Mutfak Dekorasyonu MUTFAK TEZGAHI için resimler lütfen

potitom

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2008
148
26
Hanımlar bu benim mutfağım.tezgah ve arataşları için örnek bir resim gönderiyorum.yorumlarınızı ve resimlerinizi gönderin lütfen

bu da örnek resim

bir Beşiktaşlı olarak bu renklere bayılıyorum zaten, hayalimdeki mutfak diyebilirim, muhteşem olacak bence..

turkuaznerozimbawe%284%29.jpg

granit_mutfak_4.jpg

granit_mutfak_12.jpg

DSC06815.JPG

teşekkür ederim radika. siyah tezgah olana bayıldım.grili olan da güzelmiş.sanırım ikisi de granit.dün arkadaşımdan bir şey duydum.granit sararma yapıomuş.senin bu konuda bir bilgin var mı?

Granit kesinlikle daha dayanıklı ve uzun ömürlü.Ama temizliğini yaparken belli ürüneri kullanman gerekiyormuş.Cilasını bozup matlaştırabiliyor.Bazı yiyecek ürünleri de leke bırakabiliyor.(limon gibi)Laminant tezgahlar hafif, ucuz renk seçeneği çok.Ama mat görünümlü olanlar çok leke tutuyor.Ocak yanında yanma olabiliyor.Pahalı ama en uzun ömürlü mermer .Artık karar senin mutfağı yaptırdığın firmadanda fikir al bence.Görünüşe göre bitince süper olucak mutfağın.:lepi:Ağız tadıyla güzel yemekler pişirirsin inşallah..:nazar:

Granit kesinlikle daha dayanıklı ve uzun ömürlü.Ama temizliğini yaparken belli ürüneri kullanman gerekiyormuş.Cilasını bozup matlaştırabiliyor.Bazı yiyecek ürünleri de leke bırakabiliyor.(limon gibi)Laminant tezgahlar hafif, ucuz renk seçeneği çok.Ama mat görünümlü olanlar çok leke tutuyor.Ocak yanında yanma olabiliyor.Pahalı ama en uzun ömürlü mermer .Artık karar senin mutfağı yaptırdığın firmadanda fikir al bence.Görünüşe göre bitince süper olucak mutfağın.:lepi:Ağız tadıyla güzel yemekler pişirirsin inşallah..:nazar:

Granitte kesinlikle arap sabunu kullanacaksın, diğerleri aşındırır diyolar

mermer bence kesinlikle yaptırma. annemde var kullanımı çok zor. limon sıcak leke yapıyor. mermeritte önermem. ucuz ama çok basit duruyor. Bazı mutfakçılarda çin graniti var normaline göre daha ucuz görüntüsünü ayıramazsın aman onlardan uzak dur zamanla çatlama yapıyor eğer bi işyeri granit fiyatı diğerlerine göre daha ucuz fiyat veriyorsa onda bi iş vardr derim :)
Eğer bütçen yetiyorsa kesinlikle çimstone öneriyorum. mermerden daha dayanıklı. görüntüsü parlak granit gibi içinde ayna kırıkları var ışıl ışıl parlıyor. eğer gidebilirsen birgün koçtaşa git. ordaki mutfak örneklerinde tezgahları görürüsün ve kesinlikle aşık olursun :) ama metresi 300-400 tl falan.
bende bir ara mutfak yaptıracaktım ve çok araştırdım. Genelde mutfakçılar graniti önerir. Ondada tencere falan koyduğunda çok ses yapıyor. eğer bütçen kısıtlıysa ithal laminant tezgahı öneririm. normal laminat tezgahlardan farklı daha kalın. su çekip kabarma falan yapmıyor.
Fayans yada tezgah için resimden çok birebir yapı marketlerden inceleyebilirsin. Ara fayansları 10x10 fayansları karo şeklinde en üst sıra siyah 2. sıra gümüş gri 3. beyaz 4.sıra gümüş gri son sıra siyah yaptırabilirsen çok şık duruyor. bi tv programında görmüştüm bende.

anteplimix teşekkür ederim fotolar için.gerçekten çok şıklar.arzuco bu bahsettiğin arataşı çok merak ettim.hatırlıosan programın ismini yazabilirmisin.yada fotosunu koyabilirmisin cnm.yorumlar için teşekkürler hanımlar....
kaydirigubbakcemile5

mlayim.jpg

resim küçük büyütemedim. bizde digitürk var bizde yok annemde çıkıyor bu kanal tv5 mülayimin bi yemek programı. burda gri kırmızı . ama siyah gri beyaz çok tatlı duruyor ben yapı markette dizp bakmıştım

X