Saç Rengi ve Saç Boyama siyah -mor saç boyası varmı?? bulamıyorum

emilia

Emina
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
900
3
arkadaşlar saçımı siyah-mora boyatmak istiyorum renk kataloğunda bakıyorum var ama baktığım yerlerde bulamadım,piyasada yokmu ?? mesela siyah -mavi olunca mavi yansımalı filan siyah -morda mar yansılamar filan yada siyah boya ile moru boyayımı karıştırsam,kuaföre sordum bana 70 milyona boyarım dediÇok üzgünüm çoook yani, bide siyah hiç bir açma işlemi olmayacak yani??? Naıl elde edeceğim bu rengi bilmem buseferde siz bana yardımcı olun

viyole siyah lorealde var:Recital Preference 2.16 - Siyah / Ultra-Viyole ne70i ya delirmesin

loreal recital prefference de aramadığın kadar viyole tonu var canım..onlara bakabilirsin...üstelik recitaller yapı olarak da parlak boyalar ışığı yansıtıyor baya...
moru daha belirgin ve daha açık renk olsun dersen recitalde kestane ultra viyole diye bir renk de var onda morluk daha yoğun....siyahta istediğin yoğunlukta görünmeyebilir belki renk çok koyu olduğu için...

onun dışında koleston naturals de böğürtlen siyahı var 2/8 numarası ...senin dediğin mor siyah gibi...
ben daha önce saçımda çeşitli viyole tonlarını denedim...bu viyoleler aslında tam olarak mosmor yansımıyor onuda söyleyim....yani saç boyası kutularındaki gibi ışıkta direkt mor parlamıyor...fuşya parlıyor yani çingene pembe-kızıl-mor arası birşey parlıyor güneşte...

çünkü malum mor renk mavi ile kırmızının karışımıdır bilirsiniz...ama mavi ile kırmızı birbirine zıt renklerdir birisi sıcak birisi soğuk renktir...dolayısıyla ikisinin aynı anda ve aynı oranda önplana çıkması gerekir ki saçlar "mor" gözüksün...bu her zaman mümkün değil...çünkü insan aynı anda hem ışık vuran hem de gölge olan biryerde aynı anda bulunması mümkün değil fiziksel olarak....bir taraf diğerini bastıracaktır her zaman çünkü renkler arası zıtlık çekişmesi var...
ışığa göre morun içindeki mavilik bazen önplana çıkarak daha mavimsi görünür..yada ışık vurduğunda morun içindeki kırmızı açığa çıkar fuşyamsı parlar..
daha gölgeli ortamda durunca yandan hafif ışık görürse belki mor durabilir ama dışarıda güneş vurunca yansıması bu şekilde oluyo o tip renklerin

uzun lafın kısası mor siyah ve mor içeren koyu saç renkleri iç mekanda mavi siyaha benzer renk durur..dışarıda güneş vurunca ise kızılımsı fuşya tonunda parlar....

zaten mavi siyah saç renginin bile güneşte mavisi öyle direkt olarak yaldır yaldır parlamaz....(mesela bir kızılın parladığı gibi) ama viyole olan biraz yaldır yaldır parlıyor (çünkü kızıla yakın yansıması var) ama tam anlamıyla mor değil parlayan renk...
saç boyası kutularında gördüğümüz resimler gibi olmuyor...insan saçı teli çünkü direkt keskin mavi veya direkt keskin mor parlamaya müsait değil...bu yapılsa bile hem yapılışı hem de rengin korunması epey maliyetli olacaktır...saçının yaldır yaldır mavi parlayan koyu bir saç isteyen bi arkadaşa kuaför o maviliğin tam olması için saçı platin rengine kadar açmamız lazım demiş (istediği renk mavi siyahtan öte canlı parlayan ve koyu bir mürekkep mavisiydi siyahımsı) yani öyle gök mavisi falan değil koyu renk
düşünün yani doğal saç rengi olarak mevcut olmayan renklerin oturmasının ne kadar zor olduğunu (zamanında ben de bu renklerle çok uğraştım ondan biliyorum)

Son düzenleme:
Güneş verdiğin bu kapsamlı ve güzel bilgiler için sana teşekkür ederim arakdaşım sağol delikafadulden

$cameleo14_big.jpgBu renk nası?

palette inde mor rengi var adını hatırlayamadım ama kolay bulabilirsin....

Güneş verdiğin bu kapsamlı ve güzel bilgiler için sana teşekkür ederim arakdaşım sağol delikafadulden

önemli değil canım :)
sen de büyük bir sabır gösterip roman kadar uzun mesajımı üşenmeden okuduğun için ben teşekkür ederim :)

Koleston naturals böğürtlen siyahı mavi yansımalı arkadaşlar ben boyadım mor yansımalı değil.Bende öyle olduğnu düşünüp aldım ama bildiğin mavi siyah çıktı.Her yıkadığımda akıyor.Umarım en sonunda mavi yansımanın hepsi akar bende loreal viyolet serisini denemeyi düşünüyorum

evet bende bi aralar boyle yapmistim,cok hostu ,bak simdi gene heveslendim,zaten boyamaninda zamani gelmisti,,,

bence kolestonun patlıcan moruna yarım tüp mavi siyah boya karıştır, istediğin rengi elde edersin.. viyole gerçekten çoğu zaman kızıllık yansıtıyo,ama karışıma mavi siyah eklersen o kızıllıktan kurtulup mor tonunu daha baskın elde edebilirsin.ama mavi siyahı çok kullanma çünkü çok baskın oldugu için morluğu yokedebilir

bence kolestonun patlıcan moruna yarım tüp mavi siyah boya karıştır, istediğin rengi elde edersin.. viyole gerçekten çoğu zaman kızıllık yansıtıyo,ama karışıma mavi siyah eklersen o kızıllıktan kurtulup mor tonunu daha baskın elde edebilirsin.ama mavi siyahı çok kullanma çünkü çok baskın oldugu için morluğu yokedebilir

teşekkür ederim dediğini denicemsengözlerimebaksanab

Yazmış olduğun bilgiler için sağol canım

canım neva color 7.2 orkide moru ve koleston naturels 3.6 kestane kısıl lı karıştırınca mor renk çıkıyor...

canım neva color 7.2 orkide moru ve koleston naturels 3.6 kestane kısıl lı karıştırınca mor renk çıkıyor...
cnm sen denedin mi bu 2 rengi nasıl oluyo baya mosmor olmuyo demi ben anneyim böle çılgın üniversiteliler gibi kalmam dimi :KK52:

X