Nakış kurdela nakışı ,ipucu (5 yapraklı çiçek yapımında)

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

tijeen

www.tijeence.blogspot.com
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
2.881
889
kızlar bu çiçeği nasıl muntazam elde edebiliriz ? işte buyrun ;
1img0455n.jpg

bu şekilde teğeliyoruz

2img0459.jpg

çok hafif büzgü yapıyoruz

3img0460.jpg

4img0461.jpg

5img0462.jpg

6img0464.jpg

iğne yardımıyla şekil verme işlemini yapıyoruz,
burada dikkat etmemiz gereken nokta hep aynı yönde kıvırmalıyız

7img0465.jpg

tamamen büzgüsünü alıyoruz

8img0469.jpg

iki ucu birleştirip görünmeyecek şekilde bir birine tuturuyoruz
kumaşa iğne yardımı ile geçirip ,yüzeyden belli olmayacak şekilde büzgü aralarından tuturuyoruz ki sağlam olsun
tohum işi çalışıyoruz
arka yüzeyde kurdela fazlalığını çakmakla yakıp temizliğini yapıyoruz

Son düzenleme:
işte bu kadar aslında çok basit, zamanla el alışkanlığı olup daha pratik çalışılıyor
hanedan canım umarım net açıklama yapabilmişimdir
kızlar takıldığınız yerde sorabilirsiniz ,sakın çekinmeyin
valla büyük bir zevkle yardım etmeğe çalışıyorum:)
şimdiden kolay gelsinnnn

Saol canım evet güzel açıklamışsın sanırım ilk başta biraz zorlayacak ama elim alıştımı ben yaparım bunu şimdi gidip başlıyayım yapmaya alkisalkisalkis

tamam canım hadi sana kolay gelsin :) görüşmek üzere

Bende kaç gündür böyle basit çiçek yapımını merak ediyordum sen eklemişsin çokta güzel anlatmışsın eline koluna sağlık...Denemek lazım :)

tşkler canım ,açıklamalar yeterli olduysa ne mutlu bana hihoyyyt

emeğine sağlık canım

super anlatmissin canim ellerine saglik, ama bi sorum olacak genede kaydirigubbakcemile3 biz bu igneleri koymassak o zaman cicegimiz guzel olmayacakmi? Çok üzgünüm çoook cunku her cicekte igne takmaya erinirim ben :nazar: hani cok yapiyomya :eek: aciklamalarin harika tijeen cim aksama deneyecem ins.. kiz, ben hala resim ekleyemedim , nolcak benim el emegimin hali benneyaptımki en cok sen goresin istiyom, bana not verecen daha alkisalkisalkis

super anlatmissin canim ellerine saglik, ama bi sorum olacak genede kaydirigubbakcemile3 biz bu igneleri koymassak o zaman cicegimiz guzel olmayacakmi? Çok üzgünüm çoook cunku her cicekte igne takmaya erinirim ben :nazar: hani cok yapiyomya :eek: aciklamalarin harika tijeen cim aksama deneyecem ins.. kiz, ben hala resim ekleyemedim , nolcak benim el emegimin hali benneyaptımki en cok sen goresin istiyom, bana not verecen daha alkisalkisalkis

tatlım iğneleri takınca çiçeğin şekli muntazam oluyor(kendi keşfimdir),ben uğraşamam dersen büz gitsin kikikikiii ama ne kadar düzgün olur bilemem

http://www.kadinlarkulubu.com/teknik-destek/44372-kkya-resim-eklemek-buyrun-arkadaslar.html

resim eklemek için bu adreste arkadaş çok güzel anlatmış bir incele derim
evetttt merak ediyorum valla en kısa sürede ekle canım :)

ne denirki bu açıklamaya tam detay anlatmışsın ben dörtlü yapıyordum beşlisi daha güzel oluyor sağol canımya

3lüsünüde denedim goncanın büyüğü olarak ama 4lü denememiştim bir gün onuda denerim :)

tijeen sana bişey diyim mi sen bizim hocadan daha iyi anlattın haaa:)))

ticcenim ben bu çiçeği daha farklı yapıyorum
sen zigzag teyelliyosun ya
bende zigzag teyel aldığın terleri içe doğru bukup duz teyel alıyorum
iğne takmaya gerek kalmıyor haberin olsun :))

tijeen sana bişey diyim mi sen bizim hocadan daha iyi anlattın haaa:)))
:) tşkler canım elimden geldiğince ayrıntılı açıklamaya çalışıorum
ticcenim ben bu çiçeği daha farklı yapıyorum
sen zigzag teyelliyosun ya
bende zigzag teyel aldığın terleri içe doğru bukup duz teyel alıyorum
iğne takmaya gerek kalmıyor haberin olsun :))

hımmmm nasıl yani gı
şimdi kurdelayı ,bir yandan büküp, bi yandan teğeliyon 5 kere hımmmmm
bak bunu mutlaka denemeliyim pratik bişimiş gı
saolasın neticeyi bildiririm kikikikiki

bak senn bende kursları kaçırdım diye üzülüyordum.artık sen bana öğretirsin kurdele işini tijeen kaydirigubbakcemile3a.s.

X