kabızlık

derinxby

mis kokulumm...
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
6.361
2.132
45
arkadaşlar çok kötü bi sabah geçirdim.oğlum dün hiç kaka yapmamış .annem söyleyince hemen duphalac şurup verdim gece.hatta muhallebi bile vermedim meyve verdim ki yumuşasın diye.zaten yavrum ağzına kadar dolu gibi yiyemiyo bişey.sabah da yapmaya çalıştı o kadr ağladı ki bende ağladım. çok acıdı poposu.doğduğundan beri bu böyle 2.ağlayışı bi kere gaz varken ağlamıştı. çok korktum poposuna bişey olcak diye ama o kadar kurumuşki imkan yok çıkmadı yaa.bende zeytinyağı sürdüm kulak çubuğu ile krem sürdüm sürekli ama yok yok yumuşamadı bi türlü.tam geliyo gibi oluyo çıkamıyo:KK43::KK43: ayy deli oldum.kulak çubuğu ile çıkmasına yardım ettim çünkü başka çarem yoktu. neyse öyle böyle çıkardı biraz sonra geçti galiba bende banyoda küvetine koydum suyla oynadı biraz hem poposu yumuşasın hemd gönlü olsun diye.sonra beklemeye başladım arkası gelmesi gerekli çünkü neyse çok konuştum uzun lafın kısası tekrar ağlayarak yaptı önce katı sonra çok şükür normal geldi.ama çatlak oluştumu acaba diye çok korkuyorum kanamadı ama hiç.bildiğiniz bi krem falan varmı?ne yapsamm

canim bir cay kasigi saf zeytinyag icir gün icinde illaki yumusair icini.

kan filan yoksa yoktur insl.catlak.cok gecmis olsunyaa ne zor bisiy.

saol canım zeytinyağı benimde aklıma geldi söyledim anneme bakalım bugun ne olcak.patates koyma dedim çorbasına.muz verdik biz ondan oldu bence bir daha muz vermem hayatta.

geçmiş olsun canım bende muzu gün aşırı veriyorum ama elmeyla karışık yada yoğurtla veriyorum kabızlık etkisini biraz hafifletiyo istersen öle dene

bende elmayla karışık veriyorum aklıma geliyodu çünkü ama ne olduysa oldu işte bu sefer:KK43: fitil de koydum ya akşam yazmayı unutmuşum .şurupla birlikte verdim yani ama.bekletmeme rağmen fitili çıkarmaya uğraştı zar zor durdurabildim akşam.ileri gitmiyoduki çocuğun poposunda kalmış kakası ayy dşündükçe bauılcak gibi oluyorum.inş.bi daha olmaz çok zorrmuşşş çok.:KK43:

geçmiş olsun cnm,aynısı 2 akşam önce bizim başımıza geldi içim gitti valla kızım ağlarken,ama ben kabız vericek bişey de vermedim neden oldu anlamadım z.yağı zaten her çorbasına koyuyorum,poposuna da sürdüm yapsın diye masaj yaptım filan yapmadı uykusu var gözleri kapanıyo ama ağlıyo nasıl en sonunda fitil yaptım sonra yaptı ama ağlaya ağlaya poposu kıpkırmızı olmuştu ertesi gün normal yaptı bu günde yaptı aman bidaha olmaz inş.

geçmiş olsun cnm,aynısı 2 akşam önce bizim başımıza geldi içim gitti valla kızım ağlarken,ama ben kabız vericek bişey de vermedim neden oldu anlamadım z.yağı zaten her çorbasına koyuyorum,poposuna da sürdüm yapsın diye masaj yaptım filan yapmadı uykusu var gözleri kapanıyo ama ağlıyo nasıl en sonunda fitil yaptım sonra yaptı ama ağlaya ağlaya poposu kıpkırmızı olmuştu ertesi gün normal yaptı bu günde yaptı aman bidaha olmaz inş.

saol canımm inş.bi daha olmaz bebişlerimize aynısı.öyle çaresiz öyle kötü oldum ki.allahım korusun onların hastalığını hiiiç göstermesin inş.bize.:KK43:

canım bağırsakları alışana kadar her gün 1 çay kaşığı zeytinyağı içir ve çorbalarına mutlaka yedirmeden önce zeytin yağı kat zamanla alışır bizde ilk katı gıdaya geçince çok zorlanmıştık ama şimdi allaha şükür rahatladık ilaçtansa zeytin yağı çok daha iyi olur nede olsa ilaç...

ArkadaŞlar bızde de aynı sorun var.bazen gÜnde 4-5 kere Çıkıyor bazen de gÜnlerce Çıkmıyor.ben de mecburen kulak ÇubuĞuyla yumuŞatıyorum.fıtılı Çok Önermıyor drlar ama lamak zorunda kalcam ben de.ne kullanıyorunuz acaba fıtıl olarak?

canım geçmiş olsun.zor bişey kabızlık.bende 2 gün üst üste muz verdim kabız oldu sonra hemen geçmedi.ama bugün bişey farkettim,kahvaltısında 8 tahıllı ballı milupa dan vermedim,sütlü irmikli ballı herodan verdim.tüm gün hiç kaka yapmadı akşam biraz zorlanarak az ve katı kaka yaptı.daha öncede muzdan olduğunu sandığım kabızlık durumu belki de bu mamadan olmuştu.o zamanda aklıma geldi ama hazır mamalar hep ayarlı ya konduramadım.tabi bir de muz olnca işin içinde.ama bugün iyice işkillendim ya

X