Gelin kusagi

Ben bu siteden aldım çok hoştu :eek:lmaz: ama dedimki daha değişik birşey olsun oturdum kendim yaptım çeker koyarım resmini herkes bayıldı kısmetse gelinliğimde çok hoş duracak kaydirigubbakcemile3 incili mincili gelinliğim taşlı ama acaba incilerini çıkarıp taşmı diksem CADIARZU

Ben istemiyorumm neden böyle bir adet var ki,
takmaya hiç niyetim yok...Çokta zorda kalırsam gelinlikle aynı renk organze birşey tercih ederim.:1no2:

aaaa kırmızı kuşak beğenmeyen arkadaşlar mı var... ne ayıp... cık cık.... lütfen arkadaşlar bekaret kuşağı bu.... buna bakıp bakire olduğumuzu anlayacaklar.... yoksa anlaşılmıyo zannımca.... kime neyse.... cidden yaaa o kırmızı yerine beyaz taksak olma mı??? amaaannnnn her neyse.... zaten foto çektirirken çıkaracağım:)

Bende İlerde Kendim Ve Eşimin Baş Harflerini İstiyorum Kuşağıma..

Birde Küçük Küçük Nazar Boncukları.. Abartısız Ama :)

kızlar sizce bböyle bir kuşak çok mu abes olur?:eek: aslında resimde onu gelinliğe model amaçlı yapmışlar ama ben böyle bir kuşak diktirmek istiyorum sizlerinde fikrinizi
s5099.jpg
alayım dedim...

değişikmiş aslında olabilir gelinliğin modeline bağlı birazda bu gelinlik dar kesim gelinlik kabarık olursa belki hoş durmaz bilemiyorum.

bir gelinliğin görünümünü mahfetmek için kırmızı kuşaktan daha kötü bbirşey olabilir mi bilemiyorum.hele anlamı daha da kötü bence,bazı şeyler özel kalmalı,kızımız bakire deyip hediye paketi yapar gibi bağlıyorlar,çok kötü:bbo:

Çok itici birşey bence,hiç hoşlanmıyorum..
Adet yerini bulsun diye belki 5-10 dk takarım yada bilmiyorum eserse hiç takmam.

ben şahsen hiç hazetmem kırmızı kuşaktan ama aile büyüklerimin gönlü olsun diye evden çıkarken takacam...arkadaşımın annesi hediye etti sağolsun taşlı boncuklu bi kuşağım varkaydirigubbakcemile3 arabaya biner binmez çıkarmayı düşünüyorum yalnız-tatlicadiarzu-

bızde kardes kusagı olur erkek kardes kapıdan cıkarken yada salonda baglar e tabı ucunda bır adette bılezık olur.mutlakataktırıcam:)snrasında hemen cıkarırım:) dugun tarıhı ve ısımler hosolucaktır.emınım annem benm yerımeonuda dusunmustur gercı:)

Ben takmamıştım gelin kuşağııızemuszemus

adettendir kırmızı kuşak bence kıroca olan kesinlikle o kuşağın üzerine isimlerin yazmaası
çok basitçe öyle havlu kenarları falanda oluyo bence basit yani

anlam açısından güzel ama ben kendimi hediye paketi gibi gördüm o yüzden düğün bittikten sonra evden çıkarken bağlattım. ama anlam olarak bu geleneğimizi devam ettirmemiz güzel..

aynen ya hiç güzel deilll bende hiç sevmiyorumm..güzelim gelinligi bi anda maffedioo çok kırocakaydirigubbakcemile3

Kırolukla ne alakası var anlayamadım , bu bir gelenek.............

ben de hiç hoşlanmıyorum. gelinliğin bütün estetiğini bozuyor. sırf babamın gönlü olsun diye düğünün sonunda eve giderken takacağım.

ne o öyle "al sana kızımı paket yaptım damat, eve gidince açarsın..." saçma bir adet, fuzuli...

bence gelenek göreneklerimizde varsa hiç sorun değil...
Ben severim adet gelenk göreneği devam ettirmeyi...

siyah kuşak takın kızlar, karateci gibi :jeyyar:

şaka bi yana,
şimdi dalga geçiyorum da beni de ilerde aile büyükleri zorlarsa mecbur takarım.
dayımları falan kırmam ben.
ama takmamayı tercih ederim.

bende hiç sevmiyorum kırmızı kurdela kuşak muşak.saçma ve gereksiz bir adet bence.kız olanada takıyolar,kız olmayanada ayrıca:eek:bi kuşakla mı anlayacak elalem benim bekaretimi??önemli olan evlendiğim kişiye,eşime dürüst olmam değil mi?hiç yakışmıyo gelinliğin üstüne.

bende sevmiyorum işte hele kurdale takıolar bide:sinifsinif: o yüzden biraz daha değişik olur diye bu modeli düşünmüştüm. bakalım ama ne olursa olsun aynen arabada çıkarırım...

X