü bir ilaç verdi onunla tekrar adet oldum ama sonra yine kesildi derken ben yine adet düzensizliği yaşadığımı sanıyorken hamile kaldığımı öğrendim. Şimdi 5,5 aylık hamileyim ve ikinci çocuğum olacak inşallah. Rabbime sonsuz kere hamdolsun. Burada kısaca özetlemeye çalıştım hatta o günleri unutmak istediğim için de gerçekten unuttum süreci tam olarak ayrıntısıyla anlatamadım ama LÜTFEN ÜMıTSıZLıĞE KAPILMAYIN, DUA EDıN , bitkisel kürlerin de bunda çok etkisi olduğuna inanıyorum. Saraçoğlu Hocama da vesile olduğu olduğu için Allah razı olsun diyorum.

arkadaşlar, erken menopoza girip de sonrasında hamile kalabilen varsa ve bizimle paylaşırsa hepimiz için bir umt olur....

benim yaşım 37 iken bende adet düzensizliği başladı 2 yl sonrda menepoz dedi doktor değerlerimFSH 46.61 LH de 84.88 çıktı ilaç kulandım adet oluyordum 2 ay ilaç içmedim adet yine olmadım sandım menepoza girdim ama hamile oldugum öğrendim kendiliğinden ilaç falan kullanmadan hamile kalmışım sonra bir oğlum oldu allah esirgesin kazadan beladan üzülme inşallah seninde düzelir hormonların allah dileğini verir dua etolumunekankayizsmile

Merhaba arkadaşlar ben de 2008 yılında kanser tedavisi sonucu erken menopoza girmiştim. 35 yaşındaydım. Neler hissettiğimi ve yaşadığım bunalımlı günleri bunları yaşayanlara anlatmaya gerek yok yaşamayan zaten senin ruh halini anlayamıyor bir de bu durum var zaten. Neyse , doktorum 108 fsh ile geri gönüş konusunda pek de umutlu konuşmadı doktorun karşısında hüngür hüngür ağlamamı asla unutamam. Ama tıpta tam olarak şöyledir denemez diye de çok az da olsa açık kapı bıraktı ama ümitlenme dedi. Ama önce ilk şoku atlatmam biraz zaman aldı depresyon ilaçlarına başladım bu arada Ben doktordan böyle bir haber almadım, gayet sağlıklı bir kadınım diye diye kendime telkinde bulundum, çok dua ettim, ve Adnan Saraçoğlu'nun aslanpençesi kürünü uyguladım, fsh değerim de yavaş yavaş düşmeye başladı ve tam 8 ay sonra adet gördüm sonra yine kesildi doktorum adet söktürücü bir ilaç verdi onunla tekrar adet oldum ama sonra yine kesildi derken ben yine adet düzensizliği yaşadığımı sanıyorken hamile kaldığımı öğrendim. Şimdi 5,5 aylık hamileyim ve ikinci çocuğum olacak inşallah. Rabbime sonsuz kere hamdolsun. Burada kısaca özetlemeye çalıştım hatta o günleri unutmak istediğim için de gerçekten unuttum süreci tam olarak ayrıntısıyla anlatamadım ama LÜTFEN ÜMİTSİZLİĞE KAPILMAYIN, DUA EDİN , bitkisel kürlerin de bunda çok etkisi olduğuna inanıyorum. Saraçoğlu Hocama da vesile olduğu olduğu için Allah razı olsun diyorum.

Nasil güzel yaziyorsun, Allahim yavrunu sag salim kucagina almayi nasip etsin.

benim yaşım 37 iken bende adet düzensizliği başladı 2 yl sonrda menepoz dedi doktor değerlerimFSH 46.61 LH de 84.88 çıktı ilaç kulandım adet oluyordum 2 ay ilaç içmedim adet yine olmadım sandım menepoza girdim ama hamile oldugum öğrendim kendiliğinden ilaç falan kullanmadan hamile kalmışım sonra bir oğlum oldu allah esirgesin kazadan beladan üzülme inşallah seninde düzelir hormonların allah dileğini verir dua etolumunekankayizsmile

Allahim seninde evladini sana bagislasin. Sizin gibi örnekler öyle güzel ki. Allah ikinizdende razi olsun.

Nasil güzel yaziyorsun, Allahim yavrunu sag salim kucagina almayi nasip etsin.

Allahim seninde evladini sana bagislasin. Sizin gibi örnekler öyle güzel ki. Allah ikinizdende razi olsun.

Sağol canım. Yüce Rabbim erken menopoz sorunu yaşayan herkesi menopozdan kurtarsın evlat isteyen herkese de sağlıklı evlat nasip etsin , sana da tabii ki inşallah. Ama çok zor olduğunu biliyorum ama lütfen olumlu düşünmeye çalışın , dibe çekilmeyin . Bana doktorlarım çok da ümit vermemişlerdi ama düzeldi işte. Kadın doğum uzmanı bir akrabam var sadece o geri dönebilir moralini bozma demişti onun bu sözleri bile bana yetmişti.

allahım ne güzel seyler okuyorum böyle bende bugün fsh mi 3 aydan sonra tekrar ölçtürdüm 60 çıktı umudumu yitirmiştim allah sizlerden razı olsun arkadaşlar

X