Hamilelikte Bacak Ağrısı:((

sule80

Meleğini Çok Sever
Kayıtlı Üye
12 Mart 2007
134
3
44
Arkadaşlar ben 19 haftalık hamileyim ve sağ kasığımdan başlayıp bacağıma doğru ara ara ağrı giriyo,bazende uyutmıcak derecede oluyor:çok üzgünüm: Sizce bu ağrılar normalmidir
:a015::a015:

canım normal kalsiyum eksikliğinden oluyor bol bol süt iç birde maden suyu iç(kızılayın sade maden suyu) baya faydası oluyor ben ikisinide çok içtim ve neredeyse hiç bacak ağrısı çekmedim diyebilirim

evet cnm bu ağrılar normal,dr.unla görüş,mg eksikliğinden olabilir ben de de çok oluyordu,maden suyu da iç tatlım iyi gelir.

için için ne kadar içerseniz için kalsiyum eksıklığı olanlarda aynı ağrılar olur Allah yardımcınız olsun alkisalkisalkis

kalsiyum ve magnezyum hapı isteyebilirsin doktorundn.gerçi doktorunun bu haftalarda sana vermesi gerekiyordu.bir görüş bakalım kesin verir

Arkadaşlar çok teşekkür ederim dediklerinizi aynen uygulıcama.s.a.s.

kaydirigubbakcemile2bendede aynı sorun sağ kasığım belim bacağım ağrıyor önerinize dikkate alacam kalsiyumumu artırayım bakalım nasıl olacak doktorda ikna edici açıklama yapamadı bebiş normal dedi bu arada bende 15 haftalık hamileyim...

Bacak Ağrılarının Nedenleri

Bacak ağrıları tıpkı göğüs ağrıları gibi önemsenmesi gereken yakınmalardır. Bacak bölgesinde başlayan kronik ve akut karakterdekiağrıoluşumlarının başlıca nedeni dolaşıma bağlı bozukluklardır. Nörolojik ve ortopedik nedenli sorunlarda bacak ağrılarına sıkça neden olmaktadır.

Dolaşıma bağlı olmayanağrılar, genelde eklem ağrıları, bel ve kalça bölgesinde sinirlerin sıkışmasından dolayı oluşan ağrılar, damarlarda varis oluşumu, büyüme döneminde meydana gelen ağrılar ve ani hareketlere bağlı olarak gelişen ortopedik ağrılardır ki, bunların tedavileri zamana bağlı olarak yapılmaktadır. Dolaşıma bağlı olarak gelişen ağrılar daha ciddiye alınması gereken durumlardır.Damartıkanıklıklarının öncü belirtisi olarak niteleyebileceğimiz bacak ağrıları, vücudumuzda bulunan damar sisteminin bölgesel olarak deforme olması;kalp, beyin, gibi hayati önem taşıyan organlardaki felç oluşumlarına bağlı krizlerin habercisi olarak gösterilebilir.

Oksijeni bol kanı taşımakla görevli atardamarların tıkanması sonucu damar içerisinde kanın beslediği alanda bu nedene bağlı bazı sorunlar meydana gelebilir, bunun sonucunda hareket esnasında artan dinlenince geçen ağrılar söz konusu olabilir. Bu ağrılara “Kladikasyon” denilmektedir ve rahatsızlıkların büyük çoğunluğu bu minval üzerinedir.

Bacak ağrısısorunu yaşayanlar aynı zamanda bacaklarda üşüme gibi bir sorun yaşıyorlarsa mutlaka bir kalp damar cerrahına atardamarlar ile ilgili olarak muayene olması sonradan yaşanacaksağlıkproblemlerinin önünü almak adına doğru bir adım olacaktır. Bu konuda gecikilmesi daha sonra uygulanacaktedavisüreçlerini olumsuz yönde etkileyecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
canım normal kalsiyum eksikliğinden oluyor bol bol süt iç birde maden suyu iç(kızılayın sade maden suyu) baya faydası oluyor ben ikisinide çok içtim ve neredeyse hiç bacak ağrısı çmaekmedim diyebilirim
maden suyu hamilelikte iyi gelirmi bilmem ama sen yinede dr sor

Mrb bnm dizimden dagilan bir agri basladi dun geceden beri hala gecmedi tek bacakta ama agri gebelik belirtisidir ins.

Ben de huzursuz bacak sendromu var :KK43: Hamileliğimden önce vardı ama çok az olurdu. Ayda 1 ya da 2 kere uyutmadığı geceler olurdu. Şimdi ise her gün uykusuzum :KK43: Ne yapacağım bilmiyorum. Her gün doğal maden suyu içiyorum. Ama faydasını görmedim. Her gece yatakla resmen savaş içindeyim. Umarım bu durumdan bebeğim etkilenmiyordur :KK43: Eşim her gece masaj yapıyor bacaklarıma, biraz rahatlatıyor ama sonra yine başlıyor :KK43:

Ben de huzursuz bacak sendromu var :KK43: Hamileliğimden önce vardı ama çok az olurdu. Ayda 1 ya da 2 kere uyutmadığı geceler olurdu. Şimdi ise her gün uykusuzum :KK43: Ne yapacağım bilmiyorum. Her gün doğal maden suyu içiyorum. Ama faydasını görmedim. Her gece yatakla resmen savaş içindeyim. Umarım bu durumdan bebeğim etkilenmiyordur :KK43: Eşim her gece masaj yapıyor bacaklarıma, biraz rahatlatıyor ama sonra yine başlıyor :KK43:

Aynen ya bende bu durumdan çok muzdaribim Dr.la görüştünüz mü

Aynen ya bende bu durumdan çok muzdaribim Dr.la görüştünüz mü

Evet görüştüm doktorumla, magnezyum ilacı verdi suda eriyen. Fakat bir etkisi olmadı. Son aylarımda daha da artacağını söyleyen arkadaşlarım var. Bundan daha kötüsünü düşünemiyorum :KK43: Sıcak ve soğuk su tutmak iyi geliyor bazen. İlk önce sıcak sonra soğuk su tutuyorum yatmadan biraz rahatlıyor ama bir süre sonra yine başlıyor :KK43:

Evet görüştüm doktorumla, magnezyum ilacı verdi suda eriyen. Fakat bir etkisi olmadı. Son aylarımda daha da artacağını söyleyen arkadaşlarım var. Bundan daha kötüsünü düşünemiyorum :KK43: Sıcak ve soğuk su tutmak iyi geliyor bazen. İlk önce sıcak sonra soğuk su tutuyorum yatmadan biraz rahatlıyor ama bir süre sonra yine başlıyor :KK43:
Merhaba,
ben de aynı sorunu yaşadım. Bendeki problem magnezyum eksikliğiden kaynaklanıyormuş. Doktor magnezyum ilacı verdi ve ağrıdıkça masaj önerdi. O inanılmaz şiddetli, geceleri asla uyutmayan ağrılarım 3 günde buhar olup uçtu. Magnezyum bana çok iyi geldi diye düşünüyordum ama sizde işe yaramadığını okuyunca şimdi aklıma masajın da beraberinde faydalı olmuş olabileceği geldi. Bir de masajı deneyin. Geceleri yatmadan önce eşiniz veya bir yakınız ağrıyan yerlere masaj yapsın. ama ağrınız azalıncaa kadar yapsın. Sonrasında bebekler gibi uyuyorsunuz:) umarım işe yarar. sevgiler

Merhaba,
ben de aynı sorunu yaşadım. Bendeki problem magnezyum eksikliğiden kaynaklanıyormuş. Doktor magnezyum ilacı verdi ve ağrıdıkça masaj önerdi. O inanılmaz şiddetli, geceleri asla uyutmayan ağrılarım 3 günde buhar olup uçtu. Magnezyum bana çok iyi geldi diye düşünüyordum ama sizde işe yaramadığını okuyunca şimdi aklıma masajın da beraberinde faydalı olmuş olabileceği geldi. Bir de masajı deneyin. Geceleri yatmadan önce eşiniz veya bir yakınız ağrıyan yerlere masaj yapsın. ama ağrınız azalıncaa kadar yapsın. Sonrasında bebekler gibi uyuyorsunuz:) umarım işe yarar. sevgiler

Merhaba, benim de eşim her gece yatarken masaj yapıyor bana fakat bir süre duruyor sonra tekrar başlıyor :KK43: Magnezyum ilacıma devam edeyim o zaman ben de. Bir kaç gün iyi gelmeyince bıraktım. Hamileyim diye işe yaramıyorsa içmeyeyim diye düşünmüştüm ama sanırım hata etmişim :KK43: Acaba diyorum benim ki biraz psikolojik mi olmaya başladı. Çünkü yatağa yatar yatmaz hemen aklıma bacaklarım geliyor, sonra huzursuz olmaya başlıyor :KK43:

benımde bu aralar bacaklarım cok agrıyor, genelde dız kapagımla bılek arasındakı kemıgım agrıyor , oncedende agrırdı ama arada sırada sımdı her aksam olmaya basladı ve gece uyutmuyor.
vıcks surup masaj yapıyorum , bıraz ıyı gelıyor, ayaklarımı da dıkıyorum yukarı falan ama tam olarak gecmıyor..
bır dahakı kontrolumde bende doktorumdan bu konuda yardım ısteyecegım..

Kızlar şu an hayretler içindeyim. 1 saat falan oldu en çok sağ bacağım olmak üzere ikisine de ağrı girdii. En çok sağ diz kapağımdan aşağısıı şu an aşırı ağrıyo. Kemik ağrısı gibi sankii. Ay korktum acil bi şey mi acaba diye napmam lazımm

Gunaydın size tek bi sey sorayım herşeyin başı stres bnce stres yapmayın bende stres içindeyim her turlu hasyalık var cocugum olmuyor bi buvuk senelik ewliyim rabbim yardımcım olsun dualaraınızı bkliyom stres yapmazsaknhersey yolunda olur ama hayatlar ve hayaller

X