Cilt Bakımı Ürünleri Argan yagı

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
Kullanımı o şekilde değilmiş canım, bende ilk senin gibi uygulamış ve saçımı kazık gibi yapmayı başarmıştım, minicik bir parça kullanacaksın ve o minicik damlayı saçına iyice dağıtacaksın. ha burada o ürün saf değil tabii ki içeriğinde silikon vs vs var klasik bir saç serumu yani...

Valla klasik serumlardan daha çok fayda gördüm.bir şans daha vereyim o halde kendisine, bu kez de az sürerek deneyeyim.

merhaba arkadaşlar, marrakesh marka argan yağı ürünü kullananlar var mı? çok övüyorlar bu ürünleri fkat biraz pahalı geldiler bana denemeye cesaret edemedim. kullananlar var mı?

Argan yağı alırken lütfen dikkat edin. Çünkü çok moda bir ürün olduğu için maalesef sahte ve seyreltilmiş ürünler çoğaldı.

Argan yağı ışıltılı ve berrak altın sarısı rengindedir. Eğer başka bir yağ ile örneğin pamuk yağı ile seyreltilmiş ise rengi açılır ve yağ koyulaşır. Bunun yanında etkisi de azalır. Yüzünüze %50 oranında pamuk yağı sürüyor olabilirsiniz.

Çok ucuz olan argan yağları genelde yemeklik yağ olarak kullanılan argan yağlarıdır ki kozmetikte bir etkisi yoktur. Çok ucudan kastımız da 50 ml 15-20 tl olanlar. Bunun yanında argan yağı çok da pahalı bir ürün değildir. 100-150 TL vermenize de gerek yoktur.

Argan yağı alırken eğer organik olanları tercih edecekseniz ki tavsiyemdir, mutlaka güvenilir bir şirket yada marka olmasına dikkat edin. Çünkü aynı zamanda sahte sertifikalı argan yağları da satılmaya başlandı.

Argan yağı alırken sertifikasının güvenilirliğine, sertifika tarihinin yeni olmasına ve %100 saf olmasını garanti etmesine dikkat edin.

Şunu da belirtmekte fayda var, kremlerini yada şampuanlarını kullanmanıza gerek yok. Saf yağ duruken içine az bir miktar argan yağı eklenmiş krem yada şampuanların saf argan yağından daha etkili olmayacaktır.

Sanırım marka ismi buradan verilmiyor o yüzden gerçek yağların isimlerini söyleyemiyorum.

Yasemin
Dermokozmetik Uzmanı (Kimyager)

merhaba.. bana mesaj olrak bahsettiğiniz markaları yazar mısınız..

merhaba arkadaşlar, marrakesh marka argan yağı ürünü kullananlar var mı? çok övüyorlar bu ürünleri fkat biraz pahalı geldiler bana denemeye cesaret edemedim. kullananlar var mı?

merhaba.. bana mesaj olrak bahsettiğiniz markaları yazar mısınız..

Marakesh'i kullanmadım. ama kuaförüm önermişti. saf demişti. bir kimyager hn mesajından alıntı yapılmış. orada bahettği gibi içinde argan olması değil. yağın argan olması önemli. içeriğe bakıp almalıyız :) sadece bu kadar destek olabileceğim. sevgiler.

merhabalar,
ben geçen sene marrakesh te bulundum.oranın kendi üretimi olan markası olmayan, yerel diyebiliriz yani bir ürünü idi benim aldığım yağ.bir çok arkadaşıma ve aileme de hediye olarak getirmiştim.kullanan herkes çok memnun kaldı.size önerebileceğim şey içinde esans bulunmayan saf yağ bulabilirseniz alın.bu yağ zaten kozmetik olmadığı zaman ağır, kavrulmuş fıstık gibi bir kokusu oluyor.belli bir miktarın üzerinde almak isteyen olduğunda oradan getirtip satışını gerçekleştiriyorum.bilginize...

Son düzenleme:
benim kullandığım bir ürün var marakeshte üretiliyor.piyasadakiler gibi kozmetik değil.geçen yıl eşimle gittiğimizde eşe dosta da getirmiştim çok memnun kaldılar.eğer uygun miktarda olursa isteyen arkadaşlara da getirtebilirim.

Argan yağı alırken lütfen dikkat edin. Çünkü çok moda bir ürün olduğu için maalesef sahte ve seyreltilmiş ürünler çoğaldı.

Argan yağı ışıltılı ve berrak altın sarısı rengindedir. Eğer başka bir yağ ile örneğin pamuk yağı ile seyreltilmiş ise rengi açılır ve yağ koyulaşır. Bunun yanında etkisi de azalır. Yüzünüze %50 oranında pamuk yağı sürüyor olabilirsiniz.

Çok ucuz olan argan yağları genelde yemeklik yağ olarak kullanılan argan yağlarıdır ki kozmetikte bir etkisi yoktur. Çok ucudan kastımız da 50 ml 15-20 tl olanlar. Bunun yanında argan yağı çok da pahalı bir ürün değildir. 100-150 TL vermenize de gerek yoktur.

Argan yağı alırken eğer organik olanları tercih edecekseniz ki tavsiyemdir, mutlaka güvenilir bir şirket yada marka olmasına dikkat edin. Çünkü aynı zamanda sahte sertifikalı argan yağları da satılmaya başlandı.

Argan yağı alırken sertifikasının güvenilirliğine, sertifika tarihinin yeni olmasına ve %100 saf olmasını garanti etmesine dikkat edin.

Şunu da belirtmekte fayda var, kremlerini yada şampuanlarını kullanmanıza gerek yok. Saf yağ duruken içine az bir miktar argan yağı eklenmiş krem yada şampuanların saf argan yağından daha etkili olmayacaktır.

Sanırım marka ismi buradan verilmiyor o yüzden gerçek yağların isimlerini söyleyemiyorum.

Yasemin
Dermokozmetik Uzmanı (Kimyager)
Yaseminn hanim bu markalar hangikeri ozelden msj atarmisinz veya isim vermek istemiyorsaniz birkaç harfini yazar misiniz markanin

X