Nikah Nikah için sağlık raporu ücretsiz!..

bel_sel

Kendinin Efendisi
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
311
0
Arkadaşlar bende henüz nikah günü almadım ama çok şükür sağlık raporunu hallettik (saat 13:00-16:00 arası)..Sorduğum hemen herkes tahlilleri ve filmleri ücretli yaptırıp sağlık ocaklarında onaylattıklarını söylediler.Bende tamamen tesadüf eseri bu işlemlerin bağlı olduğumuz ilçenin sağlık ocaklarında ücretsiz olduğunu devletin bizlere bu imkanı tanıdığını öğrendim.Sağlık ocaklarında bile "aman burda beklemeyin sizi bilmem ne laboratuarına yönlendireyim"diyen sağlık memurları oldu.Sanırım anlaşmalı ve komisyon alıyorlar!..Uyanık olun kanmayın kızlar,zaten yuva kurmak için bir ton para harcıyoruz.
Önemli not:Herhangi bir sağlık güvenceniz olmasada bu hakkınız var!.. a.s.

biz geçtiğimiz hafta evlendirme memurluğuna gittik ve bize yalnızca devlet hastanesinden sağlık raporu alabileceğimizi hiçbir sağlık ocağından rapor alınamadığını söylediler.. devlet hastanesinde 1 günde hem kan tahlilleri hem filmleri yaptırdık ve sonuçları öğleden sonra aldık hiçbir ücret talep edilmedi.. bizim işlerimiz kolaylıkla halloldu ve ertesi gün nikahımız kıyıldı.. :nazar:
Rabbim herkesin işlerini kolaylaştırsın a.s.

biz evleneceğimiz zaman eşimle sağlık ocağına gittik sağlık raporu almak için biz parayı değil ne tür testlerden geçeceğimizi düşünürken hani kan mı film mi çekilecek diye
doktor odasına gittik doktor yaşlarınız kaç dedi ben 22 eşim 23 dedi aceleniz ne bu yaşta dedi kaydirigubbakcemile3 kağıdı imzaladı verdi elimize.
kan testi bile yapılmadı formaliteden oldu yani
evlendikten sonra baktırdık tabi çok şükür bi sorun yok
sağlık raporunuda detaylı bi şekilde yaptıklarına inanmıyorum ben zorunluluk diyorlar o rapor olmadan nikah kıyılmaz diyolar ama bizim sadece doktorun imzası oldu tahlil araştırma filan olmadı :mymeka:

biz geçtiğimiz hafta evlendirme memurluğuna gittik ve bize yalnızca devlet hastanesinden sağlık raporu alabileceğimizi hiçbir sağlık ocağından rapor alınamadığını söylediler.. devlet hastanesinde 1 günde hem kan tahlilleri hem filmleri yaptırdık ve sonuçları öğleden sonra aldık hiçbir ücret talep edilmedi.. bizim işlerimiz kolaylıkla halloldu ve ertesi gün nikahımız kıyıldı.. :nazar:
Rabbim herkesin işlerini kolaylaştırsın a.s.

amin inş :Saruboceq:
benimde yakında kıyılcak nikahım fikir vermeniz iyi oldu tşkler kıslar a.s.

Arkadaşım sağlık ocaklarını aradım hepsi başka yere yönlendiriyor. Sen nerede yaptırdın acaba??

yeni nikah tarihi aldık ve 1 nisandan sonra paralı olmuş saglı raporu bize görevli öyle dedi kan tahlileri için 84 ytl verem savaşa 20 tl nikah memurluguna 40 ytl verdik

bize nikah memuru gideceğimiz aile sağlık merkezini söyledi gittik sadece kan aldılar onu da devlet hastanesine gönderdiler bi kaç güne çıktı sonuçlar hiç bi ücret vermedik gerçi ikimizde memur olduğumuz içinmi bilmiyorum :)

bilmem bizde devlet hastanesinden aldık sordum saglık güvencemiz var dedim olsun dedi devlet karşılamdıgı için bizde ücret alıyoruz diye cevapladılar

arkadaşlar bahçelievlerde ikamet ediyoruz mayıs başı "verem savaş dispanserinde "ücretsiz yaptırdık ....
hatta nikah için alınan kan tahlil saatleri saat 10:00-16:00 arası

bende belediyeye masrafları sorduğumda sadece defter ücreti 35 lira dedi (hafta içi nikahımız) eskiden alınıyormuş ama kalkmış sağlık raporu ücreti dediler yani ben hiç para vermedim

bizde hiç para vermedik hatta sigortada sorun çıktı askımın numarası görünmedi kadın paralı yazimmi die yanındakine sordu oda boşver yazma dedi
yani kafalarına göre yazıorlar

bu arada evlilik cüzdanı için 35 lira alıolarmış ama biz nikah gununu aldık ertesi gun zam gelmiş

ya biz haziran ayında düşünüyoruz.. şimdiden gün almak için gitmelimiyim nikah dairesine? çevremdekilerin kimi geç bile kaldın tarih bulamazsın diyor, kimide acelen ne daha hazirana 6 ay var diyor ne yapacağımı şaşırdım ben kafamçokkarıştı

EsmerYarim
yeni br gün yeni bir umut

Medeni Durumunuz: Evli
Meslek: Ev Hanımı
Yaşadığınız Yer: Elazığ

Giriş tarihi: Jun 2008

Mesaj Linki
biz evleneceğimiz zaman eşimle sağlık ocağına gittik sağlık raporu almak için biz parayı değil ne tür testlerden geçeceğimizi düşünürken hani kan mı film mi çekilecek diye
doktor odasına gittik doktor yaşlarınız kaç dedi ben 22 eşim 23 dedi aceleniz ne bu yaşta dedi kağıdı imzaladı verdi elimize.
kan testi bile yapılmadı formaliteden oldu yani
evlendikten sonra baktırdık tabi çok şükür bi sorun yok
sağlık raporunuda detaylı bi şekilde yaptıklarına inanmıyorum ben zorunluluk diyorlar o rapor olmadan nikah kıyılmaz diyolar ama bizim sadece doktorun imzası oldu tahlil araştırma filan olmadı ....

Ya banada doktor tahlil yapılmadan imza atabilceginiz söyledi.yalnız bir kac sey sorucakdım.Nisanlımın yanımda olması gerekirmi sence..Birde o imzalancak kagıdı saglık ocagındanmı alıcaz...

Merhaba uA_dry

Ben de inşallah temmuz ayında evleneceğim. Temmuz ayı için, Kadıköy Bld sitesinde 5 ay önceden başvurmak gerektiği yazıyor.

kızlar sağlık raporuna para vermeyin kanmayın ya:S başvurcağınız belediyelere bakın hangi sağlık ocağında anlaşması varsa kanunen almıyolar sağlık raporunu ne iş ne evlilik için para yok biz aldık tarihimizi bide şuandan itibaren ağustos ayına geçti gün alma tarihi bizim sağlık raporu ve nüfüs kaydı örneğinden son geçerlilik 2 ağustos yazıyodu ve biz 25 temmuzu aldık bile bence fazla geç kalmayın derim ben

nasıl ya biri alıo diğeri almıo
resmen yoluo giden yoluo

Bizde ocak ayında aldık mayıs 29'a..
Sağlık ocağından verilen sağlık raporunu kabl ettiklerini söyledi belediyedeki kadın..
Sağlık ocağına gittik nfs czdanlarımızı ve 1 resm werdk formu doldurduk doktorun yanına gittik imzaladı raporu verdi bize..
Kan falan vermedik parada wermedik..
Kafamız karıştı sonra belediyeye gittik bu raporu kabul ediosunz dimi diye evet kabul ediyoruz dedi kadın ve hemen işlemlere başladı..
Belediyeye defter için ve nikah için ücrt ödedik tam ne kdr oldğnu hatrlamıyorum ama 500-600 flndı herlde..

Bizde ocak ayında aldık mayıs 29'a..
Sağlık ocağından verilen sağlık raporunu kabl ettiklerini söyledi belediyedeki kadın..
Sağlık ocağına gittik nfs czdanlarımızı ve 1 resm werdk formu doldurduk doktorun yanına gittik imzaladı raporu verdi bize..
Kan falan vermedik parada wermedik..
Kafamız karıştı sonra belediyeye gittik bu raporu kabul ediosunz dimi diye evet kabul ediyoruz dedi kadın ve hemen işlemlere başladı..
Belediyeye defter için ve nikah için ücrt ödedik tam ne kdr oldğnu hatrlamıyorum ama 500-600 flndı herlde..

neeeee 500-600 mu ciddi misin canim sen bu ne icin yaaa..sempatiksalakcinni

neeeee 500-600 mu ciddi misin canim sen bu ne icin yaaa..sempatiksalakcinni

Evet cnm ciddiyim belediyeye verdik o kadar..
Sormadım valla ne için oldğunu aklıma gelmedi nikah işlemleri gbi bişe söledi kadın yanlış hatırlamıosam sırnaşık şey
Kadıköy beledyesinin sitesine gir orda da fiyatlar yazıo ordan da bakabilrsin cnm az çok bilgin olur..
Siz almadınzmı dha gün?

X