Uykuya dalma zorluğu ve uykusuzluk için çözümü olan var mı?

ezine77

Rabbime çok şükür..
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
2.073
29
arkadaşlar dönem dönem ciddi uykusuzluk sorunu yaşıyorum.yatmadan süt içme,kendini fiziksel olarak yorma,bildiğim dua ya da tespihleri çekme,yataktan uzaklaşıp uykunun geldiğini düşündüğünde tekrar yatağa girme,hayalinde koyun sayma vs vs ...bilinen hiç bi yöntem işe yaramıyo.aynı şeklide uykuya dalmada da güçlük çekiyorum.lütfen bana yeni ve işe yarayan şeyler söyleyin.ilaç almak ta istemiyorum

kafanda bi sürü soru var olmalı...
o sorular gitmeden uykusuzluk çözülmez.

benimde oyle çok oluyo. ne zaman sorunum var ya da kafama birşey takıyorum o zaman uykusuz geceler saatlerce yatakta dönüp durmalar...

bu sorun bende yıllardır var aynı şekilde dönem dönem yaşıyorum uykusuzluğu
özellikle sıkkın olduğum zamanlarda uyuyamıyorum :KK43:( gece çok kötü oluyo tabi ben ilaçda kullandım ama banamısın demedi tabi .bi çaresini bulamıyorum gece yatakta sabaha kadar dönüp duruyorum ,tavanı seyrediyorum gece boyunca

ya bugün ruh halim de bozuldu resmen .kafamda bi sürü soru da var dediğiniz gibi.gece gene aynı şey olursa yani sabaha kadar yatakta dönme sorunu yaşarsam diye bi ilaç aldım şimdiden.yoksa yarın çalışıcam.bayılır kalırım falan bi de.hiç bu kadarı olmamıştı diycem.yok bi kere daha olmuştu.yıllar önce.insan çıldırcak gibi oluyo uyuyamadıkça.ne kadar sinir bozucu bi durum Allahım ya...

arkadaşım,kafanda cevabını bulamadığın yada çözüme ulaşmamış konular varsa ben uykusuzluk sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.
çünkü ne zaman sıkıntılı olursam bende çok zor uyuyorum.inşallah atlatırsın...:Saruboceq:

arkadaşım,kafanda cevabını bulamadığın yada çözüme ulaşmamış konular varsa ben uykusuzluk sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.
çünkü ne zaman sıkıntılı olursam bende çok zor uyuyorum.inşallah atlatırsın...:Saruboceq:

sağol canım biz bi de nöbetli çalışan meslek grubundan olduğumuzdan biraz da gece nöbetleri uyku düzenimizi bozuyo.ama yine de yastığa 5 kala uyuyan insanlardan olsaydım böyle olmazdı...

2-3 aydır bende öyleyim.eşimle sorunlarımız var ve ayrıcada horluyor.mecburen ben salonda uyuyorum tv karşısında.saat 4 ü buluyor artık iyice dalıncada bi ara otomatik olarak uyanıp kapatıyorum tv.yi.ama uyuduysam illaki 5 te uyanıp şöle bi bakınıyorum etrafa saate falan sonra gene uyuyorum bu durumda 3 yıldır var bende herr sabaha karşı hemde ya :KK43:(((((((

2-3 aydır bende öyleyim.eşimle sorunlarımız var ve ayrıcada horluyor.mecburen ben salonda uyuyorum tv karşısında.saat 4 ü buluyor artık iyice dalıncada bi ara otomatik olarak uyanıp kapatıyorum tv.yi.ama uyuduysam illaki 5 te uyanıp şöle bi bakınıyorum etrafa saate falan sonra gene uyuyorum bu durumda 3 yıldır var bende herr sabaha karşı hemde ya :KK43:(((((((

valla ne dirayetlimişsin arkadaşım.bana arada oluyo da çıldıracak gibi oluyorum resmen.adamı nerdeyse uyuyo diye bağırığ kalk ben uyumuyorum sen nasıl uyursun diye kaldırasım geliyo.aynen dediğin gibi dün akşam sinirlenerek yatmıştım ona.böyle kızgım yatıp ta bi de onun rahat rahat uyuması beni hasta ediyo valla.3 yıl ha ...:uhm:

Uyuyamamanın ne berbat bişey olduğunu çok iyi biliyorum. Ben de her yolu denedim.

Uyuyamıyorum diye kafaya taktıkça hiç uyumamaya başladım. En sonunda psikiyatriste gittim ve uykusuzluğumun altında başka sorunlar olduğu ortaya çıktı.Yani sorunlarıma karşı vücudumun verdiği bir tepkiymiş uykusuzluk. Ben hayatımda bi sorun yok, her şeyle baş ediyorum diye düşünürken meğerse içten içe kendimi bitiriyormuşum benneyaptımki:1no2:

Diyeceğim o ki, uykusuzluk basite alınacak bir problem olmayabilir. Kesinlikle profesyonel bir yardım almanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Uyuyamamanın ne berbat bişey olduğunu çok iyi biliyorum. Ben de her yolu denedim.

Uyuyamıyorum diye kafaya taktıkça hiç uyumamaya başladım. En sonunda psikiyatriste gittim ve uykusuzluğumun altında başka sorunlar olduğu ortaya çıktı.Yani sorunlarıma karşı vücudumun verdiği bir tepkiymiş uykusuzluk. Ben hayatımda bi sorun yok, her şeyle baş ediyorum diye düşünürken meğerse içten içe kendimi bitiriyormuşum benneyaptımki

Diyeceğim o ki, uykusuzluk basite alınacak bir problem olmayabilir. Kesinlikle profesyonel bir yardım almanı tavsiye ederim.

psikiyatr uykusuzluğunun altında ne olduğunu nasıl buldu frambuaz tetkik falan mı yaptırdı?yoksa hipnoz vs gibi bi yöntem filan mı kullandı merak ettim

psikiyatr uykusuzluğunun altında ne olduğunu nasıl buldu frambuaz tetkik falan mı yaptırdı?yoksa hipnoz vs gibi bi yöntem filan mı kullandı merak ettim

Yok cnm sadece beni konuşturdu...Zaten sorularını cevaplarken yaptığın mimiklerden ,tonlamandan, kullandığın kelimelerden hemen kişiliğini çözüyo_Ona göre de teşhis koyuyo.

Ben çooook faydasını gördüm.Çok rahatladım eski huzurlu günlerime döndüm...Kesinlikle tavsiye ederim...

valla ne dirayetlimişsin arkadaşım.bana arada oluyo da çıldıracak gibi oluyorum resmen.adamı nerdeyse uyuyo diye bağırığ kalk ben uyumuyorum sen nasıl uyursun diye kaldırasım geliyo.aynen dediğin gibi dün akşam sinirlenerek yatmıştım ona.böyle kızgım yatıp ta bi de onun rahat rahat uyuması beni hasta ediyo valla.3 yıl ha ...:uhm:

valla aynen öle arkadaşım.artık oynatmaya az kaldı desem yeri.psikiyatr a gitsem kesin yatırcak hastaneye çok zor çookkkkkkkkkkk

valla bugün beni güldürenilen ilk şey psikiyatr a gitsem kesin yatırcak hastaneye lafın oldu.bence de bizi bi yatırcak bi daha da çıkarmıycak.hey Allahım..

bence yatmadan önce ılık dus al süt iç günlük yürüyüş yap 1 saat falan ıyı gelır saglık problemın yoksa baska eger bunlar benım nacızane fıkrım..

melissa diye bi ot var o uyku duzenini sagliomus hatta onun melissa diyede eczenelerde hapi satiliomus bitkisel

arkadaşlar dönem dönem ciddi uykusuzluk sorunu yaşıyorum.yatmadan süt içme,kendini fiziksel olarak yorma,bildiğim dua ya da tespihleri çekme,yataktan uzaklaşıp uykunun geldiğini düşündüğünde tekrar yatağa girme,hayalinde koyun sayma vs vs ...bilinen hiç bi yöntem işe yaramıyo.aynı şeklide uykuya dalmada da güçlük çekiyorum.lütfen bana yeni ve işe yarayan şeyler söyleyin.ilaç almak ta istemiyorum

bende hemşireyim, aynı dert var bende de. on yılda fazla oldu çekiyorum. önce psikyatriste gittim depresyon tedavisi verdi, uyku ilaçları falan ama yıllarca geçmedi. en sonunda sirkadyen ritmi bozukluğu çıktı. yuttuğum tonlarca ilaçta cabası. ayrıca tedaviside yokmuş bunun. melatonin hormonu salınımı bozukluğuymuş.

on yıllık tecrübemle şöyle diyeyim;

ilaç kullanma ben şu an ilaç kullanmaya başlamadan yani 10 sene öncekinden daha kötü durumdayım.

psikyatristlere çok güvenme yıllarca bana depresyon hapı yutturdular.

uykusuzluğunun nedenini kesin çöz. istanbulda nevzat tarhanın nöropsikyatri merkezi var, ciddi bir yere benziyor ama ben gidemedim. nedenini öğrenmiş olursun.

uzman psikyatristlere teslim etme sağlığını, uyku bozuklukları tıbbında çözüm bulamadığı bir konu haplarla geçiştiriyorlar. bu yüzden sıradan bir uzman sana kökten çözümler için yardımcı olamaz.

bwn şimdi son çare hipnozu deniycem.

ilgilenirsen sonuçlarını yazarım.

uykusuzluk çok kötü bir durum.bende de başetmeye çalışıyorum ama olmuyor.arkadaşlarında dediği gibi kafamdaki sorunlar çözülmeden uyuyamıyacağım.dr.gitmeyi düşünüyorum bence sende yardım almayı düşün.

önemli olan uyku probleminin altındaki nedenin kesin bulunması. çok çeşitli nedenler var ama nedense sadece stres kökenli veya depresyon kökenli olduğu düşünülür ve buna bağlanır.

diyorumki bu hataya düşme, asıl nedeni bulmak bilgi zaman ve titizlik ister. hemen ilaç kullanmaya başlama

X