Sonda hakknda....

Sitarem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2007
171
1
Kızlar benim bi sorum olucak,kızkardeşim apandisitten ameliyat oldu geçen hafta,yalnız ameliyatta sonda takmışlar, hasta odasına getirdiklerinde hala sondası vardı ,tabi baygın olduğu için hatırlamıyor ..yalnız kendine geldiğinde acıdığını söyledi hemşireler 1-2 saat dursun çıkartıcaz dediler..neyse 2 saat sonra çıkardılar,şimdi kendisi bakire olduğu için korkuyor herhangi bi zarar vermişmidir zara diye? hemşirelere sorduk onlarda her ikisi ayrı girişleri olan yerler bişey olmas dediler...ama yine sormak istedik, bi zararı olmas dimi?
bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?
tşk.a.s.

Sağol cnm, inş.bizde korktukk insan emin olamayınca şüphede kalıyor aklı...
bi de kardeşim çok pinpirik ..hemen telaşa kapılıyor,şimdi bişey olursa diye benimde kafamı karıştırdı..
nerdeyse muayene için dr.gidecekti ama ondan da korkuyor...
tşk ederim cnm bizi rahatlattığın için adalayda :)

yok canım ben ameliyat olmuştum bana da takmışlardı. Sonda idrar kanalına takılır, benimki 2 gün takılı kalmıştı hiiiiiçççç meraklanmayın.. geçmiş olsun..

teşekkür ederim canım benim , içimize su serptinn:))

Son düzenleme:
bişey olmaz cnm,hatta çocuklara bile yapıyorlar enfeksiyon veya altına kaçırma şikayetleri varsa,endişe etmeyin

canım benim bende apandist ameliyatı oldum.. banada taktılar o şeyi hemde bi kaç kere.. çünkü uzun ve zor bi dönemdi..herneyse o hatırlamak istemediğim bi zamandı.. bende çok korkmuştum acaba bişey olurmu diye.. ama dr banada herhangi sorun olmayacağını takılan kısmın başka yer olduğunu söyledi.. bi sıkıntı olmadı anlayacağın.. sizinde içiniz rahat olsun.. geçmiş olsunkaydirigubbakcemile3

Ewet canım, çok zor bi dönem.Bizde ilk başta korktuk ama neyseki ,şimdi içimiz rahat etti..
umarım bi daha böyle kötü sorunlarımız olmaz...sanada geçmiş olsun tusubasa saol tatlım...:)

garip bi soru olmuş.. az çok biyoloji okuyan herkes idrar çıkış yeri ile vajina giriş yerinin ayrı yerler olduğunu bilir.. zaten bu kadar da korkmayın bence zardan..

merhaba arkadaşlar netteki resimlerde idrar deliği k.zarına bağlı gözüküyor yada ben mi öyle görüyorum anlayamadım?

idrar deliği kızlık zarına bağlı değildir. öyle olsa vücudumuzda 2 değil tek delik olurdu değil mi ??

gerçekten de arkadaşlar bu kızlık zarını bu kadar dert etmeyin kendinize.sonuçta kızlık zarı bizim sağlığımız açısından orada namusumuz açısından değil ...

X