Kaynana sevmeyenler grubuna beni de alır mısınız?

cemrenaz06

fıstık gibiyim
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
323
2
inanmıyorum ya iice sinir olmaya başladım ben kayınvaldeme
bana çok fazla karışamaz karıştırmam zaten
ama bebeğime bakıyoya aman şuraya gitme aman böle etme bebek hasta olur demesi bile beni sinir etmeye yetiyo yaa şeytan diyo çık işten bak bebene konu
iide o benim çocuğum onu benden daha çokda sevemez ya benim canım o bu şekilde karışmaları sinirime dokunuyo o benim çocuğum
görümceme ayrı sinir oluyorum zaten uyuzun teki :nazar:

Zor valla..
Ama bu işler hep böyle..
İnanın bebeğinize kendi anneniz de baksaydı o da karışacaktı..
Büyükler iyiliğimiz için yapsalar da bizi üzüyorlar,biliyorum.. Ama işte yakınlarla iş yapmak,onlara mecbur olmak böyle bir şey..:nazar:

sende pek taviz verme ozaman biraz dilediğin gibi yap onlarda anlar sen tavrını ortaya koyarsan büyükelr diye bu kadarda insan kendinden taviz vermemeli diye düşünüyorum

sende pek taviz verme ozaman biraz dilediğin gibi yap onlarda anlar sen tavrını ortaya koyarsan büyükelr diye bu kadarda insan kendinden taviz vermemeli diye düşünüyorum

bana asla karışamaz zaten :nazar: çocuk hasta diye dedi ve ağzının payınıda aldı sanırım artık bu konudada konuşamıycak :roflol:

:jeyyar:yerimsenibeniyi cnm kendini sakın ola ezdirme böyle kaynana tarafına bi açık verirsen susup pusarsan daha beter oluyolar

tebrik ediyorum arkadaşım seni.ben yapadım ne yazık ki sırf o yüzden böyle sinir stres sahibi oldum

ama bebeğime bakıyoya aman şuraya gitme aman böle etme bebek hasta olur demesi bile beni sinir etmeye yetiyo yaa şeytan diyo çık işten bak bebene konu
iide o benim çocuğum onu benden daha çokda sevemez ya benim canım o bu şekilde karışmaları sinirime dokunuyo o benim çocuğum

Suan calisabiliyor evine bir katkin olabiliyorsa bu Kaynananin sayesindedir güzelim...

Yorumlarini okudum...acikicasi ben kaynananda hic bir problem göremedim...bebek icin endiselenmesi, kizim sunu söyle yap bunu böyle yap demesi kadar dogal birsey yok, torunu neticede..caninin cani, senden daha fazla görüyor ilgileniyor bakiyor ona suanda tabiki sevecek........senin annende olsa aynisini yapardi...ama o zaman böyle simarlik yapmazdin...annen olumsuz birseyde yapsa bile annemdir bosver derdin degilmi??:nazar:

Burada bir sorun göremedim. Sevmiyebilirsiniz ama en azından oğlunu büyütüp yetiştirdiği için saygı duymalısınız. Üstelik çocuğuna da bakıyormuş.
kaynana sevmeyenler grubuna söylüyorum: Ona kızmadan önce 1-2 saniye düşünün annem söyleseydi acaba tavrım ne olurdu?
Sizin de ilerde gelininiz veya damadınız olacaktır ona hiç mi bir büyük olarak uyarı yapmayacaksınız.
Sırf eşinin annesi veya kardeşi olduğu için cephe almayı hiç doğru bulmuyorum.:1no2: Biraz empati yapmayı öğrenelim, ön yargılı olmayalım lütfen.

Suan calisabiliyor evine bir katkin olabiliyorsa bu Kaynananin sayesindedir güzelim...

Yorumlarini okudum...acikicasi ben kaynananda hic bir problem göremedim...bebek icin endiselenmesi, kizim sunu söyle yap bunu böyle yap demesi kadar dogal birsey yok, torunu neticede..caninin cani, senden daha fazla görüyor ilgileniyor bakiyor ona suanda tabiki sevecek........senin annende olsa aynisini yapardi...ama o zaman böyle simarlik yapmazdin...annen olumsuz birseyde yapsa bile annemdir bosver derdin degilmi??:nazar:
Kesinlikle katılıyorum. Bugün olmuş annem yanımıza geldiğinde; çocuklarımla ilgili
herşey hakkında fikirler söyler, çeliştiğimiz yerler olsada sen bilirsin derim.Ama işte
kayınvalide olduğunda baştan zaten önyargılar var üzerimizde, aşamadığımız, değişmeyen.
Bence dert edecek hiçbirşey yok ortada. Öncelikle kayınvalidenize teşekkür edin
çocuğunuza bakıp, üzerine titrediği, işe gittiğinizde gözünüzü arkada bırakmadığı
için. Ben çok kişi tanıyorum; kayınvalidesi ile altlıüstlü olduğu halde bebeğini
bakıcıya taşıyan, bir torununa bakmıyor diye dert yanan.....

Sultan kesinlikle katılıyorum, üstelik torununa bakan, onu düşünen, kimseye zararı olmayan kadıncağıza karşı bu duyguların besleniyor olmasını da hiç hoş karşılamıyorum :kızgın: kayınvalide kötü torunu düşünüyor diye, görümce uyuz, neden acaba?

Kesinlikle katılıyorum. Bugün olmuş annem yanımıza geldiğinde; çocuklarımla ilgili
herşey hakkında fikirler söyler, çeliştiğimiz yerler olsada sen bilirsin derim.Ama işte
kayınvalide olduğunda baştan zaten önyargılar var üzerimizde, aşamadığımız, değişmeyen.
Bence dert edecek hiçbirşey yok ortada. Öncelikle kayınvalidenize teşekkür edin
çocuğunuza bakıp, üzerine titrediği, işe gittiğinizde gözünüzü arkada bırakmadığı
için. Ben çok kişi tanıyorum; kayınvalidesi ile altlıüstlü olduğu halde bebeğini
bakıcıya taşıyan, bir torununa bakmıyor diye dert yanan
.....

Bende cok öylelerine rastladim kusum...torunmus neymis banane diyorlar..bu yastan sonra bakamam hastayim diyorlar...aslinda en iyisi..baksana kadincagiz bakiyorda yaraniyormu? :kahve:

Sucu nedir? Cok seviyor...suca bak allah askina...:nazar:

Sultan kesinlikle katılıyorum, üstelik torununa bakan, onu düşünen, kimseye zararı olmayan kadıncağıza karşı bu duyguların besleniyor olmasını da hiç hoş karşılamıyorum :kızgın: kayınvalide kötü torunu düşünüyor diye, görümce uyuz, neden acaba?

Adi kayinvalide ve görümce...bu yüzden tucecim...:nazar:

Hayir anlamiyorum..madem bu insanlardan bu kadar nefret ediyor konu sahibi arkadasimiz neden cocugnu baktiriyor o zaman?? Otursun evinde calismasin...veya versin bir bakiciya...:nazar:

Iylik yap hayirini gör...iste insanoglu :kahve:

Bende cok öylelerine rastladim kusum...torunmus neymis banane diyorlar..bu yastan sonra bakamam hastayim diyorlar...aslinda en iyisi..baksana kadincagiz bakiyorda yaraniyormu? :kahve:

Sucu nedir? Cok seviyor...suca bak allah askina...:nazar:

Adi kayinvalide ve görümce...bu yüzden tucecim...:nazar:

Hayir anlamiyorum..madem bu insanlardan bu kadar nefret ediyor konu sahibi arkadasimiz neden cocugnu baktiriyor o zaman?? Otursun evinde calismasin...veya versin bir bakiciya...:nazar:

Iylik yap hayirini gör...iste insanoglu :kahve:

evet sultanım, işte insanoğlu...bir gün yaşlanacağını unutan insanoğlu...çok üzülüyorum gerçekten. çocuğu düşünüyor, çocuğuna bakılıyor, insan daha ne ister mutlu olmak için.

Haklisin Gülsüm Sultan.
Bu nasil bir psikoloji, nasil bir kisiliktir ki anlamadim vallahi ben de. Bebegine baktigi icin, senin para kazanmana vesile oldugu icin tsk etmen, elini öpmen lazimken....

bana asla karışamaz zaten :nazar: çocuk hasta diye dedi ve ağzının payınıda aldı sanırım artık bu konudada konuşamıycak :roflol:

sırf şikayet olsun diye konu açmışsın canım yazdıklarına bakılırsa kayın validen kötü biri değil muhakkat söylenmesini gerekeni söylemiş sana bence sen herşeyi büyütüyorsun .kim olsa kaynanada olsa kendi annemizde olsa aynı şeyi söylelerler

çocuk hasta diye demişsin ondanda ağzının payını vermişsin baksana
kayın validene laf sokmada sen öndesin desene
başka kaynanalar gibi evinde huzursuz etseymiş seni napardın kim bilir
yazdıklarım için kızacan ama nebileyim öyle büyütüpte sıkıntı yaratacak sorun göremedim ben

şükret bence bebeğine değer veriyorki ilgleniyor..
benim kayınvaldem iki çocğumda zerre kadar maddi manevi faydası yoktur neolursa olsun önce bunun kıymetini bil..şuan çalışıyorum 7 yaşındaki ve 3 yaşındaki oğlumada ben bakıyorum tahmin edemessin nekadar zordur...keşke baksa kayınvaldem benimde ..
tek çocuklarıma baksın bana ne yaptığı ne dediği umrumda bile olmazdı asla..
birde kayınvaldesini sevmeyenler demene çok takıldım..ben 9 senedir neler çektim ama asla sevmem diyemem çünki önce eşimin annesi ne olursa olsun bu gerçek değişmez..
ve bunun için hiç kin duymamaya çalıştım o ne düşünürse düşünsün ne kadar eziyet ederse etsin ..önce Allah rızası için sonra anne olduğu için böğle hiç düşünmek istemedim..

valla guzelım bende oyle bı olay beklıorum kı.cok sacma geldı bana senın boylesıne buyuttugun olay.yanı sacma derken basıt yanı ben bunda kızılacak sınırlenıcek bısey goremıorum.ha daha neler neler var bunlar uzerıne tuz bıber ektı dersen anlarım.ozaman anlatırsın dınlerız.ona gore belkı haklı buluruz senı ama keske bende kayınvalıdemle bunları yasasam halıne sukretmelısın neler neler var.sen sorun problem gormemıssın.memnun degılsen baktırmaz bakıcıya verırsın olur bıter.onu da hıc tanımadıgın bırıne canını vermeyı dusunursen tabıı...

Kaynanada hata:kahve:
Ben olsam ayaklarımı uzatır,bebek mebek bakmaz,üstüne gelinim olacak kıymetbilmeze bi güzel çektirirdim.
ışte kaynanalığı dibine kadar hakeden bir gelin yasakkelime.
Bir şey sormalıyım,başınız göğe erdi mi verdiğiniz karşılıkla,artı yukarıda havalar nasıl:tomato:

valla ben sırf kayınvalidem bana karışamasın diye çocuk olunca babasıyla ortaklaşa bakacağım ikimizin

işi de kendimize ait kreş yaşına kadar idare etcez

çünkü ben de biliyorum zaten karışmaya uğraşıyor kendine karışma alanı bulur çocuğa bakarsa

sinirlenip de hem kayınvalideme iş yaptırıp hem kötü olmaktansa annecim hastasınız kıyamam size biz

idare ederiz diyip geçeceğim başka türlü bazı şeylere karışmaya katlanmam lazım ki mümkün değil ben

annemi bile karıştırmam bir sürü şeye ki annem de huyumu bilir karışmaz

yani demem o ki ya he deyip geçeceksiniz kalbini kırmayacaksınız yine de kendi bildiğinizi

okuyacaksınız ya da çocuğu bakıcıya vereceksiniz

bende burda kızacak bir durum göremiyorum...
o zaman verme bakıcı tut...
sen daha kötü kaynana görmemişsin...

kaynanamı bazen seviyorum bazen kızyorum seviyorum cocugunu yetiştirmiş bu günlere getirmiş kızyorum bazen ön yargılı davrandıgı icin genede herşeye ragmen saygı dudyuyorum ona keşke benimde cocuklarıma baksın bile demiyorum sadece sevsin yeter

X