Piercing, Hızma Dil deldiren var mı?

Ceroos

Böcek *.*
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2008
192
0
Aranızda dilini deldiren varmı ? dilimi deldirmek istiyorum ama emin değilim acı veriyormu bi tehlikesi var mı ?

Ben hicbiyerimi deldirmedim,ve oyle bir sey de dusunmuyorum,bence estetik olarak da guzel gorunmuyor.niye deldiriyorsun ki?zarari olmazmi?

deldiren bir kaç kişiye sordum yemek yerken bir sorun olmadıgını sölediler bende onun için soruyorum zaten size eger böyle bi sorun varsa illada deldiricem demiyorum düşünüyorum sadece

canım bize sonuçta tatmamız için bir dil verilmiş en güzel şekliyle deldirmekle yapısına zarar verilir diye düşünüyorum hem acı da cekersin ilerde sıkılacaksın çıkarmak isteyeceksin cıkardığında izi kalacak canım güzel görünmek adınabelki tarz adına düşünüyorsun ama yine de sen bilirsin

erkeklere göre dil deldirmenin anlamı biraz cinsel içerikliymiş..Dil yerine illa bi yerini deldirmek istiyorsan çeneni yada kaşını düşünebilirsin bence.

Jnm ßndé Coq Düsündüm déLdirmei..araSdırmada Yabmısdım ßu Konuda.En az diLde aCı oLuormş.Cunku Hani SüréqLi Tüqürük iLé Temas HaLinde yHa O Yusdén.ßnCé Taqdır iCınde kaLmasın Dérim.Beenmessende Cıqardırsın nsL oLsa zamanLa Kapanıor.MéseLa Kaş we diLi KarşıLaşdırırsak KesinLiqLé Kaşdaqinin baqımı Daa Zor.En koLayı diL.xD.Yabdr ßnCé

Jnm ßndé Coq Düsündüm déLdirmei..araSdırmada Yabmısdım ßu Konuda.En az diLde aCı oLuormş.Cunku Hani SüréqLi Tüqürük iLé Temas HaLinde yHa O Yusdén.ßnCé Taqdır iCİnde kaLmasın Dérim.Beenmessende Cıqardırsın nsL oLsa zamanLa Kapanıor.MéseLa Kaş we diLi KarşıLaşdırırsak KesinLiqLé Kaşdaqinin baqımı Daa Zor.En koLayı diL.xD.Yabdr ßnCé

türkçe tercümesi nedir bunun ? türkçe harflerinizi fare mi yedi ?:nazar:

Aranızda dilini deldiren varmı ? dilimi deldirmek istiyorum ama emin değilim acı veriyormu bi tehlikesi var mı ?
deldircek başka bişey bulamadinmi şekerim -tatlicadiarzu-
ben çok korkarim mikrop falan kaparsin bebişim bak:nazar:

Jnm ßndé Coq Düsündüm déLdirmei..araSdırmada Yabmısdım ßu Konuda.En az diLde aCı oLuormş.Cunku Hani SüréqLi Tüqürük iLé Temas HaLinde yHa O Yusdén.ßnCé Taqdır iCİnde kaLmasın Dérim.Beenmessende Cıqardırsın nsL oLsa zamanLa Kapanıor.MéseLa Kaş we diLi KarşıLaşdırırsak KesinLiqLé Kaşdaqinin baqımı Daa Zor.En koLayı diL.xD.Yabdr ßnCé

ne bu kiz çince felanmiturkbayragi

Jnm ßndé Coq Düsündüm déLdirmei..araSdırmada Yabmısdım ßu Konuda.En az diLde aCı oLuormş.Cunku Hani SüréqLi Tüqürük iLé Temas HaLinde yHa O Yusdén.ßnCé Taqdır iCınde kaLmasın Dérim.Beenmessende Cıqardırsın nsL oLsa zamanLa Kapanıor.MéseLa Kaş we diLi KarşıLaşdırırsak KesinLiqLé Kaşdaqinin baqımı Daa Zor.En koLayı diL.xD.Yabdr ßnCé

kaçkere okudum ama bı turlu anlayamadım bu dıl necefisfisfis

anam ben kulagıma iki delik açtırdım aynı gün öldüm acısından yanlış yere açmış kıs siz dil diyonuz koyktum valla cesaretlisiniz kızlarrrr

Canım ben çok düşündüm deldirmeyi. Araştırmada yapmıştım bu konuda. En az dilde acı oluyormuş. çünkü sürekli tükürük ile temas halinde ya o yüzden. bence takdır içinde kalmasın derim. beğenmezsende cıkartırsın nasıl olsa zamanla kapanıyor. mesela kaş ve dili karşılastırırsak kesinlikle kaşdakinin bakımı daha zor. en kolayı dil xD. yaptır bence.

demiş arkadaşımız :KK70: anlayamayanlar için yardmcı olur umarım :KK70: canım tavsyen için saol ama sevgilim istemiyor orama burama piercing taktırmamı :KK70: dil deldirmekten vazgectm onn için kulagıma 2-3 daha deldirmeyi düşünüyorum şimdilik =)

hemen anlatayım :KK70: 2 yıl çalıştım dövme piercing işinde için rahat olsun dediklerime kulak ver :) delmeden önce zaten dilini uyuşturuyorlar canın yanmıyor dikkat etmen gereken tek nokta titanyum küpe olucaktır çünki dil diğer küpelere karşı alerji yapabiliyor yani şişi inmez uzun süre buda sana rahatsızlık verir.. titanyum takıp en baştan önlemini al biraz pahalıdır ama dil önemli bi bölge.. ilk bi kaç gün dilin şiş olur ve biraz garipsersin küpeyi ama alışıosun soradan farketmiyosun bile olduğunu:) bazı insanlar konuşmada zorluk çekio peltek peltek konuşuyo bi hafta yemek yiemeyenler bile var ama o kişisine bağlı tabi bende herhangi bi problem olmadı çok rahat kullandım halada kullanıyorum.kafana takılan bişiy varsa yanıtlarım yerimseniben

arkadaşım..deldirmeden önmce iyice düşün..kaç kişi var dili delik!
yani normal değilki dile yabancı bir cisim takılması....işin diğer tarafı sağlık.....niye sağlığınla oynayasın canım.....hızma yada kulağına bikaç delik tercihini kullan bana kalsa..bu dilde olma durumu hiç hoş değil bana kalsa.

Benim arkadaşım deldirmişti.Acıyo mu demiştim yok hissizleşti filan demişti ama bilmiyorum yani dilde olunca görünmüyo sonuçtafisfisfis Bence kaşta filan olabilir ha onun da zorluğu var tabi ama en azından hoş duruyor.:lepi:

Merhabalar. Dövme ve piercinglerle yakından ilgili bir insanımdır ve 1,5 senedir dilim delik. Yaptırırken hiçbir şekilde acı duymuyor insan. Soğutucu ile uyuşturmak yerine, sinirleri sıkıştırıp deliyorlar ve delme süreci en fazla 10saniye sürüyor. Hissetmediğinizden ve daha uzun bir işlem olarak düşündüğünüzden, ''Bitti mi? Ne kadar çabuk yahu..'' diyorsunuz.
Deldirdiğiniz gün birkaç saat çok sıcak ve soğuk içecekler içmiyorsunuz. Konuşmada biraz zorlanabilirsiniz ama en fazla bu yarım saat sürer sonradan alışmaya başlarsınız. Deldirdikten sonra da hiçbir ağrı sızı olmuyor. Sadece, büyük bir piercing taktırmanızı tavsiye ederim yaptıracak olan arkadaşlara. Çünkü piercing ne kadar kısa olursa dilin şişmesi o kadar çok olabiliyor. Sonuçta ileride değiştirebilme gibi bir fırsatınız olabiliyor.
Yemek yerken de herşeyin tadını aynı şekilde alabiliyorsunuz. Hiçbir yemekte zorlanma olmuyor. Sadece spagettide dolanma gibi bir olasılık oluyor=) onu da dikkatli yediğiniz sürece hiçbir sorunu yok.

kızlar bnm dilim delik 2 ay falan oldu hiç bi zararını görmedim şükür ... iğne ile uyuşturmadan delmiyolar ilk 3 gün şişti doğal olarak peltek konuştum ama sonra geçti ... yemek yerkende hiç hissetmiyosunuz bile piercing olduğunu rahat yani bi sorun yok ....:1rolleyes:

hııımm bn antibiyotikte kullanmıştım iltihap kapmasın diye vede kapmadı sigarada kullanmadığım için çabuk iğleşti ....tavsiyem sigara içiyosan iyleşene kadar içme ...... deldirirken bnde çok acıyacağını düşünmüştüm banada çok hassas gelmişti önce uyuşturucu iğne vurdular ondan sonra hiç bişi hissetmedim sonrada anjokat iğne ile piercing i yerleştirdiler ......

X