Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yumurtlama takibi nasıl yapılıyor ???

1. Konu Sahibi : blue_girl #1

İkaz ... Yumurtlama takibi nasıl yapılıyor ???

slm herkeze :)
    yumurtlama takibi yumurtuların çalışıp çalışmadıgı dr. tarafından nasıl takip ediliyor eşimin sperm testi istendı sonra benm yumurta takıbım yapılıcak ama merak edıyorum testler tahlıller aşamalara nasıl yapılıyor bılgısı olanlar paylaşabılırmı ????

2. Konu Sahibi : blue_girl #2
    Giriş tarihi
    Jan 2009
    canım yumurta takibi adet bitiminden sonra başlanıyor ve adetin 20.gününe kadar yapılıyor iki günde bir doktora gidiyosun ve ultrasonla yumrtalıklara bakılıyo çalışıp çalışmadığına bakılıyo eğer yumurta büyür ve çatlamaya yakınsa doktor gün aşırı ilişki öneriyo.korkulcak bişey değil çok basit bi işlem.sana bol şans diliyorum :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2014

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

3. Konu Sahibi : blue_girl #3
    erva15 Guest
    canım ben 2 aydır takıp oluyorum bu ay bakalım ne olacak adetın 10.gunu ilk olarak gıdılıyor vagınal ultrasonla bakılıyor yumurtanın buykluğunu ve ilşki öneriliyor o gunlarde yanı o hafta boyunca dıyelım sonra 1 gun gecınce tekrar gıdıyorsun boyle yumurtan çatlayana kadar bakılıyor genelde gun aşırı gıdılıyor gunlerıne dr karar verıyor acıtan bışe değil basıt bir işlem ekranda yumurtanı sen de goruyorsun sonuçlarını dr na gosterıyorsun ve ona gore değerlendırılıyor

4. Konu Sahibi : blue_girl #4
    erva15 Guest
    yanı yumurtanın boyutları onemlı gelışıp gelışmedığı yeterlı olgunluğa gelıp çatlaması onemlı erken ya da gec çatlaması da hamılalık için yeterlı olmuyor benım 2 aydır erken çatlıyor bılemıyorum ne olacak bu ay klomn kullandım ama dr yıne erken çatlamış dedi 28 gunde bır adet goren kadının 14.gun çatlaması gerekıyor benım hep 12.gun çatladı bakalım hayırlısı

5. Konu Sahibi : blue_girl #5
    kizlar benim dun adetimin 8. gunu idi doktora gittim 13 mm ytumurtam olusmus ilac falan kullanmıyorum sadece sabah ve aksam çakşır otu bal tarcın karısımı yiyorum. 8. gune gore yumurtan erken gelismis dedi doktor. Bugun tekrar bakacak. sizcede 8. gune gore yumurtam buyuk mu?

6. Konu Sahibi : blue_girl #6
    Alıntı esterya kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    kizlar benim dun adetimin 8. gunu idi doktora gittim 13 mm ytumurtam olusmus ilac falan kullanmıyorum sadece sabah ve aksam çakşır otu bal tarcın karısımı yiyorum. 8. gune gore yumurtan erken gelismis dedi doktor. Bugun tekrar bakacak. sizcede 8. gune gore yumurtam buyuk mu?
    benim 10.gün 16 mm 12.gün yani bugün 22 mm olmuş :) çatlaması yakındır dedi doktorum. pzt günü tekrar gidicem bakalım ne olmuş:))) bu arada hiç bir ilaç kullanmıyorum sen kullanıyo musun??

7. Konu Sahibi : blue_girl #7
    Giriş tarihi
    Jun 2009
    merhaba kizlar benimde 13. gün 13mm idi sonra 17.gün 23mm olmus ama catlamamis doktor ovulasyon gerceklesmemis dedi ee simdi ne olcak anlamadim.Kendi bisey yapmadi baska doktora yönlendirdi. simdi ben evde yumurta catlatma kürü yapsam olurmu sizce? Bu arada ovulasyon testlerim hep negatif cikti bu ay

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-12-2014

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 141 gün kaldı.

Bebeğinizin saçları artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bir ay içinde belki bebeğinizin saçları 1 cm den uzun olacaktır. Uyurken solunuza doğru yatarken bacaklarınızın arasına bir yastık almanız bacaklarınızı paralel tutmanıza ve böylece daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Eğer annede hemoroid görülürse buz torbaları veya ilgili merhemler yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

8. Konu Sahibi : blue_girl #8
    Giriş tarihi
    Feb 2010
    bende yumurta takibi yaptırmak istiyordum..şimdi adetim bitince mi randevu almalıyım..?daha bugün adetimin ilk günü..alttan muayne olmuyoruz yani öyle mi?buna çok sevindim...ben daha hiç muayne olmadımda biraz korkuyorum sanırım...

9. Konu Sahibi : blue_girl #9

yumurtlama takibi için yardımlarınız lütfen ..!!!

slm arkadaşlar bugun doktora gittim ve doktor bana ymurtlama testi yapıcaz dedi ve fiyatını 75 tl olarak söylediler. nasıl bişey yardımcı olurmusunuz?

10. Konu Sahibi : blue_girl #10
    Bende bu konu da eksik bilgiye sahibim vajinismus hastasıyım yeneli 4ay oluyor ama gebe kalamadimm yumurtlama gününü alttan bakarak mi tespit ediyor yoksa ultrason ile karından mi bakıyor muayeneden korkuyorum ama bi hafta gitmeliyim :(

Sayfa: 1/2 12 SonSon