Uykuya dalma zorluğu ve uykusuzluk için çözümü olan var mı?

uykusuzluğun ne demek olduğunu ve hiçte basit bişe olmadığını anladım hemde berbat bir şekilde aylarca uykusuzluk çektim sorunlarımda vardı ama hiç konduramıyodum geç kalktım ondan yok açmıyım der bişeler yer yatardım yine uyuyamazdım herks bana doktora git dedi ben aman nolcak dedim sonrası mı şuan panik atak ve anksiyete bozukluğu hastasıyım hepsi uyumayıp düşündüğümden keşke zamanında profesyonel bir yardım alsaydım bu kadar acıyı çekmezdim:2:

ben pdr okuyorum arkadaşlar hoca derste ornek vermişti uyuyamama sorunu yaşayanlara ilk bize geldiklerinde bugun eve git ve uyumamaya çalış diyoruz psikolojikmen tam tersine zihin odaklandığı için bazı kişilerde sorun çözülebiliyo demişti tabi kesin çözüm değil bu ama bi deneyin isterseniz =)

ben bunu denemiştim. insanın aksini yapası gelir ya asla uyumak yok dedim ama yine olmadı uyuyamadım.

Bende son zamanlar uyku düzeni bozukluğu yaşıyorum.
Öğlen uyuyup gece oturanlardan oldum..
Kitap okuyorum şuanda akşam başımı yastığa koyduğumda binlerce şey düşünüp iyice uykumu kaçırıyordum..
Kitaba kafamı veriyorum ve gözlerimin yorulduğunu hissediyorum bi anda sızıp kalıyorum..
Bilmem belki faydasını görürsünüz..

Selam benimde uyku problemim vardı tesadüfen kan tahlili yaptırdım hipotiroid rahatsızlıgı çıktı hipotiroid uykusuzluk yaparmış ilaç tedavisi gördüm uykum düzene girdi tsh t3 ve t4 hormon tahlillerini mutlaka yaptır ayrıca yataga girdigin zaman mutlu analarını düşün sorunları kafana taktıgın içinde olabilir geçmiş olsun.

Bende son zamanlar uyku düzeni bozukluğu yaşıyorum.
Öğlen uyuyup gece oturanlardan oldum..
Kitap okuyorum şuanda akşam başımı yastığa koyduğumda binlerce şey düşünüp iyice uykumu kaçırıyordum..
Kitaba kafamı veriyorum ve gözlerimin yorulduğunu hissediyorum bi anda sızıp kalıyorum..
Bilmem belki faydasını görürsünüz..

evet*canım*kafaya-bıseytakmak-uykusuzluga-nedenoluor

ben artık bir süre şu yan etkisi uyku vve sakinleştirme olan allerji haplarından kullanmaya karar verdim..biraz sıkıntı ve endişeli günler geçiriyorum..uyku saatleri benim için ancak böyle işkence olmaktan çıktı..şimdilik...
Merhaba
uyku sorununuzu halledebildiniz mi

bende hemşireyim, aynı dert var bende de. on yılda fazla oldu çekiyorum. önce psikyatriste gittim depresyon tedavisi verdi, uyku ilaçları falan ama yıllarca geçmedi. en sonunda sirkadyen ritmi bozukluğu çıktı. yuttuğum tonlarca ilaçta cabası. ayrıca tedaviside yokmuş bunun. melatonin hormonu salınımı bozukluğuymuş.

on yıllık tecrübemle şöyle diyeyim;

ilaç kullanma ben şu an ilaç kullanmaya başlamadan yani 10 sene öncekinden daha kötü durumdayım.

psikyatristlere çok güvenme yıllarca bana depresyon hapı yutturdular.

uykusuzluğunun nedenini kesin çöz. istanbulda nevzat tarhanın nöropsikyatri merkezi var, ciddi bir yere benziyor ama ben gidemedim. nedenini öğrenmiş olursun.

uzman psikyatristlere teslim etme sağlığını, uyku bozuklukları tıbbında çözüm bulamadığı bir konu haplarla geçiştiriyorlar. bu yüzden sıradan bir uzman sana kökten çözümler için yardımcı olamaz.

bwn şimdi son çare hipnozu deniycem.

ilgilenirsen sonuçlarını yazarım.

Bende de var uykusuzluk 2014 ten beri ilaç kullandım ise yaramıştı ta ki bu yılın nisan ayında hamile kalınca bıraktım.ama beş buçuk aylık hamileyken tekrar başladı.hemde hiç uyuyamama şeklinde.doguma 3 bir ila 4 hafta kaldı.ama neler çıkıyorum neler.cok zormus bu uykusuzluk insanın beyni uyuşuyor resmen uykusuzluktan.

Ezgi merhabalar. Bende yıllardır uykusuzluk yaşıyorum. İlaç vs aldım olmadi. Hipnozda biraz denedim ama yoruldum gücüm kalmadı ezgi başa çıkamıyorum yardımcı olur musun. Hayattan elimi çekiyorum ağlıyorum 😔😔😔

Eşiniz antidepresanin yanında ek olarak mi anason iciyordu yada ilaçları birakinca mi anason icmeye basladi?

ben de yıllardır ara ara bu sorunu yaşıyorum. Uykusuzluktan göz altlarım mosmor oluyordu. İlaç da kullandım zamanında. İlaçları çok sevmediğim için farklı yollar aramaya başladım ben çareyi kitap dinlemekte buldum. Kitabı orada geçen olayları karakterleri düşünürken kafanızın içi rahatlıyor . uykuya daha kolay dalıyorsunuz daha verimli uyuyorsunuz.

X