hamilelikte göbek çatlakları için ne kullanmalı?

blutdruck

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2009
42
2
kızlar ben hamileliğimin çok başındayım,daha bir aylık,tecrübeli anne adaylarından ya da bilgi sahibi olanlardan cevap almayı umuyorum.bebek büyüdükçe göbekte büyüyecek o gerginlik için,çatlaklar için ne kullanmayı önerirsiniz,haber bekliyorum:CüvCüv:

her gün 3 kez düzenli olarak kullanmama ragmen 37. haftamda çatladım ve kremlerimi eşim amerikadan getirmişti 15 kilo almıştım doktora göre de normaldi ama bünyen müsaitse çatlıyosun ben o kadar uğraşmama ragmen çatladım birazda bünye meselesi benim annem hiç çatlamamış ama ben çatladım krem kullanacaksan bacaklarına sürmeyide ihmal etme

gorumcem badem yagı yada kakao yagı kullandı galıba tam emın degılım.2. ayda basladı kullanmaya ve hıc bır tane bıle catlagı yok.ogreneyım haber verırım yarın.

öncelikle genetik diye biliyorum.annemle ablam 2 doğum yaptı ikisinde de çatlak yok.ben de 35.haftamdayım.şu ana kadar çatlağım yok ama aycann ın yazdıkları moralimi bozdu açıkçaksı:KK43:( ben başından beri bol su içiyorum,niveanın bebe yağı ile Liearac diye bi krem kullanıyorum.

cilt yapısıyla alakalı sanırım çatlaklar.. benim annemin karnı harita gibi ama ben maşallah 37. haftamı bitireceğim çatlak falan yok..

Ama yinede düzenli olarak bebe yağı sürmeye gayret ediyorum birde nemlendirici vucüt losyonu belki bunlar da önlemiş olabilir benim çatlaklarımın olmamasını..

tatlı badem yagı kullanılıyor dıye duymustum göguzlerıne de surersen iyi olurmu gögus uçları için iyiyimiş

arkadasım benimde ikinci hamileliğim ilkinde çatlamadım bebe yağı kullandım şimdide 24 haftalığım daha catlak yok, bende gabbananın dediği gibi bebe yağı ve lierac kullanıyorum bakalım ne olucaz ilerleyen günlerde.

ne zaman başladınız kullanmaya bebe yağının markası ne?
bide lierac ne onu hiç duymamıştım
aydınlatırsanız sevinirim

canım çatlaklar genetik eğer annende varsa ne yaparsan yap çatlayacaksın.ama en aza indirmenin yolları var sadece günde en az 2 litre su iç.badem yağı,kakao yağı,bebek yağı faydalı oluyor birde benim doktorum lierac diye bir krem verdi.aklıma gelince kullanıyorum

lierac krem canım eczaneden alabilirsin yaklaşık 65 milyon.bebek yağının markası önemli değil istediğin zaman başla zararı yok duştan sonra kullanırsan daha faydalı.birde hergün duş almaya çalış

65 TL mi?üzgünüm ama sizi orda kazıklıyolar sanırım.9 aydır alıyorum Liearac
izmirde 48 tl.bi söyleyn bence aldığınız eczaneye.

canım bende bugün aldığım yere gittim lierac 48 tl bende 48 tl ye alıyorum bugünde sordum zam geldimi diye fiyatı aynıydı.eczane bana 110 tl demişti.

canım bebe yağı nivea kullanıyorum lieracta catlaklar için jel çok iyi dedi arkadasım kullandı hiç çatlağı yok bende burdanda okuduğum kadarıyla aldım bakalım ama şu kakao yağı ve diğer yağları karıstırıp sürüyolar onuda bi denicem.:CüvCüv:

kızlar bende 1,aylık hamişim daha bende başlıyımmı hiç deneyımım yokk.lierac dedıgınız ilaç recetesız demı harıcen kullanbilirim.hemen başlayayımmı.birde bu yagları ilaçacı nasıl kullanacagım onuda tarıf edermısınız.gögüslerım cok küçük değil iyice buyumelerınden korkuyorummm bunun için çözüm varmı sanırım yoktur.gecen nette gögüs sıkılıştırıcı gördumde hamilelıkte bakım ürünlerı arasında .cevap beklıyorum olmadı bende alayım.dr bunla alakalı bişey demedi suan küçük bir yerde otrdugum için burdakıler buyukşehır gibi bilinçli değil sanırsam

ben dalinin bebe yağını kullanıyorum aloe veralı nemlendiricili onu sürekli bile kullanmıyorum üstelik ve işe yarıyor.

kızlar bende 1,aylık hamişim daha bende başlıyımmı hiç deneyımım yokk.lierac dedıgınız ilaç recetesız demı harıcen kullanbilirim.hemen başlayayımmı.birde bu yagları ilaçacı nasıl kullanacagım onuda tarıf edermısınız.gögüslerım cok küçük değil iyice buyumelerınden korkuyorummm bunun için çözüm varmı sanırım yoktur.gecen nette gögüs sıkılıştırıcı gördumde hamilelıkte bakım ürünlerı arasında .cevap beklıyorum olmadı bende alayım.dr bunla alakalı bişey demedi suan küçük bir yerde otrdugum için burdakıler buyukşehır gibi bilinçli değil sanırsam

Bence 1 ay çok erken başlamak için ama cildin kuruysa başla tabi.ben 3.ayda başlamıştım.Liearac ilaç değil reçetesiz alabilirsin.o bi krem jel şeklinde.çok buyuk olmadıpı için 75 lik sanırım ben sabah bebe yağı suruyosam akşam onu sürüyorum.hafifi hafif masaj yaparak karnıma göğüslerime kalçama sürüyorum.ama önümüz yaz tabi cildin iyice kurur,en azından bebe yağı al başla bence bi de bol bol su iç.:içelim:

kızlar bilgileriniz için çok teşekkür ederim bende bebe yağına hemen başlıcam,1aylık hamileyim ben de,liearac a ise 1-2 ay sonra başlayacağım,çok saolun kızlar

kızlar bende nivea badem yagı özlü bebe yagı kullanıyorum bırde pregnacare fıyatı 20tl. liearac bana pahalı geldı ist da 60tl. baska yerde bılemem bırde 100ml. cabuk bıtıyormus arkadasım ılk gebelıgınde liearac kullanmıs catlagı cok az varmıs tabı duzenlı kullansaydım oda olmazdı dıyor sımdı hamıle doguma da az kaldı liearac pahalı oldugu ıcın pregnacare kullanmaya baslamıs catlagım olmadı dıyor eskı catları harıcınde inş bende de olmaz.

lierac kazık ve hemn bıtıo..bn bebek yag srdum karnmda bısııı yok ama bck içim çatladııııısenağlamaönmlı oln nmlı tutmk brazda genetık tabeee..hihoyyyt

X