Bebek Beslenmesi pişik için öneri...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yasadur2002

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2009
9
1
42
pişik
selam bayanlar,
5.5 aylık kızım,doğduğundan beri pamuk ve su ile popotemizliği yapmama rağmen,
pişik olmuş-tu,
ne yaparsam yapayım da,
geçiremedim bi türlü(bu sitedeki tüm öneriler de dahil:)
doktorumuzun verdiği kremin de(travazol) çok faydasını görmedik,
trsdy,hametan,bepanten...v.s.
özetleeee,
yani sonrasındaaa,
mustela pişik tedavi edici kremi denedim(dışı yeşil olanı)
biraz pahalı olduğu için
iyi gelmezse diye tereddütle aldım,
amaa,
çok memnun kaldım,
şiddetle tavsiye ederim,
tabi her ürün her bebeğe iyi gelmiyo ama,
ben mustela'dan çok memnun kaldım,
zaten diğer tüm ürünleri de harika,
şampuanı,
nemlendiricisi,
biraz pahalı ama,
bebeğim için değer...
onun için çalışmıyomuyuz de mi ama:)
selamlarrr

bizim de 1 ay sürdü pişik sorunu! her türlü krem denedim 1 geçti 1 tekrarladı, saf zeytinyağıda kullandım. nispeten iyi geldi ama ara ara tekrarladı. dr en son hametan ve trosyd verdi, karıştırıp sür dedi. kullandık, memnun kaldım, pişik geçti.rahatladık! ben de tavsiye ederim.

Son düzenleme:
valla bende hemen hemen hepsini kullandım ama zeytinyağı gibisi yok.acayip iyi geliyor tavsiye ederim.

bende oksitin kullandım çokm ama çoook memnun kaldım eczanelerde satılıyor kızarıklığıu anında alıyor hiç pişik problemimiz olmadı şükür

bizimkini de sadece travazol geçiriyor. akşam sürüyorum sabaha hafif pembelik ya kalıyo ya da kalmıyo hepsi geçiyo tavsiye ederim

merhaba kızım 9 aylık ama daha hiç pişik sorunu yaşamadım çok şükür
dodugundan beri unibaby ıslak mendil kullanıyorum ve sebamedin bebek kremini kullanıyorum her alt açmada sürüyorum

ben kizim dogdugundan beri penatenin pisik kremini kullaniyorum hic pisik olmadik cok sükür.canim sende her altini actiginda sür özellikle banyodan sonra..

yaa adını bilemiyorum şimdi ama göçmen pazarlarında satılan küçük yuvarlak kapta mavi üzerine beyaz yazılı bi krem var
onun çok çok iyi olduğunu duyardım hep
kii yakınlarım da hep kullandılar onu bebeklerinde
kremin üzerinde bulgarca yazı var adı bulgarca bi ad o yüzden bilemiyorum
ama göçmen pazarına gidip tarif edince anlarlar heralde

bende hametan kullanıyorum çok memnun kaldım
bazende özellikle poposuna zeytinyağı sürüyorum kaka yaparken canı acımıyo

travozol ben de cok kullandım trosyd bi de ama kortizonlu olabilir onlar emin değilim.ama mantar kremi sonucta.kazık kadar insanlar da kullanıyo.bi de bebişlerimize veriyorlar.
fazla kortizonlu krem kullanınca bi zarar veriyormuş,adını unuttum pediatri sitesinde okumuştum.kahverengimsi görüntü oluşturuyormuş.bizimkinde hafif olmuş sanki.
bepanthen kullanıyorum ben de sıklıkla.inşallah sorun olmaz.

X