Doğuma Hazırlık 13.hafta da cinsiyet kesin belli olurmu

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ceylan07

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
231
2
13+5 günlük hamileyim arkadaşlar dün doktora gittim kız olabilir dedi kesinmidir gece heyecanımdan uyuyamadım çok sevindim ama herkes çok erken sevinme o kadar diyor sizce yanılma payı olabilirmi ne olur bana bu durumda olan arkadaşlar yardım etsinfisfisfisfisfisfisfisfisfis

canım hevesini kırmak istemem ama bazen yanılma payları oluyor ben 16.haftamdayken oğlun olcak demişti dr ama şimdi 2.5 aylık bi kızım var :nazar:
20.haftanda kesinleşir canım merak etme..
yada emin olmak istiyosan 3 boyutlu ultrasona gir..

daha cok erken ben 24.haftamdayım hala ogrenemedım cınsıyetını bence saglıklı olması daha onemlı cok takılma cınsıyete falan

valla 13.haftada doktorun eger dogru tahmin yaptiysa ya müneccim olmasi lazim yada cok cok cok iyi bir doktor olmasi lazim kimi duysam bukadar erken cinsiyet tahmini hep tersi cikiyo...insallah gönlünden gecen olur ama hemen heves etme saglikli olsunda

canım bencede kendini şartlama sonra değişirse eğer hayal kırıklığına uğrarsın çünkü kendini hazılamış olacaksın genelde tam göremeyince kız diyorlar

benim kızım 3,5 aylıkken kız demişti. ama 4. aydan sonra değişebilir dedi 4. aydada baktı ön kısmı duz duruyor hala kız olasılığı yuksek dedi (erkek bebegin cinsel organı dışa çıkık olduğu için). yinede 20 haftaya kadar bekleyin kesin olması için. benim kızım oldu. allah ne verirse hayırlı sağlıklı versin. cinsiyet önemli değil.

benim 13.haftada belli oldu, doktor kız demişti, ondan sonra kaç doktora sorduysam hepsi kız dedi.

merhaba, 13.hafta erken oluyor doktorların bazısı 16. hafta bazısı 20.haftada söylemeyi tercih ediyor bence en kesin sonuç 20.haftadır.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin,..

13+5 günlük hamileyim arkadaşlar dün doktora gittim kız olabilir dedi kesinmidir gece heyecanımdan uyuyamadım çok sevindim ama herkes çok erken sevinme o kadar diyor sizce yanılma payı olabilirmi ne olur bana bu durumda olan arkadaşlar yardım etsinfisfisfisfisfisfisfisfisfis

canım doktorun vajinal ultrsonla baktıysa kesindir çünkü ordan bakıldığında çok net gözüküyr bende 13+6 da öğrendim geçen hafta oğlum olucak doktor hem pipisini hemte testislerini gösterdii kordonuda gösterdii karışma olayı olmaz dedii hayırlısı olsun canım
Allah sağlıkla kucağımıza aldığımız günüde göstersin inşş

benim şuan 13 haftam bitti geçen hafta ultrasonda bebeğimin cisiyetini gördük erkek. ama yanılma payı olabilir dedi doktorum. ama bende gördüm :)) şimdi heyecanla 16. haftayı bekliyorum kesin sonucu öğrenmek için

bencede erken doktorumuz 3 boyutlu bakmasına ragmen 13 haftada yüzde 90 kızınız olacak dedi ve biz eşimle 1 ay kızımız diye sevdik bebişimizi bir sonraki gidişimizde erkek dedi ve şok olduk tabi en önemlisi sağlıklı olması 17. haftada belli olmuştu cinsiyeti biraz bekle bence

doktorun bilgisi ve tecrubesi çok önemli ben 13.haftamda öğrendim ve %99kız dedi 6.ayımdayım hala kız ozamanda çok emindi zaten kemik yapısından anlıyabiliyormuş bazı doktorlar benim doktorum bu konuda yurtdışında eğitim almış eğer doktorunun bilgisine ve tecrubesine güveniyosan değişmez.

bende de aynı durum var..:S 15. haftada %80 kız dedi ama kesin değil dedi...bakalım bende kız fikrine alıştırdım kendimi...
arkadaşım 16. haftada kız demişti dr ama dün dr gitti tekrar erkek olduğunu öğrendi...alt komşuma da kız dediler 7. ayda erkek olduğunu öğrendi...
bakalım bizim nasıl olacak..en iyisi son zamanlara kadar her ikisine de hazırlıklı olmak...

ben 12 haftalikken kanda kromozonlara bakildigini okumustum bir dergide . kiz ise XX erkek ise YX cikiyormus ama yaptirani hic duymadim

Bana doktorum 12 haftada yüzde 80 kız demişti şimdi 29 haftalık olduk ve artık kesin kız bence doktordan doktora degişiyor ben şanslı anne adaylarındanım degişip şaşırtmadı kızım beni

bu doktorunuza baglı. ben 13+0 dayken ayrıntılı ultrasona girdim. %100 kız dedi.16.haftamda kendi doktorumda %100 kız demisti. yani aslında cinsiyet belli ama gorebilmek ve emin olabilmek onemli olan

kızlar doktorum yanılmış 18. haftada öğrendim bebeğim erkekmiş ama dedim siz kız demiştiniz ben sana olabilir demişim dedi inşallah değişmez bir daha insan kendini bu düşünceye çok alıştırıyor anlıyacağınız doktorlar yanılabiliyorum allahım sağlıklı kucağımıza almayı nasip etsin meleklerimizi.

kızlar doktorum yanılmış 18. haftada öğrendim bebeğim erkekmiş ama dedim siz kız demiştiniz ben sana olabilir demişim dedi inşallah değişmez bir daha insan kendini bu düşünceye çok alıştırıyor anlıyacağınız doktorlar yanılabiliyorum allahım sağlıklı kucağımıza almayı nasip etsin meleklerimizi.

selam canım işte tam ben de böyle bir durumla karşılaşmamak için
bugün dr cinsiyetini gördüm söylelemi ister misiniz dedi ben de emin misiniz dedim
o da arkası dönük bebekte ne kadar emin olunuyorsa o kadar eminim dedi
ben de kalsın şimdi söylemeyin dedim tam emin olunca öğrenmek istiyorum
ben napim kafamda bir canlandırma yapacağım sonra değişecek

benden başka herkes te cinsiyetini merak ediyor çevremde bense eli ayağı düz olsun sağlıklı olsun yeter diyorum.... ne dersiniz kızlar....:dance:

X