Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

stucco

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2008
8
1
arkadaşlar, erken menopoza girip de sonrasında hamile kalabilen varsa ve bizimle paylaşırsa hepimiz için bir umt olur....

canım bende erken menapoz tehdidi altındayım.fsh 14. ama ben ekim ayında kendiliğinden hamile kaldım. bebeğimin 8 haftalıkken kalbi durdu. o gün bugündür tekrar hamile kalamadım. zaten hamile kalmak yetmiyor yumurta kalitemiz düşük olduğundan gebelik sağlıklı devam etmiyor. senin fsh kaç umarım hamile kalır ve bebişlerimizi sağlıkla dünyaya getiririz

STUCCO CUM sen kendiliğinden adet olabiliyor muydun peki.yoksa ilaçlamı adet oluyorsun.bende fsh ile uğraşıyorum hala bebek yok yaklşık 2 yıldır evliyim.hiç korunmadık ve fsh yüzünden bebeğimiz olmuyor.adette olamıyorum.çok üzülüyorum artık

kusura bakma, çok geç gördüm mesajı...ben gayet normal düzenimde giderken birdenbire şak diye adetten kesildim. birkaç ay görmeyince doktora gittim ve erken menopoz olduğu ortaya çıktı... şu anda progesteronla adet görüyorum.

Evet arkadaŞlar buraya alalım anne olan fshzedeler nerelerdesınız.hadı bızlere de umut olun.neler yaptınız.ne gıbı tedavıler gÖrdÜnÜz.paylaŞalım burada herŞeyı

Doktorun ne dİor pekİ bu duruma stocco evlİmİsİn sen

evet canım, evliyim. ama çocuğum yok, yeni evliyim. doktorum progesteronla adet görebildiğim sürece çok düşük de olsa hamile kalma şansımın olduğunu söylüyor. progesteronla da adet göremez hale gelince menopoz dönemi tam olarak başlamış oluyormuş ve hamile kalma şansı kesinlikle kalmıyormış. ovulasyon testlerini tavsiye etti ama henüz bir sonuç yok :sm_confused:

birde farlutalla da adet görebiliyorsan oda iyiymiş.incir kürü yap sende canım.adete yakın soğan suyu iç.15 gün adet olmadan 15 gün önce sonra incir yap hep öyle devam et 3-4 ay bence gelişecek yumurtaların hayıt a devam et tabii.yürüyüş yap bol bol hızlı yürü.hormonlu şeyler yeme.az yağlı az tuzsuz yap yemekleri diyet yap işte sebze meyve baklagil ye bol bol olacak inş.35 sevicim göreceksin

inşallah canım.senağlama soğan suyunu yaptım bir kere. ama inciri hiç denemedim. hayıt tohumunu da doktorum tavsiye etmedi. çünkü benim aldığım hapın içeriği ile aynıymış. primolut-n... hayıt tohumu da progesteron içeriyormuş. aşırı yükleme olurmuş. inşallah dualarımız kabul olur da yaptıklarımız işe yarar fisfisfis

Tanidigim kadar yok.

Ama bir yakinim 15-16 yasinda menapoza girmis, evlendi cocuk olma ihtimalinin 1-2% oldugunu söyledi dr.

Neyse, arkadas Kibris'ta asilama yöntemi ile hamile kaldi maalesef bebegi bünyesi kabul etmedi, düsük oldu.
Sanirim erken yaslarda, donör yumurta ile hamile kalma ihtimali daha yüksek oluyor.

Tanidigim kadar yok.

Ama bir yakinim 15-16 yasinda menapoza girmis, evlendi cocuk olma ihtimalinin 1-2% oldugunu söyledi dr.

Neyse, arkadas Kibris'ta asilama yöntemi ile hamile kaldi maalesef bebegi bünyesi kabul etmedi, düsük oldu.
Sanirim erken yaslarda, donör yumurta ile hamile kalma ihtimali daha yüksek oluyor.

teşekkür ederim bu durumda olup çocuk sahibi olanları duymak istiyorum umut etmem için vesile olsunlar inşallah bende çok yakın bir zamanda böyle güzel haber veririm

hepinize hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

2 yıllık evliyim. evlendiğimizden beri doktor doktor geziyoruz. aslında doktorlara gitmemin sebebi bitmek bilmeyen kanamalarımdı bunu araştırırken erken yumurta yetmezliği erken menapoz teşhisi kondu. normal bir doğurkan kadının 7-8 yumurtası olur ama senin yumurtan az dendi. klomenle çıktık yola. ilkinde 3 yumurtam oldu 2 si gelişti çatlama iğnesi vurundum ama olmadı. sonra hep 1 yumurtam oldu ve sonuç hep hüsran. hiperplazi diye yumurtlama bozukluğundan oluşan bir hastalığım oldu ve küretajla aldılar. progestan tedavisi gördüm 3 ay. sonra yine sil baştan başka bir yerde tedaviye başladım yine klomen verdiler ve her defasında 1 yumurtam oldu.

bu zaman zarfında ne yapabilirim araştırdım hep. FSH 10-11-12çıkıyordu genelde sonrasında hiç ölçtürmedim. belkide daha da yükselmişti çünkü adetlerim kesilmeye başlamıştı. duayı ve tekkülü hiç elden bırakmamaya gayret gösterdim ve klomenle birlikte bitkisel takviye aldım. moralimi yüksek tutmaya çalıştım. katkılı maddeleri hayatımdan çıkardım. kahvaltılarıma özen gösterdim.

her gün aç karnına arı sütü+bal+polen karışımı yedim sabah akşam ve bal+ısırgan tohumu karışımı yedim
sabah kahvaltılarında mutlaka birkaç tane ceviz yedim
siyah çayı bıraktım ve ıhlamur içtim onunda içine bal ve hormonları dengelediği için tarçın ilave ettim birazda kızılcık.
haftada birkaç defa haşlanmış yumurta içiyordum
iltihap oluşumuna karşı acı elma yağını kullandım. ama en önemlisi eşimle kaplıcalara gittik ve havuzuna oturdum. kendimde sıcak suyla oturma banyosu yaptım.
ayaklarımı hep sıcak tutmaya özen gösterdim
tibetin gençlik pınarı egzersizlerini yaptım, femoral masaj yaptım yürüyüş yaptım menepozdan kurtulmak için.
her gün folik asit ve balık hapı içtim ve GNC'den aldığım multivitamini kullandım.
civanperçemi hayıt gibi bitkisel çaylar içtim
ayaklarıma susam yağıyla masaj yaptım. adetim gecikince karnıma sıcak su torbası koydum.
adet olamadığım zamanlar soğan suyu içtim ve yumurta gelişimim için ve kalitesini artırmak için incir suyu içtim.
kuru yemiş tükettim. erken yatıp erken kalkmaya özen gösterdim. ve yumurtaların gelişimi için karanlık odada yattım. gece lambası bile kullanmadım.

tabi bunun yanında yaptığım şifa duaları ve çocuk için yapılan farklı duaları uyguladım.

bunları özellikle 3 ay boyunca özenle yaptım ve çok şükür emeklerimin karşılığını aldım. şuan 5 aylık çok şükür hamileyim. ben şuna inanıyorum ki her şeyi mevsiminde yemeye özen gösterirsek katkılı şeyleri bırakırsak kahvaltımıza özen gösterirsek bunuda en az 3 ay dvm ettirirsek Mevlam ikramını sunacaktır inş. Zahmet çekmeden rahmete ulaşamıyor insan. ama 200 FSH ile bile hamile kalan varsa kapalı tüplere rağmen normal yolla gebe kalanlar varsa bir gün inş. hepiniz muradınıza erersiniz. bende ermiş sayılmam ama sonuçta biraz özen ve tevekkülle oluyor demekk ki..

bu arada bunları 3 ay kullandım dedim ya 3. ayın sonunda 3 tane yumurtam oldu ilk defa. doktorum klomenle olduğunu düşünsede ben bitkisel takviye ve duaların etkisinin olduğunu düşünüyorum. ve her ay yumurta takibini ve kontrolü bırakmadım. normal yolla gebe kaldım çok şükür. yumurtalarımın çatlamasında da herhangibir problemimde olmuyordu önceki doktorum yumurtam kendi çatlıyor mu diye bakmadan iğne vurmuştu ve beni tüp bebeğe yönlendirmeye çalışmıştı. bu doktorum ise yumurta büyütmeye çalıştı ve birkaç denemeyle gebe kalacağımı düşündü nitekimde öyle oldu. her şeyden öenmliside insanın kendini doğru yerde hisstmesi ve doktoruna güvenmesi sanırım.

Mevlam cümlemizin yardımcısı olsun inş.

BıTTER ÇıKOLATA hangi doktora gidiyordun canım sen.benimde fsh 60 larda.adet olamıyorum soğan suyu yapıyorum hayıt içiyorum yürüyüş yapıyorum.inş. allah bizim çabalarımızın karşılığında verir

Canım ben bursada bir prof. a gittim. Yediğine içtiğine inan dikkat edince moralini yüksek tutunca ve azmini yitirmeyince inan meyveni alacaksın. gerçekten hiç ummadığım bir anda meleğim geldi hatta tüm ilaçlarımıda bırakmıştım doktorum progestan vermişti. ben dedim nası olsa yine olmayacak bari midem bpzulmasun :)

saraçoğlunu aradın mı hiç? bir çok arkadaşım ondan aldığı bitkisel paketleri kullanıyor. aralarında incir kürüne geldiklerinde gebe kalanlar oldu. bende arayacaktım ama çok şükür gerek kalmadı. ne kadarlık evlisin kaç yaşındasın acaba

X