Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
meraba bende buraya yeni üye oldum üye olmadan öncede hep buranın takibindeydim ben 8 yıllık evliym bende erken menapoza girdim herşeyi denedik olmadı fsh değerim 75 di adet olabilmek için ilaç kullanıyrdum şimdi bıraktım 6 aydır içmiyorum aktardan bazı kürler aldım bitkilerlerle adet oluyorum geçen ay adetimde fsh ölçtürdüm 18 e kadar düştü. Allah isteyen herkese versin içindede bana

bana da amh testıne bakıldı 0.3 cıktı bende yıkılmıstım eylulde tup bebek yaptırdık tek yumurtam dollendı tek embro olustu transfer edıldı ama rahıme tutunamadı tekrar denıyecem fsh ım normal cıktı vakıt kaybetme[/QUOTE

Merhaba, Dr. değiştirdim çok pozitif bi bayan bu banada yansıyor çok şükür daha iyiyim. hala yumurtam oluştuğu için tüp bebek demedi bana doktorum ayın 15nde ovitrelle iğne yapıldı bakalım sonucu bekliyorum herşeyin hayırlısı. Bıosteron kullanıyorum dr. verdi. Sen nasılsın? Tekrar tüp bebek denediniz mi ben biraz geç yazdım:KK43:

Son düzenleme:
meraba bende buraya yeni üye oldum üye olmadan öncede hep buranın takibindeydim ben 8 yıllık evliym bende erken menapoza girdim herşeyi denedik olmadı fsh değerim 75 di adet olabilmek için ilaç kullanıyrdum şimdi bıraktım 6 aydır içmiyorum aktardan bazı kürler aldım bitkilerlerle adet oluyorum geçen ay adetimde fsh ölçtürdüm 18 e kadar düştü. Allah isteyen herkese versin içindede bana

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba canım adet olmak için aktardan bazı bitkiler aldım demişsin bende adet olamıyorum ilaçala oluyordum onu bırakınca benimkide gelmedi. Hangi bitkileri kullandın yardımcı olursan sevinirim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

erken menopoz denilipte hamile kalan kimse yokmuuuuuuuu mafoldumben

panik yapma fsh 12 ve 14 ile 3 kez dogal yoldan gebe kaldım.hemde korunmayı bıraktığım dönem.bunlara takılmamanı öneririm.amh değerim 0,01 den düşük yani bundan daha kötüsü adetten kesilmektir.adetlerim düzenli.tek söyleyebileceğim eğer kiloluysan veya kilo artısı gözlemliyorsan kendinde kilonu düşürmeye bak ve spor yap doktorum bunu hep söylemiştir bana birde amh dünyada çok yeni bakılan bir test kesin sonucu verdiğini söyleyemiyor doktorlar.fsh ise her adet döneminde inişli çıkışlı bir grafik izler.eğer bir şey çıkıyorsa inerde benim mantıgıma göre.bnm fsh 14 oldu 12 oldu 10 oldu şuan yine 14 takılma yani bunlara.sadece adetlerin zamanında oluyormusun o önemli.gebeliklerime gelince hepsini 2 aylıkken kaybettim eşimde veya bende herhangi bi sorun yok ama embriyoda kromozom bozukluğu oluşup ölüyordu şu an ara verdim o nedenle.hakkında hayırlısı olsun dediğim gibi adetlerin düzenli ise hormon rakamlarına takılmamanı öneririm.spor ve kilo almamaya bak

panik yapma fsh 12 ve 14 ile 3 kez dogal yoldan gebe kaldım.hemde korunmayı bıraktığım dönem.bunlara takılmamanı öneririm.amh değerim 0,01 den düşük yani bundan daha kötüsü adetten kesilmektir.adetlerim düzenli.tek söyleyebileceğim eğer kiloluysan veya kilo artısı gözlemliyorsan kendinde kilonu düşürmeye bak ve spor yap doktorum bunu hep söylemiştir bana birde amh dünyada çok yeni bakılan bir test kesin sonucu verdiğini söyleyemiyor doktorlar.fsh ise her adet döneminde inişli çıkışlı bir grafik izler.eğer bir şey çıkıyorsa inerde benim mantıgıma göre.bnm fsh 14 oldu 12 oldu 10 oldu şuan yine 14 takılma yani bunlara.sadece adetlerin zamanında oluyormusun o önemli.gebeliklerime gelince hepsini 2 aylıkken kaybettim eşimde veya bende herhangi bi sorun yok ama embriyoda kromozom bozukluğu oluşup ölüyordu şu an ara verdim o nedenle.hakkında hayırlısı olsun dediğim gibi adetlerin düzenli ise hormon rakamlarına takılmamanı öneririm.spor ve kilo almamaya bak

bu arada yaşım 35 erken menapoz teshisi konduğunda 25 yaşındaydım.32 yaşında evlendim gebe kalma sorunu yaşamadım halada menapoz riski altındayım.

kızlar merhaba ben 3 ay önce kürtaj oldum ve hiç adet göremedim tarlusal kullandım olmadı cyclo progynova kullandım yine olmadı rahimde yapışıklık yok vakumla kürtaj oldum kistim de yok erken menepozdan korkuyorum yaşım 30 anne olmak istiyorum adetlerim hiç düzensiz olmazdı ilk gebeliğimdi 9 haftalıkken kalp atışı durduğu için kürtaj oldum allah kimseye yaşatmasın benim gibi olan var mı

kızlar merhaba ben 3 ay önce kürtaj oldum ve hiç adet göremedim tarlusal kullandım olmadı cyclo progynova kullandım yine olmadı rahimde yapışıklık yok vakumla kürtaj oldum kistim de yok erken menepozdan korkuyorum yaşım 30 anne olmak istiyorum adetlerim hiç düzensiz olmazdı ilk gebeliğimdi 9 haftalıkken kalp atışı durduğu için kürtaj oldum allah kimseye yaşatmasın benim gibi olan var mı
Soğan kurunu dene.bende ise yaramisti

Merhaba kizlar. Bende 6 aylik evliyim bu ay 7. Ay olacak. Bende evlenmeden once kendimi fazlasiyla strese sokarak adettrn kesildim. Doktorum erken menepoz demisti 23 yasindaydim simdi ise 26 yasindayim 3 yil adet olmak icin hormon haplari kullandim, adetlerim yinede 3 ayda 1veya 4ayda bir geliyordu. Basta takmamistim evli olmadigim icin. Ama durumum evlendikten sonra degisti. 7-8 aydir tek bir hap kullanmadan adet görüyorum hala çok şaşkınım. Oysa Internetten edindigim bilgilerde menepozun geri dönüşümü yok yaziyordu şimdi ben 7- aydir yumurtam yoksa nasil adet gorebilirim ki?? Doktorum bana bu sonuçlarla cocugun olmaz demisti yikilmistim hatta elime mendil verdi ağlamam icin gunlerce agladim.Hwrsey Allahtan diyip bi zaman sonra topladim kendimi. Beni strese sokanlari Allaha havale etmistim. Işte gelin görün ki önceleri hap almama rağmen 3 ayda bir regl olan ben şimdi evleneli 7 ay olacak ve şimdiye kadar 7 kere adet gördüm Allaha sukurler olsun en azindan ateş basmalarim, bunalima girme hallerim, durduk yere sinirlenmelerim evlendikten 2 gün sonra 3 yildir yasadigim bu şikayetler son bulmuştu artik. Ve ben gecen hafta karin agrisiyla hastaneye gittim kan testleri yapildi yumurtaliklar dahil butun testler normal dendi. Hic bir sekilde Allahtan umut kesilmemeli. Suan duzenli kadin doktoruna gitmem gerekiyor. Yurt dişinda kaldigim icin her doktor bir olmadigi icin araştiriyorum .Eskisine de gitmiyorum evlendigimden beri cunku bir doktor durum ne kadar kotu olursa olsun hastasina boyle davranmamali. Hepinize duaci olucam insaalah. Ama herseyin basi unutmayinki once dua sonra ise saglik. Saglik icinde yedigimize ictigimize dikkat etmemiz gerekiyor. Kesinlikle stresten uzak durmaliyiz. Allaha emanetsiniz.

Bu arada anneminde bizim dugun zamanimizda adetleri duzensizlesmisti. 49 yasinda kendisi ayni doktor onada menepoz teşhisi koymuştu ama cok sukur annemde suan duzenli regl oluyor. Doktor daha sonra yanilmisim demis:) moralimiz iyi oldukca biz daha saglikli oluruz inanin buna ve doktorlarin dediklerine aldiris etmeyin hersey bizi yaratan Allahtan:)))

merhaba arkadaşlar bana da erken menopoz teşhisi konmuştu. ünlü bir tüp bebek merkezine gittik görüştüğümüz profesör sizin çocuğunuzun olması şu şartlarda mümkün değil dedi. ben de tüm ilaçları kullanmayı bıraktım soğan ve aslanpençesi kürlerini uyguladım bir dönem ama onları da bıraktım sonra beklemediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim. ama bu süreçte her akşam dua ettim inancımı korumaya çalıştım. bence en önemli şey umudunu kaybetmemek ve kafanızın rahat olması. stres yapmak bu dönemi çok etkiliyor. inşallah en kısa sürede hepimiz bebeklerimize kavuşuruz.

merhaba arkadaşlar bana da erken menopoz teşhisi konmuştu. ünlü bir tüp bebek merkezine gittik görüştüğümüz profesör sizin çocuğunuzun olması şu şartlarda mümkün değil dedi. ben de tüm ilaçları kullanmayı bıraktım soğan ve aslanpençesi kürlerini uyguladım bir dönem ama onları da bıraktım sonra beklemediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim. ama bu süreçte her akşam dua ettim inancımı korumaya çalıştım. bence en önemli şey umudunu kaybetmemek ve kafanızın rahat olması. stres yapmak bu dönemi çok etkiliyor. inşallah en kısa sürede hepimiz bebeklerimize kavuşuruz.
Selamnaleykum Iyi geceler Bende ayni durumdayim bugun Dr gittim dr bana tup bebek dahi olmaz dedi cok uzuldum ama umudumu yitirmeyecegim bitkisel caylar iciyorum incir kuru deniyorum hayirlisi cok dua ediyorum sizde dua etdin mumkunse

OTE="selin kaya, post: 40439626, member: 673111"]merhaba arkadaşlar bana da erken menopoz teşhisi konmuştu. ünlü bir tüp bebek merkezine gittik görüştüğümüz profesör sizin çocuğunuzun olması şu şartlarda mümkün değil dedi. ben de tüm ilaçları kullanmayı bıraktım soğan ve aslanpençesi kürlerini uyguladım bir dönem ama onları da bıraktım sonra beklemediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim. ama bu süreçte her akşam dua ettim inancımı korumaya çalıştım. bence en önemli şey umudunu kaybetmemek ve kafanızın rahat olması. stres yapmak bu dönemi çok etkiliyor. inşallah en kısa sürede hepimiz bebeklerimize kavuşuruz.[/QUOTE]
Mrh ben de sizinle aynı şeyler yaşadım ben de erken menapoz u yaşadım sonra kendiliğinden hamile kaldım doğumda sonra bir iki kere adet oldum sonra olmadım acaba yine mi menapoz u yaşıyorum siz durum nedir bebeginiz doğdu mu

OTE="selin kaya, post: 40439626, member: 673111"]merhaba arkadaşlar bana da erken menopoz teşhisi konmuştu. ünlü bir tüp bebek merkezine gittik görüştüğümüz profesör sizin çocuğunuzun olması şu şartlarda mümkün değil dedi. ben de tüm ilaçları kullanmayı bıraktım soğan ve aslanpençesi kürlerini uyguladım bir dönem ama onları da bıraktım sonra beklemediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim. ama bu süreçte her akşam dua ettim inancımı korumaya çalıştım. bence en önemli şey umudunu kaybetmemek ve kafanızın rahat olması. stres yapmak bu dönemi çok etkiliyor. inşallah en kısa sürede hepimiz bebeklerimize kavuşuruz.
Mrh ben de sizinle aynı şeyler yaşadım ben de erken menapoz u yaşadım sonra kendiliğinden hamile kaldım doğumda sonra bir iki kere adet oldum sonra olmadım acaba yine mi menapoz u yaşıyorum siz durum nedir bebeginiz doğdu mu[/QUOTE]. Çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için gerçekten içimi rahatlattiniz allah sizden razı olsun

MRBLAR NE GÜZEL Bİ SOBUÇ BU.SENİN ADINA COK AMA COK SEVİNDİM.BENDEDE ERKEN MENOPOZ DURUMU VAR 32 YAŞINDAYIM 5 YILLIK EVLİYİM DR LAR BANADA BUGUNKİ İMKANLAR DA TÜP BEBEK DE DAHİL GEBELİK İMKANSIZ DENİLİYOR KÖK HÜCRE TEDAVİSİ SÖYLNİYOR ODA NE ZAMAN OLACAK BELLİ DEĞİL.BENDE BU SÜREÇTE Bİ ÇOK BİTKİSEL KÜR KULLANDIM BU KÜRLERİ KULLANIRKEN DİKKAT ETMEYE ÇALIŞTM SADA DEVAMI GELMEDİ Bİ SONUÇTA ALAMADIK.ŞİMDİ YİNE Bİ DR A GİDİYORUM SONUÇ NE OLUR BİLMİYORUM AMA SENİN YAZDIĞIN BANA UMUT OLDU.RABBİM OL DİYECEK OLACAK İNŞAALH.GERÇİ YAZDIKLARINDA NE BİTKİSEL KÜR NE DR TEDAVİSİ BİR SEY SONUÇ VERMEDİ KENDİLİĞİNDEN DEMİSSİN AMA BU SÜREÇTE DİKKAT ETTİĞİN BİSEY VARMI YAZARSAN SEVİNİRİM.

Merhaba arkadaşlar.
Bundan 2 sene önce aynı sıkıntıları ben de yaşadım. FSH 40 çıktı. Dr. bana tüp bebek bile zor dedi. Üzüntü sıkıntı derken tüp bebek merkezinde bir dr gittim. (Allah ondan bin kere razı olsun) Bana bu sonuçla bile normal yolla hamile kalabileceğimi söyledi. Birkaç ay bekleyelim olmazsa tüp deneriz dedi. O moralle ben incir kürünü uyguladım. Hamile kaldım. O bebeğim 2 aylıkken beni terk etti :KK43: Düşük sonrası Dr yaşım gereği korunmana gerek yok dedi. 5 ay sonra yeniden hamile kaldım. Şimdi Allahıma binlerce şükürler olsun ki çok güzel bir kızım var. Rabbim ona ve bütün yavrularımıza sağlık güzel ömürler versin. Şimdi ikinciyi istiyorum. Umarım kızımın kardeşleri olur.

Diyeceğim şu ki, moral en önemli şey. Adet oldum mu, olacak mıyım, niye olmadım, yumurtlama günüm ne zaman, yok hormon, yok incir, şu bu... bunları takmayın kafanıza. Rahat olun. Tam olarak menopoza girmediğiniz sürece umut vardır. Umudunuzu hiç yitirmeyin. Dilerim isteyen o güzel bebek kokusunu özleyen herkese Allah nasip etsin inşallah. Ben onun üzüntüsünü yaşadım ne demek olduğunu biliyorum. Allah sizlere yaşatmasın.

Merhaba arkadaşlar.
Bundan 2 sene önce aynı sıkıntıları ben de yaşadım. FSH 40 çıktı. Dr. bana tüp bebek bile zor dedi. Üzüntü sıkıntı derken tüp bebek merkezinde bir dr gittim. (Allah ondan bin kere razı olsun) Bana bu sonuçla bile normal yolla hamile kalabileceğimi söyledi. Birkaç ay bekleyelim olmazsa tüp deneriz dedi. O moralle ben incir kürünü uyguladım. Hamile kaldım. O bebeğim 2 aylıkken beni terk etti :KK43: Düşük sonrası Dr yaşım gereği korunmana gerek yok dedi. 5 ay sonra yeniden hamile kaldım. Şimdi Allahıma binlerce şükürler olsun ki çok güzel bir kızım var. Rabbim ona ve bütün yavrularımıza sağlık güzel ömürler versin. Şimdi ikinciyi istiyorum. Umarım kızımın kardeşleri olur.

Diyeceğim şu ki, moral en önemli şey. Adet oldum mu, olacak mıyım, niye olmadım, yumurtlama günüm ne zaman, yok hormon, yok incir, şu bu... bunları takmayın kafanıza. Rahat olun. Tam olarak menopoza girmediğiniz sürece umut vardır. Umudunuzu hiç yitirmeyin. Dilerim isteyen o güzel bebek kokusunu özleyen herkese Allah nasip etsin inşallah. Ben onun üzüntüsünü yaşadım ne demek olduğunu biliyorum. Allah sizlere yaşatmasın.
Merhaba arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar.

Iyi gunler hayirli ramazan lar Bende sizin gibiyim 7yıllık evliyim cocugum olmadi fsh 50 banada tüp bebek olmaz dr moralim çok bozuk ne yapacağımı bilmiyorum siz başka neler kullandınız aciklarsaniz sevinirim.

X