Gelin kusagi

ya ne kadar yanlış bir fikre kapılmışsınız kızlar. kırmızı kuşak illede bekareti temsil etmiyor.en azından bizim yörede bu böyle değil.belki birkaç yörede öyleyse bilemiyorum.bizim yörede kırmızı kuşak abi tarafından takılır abi yoksa baba, baba yoksa amca yada dayısı neyse, kırmızı kuşak damat tarafına kızımızın arkasındayız sahipsiz bellemeyin hakaret etmeyin anlamında takılıyor bizim burda yani kıza belin kuvetli arkanda biz varız mesajı veriyolar.

Gelin kuşağı bizde şu sebeple takılır. Kuranda adı geçen 3 harfli ler kırmızı renge gelmezlermiş. Gelin olan kıza, çocuk doğuran kadına musallat olurlarmış ve bu yüzden gelin kuşağı ve lohusa tacı kullanılır bizde.

Konu kurdele takarmısınız severmisiniz vs. değilki:lepi: :lepi:

Bazı arkadaşlar hediye paketi gibi oluyor demişler çok güldüm yaaa... hiç böyle düşünmemiştim, hay siz çok yaşayın emi güldürdünüz akşam akşam alkisalkisalkis
Ama yinede evden çıkarken ben bağlıcam ( şöyle sade kırmızı kuşaklar iyi duruyor bence abartısız, göze batmıyor ) sonra zaten ben onu fotoğrafta ve düğün mekanınnın olduğu yerde çıkatırım

Benim en sevmediğim şey kırmızı kuşak bunu niçin takarlar anlamam bakireliği mi simgeliyor bu kırmızı kuşak? Çevremde bakire olmadığını bildiğim çok insan var ve onlar da evlendiklerinde bu kırmızı kuşağı taktılar ne şimdi yani bu saçmalığın daniskası ben evlendiğim zaman asla takmayı düşünmüyorum çok itici.

ben de hiç hoşlanmıyorum. gelinliğin bütün estetiğini bozuyor. sırf babamın gönlü olsun diye düğünün sonunda eve giderken takacağım.

ne o öyle "al sana kızımı paket yaptım damat, eve gidince açarsın..." saçma bir adet, fuzuli...

aynen öyle.. sinir oluyorum şu adete, açılmamış paket, evde güle güle kullan der gibi..

bu kuşaklar güzelmiş, bir ara takacağım bende, görünce özendim ama ne zaman bilmiyorum ... daha karar vermedim bu konuda :nazar:

kızlar sizce bböyle bir kuşak çok mu abes olur?:eek: aslında resimde onu gelinliğe model amaçlı yapmışlar ama ben böyle bir kuşak diktirmek istiyorum sizlerinde fikrinizi
s5099.jpg
alayım dedim...

bende tam bu resimi ekleyim sizce nasil diycektim.
cok hosuma gitmisti bu model benimde.. kusak olarak süper olur diye düsünmüstüm

böyle desenli taşlı kuşakları hiç sevmiyorum bence rüküş duruyor en iyisi dümdüz koyu kırmızı kuşak tabi zevk meselesi

ben de kırmızıyı ıtıcı buluyorum .benım kı ıns .pembıs olucak:21:

X