emmeyi bırakan bebekler...

emirhan26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
94
0
selam kızlar oğlum yarın tam 3 aylık olcak. yaklaşık 1 haftadır aç olmasına rağmen çok zor emiyordu. akşamları sadece 90 cc. lik mama yerdi.Çünkü çok bol sütüm olmamıştı baştan beri.Lohusalığım çok hüsranlı ve acılı geçmişti.hemen biraz anlatmak istiyorum.Bu şehirde kimsem yok. yanımda kimse kalmadı.Hastaneden çoktıktan sonra eşim ben ve emirhandık.Bir yardımcı tutmuştum oda ben bebekle ilgilenirken evimden altınlarımdan su bardaklarıma kadar gün gün beni soymuş.Doğumumdan 10 gün önce başlamıştı, hastaneden gelince 5 gün sonra farkettim kovduk.Ama giden gitmişti....Çok yıprandım yalnızlık ,bu olay,ilk bebek, tecrübesizlik, bakımsızlık derken nasıl düzenli süt üretebilirdim ki.çok uzattım ama yani mamaya takviye o zaman başlmıştık.Tabi mama kolay geldi emirhana şimdi 2 gün asla emmek istemiyor.Bende çok ağladım.Ben senin annenim neden emmiyorsun diye ama asla emmek istemiyor.Gece uykuda emiyor ama gündüz asla.Sağıp biberonla verirsem emiyor.Çok ama çok dertliyim kızlar.Sizce de erken değilmi yaaaa...:çok üzgünüm::nazar:

seni çok iyi anlıyorum ama bebeğin için üzülmemeye çalış benim de bebeğim ilk etapta biberona alışmıştı kestik şimdi ama çok uğraştım.öncelikle ağlasa da naparsa yapsın o mamayı verme memeni vermeye çalış hatta evde gezer pozisyonda dene bunu eşin çıngırak vesaire dikkat çeken şeyler sallasın memeyi hemen ağzına vermeye çalış ittiricek,başını çeviricek çok ağlıycak hatta o gece aç yatıcak ama inan 1 hafta sonra yavrun meme emiyor olucak ben böyle alıştırdım zor oldu ama alıştırdım mutlaka dene sakın endişe etme kararlı olarak yola devam...ama sakın aç kalıcak diye endişe edipte mamayı verme,inan baban hiç bir bebek aç bırakmaz kendini ve sütün de bebeğin emdikçe artıcak görüceksin yine sormak istediğin bişeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım...:)

canım cok üzüüldüm yaaa.nasıl aşalık bir kadınmış oo.keşke biraz daha dikkatli olsaydınız o kadına karsı tüh cok üzüldüm bak.
cnm berruda sürekli emmeyi reddediyor kavga ediyor resmen.bende mama vermiyorum neden veriyimki zütüm yeticek kadar var.ya gazı oldugundan emmiyor ya da artık bırakıcak bi fikrim yok.evet erken olmuş bırakması emirhanın inşallah emer cnm yaaa

canım çok üzüldüm malesef böyle insanlarla karşılşabiliyoruz...ama sen canını sıkma...
tabiki sen onun annesisin böyle düşünme.bence biberonun rahatlığına laıştığı için seni emmek istemiyordur.

Canım çok üzldüm böyle talihsiz bir olay yaşamana ama ne yazık ki böyle insanlarda var dünyada kötü olan senin başına gelmiş olması ama üzülme herşeyde bir hayır vardır mutlaka.Ben de oğlana arada bir mama veriyodum biberonun rahatlığına alışmış olacakki meme emmiyordu.El mi yaman ben mi yaman dedim ağlata ağlata bağrış çağrış emdirdim valla memeyi.bide intikam alır gibi memeyi disetlerinin arasına kıstırıp bir hışımla çekişi yok mu aha diyodum ağzında kalacak şimdi :KK70: Hala ağrıyo valla.

Canım çok üzldüm böyle talihsiz bir olay yaşamana ama ne yazık ki böyle insanlarda var dünyada kötü olan senin başına gelmiş olması ama üzülme herşeyde bir hayır vardır mutlaka.Ben de oğlana arada bir mama veriyodum biberonun rahatlığına alışmış olacakki meme emmiyordu.El mi yaman ben mi yaman dedim ağlata ağlata bağrış çağrış emdirdim valla memeyi.bide intikam alır gibi memeyi disetlerinin arasına kıstırıp bir hışımla çekişi yok mu aha diyodum ağzında kalacak şimdi :KK70: Hala ağrıyo valla.

benim oğlumda aynen öyle yapıyodu ama sonunda emmeyi öğrettik :)benim de hala memem ağrıyo öyle bi çekiyordu ki eminim arkadaş da çabalarsa olucak...

canım cok üzüüldüm yaaa.nasıl aşalık bir kadınmış oo.keşke biraz daha dikkatli olsaydınız o kadına karsı tüh cok üzüldüm bak.
cnm berruda sürekli emmeyi reddediyor kavga ediyor resmen.bende mama vermiyorum neden veriyimki zütüm yeticek kadar var.ya gazı oldugundan emmiyor ya da artık bırakıcak bi fikrim yok.evet erken olmuş bırakması emirhanın inşallah emer cnm yaaa

bizede aynı durum söz konusu canım ya napıcaz böyle bilmiyorum
sütüm de var emmiyo kaç saat birike birike şişiyo meme
bazen sağıyorum napıyım
ama eskiye nazaran çok az emiyo emmek istemiyo inşallah bırakmaz
zaten şunun şurasında 2 ay daha emecek sonra işe başlıycam
kuzucum bari tadını çıkara çıkara emse.

canım yaşadıkların çok üzücü o kadın için söylenecek hiç birşey yok.benimde yaşadığım problemlerden dolayı sütüm kesildi bir buçuk aylık falan dı bıçak gibi kesildi ilk baştanda zaten gelmemişti sonra sağdım falan ancak öyle biraz çıkmıştı sonrada kesildi işte 2 aydır sadece mama yiyor oğlum üç buçuk aylık oldu maaşallah sağlıklı.üzülme lütfen sen yine dene moralini yüksek tut olmuyorsada kendine hayatı cehhennem etme.

geçmiş olsun gerçekten üzücü yaşadıkların ama daha fazla üzülme bence sütün tamamen gitmesin biraz çabala emmesi için baktın olmuyo sağar biberonla verirsin en azından anne sütü almış yinede

canım ben de aynı dertten muzdaribim.benim de sütüm hiç çoğalmadı ..hep çok azdı.Mamayla besledik.Sadece 2 ay çok az emdi.Çok üzüldüm,insanlar tvde anne sütünün faydaları hk. konuşup ,mamaları kötüledikçe vicdan azabı çektim.Ama bu hiçbirimizin suçu değil ki. Tabi ki bizler de bebeklerimizi emzirmek isterdik ama olmayınca yapabilecek bişey de kalmıyor.Önemli olan bebeklerimizin sağlıklı olması. Böyle teselli et kendini.

Canım üzülme geçmiş olsun başına gelenlere şok oldum ne biçim insanlar var ya .Eğer emmek istemiyorsa sağarak ver sütünü kesme daha çok erken bizde yaşıyoruz bazen sorum ben ayakta dolaşırken emziriyorum .Eğer çok ağlarsa sakinleşmesin,i bekliyorum tekrar deniyorum .

off offfffffffffff
cok üzüldüm cnm o kadina söylicek bi kelime bulamiyorum
nasil korkmadi ya bi masum bebegin riskini alirken
günah bunuda düsünemedimi hem calisti parasini aldi hemde hakki olmayan bi mali.........
o aldiklarinida kullanamaz o merak etme cnm yanina kalmaz yaptiklari
coooooooooooooook sinirlendim ya
simdi elimde olsaydi keske o kadin
sen daha fazla üüzülme olurmu tatlim elinden geleni yapiyorsun bebisin icin
her bebek emmiyor iste bazilari annesinin sütü oldugu halde emmeyi reddediyor
önemli olan sütün tamamen gitmesin bozma moralini kac kisi var bak hic süt gelmiyor
onuda birak cok sükür bebisin saglikli ....saglikli bi annesi babasi var.....dahada önemlisi rabbim sana anne olma sansini vermis bunlardan daha güzel ne olabilirki dimi
aksamlari emsin gündüzleride sagip ver tatlim moralini yüksek tut ......

Son düzenleyen: Moderatör:
benim kzıım da emmedi, hiç almadı sayılır memeyi, ama ben yılmadım şimdi sağıp sağıp veriyorum anne sütünü, medelanın elektrikli pompasını almıştık, çok işime yaradı elim ayağım oldu, mama vermedim sağıp sağıp içiriyorum bal böcüğüme...

merhaba arkadaşlar benim kızım da bıraktı emmeyi gerçi arkadaşımınki kadar küçük değil 6 buçuk aylık ama ilk çocuğumu 18 ay emzirmiştim çok şaşkınım çünkü benimki çok ani oldu formül mama ağzına sürmedi biberon asla almadı Bir gece gayet normal emzirdim yatırdım gece 3 buçukta kalktı emzirmeye gittim beni iktirmeye kafasını arkaya atmaya başladı o geceden beri yaklaşık 1 hafta oldu bi kere bile almadı :KK43: çok üzülüyorum sağıp veriyorum ama azalmaya başladı sütüm şimdi nasıl besliceğimi bilmiyorum inek sütü verme diyo doktorlar mama da yemiyor napçam ben yardım edin bana :KK43:(

benim kızımda birden bıraktı neden bıraktı diye düşünürken buldum, o gün sabah işitme testine götürmüştük, testi yapan hemşire emzir demişti,daha rahat oluyor demişt, kulağına o aleti soktuğunda kızım hem emiyor hem ağlıyordu, o gün akşamına ben kızıma bir daha meme veremedim, demek ki korkmuş bebeğim.

senin bebeğinde korkmuş olabilirmi bişeylerden??

ben de annemle tam 1 ay denedim ama emmedi, banyodan sonra alıyordu, günde 1 kez, meme alsın diye hergün banyo yaptırıyprdum. o emerken ne kadar dua ediyordum , Allahım çok şükür emdi, bırakmsın diye ama 1 ay sonra banyodan sonra almayı da bıraktı

ve ben taaam 9 ay kızıma sağa sağa sütümü verdim, 3 saaate bir sağardım,çok ta bol sütüm vardı, sağdıkça çoğaldı. her sağmam da 1 biberon dolardı yetmezdi 2.sine geçerdim.

9 .ayın sonunda artık yavaş yavaş azalmaya başladı, 10. ayının ortalarına doğru kesildi,yine de çok şükür bol bol aldı anne sütünü.

tavsiyem sağa sağa ver. hijyenine çok dikkat etmen lazım ama. ben neler çektim, gündüz neyse de geceleri çok zor oluyordu,kalk,biberonu yıka, makinenin parçalarını yıka, sıccak su kaynat 5 dakka beklet, sağ, bebeğe ver, çok zordu gerçekten, ama nihayetinde amacıma ulaştım ve bebeğim anne sütünü biberonla da olsa aldı.

biberon almıyor demişsin ama biberonu değiştir belki alır, biraz da kandır mesela uykusunda ver, ya da tam uykuya dalacakken ver.bu arada önce kaşıkla dene anne sütünü vermeyi,ama yine de biberona alıştırmaya çalış.

Aybukecim çok teşekkür ederim cevabın için :) bu akşam başardım :lepi: onu kandırdım. çok sevdiği bi suluğu var onun ucunu çıkarıp göğsümün ucunu onla kapattım.çünkü başını göğsüme sürüyor ucunu görünce ağlıyodu bi yandan da şarkı söyleyerek bayağa bi mücadele ettim yarım saat sürdü nerdeyse .. ama en sonunda aldı emdi uyudu sonra :) 2.dişi patlamak üzere galiba bi kere canı acıdı emerken korktu ona bağlıyorum ben başka bi sebep bulamıyorum az önce uyandı yine verdim ama almadı zorlamadım ben de karın ağrısından uyanmış.çıkardı uyudu yine bakalım yarın alıcak mı .çok emiyo diye sızlanırken şimdi alıcak mı dediğime inanamıyorum :))

aldırış etmezsen bırakır canım, kandıra kandıra vermeye devam et, banyo yöntemini deneyebilirsin, bizde çok işe yarıyordu.zaten bırakmasının temelinde korku yatıyor bence de. benimki pisi pisine bıraktı. bilinçsiz hemşire yüzünden.

X