Nikah Nikah için sağlık raporu ücretsiz!..

Niye para ödediniz ki canım? Parasızda yaptırabiliyordunuz, bu kadar masraf içinde bir de ona para harcamak gereksiz aslında. Neyse almışsınız artık, hayırlı olsun. opuyorumnanaktan

walla ben bukadarına kurtardık die şükrettim daha nasl olabilirdiki? zaman açısından 1 gün içinde halletmemiz gerekiyyordu

walla ben bukadarına kurtardık die şükrettim daha nasl olabilirdiki? zaman açısından 1 gün içinde halletmemiz gerekiyyordu

Biz Bahçelievler'de yaptırdık röntgeni, bir hafta öncesine kadar orada kan tahlili de yapılıyor ve ücretsiz sağlık raporu veriliyormuş. Eğer aceleniz varsa ve ücret vermeden yaptırmak isterseniz Bakırköy'de ki sağlık ocağından hemen halledebilirsiniz dediler. Nişanlım tahlilleri yaptıralım ne olur ne olmaz dedi. Biz acelemiz yok dedik, röntgeni orda ücretsiz yaptırdık, kan tahlililini de Beyoğlu'ndaki sağlık ocağında yaptırıp, sağlık raporumuzu aldık. Hiç para ödemedik biz yine, ama iki gün sonra aldık raporu. :) zemuszemus

evet biz de 2 ay önce aldık tarihimizi tarih kalmamış. sonunda 19 eylül 20.30 a verdiler kadıköy evlendirme dairesi. 550 lira verdik. oralardaki bir sağlık ocağından raporumuzu da aldık ücret ödemedik. :)

evet biz de 2 ay önce aldık tarihimizi tarih kalmamış. sonunda 19 eylül 20.30 a verdiler kadıköy evlendirme dairesi. 550 lira verdik. oralardaki bir sağlık ocağından raporumuzu da aldık ücret ödemedik. :)

kızlar ben sağlık ocağı'nda çalışıyorum hiç ücret alınmıyor özellere gidip bi dünya para vermeyin aynı tahliller sağlık ocaklarındada yapılıyor ve sonuçlar öğleden sonra çıkıyor.

bazı devlet hastanelerinde para alınıyormuş.bende anlamadım ya neresi ücretli neresi ücretsiz.neyse gidince görecez

bizde bakırköy sağlık başkanlığından ücretsiz yaptırdık.ama doktor bize bakıp gerek görmüyorum dedi ve hiç tahlil yapmadı :-)

bizde bakırköy sağlık başkanlığından ücretsiz yaptırdık.ama doktor bize bakıp gerek görmüyorum dedi ve hiç tahlil yapmadı :-)

niyeki?bakınca anlıyormuymuş kan gruplarınızı?,hepatit var mı yok mu?,talesemi taşıyıcılığı var mı yok mu?,bulaşıcı başka herhangi rahatsızlık var mı yok mu ?vs...CADIARZU

sadece kızılayda röntgen parası aldılar 30 ytl kan tahlilleri devlet hastanesinde bedava yaptırdık kaydirigubbakcemile2

Kızlar ya ben kime sorduysam röntgen çektirdik diyor
anlayamadım yahuu :S
birdAnkarada Çankaya Bölgesinde Toplum sağlığı merkezinden alınması gerekiyor dediler
sağlık ocakları vermiyor dediler :S

bizde röntgen çekilmedik.nikah dairesine kimliklerimizle gittik.herşeyi bilgisayardan kendileri çıkarrtılar.adres,vukaatli nufus suretini falan.bize doktora imzalatılcak evragı verdiler.aile hekimimize gittik sağlık ocağına.kan aldılar.2 gün sonra sonucu aldım.nufus dairesi sonuca bakmadı bile doktorun imzladıgı kağıdı aldı o kadar.onuda doktorumuz aynı gün imzalamıştı zaten.yani sonucu beklemesek bile olurmuş.

nikah günü alıcam ama sadece kan eksiğim var aldırmaktan çok korkuyorum küçükken yaşadığım bir olaydan dolayı esmeryarim in dediği gibi anlayışlı doktorlar var mı varsa nerede söyler misiniz şimdiden teşekkürler:KK5:

arkadaşlar küçükken yaşadığım bir olaydan dolayı kan aldırmaktan korkuyorum nikah için tek eksiğim o formalite olarak sadece imza atan doktorlar varmış arkadaşlarda rast gelmiş nereye gitmişler ve doktorlar kim hakkında bilgi olan varsa lütfen yazsın şimdiden teşekkürler:KK59:

arkadaşlar küçükken yaşadığım bir olaydan dolayı kan aldırmaktan korkuyorum nikah için tek eksiğim o formalite olarak sadece imza atan doktorlar varmış arkadaşlarda rast gelmiş nereye gitmişler ve doktorlar kim hakkında bilgi olan varsa lütfen yazsın şimdiden teşekkürler:KK59:

devlet hastanelerine gidin yeterli olacaktır.. :KK1:

Kızlar ya ben kime sorduysam röntgen çektirdik diyor
anlayamadım yahuu :S
birdAnkarada Çankaya Bölgesinde Toplum sağlığı merkezinden alınması gerekiyor dediler
sağlık ocakları vermiyor dediler :S

canım bizde geçenlerde nikah için gün aldık... belediyeye gidince elimize istenen belgelerin olduğu bii kağıt verdiler o kağıtta da sağlık raporu veren sağlık ocaklarının şimdiki adıyla toplum sağlık merkezi işte adresleri vardı en yakın olan kurtuluştakine girrik ve kan verdik sadece... o kadar sonra da bitti... ama röntgen falan istemediler bizden ne röntgeni çektirdi ki diğer arkadaşlar???

kızlar biz daha bu hafta içi hatta bugun aldık tarihimizi ve bizden de akciğer için film ve kan tahlili istediler yaptrdık akciger filmi bulaşıcı hastalık var mı diye çekiliyor verem vs..
kan da HIV gbi birçok bulaşıcı hastalığın olup olmadığına bakıyorlar..
bu işlemler için önce evrakları alın sonra aile hekiminize uğramanız gerekiyor o sizi yönlerdirecek..
ve tüm yapılan işlemler ücretsiz.. şimdiden herkese hayırlı olsun...

junyortita selam
serpildi demi ismin

hayırlı olsun canım nikah günün 2011 gelinlerdeydim ben
bizde şubatta alacağız bizim nikah salonda olmayacak sanırım

bizim zamanımız olmadığı için özel bir hastanede yaptırdık hemen ardından tahlilleri veriyorlar ücretide 40 tl ikimizde çalıştığımız yerlerden 1 gün izin alabildiğimiz için devlet hastanesine gerek duymadık daha sonra aile hekimine gidip sağlık raporu alıyosun biz sağlık raporunu başka bir aile merkezinde onaylattık daha sonra nikah dairesine gittik saat 13.00 kadar bütün işlerimizi hallettik

Bende 2011 geliniyim bizde bu hafta bütün nikah işlemlerini hallettik gerekli evrakları hazırladık. Sağlık raporu için kan tahlilini hemen yakında özel hastanede yaptırdık ikisi 80 TL tuttu. Ciğer filmi çektirmedik isteyen çektirebiliyor ama sanırım o şart değilmiş. Sonra aile hekimine gidip ordanda onaylatmak için kamu sağlığına gittik. Günümüzü şubatta alacağız sadece evraklarımızı teslim edip günümüzü almak kaldı. :KK66:

Son düzenleme:
X