İkiyüzlü ve yalancı insanlar

toxic acid

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
22
0
42
benim sürekli görüşmek zorunda olduğum eşimin bir yakını var.çok yalancı ve iki yüzlü bende ani tepkiler veren öfkesine yenik düşen biriyim.sürekli benimle uğraşıyor öyleki 8 senelik evlilik hayatım cehennem gibi geçti sayesinde işin kötü tarafı etrafımdaki insanlar onun böyle bi insan olduğunu bildikleri halde hiç bi tepki vermeden sanki o haklıymış ve her söylediği doğruymuş gibi davranmaları .yaptıklarını burada anlatmam mümkün değil ama şu kadarını söyliyim benim zaaflarımı çok iyi kullanıyor onun yüzünden aile içinde çok ezildim oysa her şeye sebep olan o olmasına rağmen herşeyi bi anda benim üstüme yıkıp kendisi tereyeğından kıl çeker gibi sıyrılı veriyo sabrımın sınırlarını sonuna kadar zorluyo bende tepki verince nolduki canım şimdi ortada bişi yokken niye böle davranıyosun falan diyo.aslında dediğim gibi burda anlatılması imkansız olan şeyler helede bu kadar dolmuşken.benim merak ettiğim bu karakterdeki insanlara nasıl davranılması gerektiği yani öfkeme hakim olamıyorum ,etrafımdaki insanların bu insana göz yumduklarını anlayamadığım için sürekli kendimi irdeliyodum farkında olduklarınıda çok iyi biliyorum acaba bendemi bi yanlışlık var yani bendemi hiç bişey olmamış gibi onun saldırılarına göz yummalıyım lütfen yardımcı olun artık hergüne bu gün ne olucak acaba diye başlamaktan sıkıldım

Merhaba Toxid Acid, haklısınız, kolay bir durum değil. Ama bu durumu bertaraf etmek hiç de zor değil. Yapmanız gereken o kişiyi önemsememek. Yaptıkları ve söyledikleri ile ilgilenmemek. Bakın, siz de ne kadar güzel ifade etmişsiniz: zaaflerımı çok iyi kullanıyor. Zaaflarınızı yönetin, kullandırtmayın. O kişi sizin için tahmin ediyorum o kadar da değerli ve önemli değil. O zaman o kişiye öyle davranın. Bırakın, canı ne istiyorsa, söylesin. Siz tepki vermeyip ilgilenmedikçe, o vazgeçecektir.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X