Premature Bebekler 28 haftalık doğan kızım kilo almakta gecikiyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

preemie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
55
0
ben aranıza yeni katıldım
kızım 10 nisan 09 da 28 haftalık 1200 gr olarak doğdu, 900 grama düştü, şimdi 1140 gr.
beslenmesi tam artırılmaya başlandığı zaman NEK şüphesi oldu ve beslenme kesildi. bu şekilde 3 kez beslenmesi kesilerek tekrar baştan artırılmaya başlandı. bu şekilde sorun yaşayan varmı aranızda , kzıım 1 aylık oldu ama daha doğum kilosuna ulaşamadı

çok geçmiş olsun canım biraz sabır istiyor prematüre bebekler benim kızımdada beslenme sorunu vardı biraz uğraştırdı bizi ama düzeldi şimdi 6 aylık yinede az besleniyor yemesi sorunlu ama çok şükür hayatta

ben aranıza yeni katıldım
kızım 10 nisan 09 da 28 haftalık 1200 gr olarak doğdu, 900 grama düştü, şimdi 1140 gr.
beslenmesi tam artırılmaya başlandığı zaman NEK şüphesi oldu ve beslenme kesildi. bu şekilde 3 kez beslenmesi kesilerek tekrar baştan artırılmaya başlandı. bu şekilde sorun yaşayan varmı aranızda , kzıım 1 aylık oldu ama daha doğum kilosuna ulaşamadı

hiç korkma canım bende 28 haftalık doğum yaptım...bizimde öyleydi..kızımı beslemeye başladık larında tansiyon problemi yüzünden beslemeyi kesip serum takıyolardı..bu olay çok tekrarladı..ve sonunda beslemeye geçilmişti..sakın moralini bozma ben öle herşeyi çok taktım dr.. sağolsun moralimi bozmak içinm bişey söleyip duruyodu..sonunda sütüm azaldı..sen dikkat et ve bol bol süt sağıp difrize at anne sütü çok önemli...myalize (sinir gelişimi) olmasını hızlandırıyo..sütünü bol bol sağ humana çayı iç derim arttırıyo..şuan 9 aylık oldu kızım düzeltilmiş yaş olarak 7 aylık..çok şükür iyiyiz darısı başına inşallah..çok meşakatli bi yo seni bekliyo...sormak istediğin bişey varsa yanıtlayabilirim..bu konuda uzman oldum diyebilirim..geçmiş olsun..Allah sağlık sıhhat versin kızın ve tüm bebişlere inşallah tatlım:teselli:a.s.

insallah bebisin biran once normal beslenmesine gecer. olumlu dusun ve uzulme umarım hersey yoluna girer

hiç korkma canım bende 28 haftalık doğum yaptım...bizimde öyleydi..kızımı beslemeye başladık larında tansiyon problemi yüzünden beslemeyi kesip serum takıyolardı..bu olay çok tekrarladı..ve sonunda beslemeye geçilmişti..sakın moralini bozma ben öle herşeyi çok taktım dr.. sağolsun moralimi bozmak içinm bişey söleyip duruyodu..sonunda sütüm azaldı..sen dikkat et ve bol bol süt sağıp difrize at anne sütü çok önemli...myalize (sinir gelişimi) olmasını hızlandırıyo..sütünü bol bol sağ humana çayı iç derim arttırıyo..şuan 9 aylık oldu kızım düzeltilmiş yaş olarak 7 aylık..çok şükür iyiyiz darısı başına inşallah..çok meşakatli bi yo seni bekliyo...sormak istediğin bişey varsa yanıtlayabilirim..bu konuda uzman oldum diyebilirim..geçmiş olsun..Allah sağlık sıhhat versin kızın ve tüm bebişlere inşallah tatlım:teselli:a.s.
çok geçmiş olsun allah bağışlasın arkadaşa katılıyorum mutlaka emzirmaya istekli olun sütü arttırıyo bende hep emzirdim bu çok yararlı oluyo hem şimdi hemde ilerisi için gerekli.humana rezene ısırgan çayı et suyu pilav ayva prıteinden zengin gıdalar sütü arttırıyo tavsiye ederim sevgilera.s.:nazar:

kızım bugün 50 gr aldı ve sonunda doğum kilosuna ulaştı.
allahım inşallah bir daha sorun yaşamaz ve beslenmesi kesilmez
sizler ne güzel büyütmüşünüz çocuklarınızı, inşallah benim kzım da büyür

çok sevindim canım..iyi haberlerini bekliyoruz...merak etme canım bi bakmışsın yanında...geçmez dediğin günler gel,ir geçer..yeter :ecrin_bebek::nazar:ki sağlık olsun..

kızım bugün 50 gr aldı ve sonunda doğum kilosuna ulaştı.
allahım inşallah bir daha sorun yaşamaz ve beslenmesi kesilmez
sizler ne güzel büyütmüşünüz çocuklarınızı, inşallah benim kzım da büyür

maşallah bicirik e inşallah hep böyle hızla kilo artışı olur miniğimizin. büyütmeye gelince sende aylar geçince aynısını diyceksin hepsi aynı zorlukla büyüyor ama her rahatlamadan sonra hatırlanmıyor biel evlat böyle bir şeymiş meğer. annemi artık çok daha fazla seviyorum.

Allah yardımcın olsun canım inşallah en kısa zamanda kızın kucağında emzirecek kadar büyür annesi:Saruboceq:
hep iyi düşün bi bakacaksın kocaman olmuş:asigim:

teşekkürler kızım (DEFNE) bugün 1210 gr oldu. bu aralar rop muayenesi yapılacakmış. inşallah bi sorun çıkmaz. bebeğimi her gördüğümde hem bi mutluluk kaplıyor içimi hemde korku ben bu küçücük çocuğa bakabilir miyim diye düşünmeden kendimi alamıyorum

bakarsın canım heleki küçük olması daha iyi oluyor koyuyorsun yataya uyuyyorr ama artık benımkı uyumuyor büyüdükçe daha zorlaşıyro küçük bebeğe bakmak kolay korkmaa...sadece ellerini yıkayacaksın uzun bir süre öpmeyeceksiniz çünkü ciltleri çok hasass...yelek giydirirken hele yumuşak olanı giydireceksin tahriş ediyor çene altlarını aertık olmuyor benım kızım herşeyi giydiriyorum...

benım bebeğinde iki kere tansiyornu çıkmışdı az demişlerdi....sütün cc sini artırdıklarında oluyordu...en sonuncusu 15 den 20 ye yükseltmişlerdi bi ozaman çok yükseldi diye 18 e indirmişlerdi ve sonrada tekrar yavaş yavaş artırarak sonra bebeğin almasına bakarak 30 ccle ben eve getirdim bebişimi...bu bebeklerin beslenmesi çok önemlikilo kaybettirmeyeceksin....kaybettirirsen sen zorluk çeekrsin 1,5 ay biraz zorlanıyorsun 3 kiloya gelinceye kadar çünkü uyku düzenin allak bulak oluyor 2,5 saatde bir beslemen gerekiyorki oda altını aç mamasıını hazırla 1 saatdi buluyrodu ama artık pratik oldum:) ev sıcaklığıda çok önemli bu bebekler için....bide 2500 oluncaya kadar emmeni vermeyeceksin sanırım bana öle demişlerdi kilo kaybetmemesi için...bak gör bebeğin 2 haftaya kadar sağlık sorunu olmazsa taburcu ederler kilo almaya başlayınca bebişlerimiz hızlı alıyorlar meraklanma sen:)) biz son zamanalrda eşimle şok yaşıyorduk ne ççabuk toparladı diye çünkü hep aynı kiloda sayarken birden kilo alımı başladı ve biz şok olmuşduk....

bebişinde başka sorun varmı?

canım üzme kendini herşey yoluna girer benımde kızım 1070 olarak dünyaya geldi şimdi 3700 olduk uyuyor şuan...büyüdükçe uyku düzenide değişiyor...sadece 1,5-2 ay zorluk çekersin....

ne güzel şeyler yazmışsın inşallah benim kızımda büyüyüverir
allah bağışlasın yavrunuz ne güzel büyümüş,
benim kızımın ekosunda kalbinde küçük bir delik var (asd) ama ilaça gerek görmediler, kendiliğinden kapanır dediler 3 ay sonra kontrol önerdiler
rop muayenesi yapılacak bugünlerde, fazla oksijen almadı inşallah bi bozukluk çıkmaz diye dua ediyorum yüce rabbime
rop muayenelerinden sonra çocuklarsa solunum durması, karında şişlik (beslenme güçlüğü) olabiliyormuş, sizler böyle sorunlar yaşadınız mı?

benim kızım şu an 9 aylık düzeltilmiş olarak 7 aylık oldu.1170 gr doğdu şu an 7.500 gr oldu..ama ben çok zorlandım büyütürken..apne oldu (solunumu unutma) 3 gün hastanede kaldık ki böle bişeyden dr.lar bana bahsetmemişti tesadüf olarak fark ettim...3 gün hastanede yattık..haftalarca uyumamıştım..çok şükür uzun zamandır böle bişey yok..Allah bi daha göstermesin inşallah..hayatımın en zor günlerini yaşadım..ama en güzel varlıkla kızımla bu öle bi duygu ki ilk zamanlar vicdan daha ön planda oluyo..merhamet duygusuyla o küçücük meleği yaşatmalıyım o kadar masum o kadar yardıma muhtaç ki acıksa ağlamaya hali yok bebekler ağlayarak ihtiyaçlarını belli eder..prametüre bebek sadece uyur sen beslersen ilgilenirsen o doyar yoksa ölece bi kenarda uyur kalır..doğması gereken zamana kadAR bu böle devam eder..ondan sonrasında sen bile inanamazsın o bebek bu bebekmiydi diye..bi cadı oluyolar ki sorma parmağında oynatıyo benim ki beni o ne isterse onu yapıyoz..meleğim o benim kızımı çok seviyorum o bütün zorluklara değer..sende merak etme tatlım o küçük melek kollarında büyüdükçe sen şaşırıcaksın..taşıyamıyorum artık deyip bi çocuk arabası alıcaksın..ama o yinede senin kollarında olmak için ağlıcak..(geleceğini anlatıyorum::::::))kaydirigubbakcemile2

bugün kızımın yine karnında şişme( distansiyon), gerginlik olduğu için beslenmesini 12x10 düşürmüşler
iki ileri bir geri gidiyoruz

ne güzel şeyler yazmışsın inşallah benim kızımda büyüyüverir
allah bağışlasın yavrunuz ne güzel büyümüş,
benim kızımın ekosunda kalbinde küçük bir delik var (asd) ama ilaça gerek görmediler, kendiliğinden kapanır dediler 3 ay sonra kontrol önerdiler
rop muayenesi yapılacak bugünlerde, fazla oksijen almadı inşallah bi bozukluk çıkmaz diye dua ediyorum yüce rabbime
rop muayenelerinden sonra çocuklarsa solunum durması, karında şişlik (beslenme güçlüğü) olabiliyormuş, sizler böyle sorunlar yaşadınız mı?

rop muayenesi ile ilgili yanlış bilgi verilmiş tatlım sana rop muayenesi göz arkası meayenesi diye geçiyor. erken doğan bebeklerin hepsine yapılıyr göz damarlarında oluşmamaış bölgeler olup olmadığı varsa oluşumu takip ediliyor. benim kızımada kuvözden çıktıktan sonra 4 hafta haftada 1 gün götürdük rop muayenesine hastanede ameliyathanede yapıldı yapılma şeklini bilmiyorum ama kızımındaki tek sıkıntı o akşam ışık istemiyordu gözlerini kapatıyordu sürekliher şey allahtan bu günlerde geçicek bakıcazki kocaman olmuşlar. hepimizin bebişlerini korusun yüce rabbim ve sağlık versin.

bugün kızımın yine karnında şişme( distansiyon), gerginlik olduğu için beslenmesini 12x10 düşürmüşler

hastanedeyken bebeklerde bir sürü şey çıkıyor benimde kızım kuvözdeyken emme duygusu gelişmediği için mamayı red ediyor sonda ile vermek zorunda kalıyoruz dediler. bir cumartesi hastaneye gittiğimde sadece bir kaç hemşire vardı orada ve bebeğimi sorduğumda dediki beslenmesinden endişe etmeyin size verildiği an her şey değişecektir emzirirsiniz sizin kokunuzu alır ve toparlar. buradan burnunda beslenme sondasıyla çıkan bebeği daha yolda annesi sondayı çıkartmış ve emzirerek götürmüş 20 gün sonra kontrolde tanıyamadık bebeği. bendede aynısı oldu 10cc yi bile bitiremiyor biberonu red ediyor kızınız dediler taburcu etmek bile istemediler o yüzden ama ben artık taburcu edilsin diye yapmadığım şey kalmadı kızımı aldık ve hastanenin otoparkında daha emzirmeye çalıştım ve o günden sonra son 1 aya kadar bir sorun yaşamadık ve arttırdı yeme işini hiç endişelenme hepsi geçicek:teselli:

üzülme canım benimde aynı olmuştu..biraz sabır...dua et bol bol Allahın izniyle sağ sağlim kucağında olucak inşallah..bebeğin mücadele edicek ve bu savaşı kazanıcak..buna tüm kalbimle inanıyorum..a.s.:nazar:

rop muayenesi ile ilgili yanlış bilgi verilmiş tatlım sana rop muayenesi göz arkası meayenesi diye geçiyor. erken doğan bebeklerin hepsine yapılıyr göz damarlarında oluşmamaış bölgeler olup olmadığı varsa oluşumu takip ediliyor. benim kızımada kuvözden çıktıktan sonra 4 hafta haftada 1 gün götürdük rop muayenesine hastanede ameliyathanede yapıldı yapılma şeklini bilmiyorum ama kızımındaki tek sıkıntı o akşam ışık istemiyordu gözlerini kapatıyordu sürekliher şey allahtan bu günlerde geçicek bakıcazki kocaman olmuşlar. hepimizin bebişlerini korusun yüce rabbim ve sağlık versin.

ebrizim havalar güzel bigün ayarlıyalam buluşalım ne dersin..bizim kızları tanıştıralım..bakalım birbirlerini sevicek mi bizim tatlı cadılarkaydirigubbakcemile5

benim kızım şu an 9 aylık düzeltilmiş olarak 7 aylık oldu.1170 gr doğdu şu an 7.500 gr oldu..ama ben çok zorlandım büyütürken..apne oldu (solunumu unutma) 3 gün hastanede kaldık ki böle bişeyden dr.lar bana bahsetmemişti tesadüf olarak fark ettim...3 gün hastanede yattık..haftalarca uyumamıştım..çok şükür uzun zamandır böle bişey yok..Allah bi daha göstermesin inşallah..hayatımın en zor günlerini yaşadım..ama en güzel varlıkla kızımla bu öle bi duygu ki ilk zamanlar vicdan daha ön planda oluyo..merhamet duygusuyla o küçücük meleği yaşatmalıyım o kadar masum o kadar yardıma muhtaç ki acıksa ağlamaya hali yok bebekler ağlayarak ihtiyaçlarını belli eder..prametüre bebek sadece uyur sen beslersen ilgilenirsen o doyar yoksa ölece bi kenarda uyur kalır..doğması gereken zamana kadAR bu böle devam eder..ondan sonrasında sen bile inanamazsın o bebek bu bebekmiydi diye..bi cadı oluyolar ki sorma parmağında oynatıyo benim ki beni o ne isterse onu yapıyoz..meleğim o benim kızımı çok seviyorum o bütün zorluklara değer..sende merak etme tatlım o küçük melek kollarında büyüdükçe sen şaşırıcaksın..taşıyamıyorum artık deyip bi çocuk arabası alıcaksın..ama o yinede senin kollarında olmak için ağlıcak..(geleceğini anlatıyorum::::::))kaydirigubbakcemile2

arzucuyum çok güzel yazmışsın...gerçekdende bir canı yaşatmak ona kilo aldırmak için çaba harcıyorsun yorulsanda didiniyorsun...o büyüdükçe kilo aldıkça çok mutlu oluyorsun...en zor günlerim benımde o küvezde kalırkendi...çok mahvolmuşdum..yanımda olsaydı diye çok düşünürdm...yanıma gelincede korku sardıydıki inanınki yanıma gelince huzura ermişdim...

canım benım kızımın kalbindede 2 delik vardı biri ilaçla kapandı diğeri duruyor zamanla kapanabilir de diyorlar dr lar kapanmazsa 1 yaşında kasıkdan ameliyat edecekelr.. 7,7 mm re çapındaydı en son haziranda kardiyolaoji randevumuz..sorun olursa nefes alamama gibi morarma gibi hemen götürüp yaş beklemeden ameliyat edecekler ..şuanlık bir sorun yok...o deliğe falan kafanı yorma...onların hepsi düzelir...

kızlar benimde size bir sorum var benım kız ne zaman agular yaww????:::)))))
bir daha yazayım 11 şubatda dünyaya geldi 29 haftalık...1070 gram 36 cm...20 nisanda doğması lazımdı....evet fikirlerinizi bekliyorum....benı gerçek anlamda görüp gülmeye ne zaman başlayacak...şuan 4 ayyın içindeyiz doğum zamanına göre ama düzeltilmiş yaş olarak daha 1 aylık bile değil kızım....evet yorumlarınızı bekliyorum..

arzucuyum çok güzel yazmışsın...gerçekdende bir canı yaşatmak ona kilo aldırmak için çaba harcıyorsun yorulsanda didiniyorsun...o büyüdükçe kilo aldıkça çok mutlu oluyorsun...en zor günlerim benımde o küvezde kalırkendi...çok mahvolmuşdum..yanımda olsaydı diye çok düşünürdm...yanıma gelincede korku sardıydıki inanınki yanıma gelince huzura ermişdim...

canım benım kızımın kalbindede 2 delik vardı biri ilaçla kapandı diğeri duruyor zamanla kapanabilir de diyorlar dr lar kapanmazsa 1 yaşında kasıkdan ameliyat edecekelr.. 7,7 mm re çapındaydı en son haziranda kardiyolaoji randevumuz..sorun olursa nefes alamama gibi morarma gibi hemen götürüp yaş beklemeden ameliyat edecekler ..şuanlık bir sorun yok...o deliğe falan kafanı yorma...onların hepsi düzelir...

kızlar benimde size bir sorum var benım kız ne zaman agular yaww????:::)))))
bir daha yazayım 11 şubatda dünyaya geldi 29 haftalık...1070 gram 36 cm...20 nisanda doğması lazımdı....evet fikirlerinizi bekliyorum....benı gerçek anlamda görüp gülmeye ne zaman başlayacak...şuan 4 ayyın içindeyiz doğum zamanına göre ama düzeltilmiş yaş olarak daha 1 aylık bile değil kızım....evet yorumlarınızı bekliyorum..

haziran yada temmuz başlarında agu demeye başlar talım:emir_bebek:benim kızım kendi kendine gülmeye doğması gerek aydan sonra başladı...bilinçli gülmeye yani tebessüm doğması geren aydan sonra 3 aylıkken başladı..şimdi düzeltilmiş yaşı 7.5 aylık ayna karşısında kahkahalar atıyo..ama ben ne yaptıysam bana öle gülmüyo...kendini çok sempatik görüyo benim kendini beğenmiş kızım:)))

Son düzenleme:
X