hangi haftalar kaçıncı aya denk geliyor?

Dike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2008
118
27
39
Merhaba kızlar,daha önce sitede bir başlık vardı haftaları kaçıncı ay olduğunu gösteriyordu. başlıktaki soruma karşılık ama kaç gündür arıyorum bulamadım. Bilenleriniz varsa cevaplandırır mısınız? Ben 18+3'üm 4 aylık mı 5 aylık mıyım?CADIARZU

daha dörtüncü ayındasın 20ci haftadan sonra 5aya giriyosun benim bildiğim

böyle bir konu vardı ordan alıntı yaptım

kaç aylık hamilesiniz hesaplayın :)))

Hafta = Ay
1-6 = 1. Ay
7-10 = 2. Ay
11-14 = 3. Ay
15-18 = 4. Ay
19-22 = 5. Ay
23-26 = 6. Ay
27-31 = 7. Ay
32-35 = 8. Ay
36-40 = 9. Ay

canım 18+3 hafta 19 haftalık demek oluyor yani 5. ayındasın ama ay hesabı baya farklı yapılıyor hafta hesabından yani en kolayı üç trimistere bölerek yapılanı 1. trimister(ilk üç ay) 13. haftanın sonuna kadar,2.trimister(ikinci üç ay)26. haftanın sonuna kadar 3. trimister(son üç ay) 40+ olarak kabul ediliyor

böyle bir konu vardı ordan alıntı yaptım

kaç aylık hamilesiniz hesaplayın :)))

Hafta = Ay
1-6 = 1. Ay
7-10 = 2. Ay
11-14 = 3. Ay
15-18 = 4. Ay
19-22 = 5. Ay
23-26 = 6. Ay
27-31 = 7. Ay
32-35 = 8. Ay
36-40 = 9. Ay

bu hesaplama tablosu ne kadar guzelmis.bende hesaplarken kafam karisiyordu.iyi oldu vallaha.sagol heraopuyorumnanaktan

ooo ben bundan hiç bir şey anlamadım ben bugün 13 haftalık hamileyim 13+0 yani 3. ayımı bitirdim sanıyordum hala 3. ayın içindeyim niye böyleki bence bu hesap yanlış hamileleik ay veya hafta ile değil gün hesabı ile oluyor bazı aylar 29 bazısı 30 bazısı 31 çekiyor benimki tam gün hesabına göre 13+0 ve ben 3. ayımı bitirdim

pekı ben 33 hafta 4 gunkugum
ben 7.5 aylıkmı oluyorum
8 mi

pekı ben 33 hafta 4 gunkugum
ben 7.5 aylıkmı oluyorum
8 mi

Canım 8 aylık için 240 gün olması gerekiyor. (Doktorun anlattığı bana, bir ay 30 gün olarak düşün ve öyle hesapla dedi)
33 ile 30 u çarp ve 4 günü de eklersen yani sen şu an 235 günlüksün, 5 gün sonra 8 aylık olacaksın:))

Bu arada allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimize:Saruboceq:

Ay, hafta, gün hesaplarının hepsinde farklılıklar olduğundan aklımız karışıyor hangisini takip edecekseniz onu seçin; birbirleriyle bağdaştırmaya çalışmayın bence. Mesela ben hafta hesabını takip ediyorum. Gerçi hafta, ay hesabı aynı hesaba geliyor. Örneğin ben 20. haftadayım. Yani bebişim 40hafta / 2 yani 9 ay'ın yarısı 4,5 aylık. Yukarıdaki tabloya göre de aynı çıkıyor.

bende son adet tarihimi baz alıp aylar geçtikçe hesap yapıyorum haftalara göre ay hesaplaması tutmuyor 25 ekim son adet tarihim 25 ocak 3 ayımı bitirmiş olacağım ve 13. haftamda bitmiş oluyor 13+1 günlük

tesekkürr ederimmm canımm

bende son adet tarihimi baz alıp aylar geçtikçe hesap yapıyorum haftalara göre ay hesaplaması tutmuyor 25 ekim son adet tarihim 25 ocak 3 ayımı bitirmiş olacağım ve 13. haftamda bitmiş oluyor 13+1 günlük

meraba cnm aramızda 1 ay var sanırım ve takip çizelgemizin aynı olduğunu farkettim :)

bu arada bende bu konuda biraz kafa karışıklığı yaşıyorum
son adet tarihim 26 kasım ve doktorum her ayım 26sından 26sına hesaplarsak 6 eylülde doğum yapacaksın diyor...
fakat her ay 30 gün çekmiyoki !!!
hesaplarıma göre 2 eylülde doğum yapacağım
gerçi ben sezeryanlıyım hangi gün yapacağım önemli değil bi gün gidip yatarım :)

kızlar kafam karıştı şimdi ben hep 4 haftada bir bir ay atladığımı düşünüyordum..
14+5 im şu anda kaç aylık oluyorum?

benimde kafamı karıştırdınız vallahi. nasıl hesap yapıcaz şaşırdım.. bilmiyorumkismile

ya kızlar boşverin valla ben tecrübeli anne olmama rgmen hesaplayamıyorum valla sata göre 10+6 ultrasona göre 11+6 ne yapacagımı şaşırdım valla

selam bayanLar öncelikle hepimize Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi inŞ.

canzi3445 bnm de son adet tarihim 25 ekm doktor sat a göre hesaplanmıyo diogecen sefer 6+5 cıktı 1kasıma denk düşüp.bu sefer 11+5 ti gecen pzt.bu sefer de 28 ekime denk gelio bnde bu hesaplamadan ultrasondan bişe anlamış deilim :))) birde sormk istediği 11 14 testini yaptırdın mı acaba ben uygun bi hastane arastırıyorum henüz :KK66:

X