Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebekler ne zaman oturmaya başlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
benim bebeğim 4 ay 10 günlük, ana kucağında durmak istemiyor, atmaya çalışıyor kendini, acaba oturmak için erken mi?

4 aylıkken destekli 6 aylıkken de desteksiz oturabilir denir
yok benim bebeğim 5aylıkken oturdu daha erken yatırayım demek saçme olur
çocuk yeterli gelişimi sağlamışsa bir hareketi yapabilir ne yapabiliyorsa bırakın yapsın :)

benım oglumda 4 ay 10 gunlük esım çok sabırsız 3aydan sonra kucaga alınca otursun dıye ugrasıp duruyor tabı bende kızıyorum ama artık benı pek dınlemıyor 3 er dakıka falan desteklı oturtmaya calısıyor doktorlara göre dogru olan 4 ayını doldurunca desteklı oturtmakmıs ablam oyle yaptı ve bebegı tam 7 ayında oturdu erken dogru degıl yanı hersey zamanında

ortopediste sordum kalça çıkığı kontrolne gittiğimde sordum oturabiliyorsa oturt dedi bizde desekle oturtuyorz çünkü yatınca ağlıyor otuma için kendini kaldırmaya çabalıyor

bizimkiler 7.5 aylıkken desteksiz oturmaya başlamışlardı..ama çocuktan çocuğa değişiyo 10 aylıkken de oturan oluyomuş..sanırım 5. ayda falan destekli oturtuyoduk...ondan öncede anakucağında takılıyolardı yada kanepeye yatırıyodum hareket etsinler diye dönüyolardı falan..

Googleda bebekler ne zaman oturabilir diye ararken kk cikti bende sorayim buradaki tecrubeli annelere dedim. Kizim 3 aylik ve basini kaldirmaya basladi bende ellerinden hafifce tutup oturmasina yardimci oluyorum 10 sn bile durmadan yatiriyorum tekrar ama kizim oturmak istiyo cildiriyo diyebilirim hatta. Komsumun bebegi 4 aylik ve desteksiz cok rahat oturuyo. Onun bebegide benimki gibi 3 aylikkeN oturmak istiyomus. Dr kontrolunde sormayi unuttum gidip danissammi diyorum ne dersiniz ???

X