Hamilelikte Kanama

irena_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
174
1
Arkadaşlar 15 haftalık hamileyim.Hemen hemen hamileliğimin 6. haftasından beri kanama ve lekelenmeler yaşıyorum.Kanamam çok kötü oluyor.Hatta ilk kanamam olduğunda kesin bebeği düşürdüm dedim.Hiç pedsiz gezemiyorum.Doktorum bebekte bişey yok diyor.Bol bol istirahat veriyor.Zaten gebeliğimin başından beri yatıyorum.Kanamam istirahat halindeyken oluyor.Arkadaşlar üzülmemem gerektiğini biliyorum ama bebeğimi kaybetme korkusu beni yiyip bitiriyor.Neden hala bu kanama durmuyor?Kanamamın olmadığı günlerde çamur gibi lekelenmelerim oluyor.Doktor eski kanama olabilir diyor.Yapılacak bişey yok progestan,yatak istirahati ve kanama olduğunda proluton depot iğne.Sizlerle sıkıntımı paylaşmak istedim.Başında böyle bir derdi olan yada böyle bişey duyan varmı?Bana yardımcı olun nolur!En azından paylaştıkça rahatlıyalım.Yoksa üzüntüden öleceğim.

merhaba canim üzüntünü anliyorum ben 5 haftalik hamileyim ve bendede ayni sorun oldu 2 gün önce hafif bi kanama yasadim ve cok korktum hala kahverengi lekelenmem var 7 ay öncede bi düsük yasadim ama nette nbi yazi okudum kanamada riskli bi faktörmüs ama daha cok stres gebeligi engelliyomus onun için içini rahat tut eger alicak nefesi varsa öyle yada böyle dünyaya gelicek benim amcamin hanimi 2. cocugunu her ay sancili adet görerek dünyaya getirdi anlayacagin her kadin bir olmuyo sen icini rahat tut ve cok dua et dilerim rabbim evlatlarimizi hayirlisiyla saglikla kucagimiza almayi nasip eder bide tavsiyem hergün sabah aksam sag elini karnina koy ve ayetel kürsi yi oku rabbim yardim eder :emir_bebek:

mrb bende 6 haftamda çok fazla bir kanama yaşadım 3 - 4 gün sürdü çok kötü bir duyguydu ama bebekte bişey yoktu kalbi atıyodu pıt pıt ozaman rahatladım.doktor olabilir diyor birikmiş kan olabilir dedi bide plesanta yer değiştirir ondanda olur dedi. ama psikoloji çok bozuluyor insanda . 10 gün yattım halada hiç bi iş yapmıyorum. dikkat ediyorum. psikolojini rahat tut en önemlisi bu sıkma canını

canım sıkma canını yasayacak ömru varsa ne olursa olsun bısey olmuyo bak senınde kanaman var ama masallah bebegın gayet ıyı stres yapma kendıne bol bol dınlen tatlım:1hug:

Arkadaşlar 15 haftalık hamileyim.Hemen hemen hamileliğimin 6. haftasından beri kanama ve lekelenmeler yaşıyorum.Kanamam çok kötü oluyor.Hatta ilk kanamam olduğunda kesin bebeği düşürdüm dedim.Hiç pedsiz gezemiyorum.Doktorum bebekte bişey yok diyor.Bol bol istirahat veriyor.Zaten gebeliğimin başından beri yatıyorum.Kanamam istirahat halindeyken oluyor.Arkadaşlar üzülmemem gerektiğini biliyorum ama bebeğimi kaybetme korkusu beni yiyip bitiriyor.Neden hala bu kanama durmuyor?Kanamamın olmadığı günlerde çamur gibi lekelenmelerim oluyor.Doktor eski kanama olabilir diyor.Yapılacak bişey yok progestan,yatak istirahati ve kanama olduğunda proluton depot iğne.Sizlerle sıkıntımı paylaşmak istedim.Başında böyle bir derdi olan yada böyle bişey duyan varmı?Bana yardımcı olun nolur!En azından paylaştıkça rahatlıyalım.Yoksa üzüntüden öleceğim.

gecmis olsun..bence baska bir doktorada gitmelisin..kanamayi belli miktara kadar normal sayabiliyo doktorlar ama sen nerdeyse hic durmuyo diyosun...azda olsa lekelene seklinde de olsa gebelikte her türlü kanama tehlikeli..genis kapsamli bir kontrolde sorun neyse cikar herhalde--allah yardimcin olsun

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.Ayın 14 ünde kontrolüm var.Bakalım doktorum ne diyecek!Ayrıca başka doktorlarada danışıldı.Onlarda bişey yapılamaz istirahat diyor.Çok enteresan ama kanamanın neden olduğu hakkında hiçbir doktorun fikri yok.Allah'a bol bol dua ediyorum ve sürekli bu bebeği istiyorum diye kendi kendime söyleniyorum.ınşallah Allah bana ve benim gibi olanlara yardım eder.

X