hadısenın ıgrenç ötesı kıyafetı

okadarda kötü değildi kıyafeti..
tamam dansöz kıyafeti gibi ama onu uygun görmüşler demekki..
bence neolursa olsun onu desteklemeliyiz..
kıs deli gibi çalışıp aylardır bu güne hazırlanıyo ..
hem kıyafetinin seçimini tek ona bırakmazlarki
bu uygun derler giydirirler sanırım...

okadarda kötü değildi kıyafeti..
tamam dansöz kıyafeti gibi ama onu uygun görmüşler demekki..
bence neolursa olsun onu desteklemeliyiz..
kıs deli gibi çalışıp aylardır bu güne hazırlanıyo ..
hem kıyafetinin seçimini tek ona bırakmazlarki
bu uygun derler giydirirler sanırım...

canım trt genel müdürü açıkladı..."hadiseyi kıyafet seçiminde tamamen serbest bıraktık ama olmadı...demek ki serbest bırakmamak gerekiyormuş" dedi...

TRT'den Hadise'nin kıyafetine ilginç yorum

15.05.2009 10:34

Genel Müdür Şahin, Hadise’nin kıyafet seçimine karışmadıklarını belirterek, “Serbest bırakmamak lazımmış” dedi

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi finale taşıyan Hadise’nin çok tartışılan kıyafetiyle ilgili olarak, “Kot pantolonla çıksaydı Rusya’da çok daha etki edebilirdi” dedi. Bazı sanatçıların “dansöz” giysisine benzeterek eleştirdiği kıyafeti Milliyet’e değerlendiren Şahin, şunları söyledi:
“Kıyafeti öyle veya böyle eleştirilir; biz karışmayacağımızı baştan beri söylediğimiz için buna da karışmadık, karışmayacağız da. Belki kot pantolonla çıksaydı Rusya’da çok daha etki edebilirdi. Ruslar kot giysileri daha çok seviyor. Dolayısıyla belki daha popüler olabilirdi. Kişisel düşüncem bu. Tabii bir sürü eleştiri de oldu her kesimden. Demek ki kıyafeti çok serbest bırakmamak lazımmış. Kıyafete müdahaleyi hep farklı yorumladılar ama bizim amacımız yakışan bir kıyafeti kendisine giydirmekti.”
Şahin, Hadise’nin ilk üçe gireceğini belirterek “Birincilik bekliyorum” dedi.

HABERTÜRK

gamyoncuiremsu

hadise Türkiye adına yarışıyor, o zaman bırakın da bu hakkı kendimiz de bulalımsengözlerimebaksanab

yarışmayı kazanan şarkıcının grubun adı değil ülkesi ilan ediliyor, dikkatinizi çekerimşakkıdı

evet hayatım ülkemizi yurtdışında temsil ettiği için bizler her türlü eleştirme hakkına sahibiz:1hug:

eleştireceğiz ki bir daha ki katıldığımız yarışmada bunlar dikkate alınsın ve daha iyi temsil edilelelimalkisalkisalkis

eğer yurtiçin de kendi aramızda yapılan bir şarkı yarışması olsaydı bu tip yarışmalara karşı ilgim olmadığından izlemezdim dolayısıyla kenarından bile eleştirmezdim:kahve:

benim için bu yarışmayı değerli kılan yurtdışında ülkemizin temsil edilmesidir ve her Türk vatandaşı gibi gururlanmak istiyorum:nazar:

bu mudur şakkıdı.

MODACI GÖRÜŞÜ

Vural Gökçaylı: Keşke kotuyla çıksaydı
Üstünde konuşmaya bile değmeyecek bir tasarım. Hatta tasarım bile değil! Dansöz elbisesinin dejenere olmuş şekli. Ne rengi ne de kumaşı hoş. Hadise'nin vücudu nefis, bacakları güzel, vücudunu da iyi kullanıyor. Daha önce birçok kez kendisini kot şortuyla gördüm. İnanın o kot şortuyla çıksa bile daha güzel olurdu. Bu kıyafeti hiç beğendim.​

Cengiz Abazaoğlu: Yoruma gerek yok
Bu tip uluslararası yarışma ortamlarında hem ses hem müzik hem de görsellik önem taşır. Ses, müzik iyi ama kıyafet için yoruma bile gerek yok. Görüntü ortada... Umarım final gecesi bu görüntüyü unutturur da başarısıyla göğsümüzü kabartır.​

Bahar Korçan: Kim giyse kilolu gösterir
Tek kelimeyle beğenmedim. Sebebine gelince... Hadise Hanım'ı yakından da gördüm. Kendisi bu kıyafette görüldüğü kadar kilolu değil. Ama kıyafet öylesine yanlış ki, kim giyse problemli gözükür. Şarkının tınısında alaturka motifler olabilir de niye kıyafet detaylarında bu ısrarı görüyoruz? Keşke daha yalın bir duruş sergileseydi.​

Nedret Taciroğlu: Daha özenli olmalıydı
Bence Hadise dünya çapında yıldız olabilecek bir şarkıcı... Türkiye ondan daha fazlasını bekliyor. Madem bu yetenekte bir şarkıcı böylesi önemli bir organizasyonda sahne alıyor, çok daha özel bir çalışma yapılması gerekirdi diye düşünüyorum.​

Dilek Hanif: Hem Hadise hem Türkiye adına üzüldüm
İnsanları eleştirmekten hİç hoşlanmıyorum ama üzüldüm kıyafeti görünce. Çok daha hoş gidebilirdi çünkü. Sonuçta orada Türkiye'yi temsil edecek. Hem kendine daha uygun, hem de Türkiye'yi daha iyi temsil edebilecek bir kıyafet olabilirdi. Kıyafeti görünce hem onun için hem de Türkiye'nin adına üzüldüm. İnşallah bu yorumlarımız başarısını etkilemez. (Hürriyet)​

budur:kahve:.

uzmanlarda hem fikirler...

Türkiye önemli olan ve Türkiye bu şalvara çok üzüldü.

sıradan bir dansöz kostümü tartışılacak bişey yook..ben ülkemizin birinci olmasını isterim ama dümtek ten

daha güzel melodilerde var bi kaçtane dinledim çok hoştu..alkisalkisalkis

canım trt genel müdürü açıkladı..."hadiseyi kıyafet seçiminde tamamen serbest bıraktık ama olmadı...demek ki serbest bırakmamak gerekiyormuş" dedi...

ben inanmıyorum...hiç hadisenin tarzı değil o kıyafet...şimdiye kadar giydiği şeyleri görüyoruz ...hadisenin giyim tarzı daha seksi daha vamp...
bu kıyafetin göğüs kısmı bile hadisenin normalde giydiği kıyafetlerden daha kapalı...
neyse hadise bizim hadise ...bu akşam umarım yüzümüz güler...
hihoyyyt

Hadise’nin final gecesi giyeceği kıyafete eleştirinin dozu artınca tasarım direktörü kendilerini savundu: Biz bacakları kapatmıştık, Hadise açmak istedi.

Hadise’nin final gecesi giyeceği kıyafeti hazırlayan Gizia tasarım direktörü Nilgün Karagözoğlu ünlü modacıların “Dansöz kıyafeti gibi, tasarımcısı Hadise’nin tombul bacaklarını açmamalıydı” eleştirilerine yanıt verdi: “Biz Hadise’nin vücudunun özelliklerinden çok anlattıklarını dikkate aldık.

Çünkü bize ’benim zevkimi dikkate almanız önemli’ dedi. Bizden iki parça kıyafet istedi. ’Göbeğim açıkta kalsın, etek kısmı çok kapalı olmasın’dedi. ıstediği kıyafeti ilk prova ettiğinde ilk tepkisi ’yırtmaçlar açalım, bacaklarım niye görünmüyor’oldu. Hadise bacaklarını seviyor ve onları göstermek istedi. Biz de yırtmaçlar açtık. Kıyafetinin renginin kırmızı olmasını da Hadise tercih etti.

Rahat etmek istedi

Şimdiye kadar Eurovision’a giden sanatçıların beyaz, sarı ve siyah giydiğini kendisinin kırmızı giymek istediğini söyledi. Ayakkabısının da topuğunu çok yüksek istemedi, dans ederken rahat etmek istiyordu. Bu kıyafeti final gecesi de giyecek, bizden herhangi bir değişiklik talebi olmadı. Shakira da göbeğini açıyor kimse bir şey söylemiyor, Hadise niye bu kadar eleştiriliyor anlamadık” Hadise yarın Eurovision Şarkı Yarışması’nda finalde yarışacak.

ben inanmıyorum...hiç hadisenin tarzı değil o kıyafet...şimdiye kadar giydiği şeyleri görüyoruz ...hadisenin giyim tarzı daha seksi daha vamp...
bu kıyafetin göğüs kısmı bile hadisenin normalde giydiği kıyafetlerden daha kapalı...
neyse hadise bizim hadise ...bu akşam umarım yüzümüz güler...hihoyyyt

nasıl inanmıyorsun:1shok: koskaca TRT genel müdürü bizzat basına açıklama yapmış...

hadise bizim hadise olayı değil canım....

hadise Türkiye yi temsilen oraya gitti !!!

Hadise nin sarkisi güzel ama genelde birbirlerine ne olursa olsun (sarkinin iyimi kötümü olmasina bakmazsizin) oy verenler var eski yugoslav ülkeleri ve eski rus ülkeleri birbirini seciyorlar yunan kibrisi yada tam tersi puan veriyor bizim azerbaycana verdigimiz gibi :KK70: bakalim böyle giderse italyanlar gibi bircok ülke ayrilacak

Hadise bu aksamda ayni kiyafeti giymeyecek ya yoksa giyecek mi fisfisfis

Bu kadar elestirilmis ama hadise hanim karar verdiginde neden biri cikipda birsey dememis yada diyenler olmus mu?

öyle cokda kötü degil tabi daha iyi olabilirdi

kıyafet kötü değil diyorsunuzda kıyafetin kötü olup olmamasından çok dansöz kıyafeti olması beni üzen...

Türklerin dansözle deve ile bir ilgisi yok...

yurtdışında bana ajanda hediye eden bir italyan, sevinçle türkçe de yazıyor dedi...baktım yok ..bir sürü dil yazılmış ama türkçe yok...

türkçe yok dedim var diyerek bana arapçayı gösterdi.

daha dansöz kıyafeti ile uluslararası yarışmalara katılmaya devam edelim biz.

kıyafet kötü değil diyorsunuzda kıyafetin kötü olup olmamasından çok dansöz kıyafeti olması beni üzen...

yurtdışında bana ajanda hediye eden bir italyan, sevinçle türkçe de yazıyor dedi...baktım yok ..bir sürü dil yazılmış ama türkçe yok...

yurtdışında bizi yanlış tanıyabiliyorlar evet.. "istanbul'da savaş mı var", "neden çarşaflı değilsin", "kocanın kaç karısı var", "okuma yazma biliyor musun" en çok sorulan sorulardan.. hatta bize coca cola'yı ve ketçabı anlatmaya çalışmışlardı bilmeyiz diye.. ne kadar kızmıştım ya; ver şu ketçabı, acılısı yok mu bunun demiştim de belçikalı kız şok olmuştu nerden biliyosun diye..

:1shok::1shok:delikafadulden.

valla bi çok ülkeden daha medeni bizim ülkemiz yanlış tanınıyoruz.alkisalkisalkis

:1shok::1shok:delikafadulden.

valla bi çok ülkeden daha medeni bizim ülkemiz yanlış tanınıyoruz.alkisalkisalkis

canım var ya yurtdışında sarışın bir Türk kadını olarak yaşadıklarımı anlatmaya kalksam sayfalar yetmez...benim Türk olduğuma Türkiye de yaşadığıma inanmazlardı... bir sürü anım var bu sarışın türk kadınıyla ilgili olarak ....

ülkem vatanım adına hep üzüldüm ve anlatmaya çalıştım Türkiye sizin bildiğiniz gibi arap ülkesi değil, bizler arap değiliz diye...

şimdi çıkıyor hadise hanım kendi keyfine göre araplara özgü dansöz kıyafeti ile ülkemizi temsil ediyor...

gel de kızma gel de eleştirme.

X