Hamile iken yasaklar

avenerica

ikinci kuşum geliyor...
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2006
2.032
1.177
Arkadaşlar 1 yıla kadar bebek düşünüyoruz eşimle ama hemşire bir arkadaşım saç boyamayı şimdiden bırak dedi zaten boyamıyorum doğal saçlarım kahve içerim günde 2 kez sigaryı bırakalı 2 yıldan fazla oldu fazla kilomda yok
birde dediki hamile iken oje sürme bebek havayı annenin tırnak diplerinden alıyor dedi pek inanasım gelmedi , birde makyaj yapma hamile iken dedi sizlerin doktorlarda bu uyarıları yapıyormu yapıyor sa neler yazabilir misinz

Arkadaşlar 1 yıla kadar bebek düşünüyoruz eşimle ama hemşire bir arkadaşım saç boyamayı şimdiden bırak dedi zaten boyamıyorum doğal saçlarım kahve içerim günde 2 kez sigaryı bırakalı 2 yıldan fazla oldu fazla kilomda yok
birde dediki hamile iken oje sürme bebek havayı annenin tırnak diplerinden alıyor dedi pek inanasım gelmedi , birde makyaj yapma hamile iken dedi sizlerin doktorlarda bu uyarıları yapıyormu yapıyor sa neler yazabilir misinz
hiç ömrümde böyle saçma şeyler duymadım .bi kere bebek havadaki oksijeni sıvı olarak anne kanından alıyo yani oksijeni gaz olarak değil sıvı olarak alıyo.makyajla bebeğin ne alakası varmış onu da anlayamadım.ne biçim hemşireymiş senin arkadaşın?kusura bakma ama çok saçma şeyler söylemiş.bir tek saç boyasını önermiyo bazı doktorlar.deriden boya emilimi olduğu için zararlı maddeler kana geçer bu da bebeğe zarar verir diye.

canım söylediklerini bende duymadım ben saçlarımı boyattıktan 3 ay sonra hamile kaldım doktorum sadece ilk üç ay saçımı boyayamayacağımı söyledi sonra istersen boya ama mümkünse diplerine değmese iyi olur yada organik boya kullan dedi.tırnak yada makyaj için hiçbirşey demedi zaten ben çok beyazım mecburen makyaj yapıyorum.bebek oksijen yada besin hertür şeyi sana bağlı olduğu kordonla karşılıyor.kahve çay çok fazla içme diyebilirim o da hamile kalınca çünkü bebeğe gidecek olan demiri öldürüyor.

işte zaten saçma geldiği için size sordum kızlar makyaj da yapma dedi kendisi de kadın dogum hemşiresi neyse bilgileriniz için çokk tşk ler

a.s
canım söylediklerini bende duymadım ben saçlarımı boyattıktan 3 ay sonra hamile kaldım doktorum sadece ilk üç ay saçımı boyayamayacağımı söyledi sonra istersen boya ama mümkünse diplerine değmese iyi olur yada organik boya kullan dedi.tırnak yada makyaj için hiçbirşey demedi zaten ben çok beyazım mecburen makyaj yapıyorum.bebek oksijen yada besin hertür şeyi sana bağlı olduğu kordonla karşılıyor.kahve çay çok fazla içme diyebilirim o da hamile kalınca çünkü bebeğe gidecek olan demiri öldürüyor.

evet bende katılıyorum bunlara, arkadaşınız fazlasıyla abartmış o zaman sürekli makyaj yapmak saç boyamak zorunda olanların mesela sanatçıların bebklerinin sağlıklı olmasına şaşırmak lazım öyle değilmi

bebegin tirnak diplerinden hava almasi kismi sacma olmus gercekten... :) ama hamilelik doneminde her turlu kimyasal maddeden olabildigince uzak durmak en akillicasi bence. buna oje de dahil cunku en basitinden aseton iceriyor ve aseton zararli bir kimyasal. zaten yediklerimiz, ictiklerimiz hormonlu vs... bir de bebegi fazladan kimyasala maruz birakmamak en dogrusu, diye dusunuyorum arkadaslar...

X