Zeynep sudem geldiii

sinemsin2811

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2008
699
11
hamileleğim boyunca bu doğum hikayelerini okuyup okuyup ağladım hep kendimi hayal ettim mesai arkadaşlarım ağladığımı görmesinler diyede çok çaba sarfettim -tatlicadiarzu-
ben hamile kaldığımı hissetmiştim o yüzden daha adetime 2 gün kala evde kendim test yaptım çift çizgi çıktı beklememe rağmen inanamadım bir kez daha yaptım yine aynı bir daha denedim ve yine çift çizgi öyle mutluydum ki inanamıyordum durup durup ağlıyor sonra mutluluktan kahkahalara boğuluyordum sadece eşimle paylaşmıştım gözleri doldu bana sarıldı kaldı dakikalarca allaha şükrettik bütün gece hayal kurmalar başladı 2 gün sonra hemen bir hastaneye gidip kan testi yaptırdım hamileydim oradan doğru doktora daha bebeğim o kadar küçücüktü ki kesesi bile gözükmüyordu doktorum haftaya gel dedi bana tebrik etti ve 1 hafta boyunca tebrikler sürdü gitti ..... zorlu bir hamilelik oldu benim için keseyi görmeye gittiğim gün düşük yaptığımı söledi doktorum hastaneye yatmamı bebeği alalım dedi yatmıyacağımı söledim hemen yeni bir kan testi canlı gebelik devam ediyor doktora bildirdim bekleyelim dedi kanamam sürekli oldu çok dua ettim bebeğimi kaybetmemek için hep yattım dinlendim (tuvalete bile son dakikaya kadar bekelyerek gidiyordum) yeterki bebeğim tutunsundu bana neyse uzatmıyım daha fazla 4 ay boyunca düşük tehlikem devam etti tabi ben bu arada doktorumu değiştirdim bebeğim çok güçlüydü beni bırakmadı doğumumu yaptıran doktorum bile kese şekli düzensiz düşebilir büyük ihtimalle ama bekliycez demişti kendi karar vericek dünyaya gelmeye demişti ve benim nazlı kızım 4 ay sonunda karar verdi dünyaya gelmeye 4. aydan sonra çok güzel bir hamilelik süreciydi bebek tersti ve sezeryan olacaktım tarihimizi 01 nisan olarak belirledik doktorumla :ecrin_bebek: ama benim aceleci kızım 22 martta gelmeye karar verdi 22 mart pazar sabahı uyanınca eşimle haftaya doğum olacak başbaşa güzel bir kahvaltı yapalım diye karar verdik deniz kıyısında güzel bir kahvaltı ettik oradan annemlere gittim biraz onlarla görüşüp akşama program yapıp akşam 5 te buluşmak
üzere evden ayrılıyordum ki tam kapıdan çıkarken bir ıslaklık hissettim biraz normalin dışındaydı geri döndüm wc gidip baktım bişey yoktu çamaşırım ıslanmıştı o kadar konduramadım daha günüme var diye zaten 1 hafta erken olacaktı sezeryan aklıma bile gelmedi doğumun başlıyabileceği ama annem temkinli olmamı sürekli kontrol etmemi söledi eve gidip dinlendim tam yerimden kalktım wc gidicem yine aynı ıslanma hissi bu defa biraz daha fazla doktorumu aramaya karar verdim tam doktorumla konuşurken aynısı oldu bütün pantolunum felan ıslandı bu kez doktorum pazar olduğu için hastanede değildi hastaneye gitmemi nts bağlanmamı sonucunu kendisine bildirmemi söledi ve acil bir durum sancı felan olursa hemen geleceğini ekledi uzaktaymış .... hastaneye gittim önce beni nöbetçi doktor karşıladı hemen muayneye aldı ultrasonla baktı ve bebeğin ters olduğunu suyunu bitirdiğini ve beni hemen sezeryana almaları gerektiğini söledi ben olmaz dedim kendi doktorumu arıycam o gelicek söz verdi bana.... nöbetçi doktor beni korkuttu biraz Çok üzgünüm çoook bebek suyunu tamamen bitirmiş şuan konuşmak bile zaman kaybı dedi bebeğin yaşayıp yaşamadığını bile bilmiyoruz dedi şoktaydım doğum olacaktı ama kızımın durumu belli değilmiş... salya sümük doktorumu aradım sakın korkma sinem dedi hemen yola çıkıyorum sen doğru doğumhaneye çıok ben onları arayıp gerekeni söylüyorum ameliyatta beni göreceksin sakın korkma dedi yalnız uzaktayım biraz geç kalıcam beklerken endişelenme dedi tamam dedim doğumhanede hemşireler karşıladı beni hemen önce muayneye aldılar doğum başlamış 2 cm açıklık oluşmuş hemşire kızım sen geceyi nasıl geçirdin niye gelmedin dedi benim bişeyim yok dedim hiç sancım yoktu olan ağrıları normal hamilelik ağrıları diye düşünmüştümnts bağladılar kızımın kalp seslerini duyduktan sonra tamıyle gevşedim dr. yolda geliyordu tabi bu arada doğumhaneye giderken eşimle kız kardeşim ve halam dışarıda kaldılar bende içeride kızımın kalp sesini dinleye dinleye doktorumu bekledim .... dr. geldi beni hazırlamaya geldiler hemen tüm tahliller tamamdı zaten önlüğümü giydim bonemi taktım serumum takılı sedyeye çıktım dr. beklerken 3 saat geçmişti dışarıyı merak ediyordum ne kadar korkmuşlardır diye düşünüyordum tam ameliyata giderken kapı açıldı eşim içeri girdi ardına annem ve kardeşlerim hepsinin elini tuttum gülücükler saçıyordum etrafa çok iyiyim dedim merak etmeyin beni annemin ve eşimin gözleri doluydu bebeğime iyi bakın dedim el sallayarak ayrıldık birbirimizden ameliyathane kapısından girene kadar el salladık birbirimize .... ameliyathanede önce doktorumu gördüm sonra anestezist geldi konuşmaya başladık ikinci bebek mi v.s. o arada ağzıma o hep televiyonlarda amliyatlarda gördüğümüz o siyah şeyi taktılar adı her neyse ben hemen uyuyacağımı sandım gözlerimi kapadım ama uyumadım hemen bekliyorum dr. sinem sadece o bölgeyi temizliyorum korkma dedi ıslaklık hissettim bekliyorum ben hala uyuyacağım diye gözlerim kapalı bir kaç sn uzun sürünce korktum ben daha bayılmadım sakın kesmeyin dedim anestezist korkma daha başlamadık hadi sen derin bir nefes al bakalım dedi o derin nefesi aldım gerisini hatırlamıyorum uyumuşum ameliyathanede uyandım geri tekrar dr. um sinem hadi uyan bak kızın doğdu ona gidiyoruz diyordu sinem hadi uyan korkma diyordu konuş benimle çok canım yanıyordu ve dilim tam dönmüyordu beni uyutun diyebildim bayılmışım asansörü hatırlamıyorum tam olarak odama girerken uyandım yine gözlerimi açamıyorum yalnızca etrafımdaki sesleri duyuyorum beni uyutun diyorum yalnızca çok canım acıyo ....senağlama yatağıma yatırdılar gözlerimi açtım çok bulanık hemşire iğne yaptı birazdan rahatlıycaksın dedi bebeğimi sordum burada o geldi dediler yanıma istedim kucağıma verdiler o an bende bütün odadakilerde başladık ağlamaya bite kızım ağlamıyo yanağımı yalamaya çalışıyor öyle güzel bakıyordu ki o merakla beklediğim çocuk sevgisinin ne demek olduğunu öğrendim şimdi her gün allaha bana bu duyguyu yaşattığı için şükrediyorum kızımı alıp göğsüme yatırdığımda dünyalar benim oluyor zaman duruyor sanki bazen uyansada hep gözlerimin içine baksa diyorum .... allah bu duyguyu yaşamak isteyen herkese nasip etsin ...:asigim: zeynep sudem şimdi 47 günlük :ecrin_bebek:

hayırlısı olsuun arkadaşımmm
allah tüm isteyenlere yaşatsın bu duyguyuu
allah anneli babalı büyütsün uzun ömürlü olsun inşallah

zeynep sude hoşgeldi dünyaya...hayırlı olsun canım:):)

allah analı babalı büyütsün canım göz yaşlarımı hiç tutamıyorum her dogum hikayesini okudukça inşallah birkaç ay sonra banada nasip ederde bende yazarım dogum hikayemi

Hepınıze Çok teŞekkÜr ederım arkadaŞlarım allah dıleyen herkeze bu duyguyu yaŞatsın..... Bebek bekleyen tÜm anne adaylarınıda allah bır an Önce kurtarsın saĞlıkla kucaklarına alsınlar bebeklerını ....

X