ciddi ilişkilerde cinsellik boyutu ne olmalı?

vucudta senın ruhta kalpte..
ne istersen onu yapabılırsın..
sana ve mantığına kalmış bı olay

yok ya o ne öyle tel de fantazi
ama valla merak ediyorum oluyoda nasıl oluyor diye
çok merak iyi deyildir gerçi
ama her kezin sınırı kendine göredir bana elele tutuşmak bir sınırdır ona öpüşmek sınırdır başkasınada herşey sınırsızdır bunu kim belirlerki
herkezin yetiştiriliş tarzı inançları aile kuralları birde kendi kuralları belirler ancak

cinsellik o kadar geniş bi kavram ki...sonuçta aşk varsa orda cinsellik de vardır..cinsellik sadece seks değil çünkü..sevdiğiniz insana dokunuşunuz,bakışınız ve öpüşünüzde bile cinsellik saklıdır.onu herkesten farklı öper ona herkesten farklı dokunursunuz.cinsellik aşkı kirleten ya da zayıflatan bir şey değildir.çünkü zaten aşkın içindedir.insan sevdiğini arzulamıyorsa aşktan sözetmemiz söz konusu olmaz ki...

cinsellik çok genel bi konu olduğu için ve kişilerin değer yargıları hayat felsefeleri çok çok farklı olduğu için bu konuda net bir neticeye varmak söz konusu değil...herkes birbirinden başka, herkesin partneri birbirinden başka, herkesin sınırları da başka başka....

kimileri yıllarca beraber olur ilişki manasında cinselliğin esamesi olmaz hayatında kimileri deüzerinde düşünmez bile dilediğince yaşar...tamamen beynimizdeki tabularla alakalı bir durum.herkes kendi çizgileri dahilinde yaşar...

bu beden bizim sonuçta yaşamak da yaşamamak da bize kalmış.bi arkadaşın dediği gibi ne yaşayan yanlış ne yaşamayan yanlış.herkesin kendince doğruları var.sen niye yapmadın ya da sen niye yaptın diyemeceğimiz gibi sen yap ya da sen yapma da diyemeyiz.

dediğim gibi bu beden bizim sonuçta ne yaşadığımız ilişkiye ne de karşımızdaki insana göre değil sadece kendimize göre karar vermeliyiz önemli olan bu...eğer bu durum beynimizde bir tabuysa sırf karşımızdaki insan için bunu yaşarsak, ilerde bi ihtimal o insan hayatımızdan çıktığında sonuç hüsran olabilir.yaşamadık diyelim evliliğe sakladık,o insan yanlışsa yine yanlış değişen ne olur bu durumda??veya diyelim ki tabumuz değil ve yaşıyoruz,doğruysa yine doğrudur yanlışsa yine yanlış.yani ilişkide erkekleri olumlu ya da olumsuz yönlendiren bir şey değil cinsellik..bu yüzden yaşamak da yanlış değil yaşamamak da ...

karar bizim yani...doğru ya da yanlış diye bir şey yok...bence var sadece...

mihrak güzel demiş,

cinsellik aşkın paylaşımı olabildiği gibi olmayabilir de,
aşk varsa istersen paylaşırsın istersen paylaşmazsın.

asıl önemli olan senn buna gerçekten kalben ve bedenen hazır olup olmaman,
sen hazırsan istiyorsan sonradan pişman olmam olsam da eeh beaa diyebiliyorsan,
veya yok ıstemıyorum sankı dıyorsan kendı bılecegın iş.

cünkü sen zaten beraber olanları olmayanları biliyrosun etrafında n duyuyorsun
bir eksik birfazla, önemlı olan senın kararın.

saçma sapan ve işte söyledigin gibi erkeklerin çogu bu kadar dar kafalıdır yaparsan başkasıyla da yaptın sanırlar...mesafe evliliğe korunmalı ..canı isteyen yapar ama bi kadın sonucuna katlanmalı özellikle manevi anlamda kadınlarda derin izler bırakabilir erkekler böyle degil..

Ben cinselliğin hayat boyu tek bir kişiyle paylaşılması gerektiğini düşünenlerdenim. Evlenmeden önce ya da sonra bu farketmez ama tek bir kişi ile yaşanmalı her şey. Sevgi varsa cinsellik güzeldir elbette. Yoksa hayvanlardan bir farkımız kalmaz, onunla çiftleş bununla çiftleş kaydirigubbakcemile3

cinsellik o kadar geniş bi kavram ki...sonuçta aşk varsa orda cinsellik de vardır..cinsellik sadece seks değil çünkü..sevdiğiniz insana dokunuşunuz,bakışınız ve öpüşünüzde bile cinsellik saklıdır.onu herkesten farklı öper ona herkesten farklı dokunursunuz.cinsellik aşkı kirleten ya da zayıflatan bir şey değildir.çünkü zaten aşkın içindedir.insan sevdiğini arzulamıyorsa aşktan sözetmemiz söz konusu olmaz ki...

cinsellik çok genel bi konu olduğu için ve kişilerin değer yargıları hayat felsefeleri çok çok farklı olduğu için bu konuda net bir neticeye varmak söz konusu değil...herkes birbirinden başka, herkesin partneri birbirinden başka, herkesin sınırları da başka başka....

kimileri yıllarca beraber olur ilişki manasında cinselliğin esamesi olmaz hayatında kimileri deüzerinde düşünmez bile dilediğince yaşar...tamamen beynimizdeki tabularla alakalı bir durum.herkes kendi çizgileri dahilinde yaşar...

bu beden bizim sonuçta yaşamak da yaşamamak da bize kalmış.bi arkadaşın dediği gibi ne yaşayan yanlış ne yaşamayan yanlış.herkesin kendince doğruları var.sen niye yapmadın ya da sen niye yaptın diyemeceğimiz gibi sen yap ya da sen yapma da diyemeyiz.

dediğim gibi bu beden bizim sonuçta ne yaşadığımız ilişkiye ne de karşımızdaki insana göre değil sadece kendimize göre karar vermeliyiz önemli olan bu...eğer bu durum beynimizde bir tabuysa sırf karşımızdaki insan için bunu yaşarsak, ilerde bi ihtimal o insan hayatımızdan çıktığında sonuç hüsran olabilir.yaşamadık diyelim evliliğe sakladık,o insan yanlışsa yine yanlış değişen ne olur bu durumda??veya diyelim ki tabumuz değil ve yaşıyoruz,doğruysa yine doğrudur yanlışsa yine yanlış.yani ilişkide erkekleri olumlu ya da olumsuz yönlendiren bir şey değil cinsellik..bu yüzden yaşamak da yanlış değil yaşamamak da ...

karar bizim yani...doğru ya da yanlış diye bir şey yok...bence var sadece...

imza cancuuŞeniz

kişiye, güvene ve alabileceği risklere göre değişir. Şu anda güveniyorum ancak ayrılırsakta pişman olmam deniyorsa yaşanabilir. Ancak ayrılırsak ne olacak diye kafada soru işareti varsa, iyi düşünüp tartmak lazım

Ben cinselliğin hayat boyu tek bir kişiyle paylaşılması gerektiğini düşünenlerdenim. Evlenmeden önce ya da sonra bu farketmez ama tek bir kişi ile yaşanmalı her şey. Sevgi varsa cinsellik güzeldir elbette. Yoksa hayvanlardan bir farkımız kalmaz, onunla çiftleş bununla çiftleş kaydirigubbakcemile3

ilginç.
o zaman eşini kaybetmiş yada ayrılmış ,2ci evliliğini yaşayan vede 2 nci, kişiyle beraber olanlar yanlış mı yapıyorlar şimdi....?

Son düzenleyen: Moderatör:
telefon olaylarını fln ben bılemem yasamadgım ıcın..Fakat dıger muhabbetlerde bazı arkdslra katılıyorum.Ben sahsen eger guvenıyorsam cıddı dusunuyorsam evlenmeden once yasamak ısterım bu benım dusuncem tabıkıde.Soyle dusunyorum aslında cınsel etkılesım dıye bırsey vardır ınsanlar arasında etkılesım olur dusunun bırıyle tanıstınız evlenıceksınız ama hıc bırsey yasamadınız evlendınız o etkılesım yok nasıl gecıcek o hayat yada aldatılmazmı???sahsen ben cogu seyı yasadım cokta mutluyum onunla yasamaktan uyumaktan hoslanıyorum davranıslarını bılıyorum ne ıster ne yapar ben onu sevdım asık oldum ve zaten evlenıyoruz..hıc bısey yasamadgm bır erkekle dusunsenıze evlendgmızı..Bazılarına sacma gelebılır belkı ama ten uyumu dıye bırsey var..Tabı guvenmedıgın cıddı olmayacak bırıyle yasanmamalı.

sonradan ne malum o güvendğn adamın çekp gtmyceği..!! asla ve asla kocam olmadğı sürece kınıyorm ben şahsen.dar görüşlüysem evt öleym kabl edıormmm..!!

sonradan ne malum o güvendğn adamın çekp gtmyceği..!! asla ve asla kocam olmadğı sürece kınıyorm ben şahsen.dar görüşlüysem evt öleym kabl edıormmm..!!

Kimsenin , kimseyi kınamak gibi bir lüksü olduğuna inanmıyorum.

İstersen kınıyorum deme de ben yapmazdım de.

kimleri kınamak kimlere düştü, yazık :nazar:

kocanın seni boşamayacağı ne malum..

kimse kimseyi böyle özel ve kişiye has bir konuda kınayamaz bence de
senin yapmadığın başkalarını normal gördüğü bir durum seni niye rahatsız eder çok ilginç
ayrıca ilona ağzına sağlık
süper yorum

X