Bir derdim var... Hem de kara kara düşündüreninden!!!!

simdi cok uzun yazmissin ama anladigim kadari ile cevaplicam.

oncelikle sevdiginiz icin tum arkadaslarini dostlarini hayatindan cikarman hata cikarci demissin ama iclerinde arada bir gidip muhabbet edecegiin kimse de yokmuydu?

ikinci olarak sevdigin kisinin ciddi anlamda cok skntisi var belli is kurmak bunu surdurmek yillardir emek verdigin isyerinden boyle acayyip olaylarla ayrilmak cok gurur kirici olsa gerek. ama yine de yilmamis bir ekmek tutunmaya calismis demi.. yigidi oldur hakkini yeme..

ucuncu olarak maddiyati sevdiginden cok sen sorun ediyormussun gibi geldi bana yani nisanlilik tanima surecidir elbetteki ama sizinki hem fazla uzamis hem de maddiyat devreye girince sanki biraz onu suclar tavirlara girmissiniz gibi geldi bana.. mesela en pahali hediyeleri alir diyosun ya pahali bisi almasa ne olcak yani? hic parasi olmasa sevdiginin ne olcak bence bunu bi dusun..

dorduncu olarak da eniste meselesinde neden eniste sizi ayirmaya calisti ve nisanlin sana inanmadi? yani ssenin neyini gordu de karsi ciktida enistesinin yamugunu gordukten sonra ancak ondan uzaklsti? bu eniste cok onemli bir role mi sahip hayatlarinda? anne baba abi dururken eniste kim yani?

besinci olarak da ben cok inatciyimdir calis derseler calismam diyorsun ya hani sevgilin de calis diyo neticede calissan sanki parasini ona mi yedirceksin? o senin kendin icin calismani istemiyor mu? birikim yapsan birlikte evinizi kursaniz bu tur dusuncelerinden dolayi demiyor mu anlamadim? yani calissan parayi ona mi verceksin ki? tamam borcu icin borc verebilirsin tabiki de ama nisanlin ne amacla calis diyo hic inceledin mi?

altinci olarak olaylarin babana yansiyip inceldigi yerden kopsun durumuna gelmesi cok kotu olmus.. babanla konusup zor bir donem geccirdiginizi anlayisli olmaniz gerektigini kousabilirsin..

son olarak da eger yalan dolan varsa isin icinde egri otur dogru karar ver.. cok sorun var nasil asacaksaniz bilmiyorum.

Para illetinin sevginize hükmetmesine neden izin verdinizki.
Seven insan ne kadar inatcı olursa olsun sevdiği yardıma muhtacsa o inadını onun için kırar bence.
Ve bana göre sende ona karşı sevgi yok. Olsaydı bu kötü gününde ona destek olurdun köstek değil:nazar:
Ayrıl yada ayrılma asla diyemem. Kendi hayatın kendin tercihin.
Bazı şeyleri değiştir vs. diye bilirim. Dediğim kendi tercihin ayrılıp ayrılmamak.:1closedeyes:

Enisten yuzunden sana ınanmaması sonra enıstenın hatasını anlayınc ozur dılememesı ılgınc..

yarın evlenınce karısına mı ınanacak baska ınsanların sozune mı

kavgalar esnasında senı hırpalamasıda uzucu..
Evlenınce tokat atınca bosanıncaya kadar
sımdı ıyı dusun yol yakınden ayrıl..

Aılenın onayınıda al..

babanın sözünü dinle ve inceldiği yerden kopsun ilerde bu oğlan çocuğu daha çok üzer seni :nazar:

yarıya kadar okuyabildim hepsini okuyamadım üzgünüm...
şurda koptum sen ilerde evlenince görürsün...bunları diyen birisiyle mi evleneceksin...
saygı mı bitmiş sevgi mi yoksa ikiside bitmiş mi?
hayat hiçbir zaman güllük gülistanlık değildir ki en küçük darbede senin canını acıtıyorsa hep bunu yapacak demektir...üzgünüm ama bitir derim ben...ayrıl...

Seven insan ne kadar inatcı olursa olsun sevdiği yardıma muhtacsa o inadını onun için kırar bence.
Ve bana göre sende ona karşı sevgi yok. Olsaydı bu kötü gününde ona destek olurdun köstek değil:nazar:
Bazı şeyleri değiştir vs. diye bilirim. Dediğim kendi tercihin ayrılıp ayrılmamak.:1closedeyes:

katılıyorum arkadaşa

para bitmiş sizde ona karşı olan duygularda bitmiş... parası olunca yeniden seversiniz belki
inat yuzunden ona yardım etmemek ne demek...nasıl sevgi buşakkıdı:1no2:

bazı arkadaşlara sesleneceğim şimdi aranızdan sadece bir kişi sıkılıp yarısından sonrasını okumamış ben şimdi ince ince anlatsam aslında beni daha iyi anlarsınız ama eminim çoğunuz ben bu yazıyı okuyamam deyip konuyu kapatıcak o yüzden ben biraaz yüzeysel anlattım.. hiç birinize kızmıyorum zaten kızma gibi bi hakkımda yok aksine yardımınız ve önerileriniz için teşekkür ediyorum ben çok paracı bir insan değilim pahallı hediyeler alır dedim kötü yönlerinin yanı sıra iyi yön olarak göstermek istedim yani benim için bu yoklukta bir şeyini feda edebiliyor ama kötü yönleri de var size bunu belirtmek istedim bu yüzden benim kafam çok karışık seviyormu sevmiyormu evlenince bu durumdayken bazı şeyler değişirmi değişmez mi gibi...

simdi cok uzun yazmissin ama anladigim kadari ile cevaplicam.

oncelikle sevdiginiz icin tum arkadaslarini dostlarini hayatindan cikarman hata cikarci demissin ama iclerinde arada bir gidip muhabbet edecegiin kimse de yokmuydu?

ikinci olarak sevdigin kisinin ciddi anlamda cok skntisi var belli is kurmak bunu surdurmek yillardir emek verdigin isyerinden boyle acayyip olaylarla ayrilmak cok gurur kirici olsa gerek. ama yine de yilmamis bir ekmek tutunmaya calismis demi.. yigidi oldur hakkini yeme..

ucuncu olarak maddiyati sevdiginden cok sen sorun ediyormussun gibi geldi bana yani nisanlilik tanima surecidir elbetteki ama sizinki hem fazla uzamis hem de maddiyat devreye girince sanki biraz onu suclar tavirlara girmissiniz gibi geldi bana.. mesela en pahali hediyeleri alir diyosun ya pahali bisi almasa ne olcak yani? hic parasi olmasa sevdiginin ne olcak bence bunu bi dusun..

dorduncu olarak da eniste meselesinde neden eniste sizi ayirmaya calisti ve nisanlin sana inanmadi? yani ssenin neyini gordu de karsi ciktida enistesinin yamugunu gordukten sonra ancak ondan uzaklsti? bu eniste cok onemli bir role mi sahip hayatlarinda? anne baba abi dururken eniste kim yani?

besinci olarak da ben cok inatciyimdir calis derseler calismam diyorsun ya hani sevgilin de calis diyo neticede calissan sanki parasini ona mi yedirceksin? o senin kendin icin calismani istemiyor mu? birikim yapsan birlikte evinizi kursaniz bu tur dusuncelerinden dolayi demiyor mu anlamadim? yani calissan parayi ona mi verceksin ki? tamam borcu icin borc verebilirsin tabiki de ama nisanlin ne amacla calis diyo hic inceledin mi?

altinci olarak olaylarin babana yansiyip inceldigi yerden kopsun durumuna gelmesi cok kotu olmus.. babanla konusup zor bir donem geccirdiginizi anlayisli olmaniz gerektigini kousabilirsin..

son olarak da eger yalan dolan varsa isin icinde egri otur dogru karar ver.. cok sorun var nasil asacaksaniz bilmiyorum.

önce sen cevapladığın için ilk senden alıntı yaparak cevaplamak istedim bazı yanlış anlaşmaları!!! gerçekten çok arkadaşım vardı ama hiç dostum yoktu ben zaten dostluk kavramına inanmıyorum muhabbet ediceğimde çok arkadaşım var ve yine ama derdimi paylaşacak bi dost yok...

ikinci şıkka gelince hakkını hiç bir zaman yemem çalışmak onun tek zevki sadece çalışmayı seven bi insan bende yaşım dolayısıyla gezmeyi ve eğlenmeyi seven bi insanım ama tek başıma değil o da için de olursa eğlenirim..

üçüncüsü ; ben gerçekten parayı seven bi insan değilim ki sevsem zaten çalışır parayı kazanırdım kimseden birşey ebklemezdim emin olun buna aramızda ki sorun maddiyat da değil aramızda ki sorun herşeyde bana patlaması dün babamın söylediği bir laf vardı şimdiden sana böyle bağırıyorsa stres yüzünden evlenince siz bi gün bile geçinemzsiniz dedi benim yanımda rahatlaması gerekirken tüm sinirini benden çıkarıyor gelsin sorunlarını anlatsın ben de ona elimden geldiğince yardımcı olayım güzel güzel söylemek vvarken baskı neden!!!!

4. sü ; ..............................................

5. si ; iste bu konuda haklısın bu benim bildiğim bi eksi yönüm ama başta çok baskı yaptı iş aramama bile fırsat bırakmıyordu ki sürekli baskı baskı artık yeteeeer dedim ve çalışmıyorum dedim hiç bir zamanda çalışmıyacağım dedim ama buaralar tekrar işe girmeyi düünüyorum en azından kendim için okulumuda bitirip kimsenin beni ezmesine izin vermek istemiyorum

6. sı dün babamla abzı şeyleri konuştuk madem nişanlım bizimle ilgili bir sorunu aileme şikayet ediyor ben de babama aramızda ki ni çekine sıkıla anlattım ama yine de onu kötülemedim aramızdaki sorunalrın onun iş hayatından kaynaklandığını söyledim..

sonuncu olarak herşey nasip kısmet meselesi aytıp kalkıp hergün hayırlısıysa diyorum sorunlarımız olduğu kadar da güzel günelri,mizde var işte kopmak buyüzden çok zor

teşekkür edi,yorum mesajın içina.s.:1hug:

Son düzenleme:

sende ona karşı svgi yok demişsin gerçekten onu çok seviyordum ama yaptıklarından dolayı ondan uzaklaşmaya başladım herşeyde bana patlaması ve sokağın gözünün önünde bana küfür etmesi ailemin yanında kavga edip kimseyi takmadan çekip gitmesi sürekli tehdit savurması çok şey var ama iy yönleri de var ben seçim yapamadım bunu da size bıraktım uzaktan nasıl gözüküyoruz bi iyi bir çift olabilirmiyiz dedim herkezin lafına uyuyor ama ben onun iyiliği için birşey söylediğim zaman beni takmıyor bile ama aşıcaz inşallah bu zor günleri de... Birde şu önemli kısma gelelim tamam destek olamıyorum çok büyük bir şekilde ama köstek ise hiç olmuyorum manevi desetğimle her zaman yanındayım manevi destek belki sizin için öenmli olmuyabilir çünkü uzaktan bakıyorsunuz ama içinde olsanız bir kişinin elini omzuna koyması sorunlarını dinlemesi kadar güzel birşey varmı elimden geldiğince elime geçen parayı biriktirip taksitlerini ödemeye çalışıyorum tabi bunun böyle gitmiyeceğinin farkındayım o yüzdedn ben de iş aramayı düşünüyorum biliyorum en büyük hatam ona maddi destek te vermemek oldu onu ne kadar yıprattığımın afrkındayım ama işe girmeyi istiyorum psikolojik sorunum olmasa ben de çoktaan girerdim ama yinede psikolojik sorunumu hiçe sayıp bir kez daha deniyeceğim olmazsa yardım alıcağım neyse teşekkür ediyorum cevaplarınız için hem hatalarımı da grmüş oluyorum a.s.

Enisten yuzunden sana ınanmaması sonra enıstenın hatasını anlayınc ozur dılememesı ılgınc..

yarın evlenınce karısına mı ınanacak baska ınsanların sozune mı

kavgalar esnasında senı hırpalamasıda uzucu..
Evlenınce tokat atınca bosanıncaya kadar
sımdı ıyı dusun yol yakınden ayrıl..

Aılenın onayınıda al..

işte en büyük korkularımdan birine değinmişsin teşekkür ediyoruma.s. beni anladığın için her kavgamızda elimden geldiğince içimden geçen her cümleyi söylemiyorum sırf darılıp gücenmesin diye ama nişanlım en küçük hatamdan dahil başlıyor geçmişte olan meseleri bile söylüyor ama bunları yazarken de üzülüyorum onun kötü huylarının yanı sıra da gerçekten bana çok iyiliği dokunmuştur dediğim gibi çoğu zaman en güzel günlerimi de onunla yaşadım doğrusu çok fazla kişiyle de çıkmamışımdır hayatımda erkeği hep seçerek hayatıma sokmuşumdur babam bana bıraktı herşeyi annem başta istememişti evi barkı yok diye ama şimdi seviyor ayrılsam kabullenir ama bi tonda laf söyler bana bu zor dönemi atlatabilirmiyiz bilmiyorum RABBİMİN izniyel bekliyeceğim geldiğinde tavırlarına bakıcağım ama ayrılmak çok zor çıkmazdayım ondan ayrılamam ki bi kavga esnasında bitebilir ama dün sesimi duymak için arayınca biraz yumuşadım galiba bilmiyorum kafam karma karışık... tekrar teşekkür ediyorum meajın için :))
babanın sözünü dinle ve inceldiği yerden kopsun ilerde bu oğlan çocuğu daha çok üzer seni :nazar:

teşekkürler
yarıya kadar okuyabildim hepsini okuyamadım üzgünüm...
şurda koptum sen ilerde evlenince görürsün...bunları diyen birisiyle mi evleneceksin...
saygı mı bitmiş sevgi mi yoksa ikiside bitmiş mi?
hayat hiçbir zaman güllük gülistanlık değildir ki en küçük darbede senin canını acıtıyorsa hep bunu yapacak demektir...üzgünüm ama bitir derim ben...ayrıl...

saygı gerçekten çok öenmli bir hadda sahip evlilikte ve bi ilişki de konuşarak halldebiliriz belki bu meseleyi son kez konuşacağım aramızda ki saygıyı getirmeye çalışacağım.. korkuyorum anlıyormusunuz biz birbirimizi çok seven çift nerden nerelere geldik ayrılırsam daha kötüleriyle karşılaşmaktan korkuyorum galiba severken bitiremiyeceğim seviyormuyum sevmiyormuyum bilemiyorum demiştim ya ayrılma lafını da bize yakıştıramıyorum..teşekkürlera.s.

katılıyorum arkadaşa

para bitmiş sizde ona karşı olan duygularda bitmiş... parası olunca yeniden seversiniz belki
inat yuzunden ona yardım etmemek ne demek...nasıl sevgi buşakkıdı:1no2:

eğer ki parayı seven bviri olsaydım emin ol evi barkı olan biriyle çıkardım ve hayat kurmak isterdim ben dedim ki nasipse yoktan var ederiz olmazsa bile bi ekmeği ikiye bölüp paylaşacağım bi insan olsun dedim anlıyormusun beni ailem evi barkı yok diye istemedi ben aileme rest çektim hala kızdığın bi nokta varsa yukarları okuyunca beni daha iyi anlıyacaksın emin ol

nişanlınızla aranızdaki problem sadece maddi sanırım...
ama erkekler işsizlik ve parasızlık konusunda
gerçekten kötü olabiliyorlar...
siz daha nişanlısınız ama tehdtler,terkederimler
şimdiden ağzınızdan çıkmış durumda...
bak canım evlilik kolay bir müesese değil,
evleneceğiniz kişiyi çok iyi tanımanız şart,hayatta
herşey bizler için,varlık için de iyi olup,
yokluk olduğunda asıp kesecek mi yani...
çok iyi düşünüp,çok iyi karar vermeniz lazım...
ilişkiizin temeli ne kadar sağlam olursa o kadar güçlü olur,
ama sağlam olmazsa en ufak bir dalga da kumdan kale gibi yıkılır....
hakkınızda hayırlısı olsun...
sevgiler...

nişanlınızla aranızdaki problem sadece maddi sanırım...
ama erkekler işsizlik ve parasızlık konusunda
gerçekten kötü olabiliyorlar...
siz daha nişanlısınız ama tehdtler,terkederimler
şimdiden ağzınızdan çıkmış durumda...
bak canım evlilik kolay bir müesese değil,
evleneceğiniz kişiyi çok iyi tanımanız şart,hayatta
herşey bizler için,varlık için de iyi olup,
yokluk olduğunda asıp kesecek mi yani...
çok iyi düşünüp,çok iyi karar vermeniz lazım...
ilişkiizin temeli ne kadar sağlam olursa o kadar güçlü olur,
ama sağlam olmazsa en ufak bir dalga da kumdan kale gibi yıkılır....
hakkınızda hayırlısı olsun...
sevgiler...

Nişanlımla aramızda ki sorun maddi değil aslında ben maddiyatı sorun etmiyorum ama o maddiyat yüzünden daha sinirli ve agresif oluyor ve en küçük birşeyde patlıyor veya patlıyacak yer arıyor genelde bi annesine rahtlıkla patlıyor bir de bana diğerleriyle oturup dertleşmeyi tercih ediyor kimseye bize bağırdığı kadar rahat bağıramıyor!!! Evet erkekler herşeyin en iyisi olsun istiyorlar eğer birşey istedikleri gibi gitmezse çok sinirli olabiliyorlar.. ve ben evliliğin ne kadar ciddi bir mesele olduğunu biliyorum bildiğim içinde bu yolda ilerlelmelimiyim yoksa burda son vermelimiyim diye size soruyorum ben aşık olduğum için belki bunları göremeyebilrim veya görsem bile aldırmıyabilirim ama siz benden daha farklı şeyleri gördüğünüz kesin ben bu durumdayken beynime hükmedemiyorum hep kalbimden gelen sese kulak asıyorum.. inşallah herşey düzelecek demekten başka birşey bulamıyorum güzel temennilerin için çok teşekkür ediyorum a.s.

Hangi tarafınız doğru ki tutup düzeltelim eğri olanları.
Şu yazdıklarının bir kelimesinin bile elle tutulur tarafı yok be canım:kızgın:
Yani adam seni tehdit ediyor,sana evlendiğinde yaşatacaklarının,burnundan fitil fitil getireceklerinin fragmanını izletiyor,sen hala evlenince beni dövemezsin dedim diyorsun.Yanlış cümle.Bak doğrusu şu:
''Sen daha evlenmeden tehdit savuruyorsan,evlendiğimizde neler yaparsın kimbilir.Aaa bu arada ben seninle evlenmeyeceğim,daha önce bunu söylemiş miydim.Söylemediysem bile dalgınlığıma ver.Hadi bakalım,sepeti koluna...'':nazar:

afedersin de ben buraya yazıyı yazarken ben bizi kınaman için yazmadım dilarem konuşurken lütfen dikkat sanki bağırdığını hissediyorum hangi tarafınız doğru ki demişsin takmıyorum tatlım doğru olan çok yönümüz var ama ben burda bazı mantıklı konuşanalra destek verdim tamam nişanlımın dediği çok doğru bi söz değil ben bunu kabullenemediğim için böyle bir düşünceye sahp oldum bunları doğruluyan bi tarafımmı var daha doğrusu yukarıya o bana böyle dedi bende kabullendim gibi bi yazımı yazıyor ha kabullendiysem şuan böyle bir konu yerine ayrıldım diye bir konu yazardım emin ol normalde özel hayatımı nete döken biri değilim ama bu forumda ki insanları cana yakın gördüğüm için yazdım ve rahatlamak istedim moralimin bozulması için değil karşındakinin bi insan olduğunu unutma hiç bir zaman sanaldasın diye bu kadar rahatta olma ben sanal veya reel insanları incitmemek için elimden geleni yaparım işte benim artı yönüm eksi yönünü ortaya koyduğun için de teşekkürler....

uzun zamandır calıştıgı ve ıyı de para kazandıgı bı ısten bırazda yuzu kızararak atılmış bı ınsan var karsında canım bıraz anlayışlı ol bence onun ne dusundugunu su an anlayamazsın sana karsı sorumlulukları var 3 sene olmus yanı evlılık olması lazım olmamış butun bunları kafasına takıodur sende destek olmamıssın ustune gıtmıssın calışmamak konusunda neden ısrar ettın kı anlamadım herseyı zorlaştırmıssın canım yaa

merhaba kızlar benimde bir derdim var hemde kara kara düşündüreninden!!! kafam çok karışık napıcağımı bilemiyorm 3 senedir nişanlıyım birbirimiz çok severek nişanlandık çok güzel bi işi ve çok güzel bi geliri vardı 8-9 yıldır aynı şirkette çalışıyordu ama taa ki muhasebeye teslim ettiği paralar bilgisayara eksik girilene kadar bu da nişanlımda açık olarak görülnce nişanlım 5 milyar borçlu çıkartıldı sudan yere 2 milyar ödedi şuan da 3 milyar borçlu bus ebeplerden dolayı o işyerinden ayrıldı ve 1 buçuk sene dir çoğu işe atıldı ve hiçbişey yolunda gitmediği için o işleri de bıraktı şimdide bi dediği bidediğini tutmaz bi nişanlıya sahip oldum ozamanlar para denilen şey hayatımızda olduğu için herşeygüllük gülistanlıktı... Ama ne zaman para hayatımızdan yavaş yavaş çıkmaya başladı hayatımızda ne dost kaldı ne de aile işte paranın gücü bizi bile mafetti buaralar sürekli akvga ediyoruz o stresli bir dönemde olduğu için ve hala düzenli bir iş bulamadığı için çok sinirli ve agresif buaraalr herşeyde bana patlıyor tabi benim de suçum yok değil bu zor zamanınd a ona bir kez bile dstek çıkmadım çalışıp borçlarına ortak olmuyorum herşeyi tek başına çalışıp elde etmeye çalışıyor kendi arabasıyla şuan nakliye çekiyor ama zamanın da beni çalıştırmak için zorlamasaydı belki ebnde ona yardımcı oalabilridm bana sürekli çalış çalış diye diye beni iş hayatındn soğuttu bende inatçı bir kızım zaten beni zorluyan kişinin iseğini hayatta yapmam geçmişte bana çok hataları oldu eniştesi yüzünden az kavga etmedik eniştesi bizi ayırmk için elinden geleni yaptı bana bir ton laf saydı nişanlımdan gizli nişanlıma söyledim ben suçlu çıktım taaa ki eniştesi ona büyük bi kazık atana akdar şimdie niştesiyle konuşmuyorlar ama dönüpte bana bir kez bile seni anlamadığım için sana ozamanki yaptıklarım için özür dilerim demedi o emseleyi kapattık ama hala içimde kanıyan bi yara olarak kalmazdı sokağın önünde beni hiç umursamadan kavga eder nişanlım bağırır çağırır bu derece düşüncesiz davranır kimi zaman hatta bazen çok ileri gidip sen evlenince görürsün gibi tehditler bile savurur ben de ona evlenincebana bir tokat bile vurursan seni terkederim ve geri kalan ehrşeyi adaletle konuşursun derim bu lafı dediğim için suçlu da ben olurum tehdit savuran da ama bıçağın iki yüzü var olduğu gibi bizim de kötü günlerimizin yanı sıra çok mutlu olduğumuz günler de var bir dediğimi asla ikiletmez birşey isteyince hemen alır en pahallı hediyelerle gönlümü alır gezmeyi sevmesede beni gezmeye götürür tabi seonra en ebnim çalışmama engel oluyorsun da der beraber yemek yaparız temizliğime kimi zaman ayrdımcı olur kimi zamanda ölsem yorgunluktan kılını kıpırdatmaz o da buaralar öyle olmaya başladı hiç böyel bi insan değildi abisiyle yengesi hiç anlaşamıyorlar abisi hükmünü yenegesine geçirebiliyor ya o da biraz onlara özeniyor galiba aynı taktiği bendede uygulamaya çalışuıyor ama ben inatçı bir kız olduğum için hayatta bana söz dinletemez buaralar da sık sık kavga ediyoruz geçen yine kavga etmiştik babamın yanına gidip babamla bazı şeyleri konuşmuş babam da dün benle konuştu nişanlımın artık bazı huylarını beğenmediğini söyledi eğer varsa birşey inceldiği yerden kopsun kızım dedi babam arkamda ama ben kararsızım seviyrmuyum sevmiyormuyum bilemiyorum kör aşık oldum çıktım eskiden kavgalarımızda haklı ya da haksız olsam bile ben gider gönlünü alırdım şimdi kılımı bile kıpırdtamıyorum hep geliyor bi şekilde gönlümü alyor özür diliyor ama bitimiyor ki bu kavgalar off of çok kötüyüm kızlar yardımcı olun ben mantığımı akybettim kalbimse beni mahkum etti ona onsuz yapabilirmiyim bilmiyorum 3sene boyunca yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi varsa bi yanlışım söyleyin düzelteyim onun da yanlışları var ama ne kadar anlatsam da anlamıyor sizce ne yapabilirim onun için tüm arkadaşlarımı hayatımdan çıkardım sadece ona ait olmak istedim tüm zamanım onla geçsin istedim ama erkeklerde tüm zamanını sevdiği kızla geçirmek istemiyor şimdi konuşacak bi tek dostum yok zaten dost denieln şey de hiç hayatımd aolmamıştı zaten çoğu arkadaşlarım çıkarcıydı çıkarları için arkadaşlık kuruyorlardı şimdi tekrar topladım arkadaşlarımı ama derdimi onalra anlatamam bir tek siz varsınız olaylara uzaktan bakıyorsunuz en iyi cevabı siz verirsiniz sizce uzaktan nasıl gözküyoruz ve ne yapmamız gerekiyor lütfen yardım çok yazılıcak şey var ama anlatsam bitmez sizde sıkılırsınız şimdiden teşekkür ediyorum kızlar cevaplarınız benim için önemli derleşmeye ihtiyacım var zaten :))) :nazar:

Siteminden sonra bir kere daha okudum ve cevabım;

“çoğu işe atıldı ve hiçbişey yolunda gitmediği için o işleri de bıraktı şimdide bi dediği bidediğini tutmaz bi nişanlıya sahip oldum ozamanlar para denilen şey hayatımızda olduğu için herşeygüllük gülistanlıktı...
…en pahallı hediyelerle gönlümü alır…”

sen şimdi para gitti her şey bitti dersen maddiyatçı olarak düşünmemiz normal canım. Biz kafamzdan hikaye uydurmuyoruz ki bize kızıyorsun.
Pahalı hediye bi sevgi ölçütü değildir çünkü

“bu zor zamanınd a ona bir kez bile dstek çıkmadım çalışıp borçlarına ortak olmuyorum herşeyi tek başına çalışıp elde etmeye çalışıyor. beni çalıştırmak için zorlamasaydı belki ebnde ona yardımcı oalabilridm bana sürekli çalış çalış diye diye beni iş hayatındn soğuttu bende inatçı bir kızım zaten beni zorluyan kişinin iseğini hayatta yapmam”

kendin söylemişsin o zor zamanlarında destek olmadıgını. Ve bu zor zamanlarınızda etrafınızda eş dost kalmadıgını. Hiç kimse kalmamışken nişanlısı hayatını paylaşacagı senin dediğin gibi bi ekmegi bölüşecek insan olarak niye inadın ugruna ona yardımdan kaçındın ki,işe girerekmaddi destek sağlayabilirdin bi yandan da manevi olarak onun elinden tutabilirdin. Ama bunların hiç birini yapmamış gibi bi hava sezdim.

Sonra eskiden eniştesi yüzünden yaşadıklarınızı anlatmışsınız. Burada heralde onun suçlu oldugunu göstermeye çalışmışsınız ama geçmiş geçmişte kalmıştır. Sürekli üstlerindeki tozları kaldırarak yol alamazsınız. Bi şekilde özür dilese de silemese de gitmiş bitmiş o konu. Ne kadar kırılsanızda eski defteri açmak dogru değil zamanında söyleseydiniz bunları nişanlınıza

“sokağın önünde beni hiç umursamadan kavga eder nişanlım bağırır çağırır bu derece düşüncesiz davranır kimi zaman hatta bazen çok ileri gidip sen evlenince görürsün gibi tehditler bile savurur ben de ona evlenincebana bir tokat bile vurursan seni terk ederim…”
ha bak buna ciddi bi sorun derim çünkü saygı yok ne sende ne de onda. Evlenmeden önce tehditler…başlamadan biten bi evlilik derim,

“bi yanlışım söyleyin düzelteyim onun da yanlışları var ama ne kadar anlatsam da anlamıyor sizce ne yapabilirim onun için tüm arkadaşlarımı hayatımdan çıkardım sadece ona ait olmak istedim tüm zamanım onla geçsin istedim ama erkeklerde tüm zamanını sevdiği kızla geçirmek istemiyor şimdi konuşacak bi tek dostum yok zaten dost denieln şey de hiç hayatımd aolmamıştı zaten çoğu arkadaşlarım çıkarcıydı çıkarları için arkadaşlık kuruyorlardı”

Onun için tum arkadaşlarınızı terk etmeniz hatanız. Ömrünüz boyunca onu hayatınızın merkezine koyamayacagınız bir gerçek çünkü. Onun için bi yandan nişanlınızla ilgilenirken diğer yandan eski arkadaşlıklarınızı canlandırmaya çalışın veya yeni dostluklar edinin.
Başka bi boyut bu dunyada herkes çıkarlı sever,istisnalarda vardır elbet ama “ben çıkarsız arkadaşlık isterim “ diye yırtarsan kendiniarkadaşsız kalırsın.

Ve son nişanlın için; hayatta inişler oldugu kadar çıkışlarda var… yaşanılan her şeyin bir sebebi var hepsi bir imtihan.. bu zorlukların üstesinden gelmek için etrafımızdaki insanların destegine ihtiyacımız var kimi zaman maddi kimi zaman manevi kimi zaman da hem maddi hem manevi
Oturun nişanlınızla konuşun… senin sıkıntıların oldugunu biliyorum ve bende sana bu süreçte destek olmak istiyorum.. bu gunlerde gececek ama tek başına atlatmak zor, ben seni bu halde gördükçe üzülüyorum… vs kendi düşüncelerinizi aktarın

Son bir şey , yazdıklarınızı anlamamızda sanırım noktalama işaretleri eksikliklerinin payı var, heyacandan unutmuşsunuzdur belki ama biraz dikkat edersek anlatmak istediklerinizi daha kolay anlayabiliriz

uzun zamandır calıştıgı ve ıyı de para kazandıgı bı ısten bırazda yuzu kızararak atılmış bı ınsan var karsında canım bıraz anlayışlı ol bence onun ne dusundugunu su an anlayamazsın sana karsı sorumlulukları var 3 sene olmus yanı evlılık olması lazım olmamış butun bunları kafasına takıodur sende destek olmamıssın ustune gıtmıssın calışmamak konusunda neden ısrar ettın kı anlamadım herseyı zorlaştırmıssın canım yaa

uzun zamandır çalıştığı bir işti burası doğru ama o atılmadı kendisi çıktı. Çünkü bu çalınan paraların ardı arkası kesilmiyordu ve nişanlımın Hesabında açık çıkıyordu "yeter artık" dedi ve snelerce emek harcayıp karşılığını bulamadığı işyerinden ayrıldı. üstüne üstlük eyni yöneticiler gelince ezmeye çalıştılar nişanlım rahat çalışmayı seven bi insan.. msesajın gerçekten beni çok iyi anladığını gösteriyor söylediklerin mantıklı bende bunu dieğr mesajlarımda da belirttim benim hatam dedim çalışıp ona maddi destekte vermedim üzülüyorum buna ama yukarıyı tekrar okursanız çalışmamamın sebebi var bende fobi gibi bieşey var ilk iş günü kendimi yeterince gösterremiyorum heyecan aypıyorum günlerce uykusuz kalıyorum o sıra bi insanla iletişime bile geçemiyorum kekeme oluyorum evet komik bi durum ama napabilirim bi türlü kurtulamıyorum bu durumdan ilk iş günü kendimi gösteremiyorum ve düşünün patronlarınız ve etrafınızdakiler sizi izliyor. bu böyle nerdeyse 1 ay oluyor 1 ay ssonra alışıyorum ehrşey yoluna giriyor ama bilirsiniz yeni girdiğiniz bi işte 15 gün izlenirsiniz... Nişanlıma söyledim bunu ama yine de baskı yaptı bir süre yardım etmemi istedi çünkü onun ailesi hiç destek çıkmıyor herşeyi kendi halletmeye çalışıyor. Ama ben bu lanet olası fobimden kurtulamıyorum anlıyormusunuz...

Adam size baskı yapmış ona yardım etmeniz için.
Zorla yapmışsınız işte ailesi ona destek olmuyor diye.
Ayrılık lafınıda bize yakıştıramıyorum demişsiniz daha kötüleriyle karşılaşırsam diye.
Bir anda değişmiş sevgiliniz ve şuandada bana pek iyi biriymiş gibi gelmedi.
Sevgiliyken baskı yapan adam evlenince neler yapmaz ya.
Hala evlenmeyi düşünüyorsanız siz bilirsiniz.

uzun zamandır çalıştığı bir işti burası doğru ama o atılmadı kendisi çıktı. Çünkü bu çalınan paraların ardı arkası kesilmiyordu ve nişanlımın Hesabında açık çıkıyordu "yeter artık" dedi ve snelerce emek harcayıp karşılığını bulamadığı işyerinden ayrıldı. üstüne üstlük eyni yöneticiler gelince ezmeye çalıştılar nişanlım rahat çalışmayı seven bi insan.. msesajın gerçekten beni çok iyi anladığını gösteriyor söylediklerin mantıklı bende bunu dieğr mesajlarımda da belirttim benim hatam dedim çalışıp ona maddi destekte vermedim üzülüyorum buna ama yukarıyı tekrar okursanız çalışmamamın sebebi var bende fobi gibi bieşey var ilk iş günü kendimi yeterince gösterremiyorum heyecan aypıyorum günlerce uykusuz kalıyorum o sıra bi insanla iletişime bile geçemiyorum kekeme oluyorum evet komik bi durum ama napabilirim bi türlü kurtulamıyorum bu durumdan ilk iş günü kendimi gösteremiyorum ve düşünün patronlarınız ve etrafınızdakiler sizi izliyor. bu böyle nerdeyse 1 ay oluyor 1 ay ssonra alışıyorum ehrşey yoluna giriyor ama bilirsiniz yeni girdiğiniz bi işte 15 gün izlenirsiniz... Nişanlıma söyledim bunu ama yine de baskı yaptı bir süre yardım etmemi istedi çünkü onun ailesi hiç destek çıkmıyor herşeyi kendi halletmeye çalışıyor. Ama ben bu lanet olası fobimden kurtulamıyorum anlıyormusunuz...

hımm anladım canım sosyal fobi sanırım ..basaramamaktan korkuosun galıba ama öyle dusunme kımler kımler calışıo sen mı yapamıycan etrafını sallama kendını ısıne ver hem her yerde patronlar ızlemez kı onların bı suru ısı gucu var dıger calışanlarda bosver ızlesınler nolacak onların ne dusundugu senı alakadar bıle etmemelı sonucta ekmek parası bu ...

X