Kekler - Pastalar Eti Puf Pastası (Resimli)

çok güzel gözüküyo benim çocuklara yapmam lazım budan..
çokta basit zahmeti yok ..
muhahakak jelatin alıp denemeliyim..
eline koluna sağlık canım..

Afiyet olsun çok sağol gülüm..
Evet bilhassa çocuklar çok seviyorlar:)
jelatin alırken beef gelatin almaya özen gösterirsek güzel olur inşallah.
ayrıca balık jelatini yani agar da süper oluyor hem çok daha rahat kullanabiliriz arkadaşlar

libim ben simdi agar jelatini bldum tarifi denicemde ,tabi jelatimi yetersiz alinca yapicam
hani yapilista 1 bardak ilk suya toz jelatini atip karistiriyoruz
ve sonra bunun hepsini katip karistiriyoruzya, ozaman bu ilk su, krem santiy ve yumurta beyazini kopugunu sondurmezmi anam hem su hemde ilik olunca aklima takildi sorum dedim

Canım ben ılık su mu yazmışım yoksa
hayır sıcak suda hatta kaynar suda eritiyoruz jelatini ılık suda hemen donar pelteleşir kullanamayız
sıcak suda açıp biraz ılıtınca
krem şanti ve yumurta aklarına katıyoruz
hayır söndürmüyor gülüm

maşallah ya ben sana eline sağlık yazmaktan bıkmayacağım.tariflerini deniyorum hepsi nefisss

maşallah ya ben sana eline sağlık yazmaktan bıkmayacağım.tariflerini deniyorum hepsi nefisss

:kedi:
Allah razı olsun gülüm
Çok teşekkür ediyorum
elleriniz gönlünüz dert görmesin
bütün yorumlara cevap yazamıyorum gözümden kaçanlar oluyor arkadaşlar küsmesin sakın inanın görmüyorum bazılarınımafoldumben

Herkese hayırlı günler

yaa ben bi parmağımı sokmak istiyom onun içine-tatlicadiarzu-mıncırrmak istiyom böyle elimde iyice sıkıp parmaklarımın arasından çıksın istiyom-tatlicadiarzu-deliyim galbakaydirigubbakcemile3

ayy harika görünüyor ama ben jelatin bulamam tr ye gidince bakayim bari:KK43:( ellerinize saglik annenizinde sizinde masallah harikasiniz

libis en sonunda yapcem yapcem diye diye yaptim vallahihoyyythihoyyyt
az once bitrdim dolaba koydum bakalim sabah nasil olcak sonuc ,hep birlikte gorcez:lepi:ben malzemelerin yarisini yaptim ,cunku jelatin azdi ,daha gidipte alamadim zaten biliyosun bizim evdede fazla yenmiyo, yari yaptigim iyi oldu

ya yaparken bi korktum dedim gitti malzemeler olmucak:1shok:
hani sicak suyla jelatini karistiriyoruzya, benim toplam 16 gr jelatin ,yarim bardak su koydum hemenn bi karistirmada koyulasti muhallebi gibi oldu korktum :1shok:ya bu boyle koyulascakmiydi diye, artik ilimasini falan beklemeden hemen kattim kopuklerin icine, eyvah dedim sicakya kopuk erimesin:bbo:,neysem sag saglim ortaya guzel bisey ciktida, onemli olan sabahi beklemek guzel doncakmi bakalim:nazar:
resimlerinde biraz simdi cektim birazinda sabah cekereim
bide yarin piknigimiz var iyi olursa oryada goturcem ,kesin nasil yaptin diye sorar yemek kursundakiler:lepi:, artik derim bi libi arkidis var saolsun diye:eek:Şeniz

yaa ben bi parmağımı sokmak istiyom onun içine-tatlicadiarzu-mıncırrmak istiyom böyle elimde iyice sıkıp parmaklarımın arasından çıksın istiyom-tatlicadiarzu-deliyim galbakaydirigubbakcemile3
:roflol: tüüübe tüübe kaydirigubbakcemile3 çok yaşa sen.
ayy harika görünüyor ama ben jelatin bulamam tr ye gidince bakayim bari:KK43:( ellerinize saglik annenizinde sizinde masallah harikasiniz
Çok teşekkürler agar agar bulabilirseniz o da olur BİTKİSEL jelatin..
libis en sonunda yapcem yapcem diye diye yaptim vallahihoyyythihoyyyt
az once bitrdim dolaba koydum bakalim sabah nasil olcak sonuc ,hep birlikte gorcez:lepi:ben malzemelerin yarisini yaptim ,cunku jelatin azdi ,daha gidipte alamadim zaten biliyosun bizim evdede fazla yenmiyo, yari yaptigim iyi oldu

ya yaparken bi korktum dedim gitti malzemeler olmucak:1shok:
hani sicak suyla jelatini karistiriyoruzya, benim toplam 16 gr jelatin ,yarim bardak su koydum hemenn bi karistirmada koyulasti muhallebi gibi oldu korktum :1shok:ya bu boyle koyulascakmiydi diye, artik ilimasini falan beklemeden hemen kattim kopuklerin icine, eyvah dedim sicakya kopuk erimesin:bbo:,neysem sag saglim ortaya guzel bisey ciktida, onemli olan sabahi beklemek guzel doncakmi bakalim:nazar:
resimlerinde biraz simdi cektim birazinda sabah cekereim
bide yarin piknigimiz var iyi olursa oryada goturcem ,kesin nasil yaptin diye sorar yemek kursundakiler:lepi:, artik derim bi libi arkidis var saolsun diye:eek:Şeniz
:kedi:
Ellerine sağlık ..Ben bayıldım senin eti pufuna da kaydirigubbakcemile2

bende çok severim bu tarz tadları çok güzel görünüyor. ellerine sağlık
Afiyet olsun:kedi:
ya ben bu jelatın deyınce urperdım bırden nerden bulucam kı

Sizler için jelatin in yerini tutabilecek formuller deniyorum son günlerde..
Çok çok yakında..

-opuyorumnanaktan

libis dun yemek kursunda toplanti vardi oyle konusmaya gittik ,hcamiz evden bize hani kup varya bardak icinde onlardan yapmis dagitti yiyin diye, ben tam yicemtim ,kadin saydi icinde neler oldugunu ,jelatin diyince aaa demdim ben yiyemem aslinda onlarda benim yemedigimi biliyodu, cok ozur diledi ben unuttum senin yemedigini ,unutmasaydim sana bisey yapardim dedi, olsun onemli degildide tam son anda yemekten kurtuldum cvalla, iste bu avrupada her onunegeleni yemiceksin :) :) ,normalde yememde hani hocamizin yaptigi ve aklima gelmedi jelatinli olabilcegi, dedi keske sana agar agar alsaydim diye, ama olsun sonucta cok ozur diledi, cok saygi duyuyolar

Sempatik,evet bu konuda kesinlikle çok haklısın.
Aslında hoşgörü herşeyin temelidir.Birbirimizi saygı duyduğumuz müddetçe varız hep bu görüşü savunurum.
Okul zamanlarımda ,yeme içme ve genel duruşumuzdaki aynı saygıyı derin bir muhabbetle görmüştük hocalarımızdan onlara bu yüzden müteşekkirim.

Suskunşeker,hayvansal jelatin iki türlü üretiliyor.Birisi bizim etinden sütünden helal olarak faydalanabileceğimiz diğeri ise dinimizce uygun olmayan türden ayrıntılı bilgi için nete jelatin yazarak araştırabilirsiniz.

Burada Helal beef gelatin etiketi ile satılıyor bunlar,çok dikkat ediliyor.
Türkiye de ise yakın zamanda helal jelatin üretimine başlanacakmış.
Malezya dan getirilenler de helal - inşallah.

Bitkisel jelatin kullanmak istiyorsanız ki en sağlamı budur
agar-agar ismi ile Migros Carrefour gibi büyük marketler veya gurme shoplarda bulabilirsiniz.

Libosuuuuuuuuum tekrar dondum araniza:1hug:
Tarifleri gozden geciriyordum amaniiin dedim libi yine yapmis yapacagini opuyorumnanaktan
Trden gelirken bende jelatin aldim fakaaat hammaddesini sormayi unuttum kaydirigubbakcemile
Dolayisiyla copeee :gitme: Internetten arastirdim beef gelatin buldum bakalim..
Gorusmek uzere kusum,optum cok cok opuyorumnanaktan

X