Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebekler ne zaman oturmaya başlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
kızlar bebeğim 2 ay 9 gunluk ben ıkı gundur bebeğimi destekli oturtuyorum. sizce erken mi? ne zaman başlar bebekler dewstekli ve desteksiz oturmaya? :ecrin_bebek:

hemde çok erken benimki şu an 7 aylık ama desteksiz oturamıo yanlarına yastık koyarsam anca.şu an sadece kucağında yarı oturur vaziyette tut pregant

sahi mi? amanin zorlamıyım o zaman kuzumu. zaten cok oturunca ağlıyo. canı yanıyo zaar. ama ben bi dergide okudum 3. ayın içindeyken bebekler desteklı oturmaya başlar yazıyordu. yanlış mı hatırlıyorum acaba.

kız minnacık bunlar daha oturtma sakın bugün bi ark gittim oda kucağında oturttu içim gitti valla fırça attım hemen yatırdı oda...
6 aydan önce oturtulması bel omur ilik sırt gelişimi için iyi değil diye biliyorum

yaaa korktum şimdi. ALlah korusun. oturtmıcam bidaha. bugün de eşime bi arkadaşı solemiş sakın oturtmayın diye...

evet canım aman dikkak et otutma sakın...yengemin kızı hafif kambur şimdi 15 yaşında ve görüntüsü çok kötü niye böyle olduki bu kız yaa dediğimde ise 2 3 aylıkken çok otuttum ondan oldu deyip kahroluyo....
ben sırf bu yüzden ana kucağı bile almadım...

ben bir an önce otursun yürüsün konuşsun istiyorum galiba. :eek:klava:

bebek zaten doğru zamanı kendi bilir. kalkıp oturmak istediğinde çok da engel olamıyorsun. yeterki sen zorlama! benim oğlum da 7-8 aylıkken desteksiz oturmaya başladı. ama oturma isteği daha önceden belirmişti. deniyor ancak devriliyordu. sonunda öğrendi. bebeğin için henüz çok erken canım! eninde sonunda söylediklerini yapacak! lazım olan sadece sabır!yerimseniben

benim kizim 2 haftadir yeni oturmaya basladi
korkmustum önceleri oturamaz biryeri agrir diye.
canim daha erken bence 3 aydan sonra oturt...

canım çok erken daha 4 aylık civarı desteklli 6-7 aylık civarı desteksiz otururlar genelde ama her bebeğin aynı olmayabilir tabii..

İstiyoruzki hemen otursunlar yürüsünler löp löp yesinler. Minnacık bedenlerinden nede çok şey istiyoruz aslında :sm_confused: Sonra ayaklandığı zaman hep durduğu yerde dursun istersin merak etme ozaman daha zor! benimki 6. ayı bitirdi daha destekli oturuyor. bende 6 aydan önce fazla oturtma canım allah korusun. Ay kıyamam ben bunlara yaaa ne kadar savunmasızlar!

canım bencede daha oturtma 6 aylık olana kadar oturtulmuyor diye biliyorum.
Annem ise doktor dört aylıkken günde sadece 15dk. izin veriyordu oturtmamız için diyor.
Bence dr una sormadan birşey yapma canım

ya ama benim kızda 2,5 aylık ve bizde oturtuyoruz çünkü yatınca ağlıyor oturunca çok mutlu...ben ne yapcam şimdi...............

ben artık oturtmuyorum. ama pusete koyuyorum evde. onda oturuyo. o da zararlı değil zaten dimi?

bir dr şöyle anlatmıştı tv de. bebek pozisyondan rahatsız olursa belli eder.
yani kucagımda oturur pozisyonda tutyordum ben,hiç rahatsız olmuyordu.sonra direk ayakta durmaya başladı zaten,hiç oturmak istemiyordu.
genelde yere yorgan serip bırakıyordum,çok erken dönmeye baaşladı,6 aylık emekledi.
ama 7,5 aylık oturdu sıpa :)

2buçuk ay çok erken...oturmak için...
ela 5 buçuk aylıkken oturuyordu....hiç desteksiz 6 ayını buldu oturması...

İstiyoruzki hemen otursunlar yürüsünler löp löp yesinler. Minnacık bedenlerinden nede çok şey istiyoruz aslında :sm_confused: Sonra ayaklandığı zaman hep durduğu yerde dursun istersin merak etme ozaman daha zor! benimki 6. ayı bitirdi daha destekli oturuyor. bende 6 aydan önce fazla oturtma canım allah korusun. Ay kıyamam ben bunlara yaaa ne kadar savunmasızlar!

kaydirigubbakcemile5çok güzel anlatmışsın katılıyorum ne çok şey bekliyoruz...
bıraksak kendi hallerine ahh ah..

X