"Uzay yürüyüşü aleti" mi "Kondisyon bisikleti" mi ? Hangisini tercih etmeli?

ben koşu bandını öneririm
kondisyon bisikleti kalçalı genişletiyormuş,en son aldığım duyuma görede yanları çıkartıyormuş
uzay bisikletini hiç kullanmadım,nsl bir şeydir bilmeyeceğim ama
koşu bandında,her kasın çalışır..

yorumun için cok teşekkür ederim sıcak cikolata :1hug: ama koşu bandı için ne yerim var ne de param -tatlicadiarzu-

Ben spor salonunda her üc aleti de yapmama ragmen en cok uzay yürüyüsünü tercih ediyorum.Genelde cardiyo yaparken degisiklik olsun ve vücut tek harekete alismasin diye kondisyon bisikleti ve kosu bandini da kullaniyorum,fakat bence en faydalisi,en cok kalori yakani ve en eglencelisi uzay yürüyüsü.Uzay yürüyüsü gercekten bütün vücudu calistiriyor ve sikilasmasini sagliyor.Bundan iki sene önce beslenmeme dikkat ederek ve bu sekilde spor yaparak 20 kilo vermistim.

günlerdir birinin böyle bir yazı yazmasını bekliyodum, kesinlikle uzay yürüyüşünü tavsiye niteliğinde bir yazı istiyodum, cünkü gönlüm ondaydı, eğlenceli oldugu için kaydirigubbakcemile2
şimdi lalnaz , belediyenin spor bahcelerinde bu aleti bir kac defa kullandım, hakikaten cok fazla yorulma, terleme vs gibi bi duruma rastlamadım, gayet zevkli yaptım, kilo vermede etkisinin az oldugunu mu gösteriyo bu :uhm: kullanmış biri olarak senin yorumlarını merak ediyorum , herevelazım isimli sitede dengeli spor sistemi adıyla geciyo bu alet ve videosu var,orda adam vücut ağırlıgınızı hissetmeden calışıldıgını söylüyo CADIARZU

arkadaşlar uzay yürüyüşünü nasıl bilmezsiniz:) belediye her parka koyuyo bu aletlerden:KK70: belki adını bilmiyosunuzdur...bencede canım ya sıkılmadan uzun süreli kullanılabilecek bir alet bu eğlenceli bence işe de yarıyo....

arkadaşlar uzay yürüyüşünü nasıl bilmezsiniz:) belediye her parka koyuyo bu aletlerden:KK70: belki adını bilmiyosunuzdur...bencede canım ya sıkılmadan uzun süreli kullanılabilecek bir alet bu eğlenceli bence işe de yarıyo....

evet uzay yürüyüşüne bir oy daha, ettti 2 oy :jeyyar: :jeyyar: :jeyyar:

VOIT LC 300 N ELİPTİK BİSİKLET ( Katlanabilir Twister Disk + 4 Adet Egzersiz Dambılı )

371 YTL

VOIT E-WALKER UZAY YÜRÜYÜŞÜ

255 YTL

tabi bunlar internet sitelerinden aldığım fiyatlar canım, mağazalardaki fiyatlarını bilmiyorum :uhm:

canım bende haftada 4 gün spor salonuna giderek spor yapıyorum ve her 3 aletide her gidişimde kardiyo çalışması olarak kullanıyorum ( bisiklet , yürüyüş bandı ve uzay yürüyüşüyani eliptik bisiklet )
her birini 15'er dakikadan toplam 45 dk yani .
inanki hepsinin yeri elbette ayrı faydalarıda .. ama şu varki uzay yürüyüşü yapmaya başladıktan sonra ciddi değişimler oldu vücudumda bir kere çok terletiyo beni buda beni çok mutlu ediyo diğer iki alette bu kadar terlemiyorum çünkü buna bağlı olarakta çok kalori harcıyorum tabii.
keşke fırsat ve imkanlar elverişli olsada hepsinden al diyebilsem sana :):) ama benim tercihimi soracak olursan uzay yürüyüşü al derim başlarda biraz zor gelebilir çünkü yoran bişi ama sakın bırakma azimli ol inan çok faydasını göreceksin ..

biraz uzun oldu ama elimden geldiğince açıklamalı yazmak istedim , sağlıkla kal ...

canım bende haftada 4 gün spor salonuna giderek spor yapıyorum ve her 3 aletide her gidişimde kardiyo çalışması olarak kullanıyorum ( bisiklet , yürüyüş bandı ve uzay yürüyüşüyani eliptik bisiklet )
her birini 15'er dakikadan toplam 45 dk yani .
inanki hepsinin yeri elbette ayrı faydalarıda .. ama şu varki uzay yürüyüşü yapmaya başladıktan sonra ciddi değişimler oldu vücudumda bir kere çok terletiyo beni buda beni çok mutlu ediyo diğer iki alette bu kadar terlemiyorum çünkü buna bağlı olarakta çok kalori harcıyorum tabii.
keşke fırsat ve imkanlar elverişli olsada hepsinden al diyebilsem sana :):) ama benim tercihimi soracak olursan uzay yürüyüşü al derim başlarda biraz zor gelebilir çünkü yoran bişi ama sakın bırakma azimli ol inan çok faydasını göreceksin ..

biraz uzun oldu ama elimden geldiğince açıklamalı yazmak istedim , sağlıkla kal ...

ya cok teşekkür ederim canım ya, cok sevindim bu yorumuna, gönlüm uzay yürüyüşündeydi cünkü, destek arıyodum kaydirigubbakcemile2 ama dikkatimi cekti, kimi terletmedigini söylüyo bu aletin, seni yormus anlaşılan, kalori yaktıgına göre :uhm:

ya cok teşekkür ederim canım ya, cok sevindim bu yorumuna, gönlüm uzay yürüyüşündeydi cünkü, destek arıyodum kaydirigubbakcemile2 ama dikkatimi cekti, kimi terletmedigini söylüyo bu aletin, seni yormus anlaşılan, kalori yaktıgına göre :uhm:

valla cnm , ben çok güzel terliyorum onunla açıkcası diğer arkadaşlarımızı bilemicem tabii , acaba süreyimi az tutuyolar ki :uhm:
bu eliptiklerinde çeşitleri vardır elbette , ben salonda yaptığım için bi onu biliyorum böyle birraz elektronik göstergeli falan bizim kullandığımız yaptığın hız mesafe ve yaktığın kaloriyi gösteren bi alet .
ben memnunum cnm hemde çok ....

teşekkürler canım

bu arada bu dambıl denen şey ağırlık değil mi? kas yapmaz mı kolları?

Kas yapımı sanıldığı kadar kolay değildir.
Her ağırlık çalışmasında kaslanma korkusu yaşamanıza gerek yok.
Unutmayın ağırlıklarla az kilo çok tekrar yapıldığı taktirde sadece sıkılaşma meydana gelir.
Az tekrar çok ağırlıkla çalışıldığında ise kas yapımı (düzenli ve doğru çalışıldığında) meydana gelecektir.
Dumbell ile çalışmaktan korkmayın
yerimseniben

gayet terletiyo canım,düzgün bi duruşla doğru nefesle istediğin sonucu alabilirsin diye düşünüyorumm..şahsen ben bisiklet yerine hep uzay yürüyüşünü tercih ediyorum çünkü tüm vücudu çalıştırıyo bacaklar kollar hep hareket halinde yani işe yaramaması imkansız canım...

gayet terletiyo canım,düzgün bi duruşla doğru nefesle istediğin sonucu alabilirsin diye düşünüyorumm..şahsen ben bisiklet yerine hep uzay yürüyüşünü tercih ediyorum çünkü tüm vücudu çalıştırıyo bacaklar kollar hep hareket halinde yani işe yaramaması imkansız canım...

verdiğin bilgiler doğrultusunda iyice sardım ben bu alete tutu, en kısa zamanda temin etmeliyim inş delikafadulden

Benim kullandigim uzay yürüyüsü herevelazim´dakinden biraz daha farkli,biraz önce videoyu izledim,orda bayan bacaklarini kirmadan sadece öne-arkaya hareket ediyor...Benim bildigim uzay yürüyüsünde ayni yürüyormus gibi bacaklarini kirarak hareket ediyorsun...Istersen biraz daha arastir canim bende eger benzeri bir alet bulursan eklerim resmini...
Ayrica benim icinde bayagi yorucu geciyor,ben mesela kondisyon bisikletinde veya kosu bandinda pek terlemiyorum fakat uzay yürüyüsünde kan-ter icinde kaliyorum...Baslarda kondisyonum düsükken 10-15 dakika ancak dayanabiliyordum...Alistiktan sonra 45-50 dakika uzay yürüyüsü,15-20 dakika kosu bandi ve 15 dakika kondisyon bisikleti seklinde uygulamaya basladim...Kesinlikle her üc aletten cok daha faydali ve yorucu...

Link verebiliyormuyum bilmiyorum canim o yüzden google´den crosstrainer diye aratirsan benim bahsettigim uzay yürüyüsünü görebilirsin...

lalnaz cok teşekkürler önerin için canım, resmen fikrimi değiştirdim , dediğin alet cok daha mantıklı uzay yürüyüşünden a.s , ama hangi marka alacağımı ve nereden alacağımı bilmiyorum :uhm: eliptik bisiklet dedikleri de bu alet degilmi canım :uhm:

ya bu ilk sayfada resmini koydugum voit lc300 n var yaa,ben onu normla kondisyon bisikleti zannediyodum,ama resmiine dikkatli baktım, o da crosstrainer in yaptığı işi görüyo gibi geldi, tabi videosunu bulamadım voitin ama resminden anladgım kadarıyla bunun da kolları pedallara baglı, ama emin degilimm , gidip görmek lazım CADIARZU

internette ne kadar araştırsam okadar fikir degiştiriyorum, simdi de twist shape & leg magic & ab rocket üclüsünü alayım diyorum,evim küçük hem 3 ü de az yer kaplayan aletler, hem de daha pratik, hem de bir sitede twist shape 57ytl , leg magic 99 ytl , ab rocket 82 ytll.... toplamda 3 ü 238 ytl ye geliyo CADIARZU kargo haric tabi
ab rocketi yatağın altına , leg magic i kapının arkasına, twist shape i de bir köşeye koyarım diye düşündümm...
birkac gün daha kondisyon aletilerini arastırmaya devam edersem yine fikir degiştircem ondan korkuyorum allahhııımmm :çok üzgünüm:

canım bende uzay yürüyüşü var.gerçekten çok yer kaplıyor.yaz geldi de neyseki balkona attım.

eve gelen çocukların oyuncağı oldu o da kötü.ama sessiz .güzel ve zevkli.kullandın mı dersen düzenli olarak hayır
ama başlayacağım inşallah.
leg magicle fonsiyonlarını benzetiyorum ben.o katlanıyor ve küçük bence onu al yeter.hepsini aynı anda alma .sonuçta dünyanın parasını ödüyoruz.

tesekkürler guide, uzay yürüyüşü almadım, bugün sirkeciye gittim , twist&shape, ab rocket ve leg magic üçlüsünü aldım, bir alette sürekli calışıp sonra da sıkılıp bırakmaktan endişelendiğim için 3 ünü de aldım, ve kilo cizelgemi olusturdum, bakalım ne kadar sürede kaş kilo vericem :uhm: yarın büyük maraton başlıyooo :teytey: umarımm pişman olmam ve kupayı kaldırırım :hooray:
ve verdiğiniz fikirler için hepinizee cok teşekkürler kızlarrr :1hug: :enbuyukkk:

X