Büyüye, Nazara inanlar buraya ...

burcuburcu20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
35
0
nazara ınanıyorum..buyuye ınanıyomuyum ınanmıyomuyum bende bılmıyorumm benı aydınlatırsanız sewınırım :nazar:
buyu yapılmıs ınsan nasıl bellı olur?

canım ark fıkrıydı bu o ısyerınden dolayı gıremıyo benden rıca ettı
kendısı 1 yıldır ewlı bazen soguk oluyo bazen cok sıcak dıyo bazen haftada 1 defa bazen ayda 2 defa ılsıkıye gırıyolarmıs acaba buyu mu war nazarmı olduk dıyo kendılerı
sızlerle paylasmak ıstedım bende noktalayamadım bı turlu

kendısı 1 yıldır ewlı bazen soguk oluyo bazen cok sıcak dıyo bazen haftada 1 defa bazen ayda 2 defa ılsıkıye gırıyolarmıs acaba buyu mu war nazarmı olduk dıyo kendılerı

Canımcım, arkadaşın büyüye yükleneceğine öncelikle insanların her saatinin bir olamayacağını, evlilikte sorunlar olabileceğini, her zaman canım cicim olmayacağını, belkide kendi yaptıkları hatalardan sorunlar yaşayıp yaşamadıklarını bir gözden geçirsin.
Sorun olur olmaz hemen büyü var deyip sırtımızdan yük atmak saçmalık olur. İlişki sayısı ona az geliyor olabilir ama eşine normal geliyordur. Şimdi böyle bir açıklama varken neden büyü yapıldı diye tırmalanır anlamam.
Önce kendimize, sonra karşımızdakine bakıcaz ve Allah'tan başkasına güvenmeyip, ona sığınacağız.

İslam'da Büyü'nün Hükmü

İslam'da Büyü'nün Hükmü
Sihir, bedenlere vede gönüllere tesir eden, İnsanı hasta yapan, hatta öldüren, karı ile koca arasını açan bazı düzenlerdir. Bunun Türkçe karşılığı "Büyü" dür.

Büyü vardır, yani tesir edebilir. Ancak haramdır. İmlam büyü ve büyücülüğü yasaklamıştır. Büyü öğrenenler hakkında Kura'an-ı Kerim şöyle buyurur:

"Kendilerine zarar verecek, faydalı olmayacak şeyleri öğreniyorlar." (88)

Allah Resulü, aralarında şirkinde bulunduğu yedi büyük günah arasında büyü yapmayı da saymıştır.(89)

Büyünün islami hükmü şöyle verilmiştir: Eğer yapılan büyü imanın şartlarından birini inkar etmek varsa o büyü küfrü gerektirir. Yoksa gerektirmez. Mesela birisi, büyücülerin herşeyi yapabileceğine inanırsa, Alla'a şirk koştuğunda kâfir olur. Allah Muhafaza.

Eğer ölüm veya hasta etme veya karı ile koca arasını açma sıhri yaparsa fasık olur. Bazı müctehitlere göre her ikisi de öldürür.

Kur'an-ı Kerim ve peygamberimizin hadislerinden bazı şeyler okuyarak yapılmış büyüleri bozmak câizdir. Allah Resullüne yapılan büyü felak ve nas süreleri okunarak bozulmuştur.(90)

Bazı Büyüler göz boyamaktan ibarettir. hokkabazlıktır.Bunların gerçek bir yanı yoktur. Bazı büyüler ise insanı gerçekten etkiler. Bu ikinci tip büyü ile meşkul olan büyücülerin yaptıkları zındıklıktır. Bunun için mutlaka dünyada cezalandırılmaları gerekir.

Kur'an-ı Kerim, bize büyücülerin şerrinden Allah'a sığınmamızı öğretmiş ve bu konuda şöyle buyurmuştur. "Düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden Allah'a sığınırım de."(91)

Kaynak;

(88 Bakara Suresi:102)
(89 Buhari, Vesaye;23)
(90 Medariku'- Tenzil Felak Suresi)
(91 Felak Suresi; 4)

]Nazar, nazar boncuğu ve muska;
Nazar, bakış, göz değmesi demektir. Allah Resulü, "Nazar haktır" buyuruyor(92) Yani bazı insanların bakışlarının maddi ve manevi yapıları üzerinde olumsuz etkiler yapması bir gerçektir.
Bundan Allah'a sığınılmalıdır. Yine Allah Resulü; Eğer kaderi geride bırakabilecek bir şey varsa o da gözdür." buyurmuştur.(93)

Ancak nazar değmesi diye insanlara veya herhangi bir eşyaya boncuk, nazarlık takmak caiz değildir. Bunar cahiliyet devrinden kalma adetlerdir. Allah Resulü buyuruyor; "Muska ve büyü şirktir."(94) On kişilik bir hey'et biat etmek üzere Allah Resulünün huzurna gelmişlerdi

Dokuz tanesi biatını yapmıştı. Onuncusu geldiğinde Allah Resulü elini ona vermemişti. Sebebi sorulduğunda,"O'nun kolunda muska vardır." demişti.Bunun üzerine o adam, kolundaki muskayı parçalamış. Sonra biat etmesi için peygamberimiz elini uzatmış ve şöyle buyurmuştur. "Muska asan şirk koşmuş olur."(59) Yani muska asıpta kalbini ona bağlayan şirk koşmuş olur.

Allah Resulü bir adamın pazusun da altın bir bilezik görmüş. Onu kınayan bir dille: "Bu da ne?" diye sormuş. Adam "Omuzumdaki bir hastalıktan dolayı takıyorum" deyince kendisine şu cevabı vermiş. "Aman bu bilezik, senin hastalığını dahada arttıracaktır.Çıkar, at Eğer bu senin üzerindeyken ölecek olursan ebediyyen iflah olmazsın."(96)

İbrahim en-Nehai şöyle diyor; "Sahabiler,Kur'an ayetlerinden olsa bile muskaları hoşkarşılamazdı. Ancak Allah Resulünün göz değmesine, zehirli hayvan sokmasına, nemle denen yaralardan meydana gelen kurtlara karşı yalnız okumaya ruhsat verdiğine dair rivayetler mevcuttur."(97) Hz. Aişe diyor ki; Allah Resulü göz değmesine karşılık okumayı bana emrederdi."(98)

İnsan ve cin göz değmesine karşı peygamberimiz, felak ve nas surelerini okuyup kendine üflediği rivayet edilmiştir.(99) Allah Resulü, Çeşitli hastalıkları okuyarak tedavi etmiştir.(100)

O şöyle derdi; "Allah hiçbir dert göndermemiş ki, dermanınıda göndermesin."(101)

Kur'an Ayetleri peygamberimizin yaptığı dua ve zikirlerle hasta okumanın caiz hatta sünnet olduğu hususunda icma vardır. (104)Kamil Miras da şöyle söyler; "Şer'an haram olan nefes, üfürükçülerin ve cinlerin emrinde olduğu iddia eden cincilerin nefesidir."(105)

Muska, boncuk tamka, arabalara, binalara kemik, biber veya göz değmesine mani olacağı inancıyla birşey asmak, kurşun dökmek haramdır."(106)

Muska, eğer tılsım gibi şeylerden olursa caiz değildir.(107) Şayet Kur'an'dan bazı ayetler ve Resulullah'ın bazı dualarından olursa caiz olduğunu söyleyenlerde vardır.(108) Ancak üzerinde muska olarak Kur'an ayetlerini taşıyan kişi tuvalete girebilir, cünüp olabili, kadın adet halinde olabilir. İşte bu sebeplerden dolayı muska taşımamak en doğru yol olur. Allah Resulünün sünnetinden ayetleri akuyarak tedavi etmek vardır, fakat muska kesinlikle yoktur. O, muskaya müsade etmemiştir.(109)

Kaynak;

(93 Tirmizi)
(94 Ebu Davut)
(95 Ahmet bin Hnbel)
(96 Ahmed bin Hanbel)
(97 Buhari)
(98 Buhari)
(99 İbn-i Mace)
(100 Buhari)
(101 Buhari)
(102 Umdetu-l Kari)
(103 Ebu Davud)
(104 Neylu'l-Evtar)
(105 Tecrid-i Sarih)
(106 İbn-i Abidin)
(107 Ebu Dabud)
(108 Davudoğlu, Müslim,selam)
(109 Ahmet bin Hanbel)

Not= Büyü'den korunmak için Allah Resulünün bize bildirdiği Felak ve Nas Surelerini çok okuyalım Ay'da binlere yakın salavat çekelim...Evinizde Büyü olduğundan şüphe duyar bulursanız. O evdeki Bereketin artması cin ve şeytanların kovulması için Bakara Suresinin ilk Ayetini bol bol okuyun.

yok be anacım,insanların kendileri ve yaşamlarında tonla sorunlar meydana geliyor..her bişeyi büyüye ,ona buna bağlamamak lazım...

Böyle şeyler düşünüpte,enerjini aşağıya çekme canım
Güçlü olduğun sürece sana kimse zarar veremez.
Rahatlamak istiyorsanda Ayetel Kürsi ve felak surelerini oku,rabbim sana sığınıyorum de
Hiç bişeycik olmaz.

Böyle şeyler düşünüpte,enerjini aşağıya çekme canım
Güçlü olduğun sürece sana kimse zarar veremez.
Rahatlamak istiyorsanda Ayetel Kürsi ve felak surelerini oku,rabbim sana sığınıyorum de
Hiç bişeycik olmaz.

hayatım ilk cümleni açıklarmısın,bilgilenelim...enerjini açığa çekme demişsin ya ,o işte..

haftada 1 ya da iki haftada bir ilişkiye girilmesinin sebebi büyüden başka nedenlerde olabilir.
ayrıca nasıl nazar değer ki böyle bir konuda.
biz hergün birlikte oluyoruz diye anlatılıp da mı nazar değdirilir.

neyse ben sosyolojik yaklaşayım.
belki yorgun olurlar, belki kafalarında sorun vardır, belki canı sıkkındır.
belki cinsel bi sorun vardır ortada.
büyüden önce bunlar gözden geçirilmeli bence.

hatta hiçbir sorun olmayabilir de yani..
haftada bir ilişki cinsel sorun değil ki.

canım cinsel soğukluk yahut eşler arası anlaşmazlığı neden hemen büyüye bağlarlar anlamış değilim olabilir her böğle olan büyülümü dicez ozaman ..
çok saçma kusura bakma canım ama bu kadar zayıf olmayın hemen herşeyi büyüye bağlamayın kendinizde sorun arayın ve çözemiyorsanız dr. gidin...

X