Sinbo Küçük Ev Aletleri?

flamingo2754

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
470
7
kızlar hep tefal-arzum vs.. alıyoruz.ama niçin aynı işi yapan bi makinaya daha az para vermeyelim??
çok mu kötü veya kullanışsız oluyor bazı markalar??
çeyize ucuz mal almak mı istemıyoruz??
marka önemli mi sizce? özellikle kullanan arkadaşlar tavsiye ve fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim,çünkü çeyizime sinbo da alabilirim.tefal ile sinbo arasında yarı yarıya fiyat oynuyor.sırf marka olsun diye çok paralar dökmek istemiyorum.ama dandik ürün alıp da 2-3 kullanımda elimde kalmasını da istemiyorum..

bende aynen senin gibi düşündüm canım bende şimdilik alabildiğim küçük ev aletlerni arzum aldım.daha kullanmadım ama herkes memnun.bence sinbo pek kullanışlı değil.tefalde dediğin gibi alıncak gibi değil sen ikisinin ortasına bak arzum al bence.kaydirigubbakcemile2

bende sizin gibi düşünüyorum markaya para vermiyorum sonuçta beyaz eşya ya da küçük ev aletleri bir şans işidir unutmamak gerekir bozulacaksa iyi markalarda da bozulur çok pahallı ürünler almıyorum. simbo almadım ama genelde king fln aldım. evde de öyle kullanıyoruz gayette memnunuz. yaptığım ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum:)

Simbonun ucuz olmasına aldanıp birkaç ürününü aldım blender gibi motor gücü düşük olduğu için çok memnun kalmadım yine tekrar para verip başka bir marka aldım simbo pek cazip gelmiyor artık kalitesi biraz düşük

bende mutfak eşyalarında arzumu tercih ederim.tefal dediğin gibi pahalı biraz.sinbo desen bence yaramaz çünkü annem kullandı mikserini elinde kalıyo yani.daha orta fiyatlı markaları tercih edebilirsin.çünkü mutfakta yarı yardımcımız uzun yıllarda kullanılıyo zemuszemus

annem ilk çıktığı zamanlarda sinbo kettle ve mikserini almıştı hala taş gibi. ama sonradan kaliteyi düşürdüklerini duymuştum.

canım blendır gibi, çaycı, kettle veya ütü gibi şeyler çok sık kullanıldığından kaliteli olmak zorunda diye düşünüyorum..
ama fritözdür, tost makinesidir bunları aydan aya kullanıyorsan sinbo bence de ekonomik olur...

bence bu şans meselesiCADIARZU,ben sinbonun ütüsünü 5,5 yıl kulandım ve çok memnundumhihoyyyt,sonra tabanı bozuldufisfisfis,ben de philipsi aldım:nazar:(fiatları takip ettim sinbonun ve philipsin ütü arasında bir mağazada 15 tl farkı vardı bende philipsi aldım),ama blender ve doğrayıcim hala sinbonun:nazar:,ve haftada en az 3 kez kulanıyrum:sm_cool:,yane 6 yıldır ve hiç sorun olmadıa.s.:nazar:,

bana dugunde hedıye alan arkadaslarımın kucuk ev aletlerımden bazılarını sınbo almıslar cokta memnunum mıkser frıtoz el blendırı tost makınam meyve sıkacagım :hooray:

en iyi marka serviis olan markadır bulunduğunuz yerde servisi varsa aldığınız markanın pek sorun olmaz sinbonun sanırım motor gücü vs biraz düşük

Sinbo da çin malı reklamını çok iyi yaptılar ama kalitesinin sıfır olduğunu düşünüyorum.
Philips-Bosch gibi köklü firmalardan vazgeçmemek lazım.

Arkadaşlar elektiriği ısıya çeviren aletlerde mümkün olduğunca kalitelisini almak lazım, çünkü bozulmaya daha müsait olurlar.Fritöz, kettle vs.de kaliteli markalardan vazgeçmemek lazım mümkün olduğunca, emniyetli olması çok öemnmli çünkü.Ama elektrik gücünü sadece br motorun bıçağı çevirmesinde, yani elektriği mekanik güç için kullacak eşyalarda, rondo, blender, mikser, meyve sıkacagı gibi, daha ucuz markalardan alınabilir diye düşünüyorum. Bu arada,çin malları almayalım haklısınız ama sinbo çinde ürettiriyor da başka bir marka çinde ürettirmiyor mu sanki? Çin dediğiniz yer de sonuçta kaç bin metrekarelik bi coğrafi alan ve binlerce çeşit kaliteye, binlerce fiyata iş yaptırabilirsiniz.Çin malndansa tabii ki kendi ülkemizde kendi işçimizin ürettiği malı alalım ama ayrım yaparken adına bakıp ucuzluğuna bakıp yanlış karar vermeyelim.

arkadaslar belki bir fikir verebilir diye kendi yasadigimiz durumu anlatayim.Annem braun iyi marka diye su isiticisini o zamanki diger markalarin fiyatlarinin epey uzerinde olan bir fiyata braun dan almisti.Sonucmu,cok kisa surede bozulan,kapagi elimizde kalan bir su isiticisi ve markaya gitmis onca para :)

benim eltimin de blender seti braun. daha 2 sene olmadı bozulmuş motoru. nerdeyse yenisi kadar para istemişler. o da gitmiş philips almış ve çok memnun. alacaksan philips al diyor ama onun blenderının tek satıldığını görmedim, hep set halinde.

kızlar şimdi sinbo daha kaliteli ürünler üretiyor eskiden bundan bi iki sene önce gercekten sinbolar cok adi idi ama şimdi cok kaliteli ve pahalı markalardan farkı yok bizim evde blenderi fritözü kullanılıo ve cok memnunuz hiç bi sorun yok ayrıca sinbonun bu porselen demlkli cay makinesini arkadasım aldı cayını içtim inanın cok güzel.bence güvenip alabilirsiniz tecrübe ile sabit

evleneli 5 yıl bitti...mikserim ve blendırım sinbo,ütüm premier,kettlem sinbo hala hepsi taş gibi.mutfak robotum yine ucuz bişey hatırlamadım markasını...hele ütümün tefalden farkı yok valla buharı filan çok güzel ütülüyor..bence bu gibi şeylere çok da para vermememk lazım sonuçta iyisinide alsan hepsi bi süre sonra bozulacak şeyler küçük ev aletlerinin ömrü taş çatlasın 9-10 yıl...

Tefal ve sinbo karşılaştırılmamalı bile.... Tefal ve Philips pahalı ama Arzum ve King te iyi küçük aletlerde,narenciye sıkacağım Sinbo düşündüğüm gibi olmadı gayet kaliteli çıktı, Fakir markasını da öneririm

ben de dun Migros'ta Sinbo'nun yumurta kaynatma ekipmanini gordum :)) cok tatli bi alete benziyordu... 6 tane yumurta koyuyorsunuz icine, birazcik ta su... ve sonra kayniyor elektrik verince... sonra da dudugu varmis, sinyal verir tarzda :)) cok sasirdim yani :) ilk kez boyle bi aletle karsilastim :) 19.90 tl idi fiyati...

selamlar

X