Cilt Bakımı Ürünleri Organik cilt bakım ürünü ne demektir? Tecrübe ve bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

TozBezi

Canım Oğlum...
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2009
1.445
1
arkadaşlar merhaba
sabah gazetede ebru şallı'nın cildi için organik ürünler kullandığını yazıyordu...
bazı araştırmalar yaptım ve kullandığımız birçok ürünün içinde paraben denilen bir madde olduğunu ve vücuda zararı olduğunu okudum(kanser yapıcı maddeler)...
mümkünse organik içerikli ürünler tercih edin ama etiketlere aldanmayın her ürün organik olmayabilir diye bir sürü kaynak buldum ve kafam daha çok karıştı...

SORU:Arkadaşlar nedir bu organik içerikli ürünler?
bizim kullandığımız eczane ürünleri ya da pahalı kozmetik ürünleri bu zararlı maddeleri içeriyor mu?

bu konuda bilgilerinizi ve ürün eleştirilerinizi aynı zamanda tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim. a.s.a.s.

Son düzenleme:
Belli başlı markalar gerçek anlamda organik. Bunu anlamak için ambalajlarında veya etiketlerinde organik amblemi, logosu olmasına dikkat etmeniz yeterli.bitki ve meyve özleri kullanılabilir ama bu organik demek anlamına gelmez.
Gerçek anlamda organik olan ürünlerin en fazla 3-4 ay içerisinde bitirilmesi önem taşıyor. ıçerisinde koruyucu kimyasallar olmadığı için kısa sürede bozulma durumları oluyor.

Organik cilt bakımı ilgi alanıma girdiği için bu konuda baya bir araştırma yaptım bir ürünün organik olabilmesi için kesinlikle sertifikalar alması gerekir ve organik logolarınında olması şarttır.Bize türkiyede organik diye satılmaya çalışılan ürünlerin hiçbiri organnikd eğil örneğin:lush,yves rocher,rosense bu ürünlerin içeriklerinde paraben,sls gibi zararlı maddeler var eğer organik cilt bakımı kullanmak istiyosanız size önerebilceğim markalar Logona,Living Nature,Sante,Lavera,Yalia,Aubrey Ornaics,Weleda daha bir çok marka da var ben bu saydıklarımın çoğundan birer parça ürün denedim organik kullanmaya başladığımdan beri cildimde gördüğüm en büyük değişiklik artık cildim ne çok yağlanıyor nede çok kuruyor yani cildim normale döndü dengesi yerine geldi derinlemesine nemlendiğini hissediyorum cildimin bu ürünler herkese iyi gelicek değil tabiki önemli olan doğru ürünü bulmak..

arkadaşlar bazı sitelerden bilgileri aktardım kafam çok karıştı
organik logosu ya da etiketini bulmaya çalışıyorum şimdi

SAĞLIKLI BıR CıLT ıÇıN
Sürülen her ürünün yüzde 60'ını cildin ya da saçların emdiğini düşünecek olursak, sağlık için organik bazlı kozmetik ürünler çok daha yararlıdır. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz şunu unutmamalısınız; kullandığınız ürünlerde bulunan kimyasallar cildinizde herhangi bir tahrişe, dökülmeye ve zarara yol açar. Hatta çoğu madde kanserojen olduğu için kanser riski de taşır. Düzenli bir şekilde organik kozmetik ürünler kullananlar, vücutlarındaki toksinlerin de azalmasına yardımcı olur. Aksi halde ürünlerdeki kimyasallar ve katkı maddeleri cilt üzerinde kalıntı oluşturarak cildin nefes almasını engeller ve gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Cilt, yoğun ürünler nedeniyle nefes alamadığı için de akne, sivilce ve yağlanma problemlerine daha yatkın hale gelir. Sağlıksız cildin de yaşlanma süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

RAF ÖMRÜNE DıKKAT!
Öncelikle tüm organik kozmetik ürünlerini inceleyin. Her ürün doğal olsa da cildinize zarar vermeyeceğinden ve ürünün size uygun olup olmadığından da emin olun. Ayrıca içeriğinde çiçeklerden, otlardan, yapraklardan ve ağaçlardan elde edilmiş yararlı yağlar ve antioksidan bulunan doğal cilt bakım ürünleri, kimyasal katkı maddesi içermediği için raf ömrü daha kısa tutulur. Bu nedenle organik ürünlerin ambalajını açtıktan sonra buzdolabında saklamaya özen gösterin.

sabah gazetesinden alıntıdır...

sağolasın çok güzel ve yerinde bir konuya değinmişsin.
Organik ürünlerin hangileri olduğunu bilmeli ve cildimiz icin en doğru olanı kullanmalıyız.
Dermatologlara sorabiliceğimizi düşünüyorum

sanırım bu konuda fazla deneyimli olan yok
ilk yorumu sen yazdın ya cok mutluyum
organik ürün dedikleri zaman tanıdık bildik markaların hiç birinin adı gecmiyor

ılgilenilmesi gereken bir konu
Ben organik ürün kullanıyorum diyebilen yok mu hiç
bilhassa benim cildim aşırı tepki veriyor ürünlere
alerji oluyor
kimyasal ürün icermeyen ürünler kullanmam lazım
yukarıda birkac isim yazmıssın ,onların organik olduğu kesin mi acaba?

eczane ürünü kullanıyorum ama organik mi değilmi hiç bakmadım aslında iyice araştırmak lazım bilene sormak gerekiyor külubte bir cilt uzmanı olsa iyi olacak

arkadaşlar bir tavsiyede bulunim sizlere.en azından şöyle söyliyim kullananlar çokk memnunlar.(ev yapımı)doğal ürün bu cilt güzelligi için her cildede gidiyor çünki içinde kimyasal yok tamamen doğal.benim annemle kız kardeşimde kullanıyor çok memnunlar bende istettim.1.uygulama cildin ölü hücresini atıyor ciltte hafif kabuklanma oluyor cilt yenileniyor.2. uygulamada cildinize uyguladıkça güzelleşiyor cildiniz hafif hafif pembeleşiyor beyazlık ve parlaklık oluşuyormuş.kullananlar çok memnun en azından doğal sonuçta çildime uyguluyorsunuz ürünleri.doğal olan bir ürünü uzun bir süre senelerce saklayamazsınız bozulur arkadaşlar.buda 5 ay kadar gidiyor.iki ürün ayrı ayrı fiyatıda uygun 35 ytl.isterseniz deneyin memnun kalacağınızdan eminim ben.
k.iyi bakın arkadaşlar ama uzun süreli ürünleri kullanmayın heep kimyasal cildinize yazıktır.
hoşcakalııın...

bende eczane ürünü kullanıyorum ama megerse yıllardır kullandıgım krem paraben denilen bir madde içeriyormuş...bu maddenin zararları say say bitmez
yukarıda yazdıgım markalar net arastırmalarım sırasında karsıma cıktı
fazla bilgim yok
tek bildigim bizim bildigimiz markaların hiç birinin adına rastlamadığım...
dr. Murat dedikleri marka için ebru şallı organik diyor
inanırım o kadın doğal olmayan birşey sürmez yüzüne
offf ben cok sıkıntıdayım arkadaslar kendi elimle kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorum

sağolasın çok güzel ve yerinde bir konuya değinmişsin.
Organik ürünlerin hangileri olduğunu bilmeli ve cildimiz icin en doğru olanı kullanmalıyız.
Dermatologlara sorabiliceğimizi düşünüyorum
uhuvvetcim ben dermatologlara güvenmiyorum pek
mesela tanıdık cildi için gitmişti bir krem tavsiye etti
bir yıl sonra aynı doktora gitti baska krem tavsiye etti
megerse ilaç mümessilleri gibi krem dagıtıcılarıylada ilişkileri varmıs
işte arkadaslık durumuna göre falan tavsiyeler degişebiliyor demekki

arkadaşlar bir tavsiyede bulunim sizlere.en azından şöyle söyliyim kullananlar çokk memnunlar.(ev yapımı)doğal ürün bu cilt güzelligi için her cildede gidiyor çünki içinde kimyasal yok tamamen doğal.benim annemle kız kardeşimde kullanıyor çok memnunlar bende istettim.1.uygulama cildin ölü hücresini atıyor ciltte hafif kabuklanma oluyor cilt yenileniyor.2. uygulamada cildinize uyguladıkça güzelleşiyor cildiniz hafif hafif pembeleşiyor beyazlık ve parlaklık oluşuyormuş.kullananlar çok memnun en azından doğal sonuçta çildime uyguluyorsunuz ürünleri.doğal olan bir ürünü uzun bir süre senelerce saklayamazsınız bozulur arkadaşlar.buda 5 ay kadar gidiyor.iki ürün ayrı ayrı fiyatıda uygun 35 ytl.isterseniz deneyin memnun kalacağınızdan eminim ben.
k.iyi bakın arkadaşlar ama uzun süreli ürünleri kullanmayın heep kimyasal cildinize yazıktır.
hoşcakalııın...

ürünün adını yazar mısın arastıralım

Actiginiz konu cok guzel. Insallah,sorulariniza aradiginiz cevabi bulursunuz. Cok geride kalan bir topikte zararli urunleri nereden tespit edebiliriz diye yazmistim,ilgilenen olmadi.
http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...t-kullandigimiz-urunler-nekadar-saglikli.html

Nedense insanlarimiz iyice bilinclenmedikce, neyi ve neden kullandigini iyce ogrenmedikce kanserojen ve cilt alerjilere yol acan maddelerden, cekmeye devam edecektir (sakin ha, benim gibi dusunmeyen hanimlarimiz alinmasin,FARKIMIZ DA BU zaten a.s.,yoksa forumda BEN ve BEN konusuyor olurdukopuyorumnanaktan) !!!
Iyi ve kaliteli urunu bulmak,denemekten gecer ve ne yazik ki zaman alir.
Sizlere, insanlarimizin bu konuda olan meraki(meraksizligi) ile fisfisfis bir seyler paylasmak istiyorum. Gecenlerde Istanbulda Duty Free'den alis veris yapiyorum,Coco Chanel standdaki bayan eleman,elindeki Chanel Chance parfumu ile "banyo"yapmakta, (su anda Chanelin urunlerin arasinda en yuksek kanserojen maddeler iceren o parfum gorunuyor),gecenler de nasibini aliyor...Donup sordum:-"Biliyormusunuz bu urunun zararlarini"?
Bayan parfumu s1kmaya devam ederek:"Ben buradaki Chanel sorumlusuyum,CANIM(nedense???kaydirigubbakcemile3 )o zaman kimse almasin..." tarzinda ukala ukala cevap verdi. Urunun zararlarindan bihaber,ne yazik ki...:kahve:
Ve ne yazik ki o zehir skilan yerden bir suru insan gecmekte ve bu havayi sollamakta. Bazi ulkelerin parfumerilerinde bu yapilsa,baska bir kisinin saglik acisindan rahatsizlik verilse-aninda sikayet edilir ve isten uzaklastirir:eek:lmaz:,(belki de mafoldumben ,tabii okadar olmasin,malum-kriz var yerimseniben).
Ya da bir eczaneye bir parfumeriye girilir urun bilgisi icin-urunle ilgili o kadar fazla ve guzel seyler duyariz ki,aklimiz karisir:"Allah,allah ben bunu nasil yuzume surecegim,kiyamam-basimda tasimaliyim",dersiniz:kedi:...
Insanlarimiz mutlaka bilinclenmeli ve her konuda mutlaka BIR BILENe danismali.
Biraz fazla yazdim,insallah skmamisimdir:eek:. Hadi benden de bunlar:
L’OCCITANE ,HIMALAYA,WELEDA,NUXE,
LOGONA LOGONA Kosmetik ,
KORRES Korres Natural Skincare - Buy Korres at SalonSkincare ,
PLANTE SYSTEM Plante System Skincare Products | Boutique Perfumes (bunu ben de yeni yeni kullanmaya basladim :eek:).
Insallah, yazdigim urunler TRde vardir....ya da insallah,en yakin zamanda TR'ye gelirler.

Hadi simdi derin bir OH cekin:eek:. Kalin SAGLICAKLA a.s.!!!

Son düzenleme:
ürünün adını yazar mısın arastıralım

canım söylediğim gibi bu ev yapımı bir ürün.yani int üzerinden araştırılacak bir ürün değil.doğal bitkisel (ev yapımı)
annemle kız kardeşim kullanıyorlar çok memnunlar bende istedim.en azından içinde kimyasal maddeler yok.süreside kısa zaten 5 aydamı öyle birşey kullanma süresi.ama diğer markalı ürünler nasıl senelerce kullanıyorsun nasıl bozulmuyor yanii burdan yola çıkalım değilmiii...
aynı zamanda çocuğu olmayanlar için dahi hazırlıyor.benim arkadaşın annesi saraa hastası çarşamba günü gidecekler gerçekten geçiriyor.kadın 2 senedir iğne tedavisi görüyor.1 hafta içinde biraz kötülenmiş halsizleşmiş annesi.bende hemen götür dedim.tıpta çaresi zor yok yanii.böyle birşey.biz güvenle kullanıyoruz.tavsiye ediyorum şiddetleee :KK66:)
hoşcakalın arkadaşlar...Allaha emanet olun...

sevgili JFR ilgin ve paylaşımın için tesekkür ederim...
inan bu meseleden bahsettikçe cildimi ates basıyor
kendi elimle kendime zarar vermek istemiyorum
yazdıgın markalar için tesekkür ederim ben bulmaya ve bilgi edinmeye calısacagım
raf ömrü uzun olanlardan fayda gelmeyecegi kesin
benim amacım genç kalmak degil benim amacım cildimin yumusamasıi gerginliğinin azalması ve temiz olması yani sağlıklı olması
dünyanın parasını döktügümüz kremler parfümler bizde ne olarak geri dönecek çok merak ediyorum

JFR cim verdiğin adresi ziyaret ettim
kullandıgım ürünleri yazdım ve su anda bitmiş durumdayım
ya 7-10 arası cıktı hepsi
dogru kullanabildim mi bilmyorum ama tama anlayamadım siteyi

canım söylediğim gibi bu ev yapımı bir ürün.yani int üzerinden araştırılacak bir ürün değil.doğal bitkisel (ev yapımı)
annemle kız kardeşim kullanıyorlar çok memnunlar bende istedim.en azından içinde kimyasal maddeler yok.süreside kısa zaten 5 aydamı öyle birşey kullanma süresi.ama diğer markalı ürünler nasıl senelerce kullanıyorsun nasıl bozulmuyor yanii burdan yola çıkalım değilmiii...
aynı zamanda çocuğu olmayanlar için dahi hazırlıyor.benim arkadaşın annesi saraa hastası çarşamba günü gidecekler gerçekten geçiriyor.kadın 2 senedir iğne tedavisi görüyor.1 hafta içinde biraz kötülenmiş halsizleşmiş annesi.bende hemen götür dedim.tıpta çaresi zor yok yanii.böyle birşey.biz güvenle kullanıyoruz.tavsiye ediyorum şiddetleee :KK66:)
hoşcakalın arkadaşlar...Allaha emanet olun...

yani kendiniz hazırlıyorsunuz tarifle dogru mu anladım?
o zaman bana özelden tarifini yollar mısın?
organik sebze meyve bulsamda suratıma sürsem yapıstırsam
başka care kalmadı

yani kendiniz hazırlıyorsunuz tarifle dogru mu anladım?
o zaman bana özelden tarifini yollar mısın?
organik sebze meyve bulsamda suratıma sürsem yapıstırsam
başka care kalmadı

canım benim ben hazırlamıyorum.bak oraya yazmışım bende istedim diye annemle kız kardeşim kullanıyorlar çok memnunlar bende istedim diye yazmışım.doğal bir ürün ev ürünü hazırlayıp veriyor kadın.en son benim arkadaşım iki tane istemişti onada hazırlayacaktı.

canım benim ben hazırlamıyorum.bak oraya yazmışım bende istedim diye annemle kız kardeşim kullanıyorlar çok memnunlar bende istedim diye yazmışım.doğal bir ürün ev ürünü hazırlayıp veriyor kadın.en son benim arkadaşım iki tane istemişti onada hazırlayacaktı.

annenle kızkardesinden istediğini yazınca onlar hazırlayabiliyorlar sandım
dikkatli okudum acaba özensizce okumusmuyum benim ciddiyetsizliğim var mı diye
yine aynı sekilde anladım
yazım dilinde anlatılamk istenenler tam anlatalımayabiliyor normal
okuyanda tan anlayamayabilir bu da normal

Son düzenleme:
_Nur_yine_Nur,bos kutucuga kullandigin urunu yaziyorsun( ingilizce bilmen gerekmez) ve tikliyorsun. Kullandigin urun ve bu markanin diger urunler konusunda-neler icerdigi,kanserojen ve zararli madde tehlike seviyesini ogrenebilirsin,hangi hastaliklara yol actigini da.
Yanlis bir yere girmen imkansiz.
Ben de yillar once ogrendigimde aynen senin gibiydim :1shok:.
Zaten verilen rapor 2004 yilina aittir. Yazilmis ve ustu kapatilmis-bukadar!
Insanlarimiz gercekleri zor kabul eder:eek:lmaz:...
Insallah,herkes bilinclenir ve kozmetik piyasanin kendi cikarlari ve satis politikalarin tuzagina dusmez. Bir suru kanserojen madde,evimizde kullandigimiz temizlik urunlerde,camisir deterjanlarinda, odalarin havasini degistirmek icin kullandigimiz spreylerde de var.
En az zarar gorebilecegimiz urunleri secmek lazim,yoksa "kas yapalim derken-goz cikarmis oluruz".

Hepimize gecmis olsun kaydirigubbakcemile5.

X