hangi haftalar kaçıncı aya denk geliyor?

Arkadaşlar eski bir ebe olarak size tavsiyem ay hesabına fazla girmeyin. Gebelik süresi tıpta hafta olarak hesaplanır. Tam süre 40 hafta, 280 gündür. 1 ay yani 1 adet döngüsü 28 gün sayılır ve buna göre 10 ay olarak çıkar. Bunu normal ay olarak hesaplamaya çalıştığımız için karışıklık çıkıyor. Bu yüzden hafta olarak hesaplayın ve söyleyin derim ben.

arkadaşlar zaten 40 haftayı doldurup doğum yapma oranı çok yüksek değil. çoğu gebelik 40 haftadan önce sonuçlanıyo. genelde 38. haftada. oyüzden 9 ay bittiğinde hazırlıklı olun. 10 günü pek beklemeyin :)

yani bu hesaba göre türkiyedeki doğumların çok azı 9 ayı dolduruyo, saçma geldi bana

Son düzenleme:
Ne karışık sey bu ya.. 13+3 oldum 3 bucuk aya az kaldı derken 3. Ay yeni bitmiş :)

Hafta olarak 13 gozukuyorum ıkılıtestımde 9 ayım marta gelıo dr nısan 10 dogum dedı gun farkı olabılır vs nısana denk gelmesı ıcın ozaman 8 hafta olması lazım bunun cvp net nasıl ogrenebılırım

Canım 8 aylık için 240 gün olması gerekiyor. (Doktorun anlattığı bana, bir ay 30 gün olarak düşün ve öyle hesapla dedi)
33 ile 30 u çarp ve 4 günü de eklersen yani sen şu an 235 günlüksün, 5 gün sonra 8 aylık olacaksın:))

Bu arada allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimize:Saruboceq:
Ben 24+6 diyor uygulamada adet tarihime göre 24 haftada mı oluyorum ben kaç aylık olmuş oluyorum kafam çok karışıyor bu hesap lamada yardımcı olursa. Sevinirim

ben hamilelik takibi diye bi uygulama indirdim telime.onda otomatik hem ayını hem hangi hafta da oldugunu falan ayrıntılı güzel gösterio. kafam da karışmıo valla :) gerçi bi çok uygulama var ben kız bebek kafalı logosu olanı kullanıorum.

Merhaba,
Bende 21+3 günlük hamileyim ultrasona gore :) bebeğin doğum tarihini de 06.01.2016 veriyor.
ay a gore 6. ay içinde olmuyorum sanırım? 22. haftada mı altıncı ay başlıyor?

ooo ben bundan hiç bir şey anlamadım ben bugün 13 haftalık hamileyim 13+0 yani 3. ayımı bitirdim sanıyordum hala 3. ayın içindeyim niye böyleki bence bu hesap yanlış hamileleik ay veya hafta ile değil gün hesabı ile oluyor bazı aylar 29 bazısı 30 bazısı 31 çekiyor benimki tam gün hesabına göre 13+0 ve ben 3. ayımı bitirdim

şöyle hesapla sat tarihinden tahmini doğacak tarihini hesapla.... oradan kaç ayın kaldığını kendin hesapla...

mesela benim :
sat : 08.04.2015
tahmini doğum : 13.01.2015

bugün 05.11.2015 doğum yapmama 2 ay 8 günüm var. yani 9 haftam var. şuan 31.haftanın içindeyim (7 aylık hamileyim )

5 ay
Merhaba kızlar,daha önce sitede bir başlık vardı haftaları kaçıncı ay olduğunu gösteriyordu. başlıktaki soruma karşılık ama kaç gündür arıyorum bulamadım. Bilenleriniz varsa cevaplandırır mısınız? Ben 18+3'üm 4 aylık mı 5 aylık mıyım?CADIARZU
5 aylıksınız..

29. Haftada 7. Ay bitmiş oluyor diyor doktorlar :)) benimde 8 haftam kaldı. Tam 2 ay bar. Ultrason 5 ocak verdi son gittiğimizde ..

Hafta = Ay
1-6 = 1. Ay
7-10 = 2. Ay
11-14 = 3. Ay
15-18 = 4. Ay
19-22 = 5. Ay
23-26 = 6. Ay
27-31 = 7. Ay
32-35 = 8. Ay
36-40 = 9. Ay

X