Uzaktan eğitim alan ya da bİlgisi olan ???

One'ilyA

bilmiyorum ki...
Kayıtlı Üye
21 Mart 2008
54
0
Merhaba hanımlar
Çeşitli nedenlerden dolayı ara vermiş olduğum eğitimime devam etmek istiyorum .Fakat bilgisayar ortamındaki sınıf ve sınavlarla..Yurtdışından bir kurum da olabilir.
Bu şekilde eğitim alan yada bilgisi olan var mı acaba ?

benim bildiğim kadarıyla gazi üniversitesi ve maltepe üniversitesin de uzaktan eğitim programları var

canım türkiyede suan pek cok üniversitede var bu ıspartadan ankaraya kadar.benim erkek arkadasım uzaktan egitimle gazi üniversitesi web teknolojileri ve programlama okuyor.öss ye giriyosun önce sonra tercihlerine yazıyosun.eger ösym kitapcığı bulursan hem yurt içinde hem de yurt dısında okuyabilcegin tüm uzaktan egtim okullarını ve bölümlerini bulabilirsiin opuyorumnanaktan

canim ben sakarya üniversitesi adapazarı myo bilgi belge yönetimi(uzaktan eğitim)bölümü öğrencisiyim sor bana ne öğrenmek istyrsn

cardelenss oss ye girdin mi?
mezun oldugun bolumden sertifika mi aliyosun yoksa diploma mi?
Bu belgelerle is bulma olasiligi nedir?
simdiden tesekkurler...

canım bende sakarya üniversitesi bilgi yönetimi mezunuyum....
uzaktan eğitimle okudum. ara sınav ve tezleri bilgisayar ortamında hazırlayıp yolluyorsun finallerde okulda buluyorsun 2 gün. ve bitirmek için bir dersten konu hazırlayıp sınıf önünde sunum yapıyorsun en son. ben takıntısız bitirdim. ama çokda kolay olmadı.
tadlıcım ben cevaplıyım canım. sertifika değil diploma aldım. ve üstünde hiç bir şekilde uzaktan eitim olduğuna dair bir şey yamıyor. yani normal örgün eğitim alanlarla aynı şartlara sahip oluyosun.
kendi bölümüm için söyliyim bitiren bir arkadaşım özel bir hastanenin bilgi işlemine bakıyor.
kısaca şöyle söyliyim halkla ilişkiler ve bilgisayarın olduğu her ortamda iş bulma olasılığın var. çünkü tam anlamıyla ara eleman oluyorsun. Müşteri ilişkileri yönetiminden tut halkla ilişkilerinden ekonomiye kadar dersleri var. ben şu dönem düğünüme çok az kaldığından çalışmıyorum ama inşallah bir iş bulucam marmarise gidince....

Son düzenleme:
bu arada ÖSS ye girdim evet.
birde okuyacak olanlara bilgi olsun harçları normale göre biraz daha fazla bence...
dönem başı 600 tl verdim. ilk kayıt giriş ücretlerini saymıyorum. dönem başı bu kadardı ben geçen sene bitirdiğimde....

bu arada ÖSS ye girdim evet.
birde okuyacak olanlara bilgi olsun harçları normale göre biraz daha fazla bence...
dönem başı 600 tl verdim. ilk kayıt giriş ücretlerini saymıyorum. dönem başı bu kadardı ben geçen sene bitirdiğimde....

Yurt disinda daha pahali olmasi lazim bi ara bakmistim ama unuttum...
Bilgilendirme icin tesekkurler burcuozgeopuyorumnanaktan
Bu bolumleri bitirdik sonra dikey gecis-yatay gecis olanaklari var midir aceba?fisfisfis

Yurt disinda daha pahali olmasi lazim bi ara bakmistim ama unuttum...
Bilgilendirme icin tesekkurler burcuozgeopuyorumnanaktan
Bu bolumleri bitirdik sonra dikey gecis-yatay gecis olanaklari var midir aceba?fisfisfis

evet kuzenimde aynı bölümü okudu 2 sene bitince işletme 3. sınıftan devam etti geçiş yapıp a.s

Dikey geçiş hakkı yok diploma sakarya üniv.oluyor.ve sadece sınavlara kampüse gidiyorsun sana int.şifre falan veriyorlar bu şekilde takip gerçekleşiyor.

Bende kazanırsam eğer uzaktan eğitimi düşünüyorum..tam bilmiyorum,gidenler anlatsınlar lütfen..belirli günlerimi var o günlerde netten ders mi izliyorsunuz,sınavları nasıl v.s.aöf den dahamı zor,birde puan durumları normal üniversiteye giriş puanları gibimi,yoksa barajı aşınca direkmi geçiyorsunuz??

Yok barajı geçince direk almıyolar canım, kontenjanlı ve puan ile alıyorlar.Şu anda çoğu üniversitede yeni açılan bölümler var bende ilk tercih uzaktan eğitim yazıcam, gazi üni.yi çok istiyorum, umarım puanları çok yüksek değildir örgün eğitimdeki gibi.

uzaktan egitimden uzaktan egitime gecis yapabilirsiniz ama örgüne yapamazsınız malesef.dersler internette görüntülü oluyor yoklama da alınıyor.sorularınızı mikrofonla soruyosunuzz:emir_bebek:

arkadaslar bu uzaktan eğitimde her bölüm yok galiba hangibölümler var bilgilendirirmisiniz

uzaktan egitimden uzaktan egitime gecis yapabilirsiniz ama örgüne yapamazsınız malesef.dersler internette görüntülü oluyor yoklama da alınıyor.sorularınızı mikrofonla soruyosunuzz:emir_bebek:

Bazı okullarda dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık örgüne geçiş var mesela Maltepe Üniversitesi, üstelik iyi bir ortalaman varsa sana burs da veriyorlar ama devlet üniversitelerini ve diğer özelleri bilmiyorum. pek sanmam...

Bende boyle bı uygulamayı tercıh yaparken gordum süprizzzzzacıkcası suprız bı sekıldede gazı unıversıtesı muhasebe bolumu oldu(uzaktan egıtım).acıkcası cok bılgım yok ,bu bolumu okuduktan sonra gazıden farklı bı bolume gecıs yapabılıyomuyuz ,uzaktan egıtım bolumlerınımı tercıh edebılıyoruz sagdece??kameralı gorusmeler dıyosunuz bızde mı acıyoruz??

X